|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča
16.2.2008 13:50:42   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Tašča lahko dela v svojem stanovanju kar hoče in ima lahko tam krokodila če ji zapaše. Če teb pač ne ne hodi tja.


user posted image  user posted image  user posted image  user posted image


Poglej, Anonimna, če te to tako moti, pač ne hodi na obisk k njej do konca user posted image , ampak naj ona pride k vama.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tašča
16.2.2008 15:10:09   
Zofy
Kot so ti že ostale povedale, preveč kompliciraš oz. si o toksoplazmozi premalo poučena. Jaz je tudi še nisem prebolela, pa čeprav sem z mačkami vedno živela in jim včasih hrano ponujala kar iz svoje žlice. Tudi sedaj imam mačka, pa samo pazim, da mu ne pucam wcja in da si redno perem roke. Živi z nama in mi na kraj pamet ne pade, da bi ga podila ven, pa mi je to rekla G in tudi sestre. To govorijo le ljudje, ki ne marajo mačk! Toliko kužna pa mačka vendarle ni, me je bolj strah jest kako domačo zelenjavo ali domače klobase.

Se mi zdi pa dosti bolj nesramno, da moj tast kadi enega za drugim, ko smo na obisku in to dosti bolj škodi in me moti. Pa čeprav je to njegovo stanovanje, bi bil lahko malo bolj uvideven. Sem zato zreducirala obiske na minimum (bila do sedaj 2x, pa sem v 35. tednu), dojenčka pa v tisto kadilnico sploh ne mislim peljat.

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tašča
16.2.2008 16:55:42   
TONČI.
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Dobro, anonimna je bila malo občutljiva, ni pa treba, da zdaj vse skup padate od ogorčenja nad tem.



Vprašala je za mnenje in smo ga povedale kaj pa je narobe s tem???????



Želimo ji dopovedat, da ima super taščo. Take tašče je treba iskat.  Vse bi dala za tako taščo.

(odgovor članu nana24)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tašča
16.2.2008 17:38:23   
Naša črtica koraka
Anonimna,

1. muce in tašča niso nič krive,

2. ti si čudna, ker si ostala nepoučena glede okužbe s toksoplazmozo, glede na to koliko tem na temo  najdeš že samo na forumu RR)

3. imaš pa srečo s taščo, da ti je celo nosečnost pred tvojim velecenjenim prihodom pucala stanovanje in podila muce ven!




_____________________________

Oči: kateri inštrument bi se učil v glasbeni šoli?
M. (4leta): gramofon ... tuba je še pretežka!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tašča
16.2.2008 18:11:10   
SpeliG
Anonimna je pač pretirano previdna, sej nosečke res znamo kar zakomplicirat stvari. Sama imam doma mačko, ki jo tretiram popolnoma enako kot pred nosečnostjo, razen kar ji ne čistim wc-ja. Toksoplazmoze nikoli nisem imela in tudi zdej je gotovo ne bom dobila od svoje mačke, bi jo prej če bi npr. jedla slabo oprano zelenjavo. Roke pa si je itak treba umivat, z živalmi ali brez?!

Vem da se mi je zdelo prav smešno, ko je enkrat (jaz še nisem bila noseča) prišla k nama na obisk noseča moževa sestrična. Naša mačka je samo šla mimo nje (se carta samo pri nama in se  izogiba neznanih) in je zagnala celo paniko "bejž" pa "šc"..Mislim too much! Nič ji nisem rekla, je bila pač nepoučena o tem in pretirano zaskrbljena, ampak se mi je res zdelo trapasto, ker je pravzaprav ona prišla na obisk k "mački" in ne obratno.

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tašča
16.2.2008 19:49:21   
aprilska34
Se mi zdi, ali se morda motim,da pri celi zadevi ne gre toliko za to nesrečno muco user posted image in možnost okužbe (ki je v takem primeru res praktično ni), kot za to, da se ti zdi, da te tašča ne jemlje resno, oz. da ji je celo vseeno za tebe in otroka? user posted image
Vse smo malo bolj občutljive, hormončki nam delajo in zares ni nič čudnega, da nas lahko prizadene tudi nekaj takega, kar se drugim zdi povsem normalno...
Prav je, da si se obrnila na forum in potožila, nič zato, če si dobila toliko različnih mnenj!

Mene strašno moti, da tašča kadi v stanovanju, ko sem na obisku. Celo ko sem prišla z dojenčkom k njej, je nemoteno kadila.  Enkrat smo se ravno nekaj pogovarjali o tem, pa je rekla, da je to njena hiša in lahko počne v njej kaj hoče, če pa druge moti, pa lahko grejo. No, moram povedat, da so moji obiski pri njej ZELO redki. Zelo neuvidevno se mi zdi in nesramno, da kadi , ko sta pri njej moji hčeri in tretja še v mojem trebuščku!!!!

Gre se pač za nek odnos, ne glede na to, čigava hiša je.

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tašča
16.2.2008 19:54:16   
hope77
anonimna - posrdujem en članek, ki sem ga tudi eni nosečki, ki je zganjala isto paniko okoli mačk kot ti
se pa podpišem pod vse pozitivne poste, prej se okužiš s hrano kot mačko!!!



Nosečnost, toksoplazmoza in mačke

Toksoplazmoza je obolenje, ki nastane zaradi okužbe s parazitom Toxoplasma gondii. Za odrasle ljudi z normalnim imunskim sistemom je parazit neškodljiv, le včasih povzroči obolenje, podobno blagi gripi. Okužba je nevarna za tri skupine ljudi: nosečnice, ki so se prvič okužile v nosečnosti in lahko prenesejo okužbo na plod, majhne otroke in ljudi z oslabljeno imunostjo.

