|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NS in nosna kost
16.10.2007 12:55:18   
malamalinca
ojla,
sem kar malce preplašena postala in sicer, včeraj na NS mi je rekla dr., da nosne kosti ni mogla pogledat, ker je detece preveč živahno.Zasledila sem, da je vidnost nosne kosti zelo poomemben podatek.
Sicer imam tveganje 1:2584 .

Se naj zdaj sekiram ali ne? A se ts nosna kost da še kasneje pogledat?

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 12:57:55   
Taula
Sicer imam tveganje 1:2584 .


Pomagalo bi če bi povedala koliko si stara, ker je to pomemben dejavnik, čeprav se mi zdi rezultat dober. Če je G rekla da je olk, potem po moje ni panike. Če te skrbi pa pojdi na dvojni kromosomski test. Stane neki manj kot 30 evrov. Delajo ga na polikliniki in baje tudi v Domžalah.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 13:03:45   
malamalinca
Oj, Taula,
stara sem 33 ,  sem pa dala tudi kri danes zjutraj.
Vseeno mi je čudno, da ni pogledala nosne kosti, to se pa najbrž ja vidi ali je oz.ali ni vidna, saj tolk pa spet ni skakal/a...

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 13:05:47   
tosja
malamalinca, mislim, da se ne rabiš sekirat user posted image  user posted image  user posted image  Rezultat je dober. S combinedt testom pa bo tako naraslo oz. se bo tveganje zmanjšalo! user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 13:07:23   
malamalinca
hvala, žaba moja

sej bo vse kul, a ne?

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 13:09:51   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: malamalinca

hvala, žaba moja

sej bo vse kul, a ne?


user posted image  Veš, da! user posted image  user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 14:13:27   
Anonimen
Pri kolegici so vidli nosno kost pa je bil kljub temu davnovček.Tako da je verjetno bolj pomemben rezultat in pri tebi je dober.

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 14:50:28   
grešnica
Ojla!

Jaz sem imela rezultat 1:120, nosno kost pa vidno; čisto sem bila prestrašena in šokirana.
Nisem šla na nadaljnje preiskave, ker sem vedela da bom otroka vsekakor obdržala.

Zdaj imamo zdravega in zelo simpatičnega 2-letnika.

V primeru, da bom spet user posted image , ne grem na NS, raje dam denar za kaj drugega (sem se  1. preveč skrbela).

Ne skrbi in pozitivno razmišljaj! Pa zdravega user posted image .

LP

grešnica

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 16:30:41   
Anonimen
Pozdravljene!
Saj ne vem če spadam v to temo. Zanima me, če katera ve, kakšni so ''tipični'' znaki za otroke z Downovim sindromom.
Sama sem opravila NS in DHT - skupni izvid je bil 1:1800, stara sem 27 let.
Na AC nisem šla ker naj bi bil ta moj izvod OK.
Mi lahko katera pomaga?

(odgovor članu grešnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 16:43:18   
tikatoka
Sama sem imela rezultat NS 1:81 sem se kar lepo presekirala in bila tudi na AC. Ampak, kaj pa vem vsev to čakanje pa sekiranje, no naj povem danes imamo 8 mesečnika ki je zdrav in vesel ko strela. tako da ne se sekirat punce saj ne če so dobri rezultati.

Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 16:53:45   
Anonimen
Jaz se sekiram sedaj, ker mi pravijo da ima otrok Downov sindrom, kromosomski test pa še čakamo. Doktorji pravijo, da ima tipične znake - noben mi pa ne pove, kateri so ti znaki.
Zato se obračam na vas, če mi katera lahko pomaga. Jaz pri deklici ne vidim nič posebnega oz. sploh ne vem, kaj naj opazujem da bi vedela, ali je Downov sindrom ali ne.

(odgovor članu tikatoka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NS in nosna kost
16.10.2007 18:56:44   
Estrella*
Poglej si ta link: http://www.ringaraja.net/ClanekPodrobno.asp?p_id=10&id=638&kat=49&podkat=
Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NS in nosna kost
17.10.2007 3:39:39   
resnično srečna
Hermina1 ti si že rodila?...saj sem te dobro razumela kaj ne...otrok joka kot kakšen muce...malce drugače kot ostali...jeziček veliko moli iz ust...njegove črte na rokicah niso take kot pri ostalih....tudi glavica je malo drugačne oblike...taki otroci so precej bolj nemirni...

mene verjetno čaka AC, saj je bil rezultat NS pred dvojnim hormonskim testom
1:379...nato pa se je zvišal na 1:1600...za zdravstveno zavarovanje je to lep rezultat..moj ginekolog pa pravi, da bi raje videl še AC...

