|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 11:55:35   
Ekaz
Danes mi je moja Lana - 7. mesecev - padla iz postelje v spalnici. Postelja je visoka 45 cm. Padla je na hrbtiček, takoj zajokala. Po tleh imamo laminat. Ko  sem jo dvignila in zamotila z igračami, je hitro prenehala jokati. Nikjer se ji nič ne pozna, obnaša se kot normalno. Bila sem pri zdravniku, kjer jo je pregledala in rekla, da je OK. Vseeno me skrbi, če se je morda udarila v glavico, katere pa niso nič poslikali ali s kakšnim drugim aparatom pregledali. Ima katera podobno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 11:57:01   
Volga
Ima katera podobno izkušnjo?


Skoraj vsaka.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 11:58:42   
lojzika
Ko je meni naš prvič padel s postelje me je skoraj fraz. Potem pa se navadiš in ne šteješ več. Ga pa nisem nikoli peljala zaradi padca k zdravniku. Res pa je da se mu ni neki full poznalo

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
10.4.2008 12:00:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 12:38:19   
kristinaj
ah.....nič takega če potem normalno funkcionira. če bi takoj po padcu bruhala, padla v nezavest ali kako drugače nenormalno obnašala, pomembne so tudi zenice, če se ne zožajo v stiku s svetlobo...  z lučko posveti v oko in boš takoj videla......v teh primerih se je za sekirat....

...je pa vsak prvi padec hud. meni je iz naročja, ko sem ji obuvala nogavičke, ne vem kako se je zavrtela in ni padla direkt na glavo, sem jo uspela za nogo malce zadržat.....sem se pa zelo ustrašila, ker je jokala in takoj potem zaspala. pustila sem jo spati kakšnih 5 min in potem sem si rekla, da jo morem zbudit in sem jo šla previt. zbudila se je in funkcionirala normalno.... je imela enih 10 m takrat....

torej nič bat, ne veš koliko jih šele iz previjalne dol pade, ko jih mamice same gor pustijo.... na padce se boš pa morala počasi navadit, pa na podplute nogice, ko bo začela plazit, počasi bodo buške prišle...ipd

danes mi je iz postelje tudi meni padla...ponavadi posteljo odgrnem tako, da vidi kje je rob in se sama dol spravi, danes pa je nisem odgrnila in je zgleda izgubila občutek, kje je konec postelje....malo smo lučke zuni pogledali in je bilo hitro mir...ponavadi se bolj ustrašijo, kot pa jih zares boli....

od sestre je v hojci padel iz 4 štuka v 3 štuk........je imel prekleto srečo, da se je hojca po boku obračala in ne glava noge......najbrž...ojej ne smem niti razmišljat......

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 14:09:05   
Samrela
Meni je moja pupka tud že 2x padla, zadnjč celo na glavico in sem bila tud jaz čisto preč. Potem pa sem šla pogledati na forum "Pediatrija", kjer pediatrinja odgovarja naj otroka potem opazujemo. Važno je, da zajoka in ne izgubi zavesti.
Malo jo opazuj, kot so napisale predhodnice, po vsej verjetnosti pa ni nič hudega. Boš videla kolikokrat bo še padla preden bo shodila in še potem.
Lep dan!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 14:22:07   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ima katera podobno izkušnjo?


Skoraj vsaka.


Se strinjam user posted image

Navodila,, kako jo spremljaš oz. opazuješ pa ti je itak dala.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 16:12:38   
suzanamai
Veš kako pravijo. Ko ti prvič pade je hudo, potem je vedno lažje. Dokler ne bruha ni panike.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PADLA IZ POSTELJE
10.4.2008 19:47:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suzanamai

Veš kako pravijo. Ko ti prvič pade je hudo, potem je vedno lažje. Dokler ne bruha ni panike.

....se pravi najbolš, da ti še ene desetkrat pade, pol ti bo tko vseeno....ni panike...

(odgovor članu suzanamai)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:31:51   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: suzanamai

Veš kako pravijo. Ko ti prvič pade je hudo, potem je vedno lažje. Dokler ne bruha ni panike.

....se pravi najbolš, da ti še ene desetkrat pade, pol ti bo tko vseeno....ni panike...




