|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rotavirus
5.1.2008 15:37:42   
bsasab
Zanima me nekaj, koliko od vas se je odlocilo za ceplejene proti Rotavirusuuser posted image  

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rotavirus
5.1.2008 15:51:54   
Anonimen
Mene pa zanima kako se prenaša. Pa kdaj oziroma do kdaj (je kaj omejeno) se otroka lahko cepi.

Se opravičujem če sem se vrinila, ampak ne bi spet na novo teme odpirala user posted image

(odgovor članu bsasab)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rotavirus
5.1.2008 16:04:05   
daisy
3-letnika nismo cepili. konec januarja pa pričakujemouser posted image , ki ga bomo cepili takoj ko bo mogoče. ta velik je namrč v vrtcu in so letos že imeli rotabvirus....

Cepi se lahko od 6m naprej in to 2x. cepivo pa drži do 2 leti.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rotavirus
5.1.2008 16:05:02   
Spark
Jaz sem v fazi razmišljanja in se nikakor ne morem odločiti. Moram pa se odločiti do 28.1. . Ne vem enkrat se mi zdi, da bi bilo fajn, glede na to da imamo doma triletnico, ki obiskuje vrtec, drugiča pa nisem čisto prepričana. Po prvem pogovoru s pediatrinjo me za to cepljenje ni čisto prepričala. Tudi ona sama ni bila čisto prepričana v to, da je to cepljenje vredu. Drugič mi je razlagala, da se je malo bolj pozanimala in da ni tako slabo. Sploh ne vem, kaj bi. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rotavirus
5.1.2008 16:07:58   
Talika19
Naš je star dobre 4 mesece in smo ga 3 tedne nazaj cepili. Cepijo se lahko od 6 tednov naprej, ne 6 mesecev.

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rotavirus
5.1.2008 17:03:14   
liva
Mi pa smo se cepili. Prvo dozo je dobil pri dveh mesecih, drugo pa dobi drugi teden, ko bo tri. Hujših stranskih učinkov ni bilo. Bil je kaka dva dni mali tečko, a to je težko rečt, da ravno od ceplenja. Imel je tudi malo driske. Nam pa je zdravnica preventivno napisala recept za svečke proti vročini, pa jih nismo potrebovali.

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rotavirus
5.1.2008 17:03:17   
aleks7
Mi smo se odločili za cepljenje, prvo dozo dobi konec meseca. Star je 4 mesece, pa smo nekot skombinirali datume, da bo cepljen še pravi čas, P je rekla, da mora biti cepljen do 6 meseca.

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rotavirus
5.1.2008 17:22:04   
malecka
Po prvem pogovoru s pediatrinjo me za to cepljenje ni čisto prepričala. Tudi ona sama ni bila čisto prepričana v to, da je to cepljenje vredu.


user posted image tudi meni je tako svetovala.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rotavirus
5.1.2008 17:50:13   
Klarita
Naš je prvo dozo že dobil, drugo pa dobi čez 14 dni  in ni bilo nobenih reakcij. Jaz sem ga dala, ker je bila baje epidemija in so me čist prestrašili, drži pa 3 leta.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rotavirus
5.1.2008 18:13:24   
tinaaja
Rotarix mora otrok dobiti 2 dozi in obe do 24 tedna - 6m v razmaku vsaj 4 tedne. Cena ene doze je 75€. Je pa oralno cepivo - ga poje.
Jaz sem se odlocila in bi se spet, ker reakcija ne more bit tok huda kot je rotavirus sam. Je drago kot zafran, ampak muke ob pogledu na otroka ki bruha, driska,.. odtehta ..


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rotavirus
5.1.2008 19:49:56   
lunca77
Mi smo ta malo cepili in ni bilo nobene reakcije pri 3 mesecih in 4,5. Pa vsi smo zboleli razen nje, tko da....

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rotavirus
5.1.2008 19:52:17   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Rotarix mora otrok dobiti 2 dozi in obe do 24 tedna - 6m v razmaku vsaj 4 tedne. Cena ene doze je 75€. Je pa oralno cepivo - ga poje.


tako, ja...
mi bomo našo 4,5 m staro user posted image cepili naslednji tedenuser posted image


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rotavirus
6.1.2008 9:01:00   
kmarija
Mi ne bomo cepil - odvesovalo več strokovnjakov user posted image

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rotavirus
6.1.2008 10:10:45   
daisy
IZVIRNO SPOROČILO: Talika19

Naš je star dobre 4 mesece in smo ga 3 tedne nazaj cepili. Cepijo se lahko od 6 tednov naprej, ne 6 mesecev.



opsss! ja se opravičujem res je 6 tednov in ne 6 mesecev, kot sem napisala zgoraj.

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rotavirus
6.1.2008 11:20:01   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: kmarija

Mi ne bomo cepil - odvesovalo več strokovnjakov user posted image


s kaksnim razlogom?