vsekakor bom po pogovoru z gentikom naredila AC, če bo o istega mnenja...

nekako si ne upam biti kockar, saj tukaj ne gre samo za moje življenje, temveč tudi življenja vseh mojih bljižnih in prvenstveno za otrokovo...in temu želim res vse najboljše...naj ima vsaj v štartu podobno izhodiščno mesto kot ostali...

vem, da se nekatere ne strinjate z menoj...a prekleto dobro vem, kakšno je življenje z otrokom z DS...in prebrala sem ogromno knjig...kar mi seveda še ne daje pravice soditi, kaj je bolje in kaj ne...ampak vseeno vem tudi, kaj si lahko privoščim...in česa ne...








_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NS in nosna kost
18.10.2007 16:53:24   
malecka24
a katera ve do kdaj danes delajo v Dravljah(NS)?Prosim za odgovor!Hvala

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NS in nosna kost
19.10.2007 7:42:57   
beyba
Lep pozdrav, Nažalost moj odgovor ne bo tako lep kot bi si želela. 4Leta nazaj sem bila noseča, na NS dr pušenjak ni videl nosne kosti kar mi je možnost da ima otrok davnov sindrom iz 1:1211 spustilo na 1:24. Potem se je moja ginekologinja pozanimala pri kolegici, ki dela specializacijo iz tega. Dejstvo je da 75% otrok ki nosne kosti nimajo ima downov sindrom, z ostalimi 25, pa je velika vrjetnost, da je narobe tudi kaj drugega, kar pa ni kromosomska napaka in amnio ne pokaže. Meni je ginekologinja predlagala splav, Ker je bilo tveganje glede na mojo starost preveliko.  Splav sem imela v drugi polovici nosečnosti. In potem je ginekologinja prišla k meni in mi povedala da sem se odločila prav in da z otročkom ni bilo vse vredu. Nočem te strašit , povedala sem ti samo svojo izkušnjo. Lahko boš pa med tistimi srečnicami, pri katerih je nosna kost pač edina napakica in je otrok kljub temu popoln. Želim ti da bi bilo tako. Nosna kost pa če je ni v 12 tednu, tudi ne bo zrasla.

Želim ti vse naj naj, tebui in otročku

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NS in nosna kost
19.10.2007 14:06:36   
Dinki
Malamalinca, jaz bi na tvojem mestu šla še na eno NS. Vem, da je za plačat, vendar v tem primeru se le splača. Tokrat pojdi k drugemu G, ki opravlja NS in mogoče bo tokrat nosna kost le vidna. Potem boš lahko mirna.

Želim ti veliko sreče, ogromno moči in pozitivnosti user posted image

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NS in nosna kost
19.10.2007 16:55:36   
Anonimen
Pozdravljena.
Jaz sem imela nuhalno 1:91 (35 let, mi je pripadala) s tem, da me je genetik (to je svetovanje pred amniocitezo, ker mi je na slab rezultat NS pripadala) potolažil, da verjetno ne gre za DS, ker je nosna kost lepo vidna (na izvidu od NS je to pisalo podčrtano. Res je bila AC v redu.
Vem pa za primer, ko je bila NH 1:okoli 3000 in si je sama plačala AC in je bil na žalost DS.
NS ni sigurna, AC je 99,9%. AC stane samplačniško okoli 540 Evrov. Ko sem zvedela za omenjeni primer
sem bila odločena, da si jo sama plačam, čeprav bi bila NS v redu. Zato ti svetujem, da si AC plačaš in potem boš
mirna glede DS, vendar vedi, da je to samo ugotavljanje kromosomske napake, ne pa tudi drugih, ki se lahko
zgodijo 1-2%, da z otročkom ni vse v redu. Včasih gre na žalost še za hujše napake. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi lahko prišla do genetskega svetovanja. Je pa v III. nadstropju porodnišnice in moraš imeti napotnico. Vprašaj svojega ginekologa ali pokliči v porodnišnico, če te lahko pošljejo tja, bi vsaj videla, kaj ti bi svetoval genetik, saj veš, za dušo.
Zase vem, da otrok nima DS, vendar sem vseeno v skrbeh, kako bo. Rodim decembra.
Srečno!



(odgovor članu malamalinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Spanje.
пеперутка16

Koliko je vaš otrok ponoči spal brez prebujanja pri starosti 6 mesecev?

10 - 12 h. (50%)

5 - 6 h. (12%)

3 - 4 h. (0%)

Druge ure. (38%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!