|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Rotavirus
7.1.2008 10:28:24   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kmarija

Naša P je imel primer, ko je deklici po cepljenju prišlo do nekega razpoka v črevesju, to so nato uspešno operirali.....user posted image  To se je zgodilo lani (če sem jo dobr zastopila)
Pa neki zelo znan P mi je tudi odsvetoval.....
Sej ti stranski učinki so res zelo redka stvar (pa itak ima vsaka stvar neke stranske učinke...) - vsak se  po svoje odloči
Redno jo bom pa kljub stranskim učinkom dala cepit, ker je to nujno potrebno, tist kar pa ni nujno pa ne.
Rota virus se da ob infuziji in strokovni pomoči hitro pozdravit user posted image
vsak se po svoji pameti odloči, pa upa na najboljše, a ne?user posted image


a ni to cepivo čisto novo? Pri naši P, pa je v MB kar znana in ima ogromno pacientov smo bili mi prvi, ki smo jo dali cepiti proti RV. Je sestra rekla, da so ga sedaj šele dobili, prej tega sploh ni bilo....

za dojenčke je ravno v tem problem, da znajo tako hitro dehidrirati, da lahko umre, preden ti sploh dojameš, da se kaj dogaja........

Imaš prav, vsak po svoji pameti. Ko sem videla, kako so otročki (pa so starejši) bogi ob rotavirusu, sploh nisem razmišljala za svojo 6m hčerko, da je ne bi cepila.

Klarita cepivo naj bi držalo dve leti, če se ne motim user posted image

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Rotavirus
7.1.2008 16:40:09   
m*t*?
Se strinjam s tabo. Midva sva se tudi odločila za''cepljenje''

(odgovor članu sergi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Rotavirus
7.1.2008 21:06:02   
N _ B
Smo cepili.

(odgovor članu m*t*?)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Rotavirus
8.1.2008 14:17:32   
pikica86
tudi mi smo cepili, sedaj januarja je dobil prvo dozo, februarja pa dobi drugo. nam je pediatrinja rekla da cepivo drži dve leti, reakcije pa so driska, večja utrujenost,.. no naš je samo malo več spal,drugih reakcij ni bilo.user posted image

_____________________________

Preden si bil spočet sem te želela, še preden si bil rojen sem te ljubila in komaj si se rodil, bi zate umrla.To je čudež življenja.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Rotavirus
8.1.2008 15:41:09   
bsasab
Sma se tudi midva odlocila da jo cepiva, sicer je res malo drago, ampak da pa ga stakne, mi bo pa zal zakaj nisem dala tistih 150 evrov...

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu pikica86)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Rotavirus
8.1.2008 16:41:34   
soncipunci
vsaka naj se odloči sama, moja osebna odločitev naj na to ne vpliva....
jaz namreč našega nisem dala cepit, dobila sem par informacij, ki so vplivale na končno odločitev... v pogovoru s pediatrom mi je bilo najprej čudno to, da s tem nič ne silijo. če bi bila taka nuja, bi bilo na obveznem programu. in potem sem izvedela, da pri tem cepljenju reakcija sploh ni problem, ker jih vsaj ponavadi ni. problem so lahko stranski učinki, ki so zaenkrat še zelo neraziskani in se lahko pokažejo veliko kasneje - ni pa nujno, da se...
ker vem, da so driske vedno bile in vedno bodo, me je to prepričalo, da se za cepljenje nisem odločila. če se pa slučajno zgodi, da poberemo rotavirus (bog-ne-daj, ker vem,da je zelo neprijetno), imam navodila, da TAKOJ, ko opazim driskanje in bruhanje skupaj, odpeketam na infuzijo. ta je v nasprotju s  cepljenjem brez stranskih učinkov user posted image

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Rotavirus
9.1.2008 10:35:25   
rose
Jaz sem bila 100% prepričana, da bom svojo dala cepti. Ta večja ga je imela in smo bili 5 dni v bolnici. Je blo fuuul hudo. Pa mi je pediatrinja odsvetovala. Tudi zato, ker je mala alergik. Pa zato, ker je lahko več stranskih učinkov. Pa tudi cepivo je še novo in še ni docela raziskano. In da si 2 leti imun na rotavirus? da ali pa ne. Res je, vsak se pa odloči sam.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Rotavirus
9.1.2008 14:26:29   
pikapoka3
O rotavirusu si lahko preberete tud na Otročarijah:
http://otrocarije.blogspot.com/2007/12/cepljenje-proti-rota-virusu.html



(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Pomoč med nosečnostjo
AjPu

Ali ste med nosečnostjo kdaj najeli pomoč pri hišnih opravilih?

Da, tedensko (5%)

Da, občasno (5%)

Bi si želela, a nisem (30%)

Nikoli. Ne maram tujih ljudi v stanovanju. (60%)


Število vseh glasov: 483

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!