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rotavirus
6.1.2008 11:35:06   
kmarija
Hudi stranski učinki user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rotavirus
6.1.2008 13:06:02   
Tanayya29
Jaz ga bom cepila,ker sama delam v vrtcu,in mi je pediatrinja tudi svetovala.
Sem pa tudi sama doživela rota virus ,sem ga pobrala v vrtcu,in res ni fajn.Nekaj naših malčkov je bilo tudi v Bolnici par dni zaradi tega.
Jaz bom cepila,sigurno.

kmarija seznani nas z stanskimi učinki?


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rotavirus
6.1.2008 13:22:29   
Talika19
Kot sem omenila, naš je bil cepljen 19.12 proti rotavirusu hkrati z rednim cepljenjem. Stranski učinki? Naš je bil tisti dan bolj jokav in malo spal (ne vem ali od rednega cepiva ali rotarixa). Čez 5 dni je dobil zelo drugačno blato: sluzasto, gosto sveto zelene barve, ki je zelo smrdelo. Takšno blato je imel nekaj dni, je pa kakal čisto ob drugih urah kot običajno (ponoči, čez dan ...). Enkrat je celo ponoči zbruhal po jedi. Drugih znakov naš ni imel, pa še to je zelo vprašljivo, če je bilo od cepljenja.
Drugače pa smo vsi v družini isti čas dobili drisko in bruhali. Vzrok okužbe je bilo lahko to blato ali pa zgornji sorodniki, ki so nekaj dni prej zboleli. Ker je to še za odrasle zelo grozno, mora biti za dojenčka še toliko bolj, ker lahko zelo hitro dehidrirajo. Nam ni žal da smo ga cepili. 30.1 januarja dobimo še drugo dozo.

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rotavirus
6.1.2008 14:16:54   
NRMM
Moja je bila tudi cepljena,prvo dozo septembra lani,drugo oktobra.Prva doza nam je dala vetra,ker je imela kar hude krče po njej,po drugi pa ni bilo posebnosti.Boljše.da smo to prestali kot pa rotavirus.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rotavirus
6.1.2008 17:27:09   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: kmarija

Hudi stranski učinki user posted image


Recimo....

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rotavirus
6.1.2008 20:17:56   
kmarija
Naša P je imel primer, ko je deklici po cepljenju prišlo do nekega razpoka v črevesju, to so nato uspešno operirali.....user posted image  To se je zgodilo lani (če sem jo dobr zastopila)
Pa neki zelo znan P mi je tudi odsvetoval.....
Sej ti stranski učinki so res zelo redka stvar (pa itak ima vsaka stvar neke stranske učinke...) - vsak se  po svoje odloči
Redno jo bom pa kljub stranskim učinkom dala cepit, ker je to nujno potrebno, tist kar pa ni nujno pa ne.
Rota virus se da ob infuziji in strokovni pomoči hitro pozdravit user posted image
vsak se po svoji pameti odloči, pa upa na najboljše, a ne?user posted image

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rotavirus
6.1.2008 21:14:06   
december06
Mi smo ga tudi že cepili prvo dozo, drugo imamo naslednji teden. Prestal je vredu. Je pa imel peti in sedmi dan drugačno blato - zelo temo zeleno. Menim, da je od tega, bom pa vprašala P. Obnašal pa se je o.k. Sem se tudi odločila zaradi same bolezni, ki telo dehidrira, naš pa že itak nima prevelkega apetita.

Ti pa svetujem, glede na to da je cepivo svinjsko drago, da malo preveriš cene pri vas in v okolici. Saj lahko cepiš kjer koli, le da naročijo cepivo. Cene so od 62 - 75 € na eno dozo.

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rotavirus
7.1.2008 9:11:16   
Pikica pokica
Tudi jaz sem dala cepit svojo pupo. Prvo cepivo je že dobila, drugo bo pa februarja. Dobila je vročino, ki je še tisti večer padla, ampak je imela ob enem oba cepljenja ( tudi 1. po programu), tako da ne vem, od katerega je bila vročina.

Za cepljenje sem se odločila iz preprostega razloga - ne bi želela še enkrat čez to, kar sva  morala preživeti s sinom. Pri enem letu je dobil  zelo hudo obliko rotavirusa, zaradi česar je bil 4 dni priklopljen na infuzijo, v bolnici pa sva bila cel teden. Bruhal je kar naprej, tudi po žlički vode... Če je le možno, da se temu tokrat izognemo, ZAKAJ PA NE!!  

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rotavirus
7.1.2008 10:09:35   
Suzy.
Mi smo ga cepili. 

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rotavirus
7.1.2008 10:19:14   
sergi
Naša 4 mesečna user posted image je prejšnji teden dobila drugi odmerek cepiva in ni bilo nobene reakcije. Ne glede na to da stane cepivo 180€ je po moje vredno dat otroka cepit.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Služba
Sašonka

Bi rajši ostale doma in skrbele za otroke ali bi po porodniškem dopustu odšle v službo in otroke prepustile, da jih vzgajajo drugi?

Služba (39%)

Dom (61%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!