|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenček ne je
23.2.2008 16:54:16   
zapi
Pri nas doma imamo problem s hranjenjem po steklenički 4. tedne starega fantka. Do danes je jedel podnevi na 2 uri, ponoči pa na 3 ure, povprečno od 50-60ml. Patronažna je pri tehtanju rekla, da se je lepo zredil, na dan povprečno 35g. Danes ponoči je bil pri hranjenju preskok na 80-90ml in sedaj imamo probleme, saj nama poje na vsake 2uri povprečno 30ml. Ob hranjenju ga napenja, postane rdeč in začne jokati, ali pa zelo hitro zaspi. Kupčke redno podiramo, zraven pa tudi zelo veliko zraka. Opaževa, da danes vedno poliva, videti je, da je bilo mleko že v želodčku. Zanima me v čem je problem, se je mogoče včeraj preveč najedel, je to normalno? Ali ima še katera tak problem?

< Sporočilo je popravil zapi -- 23.2.2008 17:02:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 18:53:39   
piko12
Jaz bi rekla, da se je preveč najedel. Probaj mu dat malo čaja, da ne dehidrira. To se je nama zgodilo pri 2,5 mesecih, ko je enkrat popoldne pojedel 120ml aptamila (drugače pa največ 60ml, ker sem dodajala) in se nato do naslednega večera sploh ni hotel dojit, po flaški pa dobesedno pil po 2 požirka. Kakal je normalno, postajal pa je vedno bolj zaspan. Bila sem že čisto panična in z napotnico za na pediatrično v roki, ko se je nato končno odločil, da bi se dojil. Naslednji dan je bilo pa vse OK. Upam, da je samo to.

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 19:12:52   
lolita700
no naj še sama povem mojo zgodbo..zgodilo se mi je popolnoma isto.moj malček je danes star 1mesec.prejšnji vikend ni več hotel jesti..komaj 40 sem mu spravila v želodček.jokal je ko sem ga hranila-bil je čisto rdeč a jedel nikakor ni,,postalo me je strah in peljala sem ga h zdravniku,,poslali so naju v bolnico,,tam sem ga hranila z drugim mlekom in sicer allernovo-svojega nima dovolj..prej so nama predpisali pregomin..in allernovo je zelo lepo pil-ugotovili smo da mu prgomin ni ustrezal..morem povedat da mi je doma shujšaluser posted image ..

potem pa je dobil še virus adeno in driskal-na srečo lepo jedel in sva bila kr hitro domauser posted image ..

če bo tvoj malček še dolgo zavračal hrano ga pelji h zdravniku-da ti ne shujša ali dehidrira..

pa vso srečo--javi kako pa kaj,

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dojenček ne je
23.2.2008 20:14:52   
zapi
Hvala za odgovore. Naš mali je ob 18h pojedu 50ml, ob 20h pa 60ml + popil 15ml čajčka. Med hranjenjem ni jokal, pa tut zvijalo ga ni. Jest upam, da se je res prejjšni dan samo malo preveč najedel. Kaj pravite?

(odgovor članu lolita700)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 20:39:18   
lolita700
js upam,da je res tako.pri meni ni bilo.mi je pil zelo malo..zdj popije hvalabogu 140ml.kako pa spi?pridno al je fejst nemiren in se pogosto zbuja..mogoče mu pa v trebuščku ni kaj pasalo?

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 20:41:17   
lolita700
zapi kdaj si pa rodila? 

(odgovor članu lolita700)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 21:08:47   
Anonimen
- lahko da je med hranjenjem pojedel preveč zraka? Včasih podiranje kupčkov po hranjenju ni dovolj, jih je faj n podreti že vmes.
- Lahko da ne rabi jest na dve uri, ni lačen?

(odgovor članu zapi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Dojenček ne je
23.2.2008 21:19:34   
zapi
Ravno prej sem pisala, kako fajn mi je pojedel, pa da ni jokal in tut zaspal ni vmes, malo zatem pa je vse pobruhal. Sem klicala patronažno, pa je rekla, da jo ne skrbi da je bruhal (mu ni nekaj pasalo), bolj jo moti zakaj med hranjenjem zaspi, joka oziroma ga zvija. Rekla je da je možno, da bo kaj zbolu in naj za mnenje pokličem dežurnega pediatra ali pa če počakam, kaj bo pri naslednjem hranjenju. Moram povedat, da vročine nima, ter da normalno kaka in veliko lula. Ko je bruhal tut ni jokal in njegova usta so kazale nasmeh. Ne vem kaj naj naredim počakam al pokličem dežurnega? user posted image

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 21:24:29   
zapi
Takoj po hranjenju mi zaspi in lepo spi dokler ni ponovni čas za hranjenje. Aja rodila sem 25.1.

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenček ne je
23.2.2008 21:26:33   
andreja2000
zapi jaz bi kar poklicala dežurnega,pa naj on pove svoje mnenje!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenček ne je
24.2.2008 18:44:54   
lolita700
zapi kako kaj z malčkom?sta boljše!

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Katero ime izbrati?
kimica86

Ne moremo se odločiti.. Pomoč bi prav prišla..

Alina (63%)

Luna (19%)

Aria (18%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!