Milsim da suzanamai ni mislila da zdej jo pusto padat po tleh in s kavča ampak jo je hotela potolažit verjetno in meni je tudi bilo najhuje ko je prvič padel, seveda sem od takrat bolj pozorna ampak ko se enrat začne posedat, obračat plazit ga ne moreš imeti na očeh ves čas in je povsem normalno d atudi čofne, saj se na ta način uči "pravilno" pasti in tudi ujeti, da ne pade!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:41:14   
Šarki
o hvala, zdej ste pa še mene potolažle. sm misnla da sm sam jest  tok smotanauser posted image da se mi to naredi

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:41:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lojzika

Ko je meni naš prvič padel s postelje me je skoraj fraz. Potem pa se navadiš in ne šteješ več. Ga pa nisem nikoli peljala zaradi padca k zdravniku. Res pa je da se mu ni neki full poznalo




Wtf??!!user posted image   Bogi otrok user posted image

(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:43:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

o hvala, zdej ste pa še mene potolažle. sm misnla da sm sam jest  tok smotanauser posted image da se mi to naredi


Jaz se ne bi glih tolažila s tem, da se je treba pač navadit na polmetrske padce. Eno je če se na tleh prekucne, drugo pa je, da ti pada z postelje..pa kaj jih same puščate na postelji in jih ne gledate, če veste da lahko pade? Ker če ste zraven, potem imate reflekse ko crknjen konj.  Jaz sem kupila stajico in jo nafilala z blazinami, da je ne bi rabila puščat na kavču ali postelji.

(odgovor članu Šarki)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:50:29   
April
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: suzanamai

Veš kako pravijo. Ko ti prvič pade je hudo, potem je vedno lažje. Dokler ne bruha ni panike.

....se pravi najbolš, da ti še ene desetkrat pade, pol ti bo tko vseeno....ni panike...




Milsim da suzanamai ni mislila da zdej jo pusto padat po tleh in s kavča ampak jo je hotela potolažit verjetno in meni je tudi bilo najhuje ko je prvič padel, seveda sem od takrat bolj pozorna ampak ko se enrat začne posedat, obračat plazit ga ne moreš imeti na očeh ves čas in je povsem normalno d atudi čofne, saj se na ta način uči "pravilno" pasti in tudi ujeti, da ne pade!


ja seveda, ampak naj se uči padat na tleh, ne pa dol s postelje. jaz sem bila z malim pri enem mescu v bolnici in sem ga pustila na posteljici-je spal, da sem si v drugem koncu sobe roke umila. in me je sestra tako okregala, češ kaj je že vse videla, da se zgodi z otroci, ki pa dejo s previjalne, postelje...me res prestrašila- zato sem ga vedno, ko ni bil pod nadzorom zavarovala...p<a tud, ko je bil mesec star in še nemobilen. In mi nikoli ni padel s postelje.

drugo je pa, ko dobivajo buške, ko shodijo, se plazijo..tega se pa ne da preprečit,.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:54:29   
April
je nivess mal lepše napisalauser posted image , ampak se strinjam z njo.
me je kar mel šokiralo kako ste nekatere vzele to čist tko na izi.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 8:56:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: suzanamai

Veš kako pravijo. Ko ti prvič pade je hudo, potem je vedno lažje. Dokler ne bruha ni panike.

....se pravi najbolš, da ti še ene desetkrat pade, pol ti bo tko vseeno....ni panike...




Milsim da suzanamai ni mislila da zdej jo pusto padat po tleh in s kavča ampak jo je hotela potolažit verjetno in meni je tudi bilo najhuje ko je prvič padel, seveda sem od takrat bolj pozorna ampak ko se enrat začne posedat, obračat plazit ga ne moreš imeti na očeh ves čas in je povsem normalno d atudi čofne, saj se na ta način uči "pravilno" pasti in tudi ujeti, da ne pade!


malo čudna tolažba je to, da je z vsakim padcem lažjeuser posted image meni je tud padla iz postle, samo enkrat in garantiram da mi ne bo nikol več, ker itak je padla zarad moje bedarije in šlamparije in mi na kraj pameti ne pade, da bi se tolažla, da to ni nič takega in da ko bo recimo desetkrat padla, bo pa lažjeuser posted image komu, men al otrokuuser posted image
in čist neki drugega je, če otrok stoji in čofne na rit, kot da nonstop pikira na glavo iz postle al pa kavča...

