|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   verečni obred pred spanjem
18.12.2007 20:44:08   
tančica
Kakšne imate? Jim berete pravljice, pojete pesmice, kako zaspijo, v naročju ali sami. Ali jejo na žlico zvečer ali na flaško.
Nejček je star 9m in mu včasih dam flaško za zvečer in zaspi že med hranjenjem, če pa je na žlico pa malce dalj traja, vseeno pa vedno zaspi v naročju. Če ga položim v posteljico in grem stran začne jokati. Sedaj ravno berem otroško spanje brez jokauser posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 20:46:52   
Pupa1
Ne vem, če je to ravno obred no, ampak mi jo vedno kopamo, tako da ve, da gre po kopanju spat (no, pa še en obrok spije, malo zatemnimo dnevno..., potem pa direkt v posteljo v spalnico, da zaspi traja 10 minut). stara je tri mesece in pol.

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 21:01:27   
alesha
Naš obred je pa tak: najprej kopanje ob 19.30, po kopanju včasih masaža (ne vedno), potem jo oblečem v pižamo, očistim ušesa in nos... potem jo še malo pestvam (ne dolgo in ne vedno). Potem pride ati s flašo in jo futramo. Vmes moramo obvezno podirat kupčka ene 5x. Vmes ati ugasne luč v sobi in imamo prižgano samo eno majhno in še ta je zatemnjena. Ko poje jo še malo popestvam in pobožam, potem pa jo predam atiju, ki jo nekaj časa (5 - 10 minut) nosi, da podre še kakšnega kupčka in da se jih hrana malo vsede, da potem ne bruha (ima refluks, tako da te faze pred spanjem ne smemo izpustit). Včasih je zaspala že pri atiju v naročju, ko jo je nosil po sobi, zdaj noče več, tako da jo po 5 - 10 minutah da v njeno posteljico in je še čisto budna. Včasih zaspi takoj, včasih se še malo pogovarja in potem zaspi sama brez problema, brez dude in brez jokauser posted image .
Imamo pa težave ponoči, ker se zbuja 100x na noč user posted image user posted image in moramo dudo dajat, za pit.... ne vem kaj ji je. Ponoč pa nikakor noče zaspat nazaj sama, če se zbudi in obvezno jokauser posted image .

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 21:03:16   
Laubica
Ja jaz ga tudi vsak večer skopam -samo z vodo(1x tedensko z milom)podojim že v temi podreva kupčka in gre v svojo posteljo in tam zaspi star je 1.5 mesca

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 21:18:36   
alesha
Aja, sedaj smo stari 6,5 mescev.

_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 21:41:34   
annie
Mi pa smo stari 3 mesece in se zvečer previjemo, malo poigramo in podojimo v temi, brez kakršnekoli luči. Ko konča ga dava v posteljico in dudo in zaspi zaenkrat brez problema user posted image

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 21:59:18   
Paštetka
ah ta obred in način uspavanja se spreminnja vsak mesec, če ne že vsak teden ali drugi dan. user posted image  Enkrat je tako in ti super uspe, potem pa user posted image  obrne vse ne glavo in spet iščeš druge načine , ker ga nočeš nosituser posted image .

Danes lahko povem, da je obred tak, da jo okopam, dobi 30 ml kašice, se še malo poigramo,nato pa previjat ponovno, dojenje in jo položim nato v posteljo, pustim nočno lučko in uspavanke od raimonda lappa, pa sama zaspi. Jutri, bo mogoče zaspala na prsih, pojutrišnjem pa bom morala že verjetno zraven nje ležati.user posted image

Stara je pa 4. mesece.
Je pa tako, davedno ko povem kako je je obvezno drugi dan drugače user posted image . Če se pohvalim, da spi celo noč, ga drugi dan obvezno biksa. tam do dveh let se procedure spremenijo vsaj 100 x

