|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   previjanje/umivanje
11.2.2008 18:09:16   
Pupa1
Mene pa nekaj zanima. Jaz previjam 6 mesečnega dojenčka na tri ali pa celo dve uri, pa seveda takoj, ko je pokakan. Ponoči seveda le, če je pokakan. Če je plenička polulana, ima luliko kljub temu suho, zgleda čista, ampak saj vem, da ne more biti. Pa me vseeno zanima, če jo je treba vsakič umiti z vodo, ker ne vem, če ne bi bilo celo bolje, da ji zamenjam le pleničko, kot pa da jo vedno umivam z vodo (robčke uporabljam zelo redko, recimo na poti), ker tudi voda draži kožo. ima namreč malo vneto luliko. JE lahko to od tega, ker jo preveč umivam? Sem že razmišljala, da je takrat, kadar se polula zelo malo, sploh ne umijem z vodo, ampak ji dam samo čisto pleničko. Vem, da zveni nehigiensko, pa vendar... Kaj ve pravite na to? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:15:22   
Vrtnica79
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Voda pa res ne more dražit kože. Jaz mojo vsako previjanje obrišem z valžilnim robčkom.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:15:52   
*erika*
ko jo previjes namoci papirnati robcek ali brisacko z vodo in ji prebirisi luliko,da ne bo imela polulane oz.vonja po lulanju,ker je vseeno bolje da jo malo prebrises kot pa samo zamenjas plenicko ce ze robcke ne uporabljas.jas sm svoja oba otrka zmeraj ko sta bila polulana z enim robckom prebrisala.


_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:22:38   
bamby
Uporabi še mazilo za ritko, da koža ne bo prišla preveč v stik z vlago. Čiščenje ritke z vodo pa ne moreškoditi, kvečjemu bi škodilo, če je ne bi umila.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:28:54   
mala pikica
Jaz tudi mislim, da čiščenje kože z vodo ne more povzročati vnetja, prej ga bo lulanje povzročilo. Pa saj jo potem namažeš s kremico. Jaz kar fajn namažem kreme, prej preveč kot premalo, pa nimamo nikoli vnete niti rdeče ritke.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:31:45   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

ima namreč malo vneto luliko. JE lahko to od tega, ker jo preveč umivam?

Od vode ne, lahko pa od tega, ker ji ritke ne posušiš/obrišeš dovolj, preden jo zaviješ nazaj v pleničko.

Jaz sem tam okoli 5.meseca nehala umivat, če je samo lulala. Zamenjam plenico in to je to. Itak jo vsak večer namočim v čebričku, tako da se urin spere. Za kakanje uporabim robčke.
S kremo ne mažem nič, ne podnevi ne ponoči, ampak očitno ima naša ekstra neobčutljivo ritko, ker ima skos popolnoma lepo.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 18:57:42   
Freycha
nič ni narobe, če jo vsakič malo umiješ z mokro krpico. Bolj je narobe, če je ne obrišeš s suho dovolj. Potem pa se rado vname.....

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 21:12:11   
mateyka
voda suši kožo, ko so novorojenčki. zdej je pa že ok - jaz sem tud premišljevala o tem kar ti sprašuješ (ker je tok čisto zgledal user posted image ), samo sem se odločla, da v lulanju pa ne bo (jaz tud ne bi bla).
samo če je koža vneta, moraš itak dobro posušit kožo preden jo daš v plenico, tko da je boljš prej spucat, mal namazat in potem dat mal pudra, eni pravjo pofenat je tud recimo fajn in na koncu "opleničit" user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 21:18:42   
Bonnie_RR
Js že skoz delam tako, da mu najprej obrišem ritko s čistilnim robčkom, potem jo obrišem še s suho tetra pleničko, kar na debelo namažem s kremo in zatem dam plenico gor.
Nismo imeli nikoli problemov z ritko, izjema je bila 1x huda driska ob vnetju črevesja.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: previjanje/umivanje
11.2.2008 22:56:10   
sandra85
ne sekiraj se, ni nehigienično, če ji pri kakem previjanju ne boš umila lulike!
js ga po navadi umijem z vodo, ki ji dodam malo johnson baby olja in pol obrišem z tetra pleničko, da ni mokro, pol pa mu namažem še z riboderminom

se pa tut kdaj zgodi, da mu samo menjam plenico, če je samo malo polulan, še posebej če napol spi in se kam odpravljamo


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: previjanje/umivanje
12.2.2008 8:48:28   
Pupa1
Sem vprašala patronažno glede tega ravno danes zjutraj, pa je rekla, da mi ni potrebno z vodo umivati ritke, niti z robčki ne, vsakič ko jo previjam, če je samo malo polulana, sploh ker jo tako pogosto previjam. Bojda tudi voda izsuši kožo (ja, tudi jaz seveda vedno dodobra posušim liliko in ja, tudi jaz namažen s hladilnim mazilom iz lekarne, seveda), in da jo to kožo samo po nepotrebnem draži, namreč to nenehno umivanje lulike. Zato bom sedaj, kadar bo le malo polulana, samo zamenjala s svežo pleničko in to je to. Hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?