|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 10:32:17   
bubu_bibi
Ker vas je tukaj vajveč - ne najdem podatka, v kolikem času se mora diplomirati od poteka absolventskega staža, da ne bo treba vračati štipendije.

Vnaprej hvala za pomoč in lp!

_____________________________

Pričakala sva! :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 11:18:18   
mojamura
glede štipendije sicer ne vem....vem pa da nekateri izpiti propadejo oz. zastarajo že po 5-ih letih, nekateri pa po 10-ih


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 11:25:53   
Ploha
mal zaj...

< Sporočilo je popravil Ploha -- 28.9.2012 11:26:20 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 11:30:36   
kokosh
Morda ti tole pomaga:
Moj mož je v imel v 2009/2010 podaljšan absolventski staž in tako imel status študenta do 30.9.2010, Zoisova štipendija (po starem sistemu) mu je v tem letu mirovala (podaljšanje abs== ponavljanje). Junija 2011 je od Zavoda za zaposlovanje že dobil poziv za vračilo štipendije, izplačane za absolventsko leto.

Se je pa dogovoril za poravnavo, saj je imel narejene že vse izpite in diplomsko delo, le zagovarjal še ni. Tako da ni bilo potrebno vrniti.

Torej - poziv za vračilo boš dobila takoj, ko bodo ugotovili, da a) nisi dostavila novega potrdila o vpisu na štipendiran študij b) nisi dostavila potrdila o diplomi. Predlagam, da diplomiraš čimprej user posted image

Aja, pa še tole: na večini fakultet morajo diplomanti brez statusa študenta plačati zagovor diplome (če niso opravili vseh izpitov pred potekom statusa študenta). Po ceniku UL je to okoli 500-600 eur. user posted image . (155. člen statuta UL)

< Sporočilo je popravil kokosh -- 28.9.2012 11:36:58 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 11:44:25   
josephine27
Jaz poznam samo en tak primer. Opomin je dobil takoj, ko ni imel več statusa oz. mu niso več podaljšali absolventa. Izpite je imel vse narejene samo diplome ne. Je imel pa kadrovsko štimpendijo in se je potem tam na podjetju zmenu, da so mu še malo podaljšali.

_____________________________



(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 12:21:14   
kajajaka
Sem imela republiško štipendijo. Po poteku absolventa so me pozvali naj dostavim potrdilo o diplomiranju.

Ker ga seveda še nisem imela sem zaprosila za podaljšanje (priložila kopijo indeksa in napisala koliko izpitov še imam in kdaj nameravam diplomirati), odobrili so mi eno leto.

Po enem letu sem dostavila potrdilo o opravljenih izpitih (v tem letu sem opravila vseh zadnjijh 5) in prošnjo za ponovno podaljšanje. Odobrili so mi še pol leta. V tem času sem pa tudi diplomirala.

Skratka vse se da zmenit samo pokazati moraš, da res nameravaš dokončat.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 15:47:52   
donna22
http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=9130&fb_source=message

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 20:39:34   
bubu_bibi
hvala vsem za odgovore in primere. jaz imam vse izpite narejene v času rednega študija, nič podaljšala, nič pavzirala, nič ponavljala. v bistvu sem želela podaljšati absolventa (starševstvo), a so mi prošnjo zavrnili. imela sem državno štipendijo. pa na našem faksu naj bi imeli dve leti od poteka absolventa, da je zagovor diplome zastonj.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 21:08:04   
nananaja
Zdej ne vem, kakšna je praksa pri teh štipendijah, ki jih dodeljuje csd. Jaz sem imela republiško - zoisovo štipendijo še v času, ko jih je dodeljeval zavod za zaposlovanje. Izpite sem opravila do konca absolventa, a sem se zaposlila, ker sem takoj rodila, štipendije ne bi prejemala še eno leto. Pol leta po koncu statusa sem dobila vabilo na razgovor za vračanje, kjer sem se dogovorila, da začnem vračat oktobra. Oktobra sem klicala, da sem tik pred diplomo, pa mi je svetovalka, s katero sem se menila za vračanje, predlagala, da naj ne vračam nič, ko pa bom dobila opomin, pa bom opravičevala s potrdilom mentorja ali zdravniškim potrdilom zaradi ponovne nosečnosti. Diplomirala sem prve dni januarja in do takrat nisem dobila opomina, torej nisem vrnila nič. Vračala pa naj bi le za absolventa, ker sem prej vedno opravila obveznosti.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: diplomirati - do kdaj?
28.9.2012 22:13:35   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

hvala vsem za odgovore in primere. jaz imam vse izpite narejene v času rednega študija, nič podaljšala, nič pavzirala, nič ponavljala. v bistvu sem želela podaljšati absolventa (starševstvo), a so mi prošnjo zavrnili. imela sem državno štipendijo. pa na našem faksu naj bi imeli dve leti od poteka absolventa, da je zagovor diplome zastonj.



Upam, da si prebrala povezavo, ki sem ti jo objavila. Načeloma se štipendija za abs. staž naj ne bi vračala, tudi če ne diplomiraš. Je več razloženo na sami povezavi.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: diplomirati - do kdaj?
29.9.2012 9:17:47   
bubu_bibi
donna22 - sem, hvala. na srečo sem jo imela dodeljeno še po starem zakonu, o katerem govorijo na tvoji povezavi, tako da upam, da bo vse ok.

lep dan vsem!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
13.5.2013 20:35:57   
bubu_bibi
punce (in fantje) - še enkrat rabim pomoč.

