|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezupna situacija
22.5.2008 12:37:25   
Nacka
Ojla, naš malček je star 8,5m. Do sedaj z njim ni bilo večjih težav - smo se imeli na splošno res lepo. sedaj pa že kakšne dva, tri tedne - za znoret. Skoraj nič več ne spi. Čez dan ga mogoče zmanjka za 15 min, če se peljemo z avtom mogoče pol ure. Ampak to ne pomeni, da spi ponoči. Prvič se zbudi že okrog polnoči, pa ob 3h, 4h... Spije okrog 180 ml mleka (sem mislila, da se zmišljuje ampak je res lačen). A tako stari user posted image  še kar jejo ponoči??? Moram reči, da če dan veliko poje, tudi zvečer dobi kašico, pa povrhu še mleko. Ima že 11 kg. Najhuje pa se začne po tem, ko poje - ne more zaspati. Delava vse mogoče - imava ga pri sebi v posteljici, ga božva, dajeva dudo... On je čisto zbujen. Suka se na bok, pa obrača na trebušček, plazi po postelji - v temi... Ga ignorirava in misliva, da se bo umiril, pa naju poči po glavi, brca... Kaj naj naredim??? Dons ponoči so mi čisto popustili živci. Po nogah imam polno črnic od njega. Zakaj je tako nemiren??? Drugače čez dan ga vse zanima, se lepo igra, je dobrovoljen... Zobki po mojem niso na pohodu - ima že štiri (ko je dobil te, je bil kar umirjen, veliko je počival, sicer malo nergal - sedaj paje živi hudiček, povrhu pa se še ful na glas dere- baba, gggg, abbb...).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 12:41:08   
Lunc_a
Nekaj nasvet z pediatrije
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=nespanje,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 12:53:57   
Anonimen
No če sklepam po sebi in mojima user posted image user posted image , se mi ne zdi nič brezupno. Starejša je od 2 pa nekje do 9 meseca spala čez dan 1x po 20 minut, pa v avtu je vedno zaspala. Ponoči je spala kakor kdaj, običajno je noč po 8-mesecu kar prespala. Mlajša je na začetku še kar spala, recimo kakšne 2 uri čez dan, sedaj pa je kakšna 2 meseca takole: zvečer pred deseto ne zaspi, se potem zbudi okoli 1-h, 4-h, 6-h. Ob vsakem zbujanju se malo podojji in zaspi potem nazaj (običajno). No potem se zjutraj igrava nekje do 8 ure, potem pa zopet na zizi zaspi nekje do pol desete. Potem morda enkrat okoli druge popoldan zaspi še za kakšne 15-20 minut, potem pa do poznega večera "akcija".
Starejša ne spi podnevi že od drugega leta. Zvečer gre spat okoli desetih pol enajstih (sedaj ko smo vse3 doma) zjutraj pa vstene okoli pol devetih. Tko, da meni se ne zdi to nič brezupnega, morda je res malček težak, ampak če se je rodil s skoraj štirimi kilami potem tudi ta teža ni nič problematičnega. No več spanja želim...

(odgovor članu Nacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 14:15:50   
Kati81
To obdobje traja nekaj časa, pri nas je bilo podobno počasi smo imeli samo še jutranjo flašo pri cca 10,5 mesecih je pa tudi tisto čisto opustila, delaj po ritmu otroka in boš videla da se o situacija umirila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 14:42:48   
aljab
Preberi knjigo Čustveni in vedenjski razvoj otroka  avtorja T. Berry Brazelton.
No on opisuje da se to zgodi, ko se začnejo kobacat in to še ponoči vadijo.... Mislim pomaga bolj mal, veš pa zakaj je tako...user posted image user posted image

Upam, da se ti stanje kmalu izboljša!

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 16:36:28   
Volga
A ja pajade, da bo še ponoči kobacal. user posted image  pa hrane tudi ne rabi več, ponoči, to je sama razvada. Noč je za spanje.

itak, samo kako mu dopovedat? lahko pametujem, ker moj tega ni počel, no morda pa bi, če....v 6 letih je samo enkrat štaliral ponoči, ne vem, koliko je bil star, vem pa, da je nekaj jokal, pa se obračal, pa neki tečnaril, morda podobno kot tvoj, samo sem mu jaz lepo naglas povedala, da je noč za spanje in da sem huda in da naj miruje, ...saj ne vem, če me je razumel, štaliral ni pa nikoli več. Ajnštajn pač user posted image