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:05:13   
Anonimen
eh...mi tud nimamo nekega pravilauser posted image nič ne vžge.....vsak dan je drugače, pa ob drugi uri, pa se lohk še tak trudim da bi nek red vzpostavla, iz tega rata samo noro kričanje....tko da zaenkrat se jaz njej prilagajam, upam da bo enkrat prišel tisti dan, ko bo lepo zaspala ob 8ih in spala vsaj 6 uruser posted image do takrat pa....pojma nimam, v 5ih mescih nam ni ratalo kaj pametnega poštudiratuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:07:46   
eya
Pri nas je večerja ob 7ih, potem pa kopanje (a ne vsak dan), spravljanje v pižamico, 1 Nodi, potem pa v ta veliko posteljo, kjer pojemo pesmice, bolj umirjeno. Tako je odkar nima več dude-prej se je pa samo z njo že umiril. Ko zaspi, ga prenesemo v njegovo posteljico. Zaspi pa kar hitro, v kakih 10ih minutah.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:12:01   
december06
Naš obred je nekako tako, da se previjemo in oblečemo v pižamico, ko se umijemo, in v temi nahranimo. Tam do 20. ure. Edini problem je, da enostavno noče sam zaspati. Nosim ga v roki, sicer kar hitro zaspi, me pa že malo moti. No enkrat mi je ratalo, da je sam zaspal. Enko je podnevi. Imam pa to srečo, da pa ponoči spi oz. zaspi nazaj če se zbudi ali jemo. Stari smo dobre tri mesece. In tudi jaz sem se sravila brat to knjigo in bomo vidli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:25:25   
us
Živijo.
Zvečer se umijeva, namaževa z oljem in se ves čas še malo igrava, ker je drugače sitna. oblečeva pižamo in se v temni in tihi dnevni podojiva, običajno potem zaspi na dojki, občasno  kdaj podre kupček.(ob 20.00)
Do sedaj je imela navado, da se je po 50 min(tako kot čez dan) zbudila in sem jo potem nosila, nosila včasih tudi dve uri, ali pa sem ponoči  tudi do  osemkrat vstala samo da sem ji dala dudo, jo obrnila na bok, jo nosila, je jedla... 100 različnih stvari.
Dva dni nazaj  po dobrem  mescu nespanja pa nisem zmogla več in sem jo ponoči enkrat pustila, da se je zdrla (cc. 30 min), potem  pa je  spala  do jutra. včeraj  se je zopet  zbudila  po 50 min  ob 20.40 - potem  pa  jokat,  se  crklar, kakat, previjat  in  nazaj  v  posteljo,  jokat  še  10  min,  zaspat  ob 21. 40 -  zbudila  se je  ob  6. 45, tko  da sem  šla  ob  6-ih  pogledat,  če  še   diha.
Danes  je  šla  spat  ob  20ih  in  se  zaenkrat  še  ni  zbudila,  tko  da  lahko  samo  upam    na  boljše.

veliko  sreče  vsem  namuser posted image

aja, stara  je  5,5 mesecev  in  podnevi  zaspi  samo  v  naročju,  drugače  je  pa  toliko  časa  pokonci (in  joka, sitnari), da  včasih zaspi  v  vseh  mogočih  položajih

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:35:22   
*lenc@*
zdaj je nekako tako-stara je 4m in se ob 21h spravmo umit(ne vsak dan), previt in jo dam na svojo postlo v spalnici. tam se podojiva(količinsko se prav opazi, da je pred spanjem k čez dan nikol toliko ne poje naenkrat), se malpocrkljava, da se umiri k drgač pleta z rokami, nigami, se pogovarja, in jo dam v njeno postlco v splanici ob 21.20. Nekak 20 min traja, kar sem napisla gor. POl pa če je dobr dan zaspi v postlci v 5-10min, lah pa tud 20 min ne.
Loh pa rečem, da je pr nas v 90%(skor čist vsak dan enako-) tako kot sem napisala.Ura je enaka, crkljanje pol postlca in ja pozbla napista že 1 mesec isti CD Raimond Lapp uspavanke, da bi se ji mal uzavestla povezava s spanjem. če pa prav delam, pa ne vemuser posted image al ma kera boljši nasvet. Ga rada "poslušam" in s-probam.user posted image

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:47:21   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ah ta obred in način uspavanja se spreminnja vsak mesec, če ne že vsak teden ali drugi dan. user posted image  Enkrat je tako in ti super uspe, potem pa user posted image  obrne vse ne glavo in spet iščeš druge načine , ker ga nočeš nosituser posted image .