Vloga mačk pri okužbi: v nasprotju s splošnim prepričanjem za okužbo s toksoplazmo neposreden stik z mačko (božanje) ni nevaren, ker na dlaki praviloma ni spor; poleg tega mačke izločajo spore z blatom le dva tedna po okužbi. Spore se nahajajo v mačjih straniščih in v zemlji, v katero so mačke zakopavale iztrebke, lahko tudi na mestih, kjer so mačke ležale. Rastlinojede živali se okužijo pri uživanju rastlinske hrane, na kateri so spore; v mesu okuženih rastlinojedih živali najdemo tkivne ciste, v katerih so živi paraziti.

Glavni vir okužbe pri ljudeh je uživanje surovega ali ne dovolj pečenega mesa (govejega, ovčjega in svinjskega), uživanje slabo oprane zelenjave, slaba kuhinjska higiena, delo z zemljo ali prahom, pitje vode, v kateri so spore.

Kako se izognemo okužbi s toksoplazmo:
- pazimo, da jemo le dobro kuhano ali pečeno meso
- vso zelenjavo in sadje dobro operemo in/ali olupimo, kadar je potrebno
- med pripravo hrane sproti pomivamo pribor (nože), deske in delovne površine z vročo vodo in detergentom
- spore v hrani uniči globoko zamrzovanje (pod -20 °C, pozor: večina domačih zamrzovalnikov ne doseže te temperature)
- pri delu z zemljo nosimo rokavice

Za mačje lastnike velja, naj hranijo svoje mačke z industrijsko mačjo hrano (in ne s surovim mesom), naj jih ne izpuščajo na prosto, njihova stranišča pa naj čistijo z rokavicami. Nosečnica naj se čiščenja mačjega stranišča raje izogiba, kadar pa to ni mogoče, naj ga čisti vsak dan (spore, izločene z mačjim blatom, postanejo infektivne šele po enem do petih dneh), pri tem naj nosi rokavice, po tem pa naj si skrbno umije roke.

Literatura:
http://www.cdc.gov/ncidod/dpd/parasites/toxoplasmosis/default.htm

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tašča
18.2.2008 20:21:32   
jazabel
Danes sem prav žalostna. Sem že kar proti koncu nosečnosti in, ker toksoplazmoze nisem prebolela, se kar najbolj trudim, da ne pridem v stik z mačkami. Ker pa imajo pri tašči mačko sva ji z možem razložila za kaj gre in da bi bila zelo zadovoljna, da se mačka ne potika po stanovanju. Seveda je ona obljubila, da bo mačka samo zunaj. In tako naj bi tudi bilo. Vse do danes, ko smo nenapovedani prišli na obisk. Tašča je bila kar v šoku in začela podit mačko s kavča: Ja, kako si pa ti prišla sem?

Tole je meni čist domače. Čisto enako zgodbo mam jaz z mojo user posted image . Za popuser posted image . Pri nas je sicer še huje, ker mamo okrog hiše ene 10 mačk - divjih, ki se non stop hodijo gont k mački od moje taščice user posted image user posted image user posted image . Popolnoma nič ne zaleže. Najbolj me pa razjezi, ko jo zalotim notri in pol se dela neumno, da je to slučajno ravno zdej notr pršla in podobno. GRRRRRR

(odgovor članu hope77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Tašča
18.2.2008 21:26:29   
Zofy
Joooj, ma komplicirate in ste do tašč prav zlobni. Divje mačke, nedivje, to nima veze. Vzemite v roke literaturo in se poučite o toksoplazmozi, čeprav mislim, da vama bolj kot mačke grejo na živce vajini tašči, ali pa sta toliko razvajeni in hočeta biti v središču pozornosti. Čudi me, da vas one ne naženejo proč....si pa ziher mislijo svoje.

Brez zamere punce, sem ljubiteljica mačk in me razjezijo take izjave, ki jih lahko da samo nekdo, ki mačk ne mara. Kdo pa mačk ne mara in zakaj običajno? Tisti, ki marajo pse. In zakaj nekateri ljudje ne marajo mačk in imajo raje pse? Zato, ker se pse da podrediti, pes je lastnikova copata, mačka pa je vedno samosvoja s svojim karakterjem, ki si ga ne moreš podrejati. Pa brez zamere user posted image

(odgovor članu jazabel)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tašča
18.2.2008 23:01:16   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy
Brez zamere punce, sem ljubiteljica mačk in me razjezijo take izjave, ki jih lahko da samo nekdo, ki mačk ne mara. Kdo pa mačk ne mara in zakaj običajno? Tisti, ki marajo pse. In zakaj nekateri ljudje ne marajo mačk in imajo raje pse? Zato, ker se pse da podrediti, pes je lastnikova copata, mačka pa je vedno samosvoja s svojim karakterjem, ki si ga ne moreš podrejati. Pa brez zamere user posted image


Hja, ne posplošuj user posted image  Jaz tudi nisem ne vem kakšna ljubiteljica mačk, ampak se ne izogibam ljudi, ki imajo mačke user posted image  In ne potenciram tveganja. Več v mojem odgovoru malo višje oz. na prvi strani.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tašča
19.2.2008 8:54:34   
Ronči
NAjprej bi spremenila naslov teme v: O, te snahe user posted image

no šalo na stran,
preberi si priložene članke o toksi, me pa čudi, da se nisi prej vsaj malo izobrazila preden si začela sploh delati na otroku.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!