Dojenček ne je (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


zapi -> Dojenček ne je (23.2.2008 16:54:16)

Pri nas doma imamo problem s hranjenjem po steklenički 4. tedne starega fantka. Do danes je jedel podnevi na 2 uri, ponoči pa na 3 ure, povprečno od 50-60ml. Patronažna je pri tehtanju rekla, da se je lepo zredil, na dan povprečno 35g. Danes ponoči je bil pri hranjenju preskok na 80-90ml in sedaj imamo probleme, saj nama poje na vsake 2uri povprečno 30ml. Ob hranjenju ga napenja, postane rdeč in začne jokati, ali pa zelo hitro zaspi. Kupčke redno podiramo, zraven pa tudi zelo veliko zraka. Opaževa, da danes vedno poliva, videti je, da je bilo mleko že v želodčku. Zanima me v čem je problem, se je mogoče včeraj preveč najedel, je to normalno? Ali ima še katera tak problem?




piko12 -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 18:53:39)

Jaz bi rekla, da se je preveč najedel. Probaj mu dat malo čaja, da ne dehidrira. To se je nama zgodilo pri 2,5 mesecih, ko je enkrat popoldne pojedel 120ml aptamila (drugače pa največ 60ml, ker sem dodajala) in se nato do naslednega večera sploh ni hotel dojit, po flaški pa dobesedno pil po 2 požirka. Kakal je normalno, postajal pa je vedno bolj zaspan. Bila sem že čisto panična in z napotnico za na pediatrično v roki, ko se je nato končno odločil, da bi se dojil. Naslednji dan je bilo pa vse OK. Upam, da je samo to.




lolita700 -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 19:12:52)

no naj še sama povem mojo zgodbo..zgodilo se mi je popolnoma isto.moj malček je danes star 1mesec.prejšnji vikend ni več hotel jesti..komaj 40 sem mu spravila v želodček.jokal je ko sem ga hranila-bil je čisto rdeč a jedel nikakor ni,,postalo me je strah in peljala sem ga h zdravniku,,poslali so naju v bolnico,,tam sem ga hranila z drugim mlekom in sicer allernovo-svojega nima dovolj..prej so nama predpisali pregomin..in allernovo je zelo lepo pil-ugotovili smo da mu prgomin ni ustrezal..morem povedat da mi je doma shujšal[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]..

potem pa je dobil še virus adeno in driskal-na srečo lepo jedel in sva bila kr hitro doma[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]..

če bo tvoj malček še dolgo zavračal hrano ga pelji h zdravniku-da ti ne shujša ali dehidrira..

pa vso srečo--javi kako pa kaj,




zapi -> Dojenček ne je (23.2.2008 20:14:52)

Hvala za odgovore. Naš mali je ob 18h pojedu 50ml, ob 20h pa 60ml + popil 15ml čajčka. Med hranjenjem ni jokal, pa tut zvijalo ga ni. Jest upam, da se je res prejjšni dan samo malo preveč najedel. Kaj pravite?




lolita700 -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 20:39:18)

js upam,da je res tako.pri meni ni bilo.mi je pil zelo malo..zdj popije hvalabogu 140ml.kako pa spi?pridno al je fejst nemiren in se pogosto zbuja..mogoče mu pa v trebuščku ni kaj pasalo?




lolita700 -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 20:41:17)

zapi kdaj si pa rodila? 




Anonimen -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 21:08:47)

- lahko da je med hranjenjem pojedel preveč zraka? Včasih podiranje kupčkov po hranjenju ni dovolj, jih je faj n podreti že vmes.
- Lahko da ne rabi jest na dve uri, ni lačen?




zapi -> Dojenček ne je (23.2.2008 21:19:34)

Ravno prej sem pisala, kako fajn mi je pojedel, pa da ni jokal in tut zaspal ni vmes, malo zatem pa je vse pobruhal. Sem klicala patronažno, pa je rekla, da jo ne skrbi da je bruhal (mu ni nekaj pasalo), bolj jo moti zakaj med hranjenjem zaspi, joka oziroma ga zvija. Rekla je da je možno, da bo kaj zbolu in naj za mnenje pokličem dežurnega pediatra ali pa če počakam, kaj bo pri naslednjem hranjenju. Moram povedat, da vročine nima, ter da normalno kaka in veliko lula. Ko je bruhal tut ni jokal in njegova usta so kazale nasmeh. Ne vem kaj naj naredim počakam al pokličem dežurnega? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zapi -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 21:24:29)

Takoj po hranjenju mi zaspi in lepo spi dokler ni ponovni čas za hranjenje. Aja rodila sem 25.1.




andreja2000 -> RE: Dojenček ne je (23.2.2008 21:26:33)

zapi jaz bi kar poklicala dežurnega,pa naj on pove svoje mnenje!




lolita700 -> RE: Dojenček ne je (24.2.2008 18:44:54)

zapi kako kaj z malčkom?sta boljše!




Stran: [1]