Danes lahko povem, da je obred tak, da jo okopam, dobi 30 ml kašice, se še malo poigramo,nato pa previjat ponovno, dojenje in jo položim nato v posteljo, pustim nočno lučko in uspavanke od raimonda lappa, pa sama zaspi. Jutri, bo mogoče zaspala na prsih, pojutrišnjem pa bom morala že verjetno zraven nje ležati.user posted image

Stara je pa 4. mesece.
Je pa tako, davedno ko povem kako je je obvezno drugi dan drugače user posted image . Če se pohvalim, da spi celo noč, ga drugi dan obvezno biksa. tam do dveh let se procedure spremenijo vsaj 100 x



..se strinjam z napisanim...

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 22:50:14   
Naja30
Tudi mi nimamo nekega stalnega obreda, se namreč spreminja vsaj tedensko user posted image  Zdaj je v fazi, ko mora obvezno malo jokat preden zaspi i se še kobaca in dela prevale. To lahko traja kar nekaj časa. Vztrajam pa, da je ne božam ali stojim ob posteljici. Želim, da sama zaspi.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: verečni obred pred spanjem
18.12.2007 23:41:59   
Anonimen
Naš je skoraj do 4 meseca pa pol spal skoraj celo noč, pol pa je spremenil ritem zvečer ob 19 zaspi za kako urco pol pa nč do 23 in ima oči velike kot sova joj groza upam da se bo to uredilo nazaj. ob 4 zjutraj je tko kot zvečer rad bi se igral  pa noče več zaspat kot da bi noč zamenja za danuser posted image . Trenutno spi in upam da bo spal še dolgo.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 9:11:14   
Mesečnica
Mi imamo že od 2. meseca isto rutino, malo se nam je pa spremenila ura, ko jo začnemo izvajati.

Zdaj je user posted image star 6 mesecev in pol.

Najprej imamo kopanje (tam nekje med 18. in 19. uro), potem oči user posted image obleče v pižamo, sledi hranjenje, zadnja dva meseca pa še umivanje zobk (ja, imamo že 2!) in potem user posted image dava v posteljico. Navijeva mu glasbeni vrtiljak, sam zagrabi svojega medvedka, se z njim še malo pogovarja in v 5 minutah sam zaspi. Vse skupaj traja kakšne tričetrt ure.

Od starosti 2 meseca in pol spi celo noč. Če se ponoči zbudi, se igra z medvedkom, pogovarja in smeji, včasih vriska, joka pa ne user posted image . Običajno po kakšnih 10 minutah zaspi nazaj.

Aja, imamo pa odprta vrata spalnice, na hodniku pa eno majhno nočno lučko, da v spalnici ni povsem temno.

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 9:55:09   
VesnaLana
Naša pupa je stara 6m in naš večerni "obred" gre takole, ob 19.00 je kopanje, nato jo masiram , se malo igrava na previjalni mizi, jo oblečem v pižamico. Nato pride ati s flaško in papata v malce zatemnjeni dnevni sobi, ko poje jo dava v posteljico, če še ne spi ji poveva (ali ati ali jaz) pravljico in nato greva ven. Čez 5 min že spi. Včasih se zgodi, da je tako zaspana , da zaspi med hranjenjem, takrat jo pač dava v posteljico brez pravljice. Ko je bila stara ene 4m , ji je ati pravljico povedal tudi , če je zaspala user posted image  in je rekel , da ona to vseeno sliši, sedaj tega ne počne več.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 10:08:30   
Anonimen
Star je 3 mesece.
Po 19 uri se zatemnijo luči in zmanjša glasnost TV, takrat ponavadi zadrema meni v naročju, ob 20h se sam predrami in sledi kopanje (to vedno mož naredi), zmasira ga z oljem, malo se še igrata, bleče ga v pižamico, dobi kapico na glavo, zavije ga v dekico in prinese meni v dnevno kjer ga nahranim. Med tem zaspi, podreva kupček in ga odložim v njegovo sobo v posteljico. Včasih ga moram čez 10 min it še malo pobožat in vklopit njegovo glasbo da ponovno zaspi če se predrami, po večini pa zaleže v prvo.
Prvo rundo spi od 21-3h, poje v 15 min med spanjem, in se naslednjič zbudi med 8 in 9 uro zjutraj.
Tako je pri nas že od vsega začetka. In upam na nadaljnje sodelovanje iz straniuser posted image . user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu VesnaLana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 12:44:15   
Anonimen
Vsak dan je drugače, sem pa zdaj pogruntala, da rad zaspi v mirni glasbi, tako, da bom danes probala glasbo zvečer uvesti... Sva pa prej imela tako : kopanje, masaža, mal igranja, hrana, pa spanje... Zdaj pa je pač tako, kakor nanese čas, ker podnevi precej spi, in je težko ob isti uri ga spraviti kopat.. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 14:03:53   
_annela_
moj soncekuser posted image se okrog devete skopa po kopanju poje po flašici,potem pa se malo mu zapojemo in zaspi okrog pol enajste in spi do 05.00,al pa tudi do 06.00!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 14:21:25   
kšpela
moja je stara 4 mesece in se kopamo okoli 19h potem oblacenje in mazanje nato se hranjenje in spat.tudi ce je budna jo dam v pojsteljico in zaspi v roku 10 minut.ce se pa slucajno joka jo pa ne pustim v pojsteljici jo vzamem ven in jo se mal pocrkljam..samo to se res redko zgodi.tako da ob 20h ze pridno pancka.