(odgovor članu aljab)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 18:06:45   
tejči77
poskusi ga dat v njegovo posteljico. Jaz jo ponoči umirim z dudo. In ponoči niti slučajno ne hranim in ne prižigam luči, Nikoli. Od sedmega meseca, ko sva nehale z nočni hranjenjem. Ker se mi zdi, da ko bo enkrat spet ponoči dobila hrano jo bo naslednjič spet zahtevala. To je pomoje bolj izsiljevanje. Glede na to pa, da ti čez dan malo spi, je lahko ponoči preveč izmučen, da bi lahko mirno spal.
Moja mala od prvega tedna podnevi ni spala več kot dvakrat po 15min in je posledično tudi ponoči zelo slabo spala. Zdaj, ko pa podnevi več spi, pa imamo tudi noči mirnejše. To drži kot pribito.
Poskusi ga podnevi čimbolj izmučiti, se igrati z njim, loviti (če plazi) in takoj pri prvih znakih zaspanosti ga daj v svojo posteljico spat, pa kako ninico zraven.
Pri nas je to palilo, že dva meseca delam tako in mi je začela tudi podnevi spati.
Pa smo imeli prej res hude težave in nikoli ni zaspala drugače kot na mojih rokah. Pa se vse da, potrpežljivo in celo brez joka, potrebno je res prisluhnit otroku in svojim občutkom. Me mame včasih ne zaupamo temu kar čutimo in se obračamo po druge nasvete. Je pa tako, da je vsak otrok drugačen in je najpomembneje se ravnati po svojih občutkih.


< Sporočilo je popravil tejči77 -- 22.5.2008 18:10:16 >


_____________________________

Naša sončica se je rodila 02.07.2007,
10.08.2009 pa se ji je pridružil še drugi sonček.


Slikice naše Larise
http://tejci.blogspot.com/

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 20:47:07   
ZmajTolovaj
Zdaj, ko pa podnevi več spi, pa imamo tudi noči mirnejše. To drži kot pribito.

Res je. Od šestega meseca imamo pri nas blaženo stanje, odkar spi tudi čez dan.  Stara je pa 10 mesecev.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu tejči77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 20:58:04   
Talika19
Mi imamo zelo podobno situacijo, s tem, da smo ga zadnjič še v svojo sobico dali. Prej je spal v posteljici v najini spalnici s tem, da sem ga dostikrat dala kar k sebi, ker se je nonstop zbujal in jamral, jokal, brcal, pel, igral ...user posted image
Zapisala sem si kako je izgledala prva noč:

18:45-22:15  (3,5h)    spanje brez zbujanja
22:15-22:45  (0,5h)    uspavanje (na rokah, v posteljici, nisem ga pa hotela dojit)
22:45-23:00  (15 min) spanje
23:00-23:20  (20 min) dojenje + uspavanje
23:20-23:35  (15 min) spanje
23:35-23:45  (10 min) uspavanje
23:45-2:35    (1h 50 min) spanje
2:35-4:30   (2h)    uspavanje + dojenje + uspavanje
4:30-7:30    (3h)   spanje


_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 21:23:02   
Naja30
Moja je ponoči jedla oz. se crkljala dokler se je dojila, to je do 11m.

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 21:43:32   
sandra85
moj pa se je pred 1 mesecem začel ponoči cartat in dojituser posted image prej pa je spal celo noč brez dojenja

parkrat se nama je zbudil in začel čebljat pa rogovilit po posteljici, pa sva ignorirala in je hitro pogruntal, da se nočeva igrat in da mora spat


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 21:55:51   
MiRaNi
Naša punčka je stara skoraj 10 mesecev in se ponoči še vedno zbudi 1x ali 2x. Priznam, da ji vedno ponudim mleko in je še nisem poskusila uspavati nazaj brezuser posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 22:24:43   
ikajug
Očitno imamo srečo:)....naš pikec je star 8,5 meseca, pa spi ponoči od 19 pa do 8. zjutraj že od 4 meseca...res je okrog 5 meseca imel idejo, da bi se ponoč crklal in bil pokonc..o.k to včasih poskusi še zdej, ampak vse kar dobi je to, da mu dam dudo, uležem nazaj in grem spat:)..noč je za spanje in čim jim enkrat uspe, jih je drugič težje prepričat, da tega kar je dobil danes ne bo..pametni so ti dojenčki...jaz bi ga na tvojem mestu dala v svojo posteljico, zvečer bi mu dala fajn za jest, pa kupčka podret:), nato pa spat..ko bi jokal, bi mu dala dudo, ga pobožala in ulegla nazaj...in isto ponoč!, brez mleka in hrane, kajti dosti je star, da lahko zdrži do jutra:)...res je, da bo težka borba, ampak se splača:)poskusi!



_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezupna situacija
22.5.2008 23:17:23   
Marogica
Otrok ponoči prav tako rabi mir, kakor odrasli. Torej v svojo sobo, svojo posteljo, luč ugasniti, vrata zapreti in boš videla, da ne bo dolgo kobacal. Otrok bo počasi zaspal. To vajino božanje in vse ostalo pa otroka v tem trenutku vse prej kot uspava.

In sedaj to dela že iz navade,  tudi ta flaša ponoči ni potrebna, je prav tako čista razvada. Če je otrok zdrav, normalen, previt in si ga zvečer nahranila, ponoči pri tej starosti ne rabi več jesti, pa tudi piti ne. TO je samo razmišljanje staršev, ki bodo čez par mesecev hodlili naokrog kot zombiji.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Spanje.
пеперутка16

Koliko je vaš otrok ponoči spal brez prebujanja pri starosti 6 mesecev?

10 - 12 h. (50%)

5 - 6 h. (12%)

3 - 4 h. (0%)

Druge ure. (38%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!