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:03:15   
felicia
ma sej se strinjam, da je eno pasti s kavča ali na tleh se prekucnit. In dejstvo je tudi da je lahko že mali padec na glavo resna stvar. Meni je mali padel s postelje dvakrat prvič ko se je začel obračat in sem se samo obrnila stran in je že bil na tleh, drugič se je pa zbudil na postelji ga nisem slišala in je čofnu. Na srečno ni bilo nič resnega in od takrat ga res skušam paziti kar se da. Ampak vseeno ni treba zganjat panike ampak samo otroka opazovati ( kot ste nekatere že rekle- bruhanje, pretirana zaspanost, apatičnost) če tega ni greš z življenjem normalno naprej veš pa da moraš otroka bolj čuvat da ne pade spet. Sama osebno sem se ustrašila tudi vsakič ko se mi je na tleh prekucnil ampak vem da drugače ni šlo ko se je učil kobacati in vstajati.

kakorkoli že nobene ne obsojam ker padci se dogajajo (seveda če so le ti občasni in ne redna praksa)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:04:13   
sanci
se strinjam z Ullo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:18:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

ma sej se strinjam, da je eno pasti s kavča ali na tleh se prekucnit. In dejstvo je tudi da je lahko že mali padec na glavo resna stvar. Meni je mali padel s postelje dvakrat prvič ko se je začel obračat in sem se samo obrnila stran in je že bil na tleh, drugič se je pa zbudil na postelji ga nisem slišala in je čofnu. Na srečno ni bilo nič resnega in od takrat ga res skušam paziti kar se da. Ampak vseeno ni treba zganjat panike ampak samo otroka opazovati ( kot ste nekatere že rekle- bruhanje, pretirana zaspanost, apatičnost) če tega ni greš z življenjem normalno naprej veš pa da moraš otroka bolj čuvat da ne pade spet. Sama osebno sem se ustrašila tudi vsakič ko se mi je na tleh prekucnil ampak vem da drugače ni šlo ko se je učil kobacati in vstajati.

kakorkoli že nobene ne obsojam ker padci se dogajajo (seveda če so le ti občasni in ne redna praksa)


seveda se padci dogajajo, takšni in drugačni in skozi odraščanje jih je nemogoče, pa tud nesmiselno preprečit....samo bedno je pa zamahnt z roko., ko da ni nič in da se pač navadišuser posted image pač ene bi lahko malo bolj pazljivo izbirale besede....ker a pol pač naj otrok tišči prst v štekeruser posted image sej ga bo sam mal ruknlo najverjetneje in ko ga bo parkrat, se bo tak navadiluser posted image

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:28:28   
felicia
sej se strinjam in verjamem da druge niso hotele to tako reč da naj zamahne z roko ah pa kaj pol in gre naprej ampak tako kot praviš niso izbrale dobrih besed mislim pa d aso jo smao hotele potolažit in ne rečt, da zdej pa jo pusti padat s kavča. Vsekakor mislim da se vsaka mama potrudi da njen otrok utrpi čim manj padcev in poškodb a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:29:36   
BAMBINA_
Moj še z dvignjene površine ni padel in srčno upam, da nikoli ne bo, zato ga tudi sekundo ne pustim brez nadzora, kadar je npr. na previjalni, kavču, v posteljici ima vedno dvignjeno stranico. Sicer ne garantiram, da se kdaj kaj takšnega ne bo zgodilo, ker lahko prehitro pride do tega. Ampak, če bi mi že slučajno kdaj padel, bi mi bilo to v opozorilo, da bom v nadaljnje še bolj pozorna. Nikakor ne gre nikogar obsojat, če se to zgodi, pa vendar ne morete tako nonšalantno sprejemati teh padcev. Morda jo otroček 100x dobro odnese stoprvič pa je lahko usodno. Madona ženske, otrok si lahko zlomi tilnik, lahko pride do možganske poškodbe, takšnih in drugačnih zlomov, zvinov in je otroček lahko do konca življenja telesni ali duševni invalid. Ergo, bodite kar se da pozorne, če se že zgodi, se ne obsojat. Takrat je kritičnih prvih 24 ur. Če v tem obdobju ne bruha, ni bolj kot sicer zaspan, potem se zahvalite bogecu in v prihodnje bolj pazite. Ne morete pa tega jemati kot nekaj samoumevnega in nenevarnega...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu sanci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:31:19   
Anonimen
Se strinjam z Ullo80. user posted image

In BAMBINA_ je tudi lepo napisala. user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PADLA IZ POSTELJE
11.4.2008 10:38:12   
felicia
No v glavnem:

če se zgodi padec na glavo kakršenkoli (s postlje, iz stoječega položaja ali sedečega) je treba naslednjih 24 ur biti pozoren na to ali otrok bruha, je apatičen (torej ni živahe kot obničajno), več spi kot običajno - če se katerikoli od teh znakov pojavi direktno na urgenco oz. zdravniku ali pa kar takoj po padcu če pade otrok v nezavest.

Mislim, da je to bistvo na kar moramo vse mame biti pozorne in seveda biti pozorna na naše otročke da se nam le to ne bi zgodilo!



S tem zaključujem svoje sodelovanje na tej temi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?