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 14:58:24   
Anonimen
Mi za spanje nimamo nobene ure. Je večerni ritual ob 19ih rižolino, ob 20ih kopanje, ob 22ih ziza (in potem še neštetokrat), ampak zaspimo lahko šele ob 00 - 1ih ponoči, včasih nam rata celo prej.user posted image Zaspi samo na rokah, pa je lahko zaspan za umret... budnica je na 2 uri, včasih bolj pogosto, pol se pa mami razpizdi in spi pri nama...

Stari pa smo 9 mesecev.

(odgovor članu kšpela)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: verečni obred pred spanjem
19.12.2007 21:19:56   
barbarasegula
Jaz imam pa eno vprašanje: hčerka bo ravnokar stara 6 mesecev. Začeli smo že z uvajanjem hrane - okrog 12-ih zelenjava, zvečer pa rižolino. Sem v dilemi, kdaj naj ji ga dam -pred kopanjem, ki je del naše rutine pred spanjem, ali potem. Namreč do sedaj smo vsak večer začeli s pravljico, nato kopanje, masaža, steklenička mleka, uspavanka - in je zaspala skoraj v trenutku, ko smo jo položili v posteljico. Po kopanju je že tako zaspana, da ne vem, kako bi zmogla z rižolinotom ( po žlički)...Ali naj ji dam pred spanjem samo kakšen čaj ali kako - ne bi rada uvedla še enega obroka. Prosim za vaše izkušnje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: verečni obred pred spanjem
20.12.2007 0:35:05   
sandra85
mi ga pred spanjem vedno skopamo, med mazanjem s kremico ga narahlo zmasiram, ga podojim, podremo kupčka, ga položim v posteljico, vklopim vrtiljak z nežno glasbo in GREM user posted image
ponavadi čez 10 minut že spi

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu barbarasegula)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: verečni obred pred spanjem
20.12.2007 9:44:58   
VesnaLana
IZVIRNO SPOROČILO: barbarasegula

Jaz imam pa eno vprašanje: hčerka bo ravnokar stara 6 mesecev. Začeli smo že z uvajanjem hrane - okrog 12-ih zelenjava, zvečer pa rižolino. Sem v dilemi, kdaj naj ji ga dam -pred kopanjem, ki je del naše rutine pred spanjem, ali potem. Namreč do sedaj smo vsak večer začeli s pravljico, nato kopanje, masaža, steklenička mleka, uspavanka - in je zaspala skoraj v trenutku, ko smo jo položili v posteljico. Po kopanju je že tako zaspana, da ne vem, kako bi zmogla z rižolinotom ( po žlički)...Ali naj ji dam pred spanjem samo kakšen čaj ali kako - ne bi rada uvedla še enega obroka. Prosim za vaše izkušnje.


Jaz bi na tvojem mestu, rižolino dala en obrok prej, za spanje pa še vedno flaško. Mi imamo zjutraj ob 7 ko se zbudi flaško , za zajtrk sadno kašico, nato flaško, za pozno kosilo zelenjavno kašico ali rižolino, zvečer pred spanjem pa flaško.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu barbarasegula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




note
čevap

ali bi mi poslali note na golici in kjer lastovke gnezdijo

da (35%)

ne (42%)

za vse (2%)

na kater e-mail naslov (7%)

nikoli (12%)

seveda, za klavirsko harmoniko (2%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!