Danes je ena ženska s CSdja klicala mojega moža, ker je njegovo cifro našla na moji vlogi, če sem diplomirala. In ker nisem še diplomirala (absolventski staž mi je potekel 1.10.2012) mu je dejala, da pripravljajo tožbo, da od mene izterjajo celotno štipendijo (torej za vse letnike do sedaj). Zanima me, ali je to možno in če katera ve, kje lahko najdem zakone, ki to urejejo, bom zelo hvaležna. Plus: a nimajo tudi oni kakšnega postopka, ki bi bil enak za vse CSDje in javno dostopen, kako te stvari grejo?

Plus: za absolventski staž so mi po starem zakonu dodelili štipendijo, ki so mi jo po ZUJF1 razveljavili in sem jo vrnila. Pritožbe, ki sem jo vložila v roku (maja lani) še niso rešili. Kakšni predlogi (skladni s pravom), kako stvar rešiti?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
13.5.2013 21:42:52   
nananaja
Za vsako leto štipendije si ti dobila odločbo. Preberi si vse pogodbe, saj tam piše, ali je pogoj diploma ali končanje letnika - če slednje, ne morejo iztožit vsega. Sicer pa se res obrni na študensko svetovalnico, kjer poznajo tekoče stanje.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
13.5.2013 22:04:07   
bubu_bibi
nananaja - sem tazadnjo odločbo/pogodbo danes še enkrat v celoti prebrala in o vračilih ali celo o dokazilih, da so obveznosti letnika opravljene niti besedice. So pa omenjeni pogoji za ponovno pozitivno odločbo, za naslednji letnik. Ko pa letnikov zmanjka, pa ne piše nič. Za absolventa so mi štipendijo ukinili, tako da tudi to ne bo šlo skozi in sem jo v roku že lani vrnila. V iskanju zakonov se ne znajdem, ker pa so tukaj punce, ki veliko vedo in znajo stvari najti ter jih interpretirati, ponovno tu sprašujem. Poleg tega v svetovalnicah za leta, ko sem prejemala štipendijo, trdijo, da je ni treba vračati ne glede na kar koli - zato me zanima, če so mogoče izdali nov zakon s katerim bodo preganjali 'stare' prejemnike od danes do pet let nazaj. Malo za hec, ker ne vem, zakaj bi se dama na CSDju zdaj tole spomnila klicat in strašit.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
13.5.2013 22:21:51   
petea

na povezavi od done22 imaš navedeno zakonsko osnovo in pojasnila - terjajo te lahko za vračilo štipendij za letnike, za katere nisi opravila obveznosti, kar praviloma pomeni za eno leto, za ostalo pa nimajo zakonske osnove za izterjavo

zakonodaja se uporablja tista, ki je veljala v času izdaje odločbe o štipendiranju - ne morejo sedaj s spremembo zakonodaje od tebe terjati nekaj za nazaj



P.S.: Vem, da se je zelo težko spraviti zraven, sploh ob skrbi za družino. A poskusi opraviti še preostale obveznosti. Boš videla, da je občutek zadovoljstva, da si zmogla in zaključila šolanje in diplomirala, zelo prijeten.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
13.5.2013 23:32:37   
Penny
Jaz sem prejemala štipendijo od 2001 dalje za 4 letnike + absolventa, izplačeval mi jo je Zavod za zaposlovanje in tako mi je tudi Zavod težil za diplomo in ne CSD, čeprav sem diplomirala šele letos. Vračat bi morala samo štipendijo za absolventa, čeprav mi je še do lani manjkal en izpit iz 3. letnika, ampak glede na to, da sem jaz napredovala v 4. letnik in nato do abs., so zgleda smatrali, da sem vse svoje obveznosti do absolventa opravila. Prvi poziv sem dobila, ko sem bila 2 leti brez statusa, če se ne motim. Sem poslala eno prijazno pisemce z obrazložitvijo, da mi manjka še en izpit in da delam na diplomi. Dobila sem pogodbo za poravnavo, skupaj s svetovalko sva določili en datum, kdaj naj bi začela vračat (par mesecev kasneje). Potem mi je sicer šla zelo na roko z aneksi in nato z ustnimi dogovori, tako da mi ni blo na koncu treba nič vrnit user posted image .

Zakaj tebi CSD teži? So bili oni izplačevalci? Kakšna je to fora, da gredo kar v tožbo? Kaj pa kakšen opomin prej, da v 8 dneh predloži dokaze o zaključku študija? Meni so poslali 2 opomina (priporočeno s povratnico) in na 2. je pisalo, da sledi tožba. (Ampak to so pošiljali iz ZRSZ iz Rožne doline v LJ, jaz sem pa zadeve urejala s svojo svetovalko, ki ni v Lj in ona bi bila tista, ki bi sprožila tožbo, ne ti v LJ.)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 6:22:05   
ZmajTolovaj
Csd pa res nima kaj težit?? Kvečjemu zavod. Pa še to sam za tisti letnik, ki ga nisi postimala.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 8:52:06   
Najaa
Moja zgodba je podobna kot od penny. Dolgo sem vlekla svoj študij in vsa leta so mi pisale anekse. Ena teta mi je res šla zelo na roko, ker celo ko so že poslali, da bodo terjali, sva se še vse zmenili tako ti povem, da se vse da. Kaj bi imel CSD tukaj zraven ne vem, ker moja štipendija je potekala tudi preko zavoda. Vračat, če pride do tega, pa moraš samo za letnik, v katerem nisi opravila obveznosti.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 12:05:10   
bubu_bibi
Hvala vsem za odgovore, dobre misli in vzpodbude. Meni manjka samo diploma, vse ostale obveznosti imam narejene v roku (noben ni po poteku absolventa) in se rtudim, da jo naredim čimprej (hkrati pa dobro). Meni teži CSD (pa še to določena dama), ker štipendijo mi je dodeljevalo ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, vloge reševal pa pristojni CSD. Imela sem socialno štipendijo, ne Zoisovo, ne kadrovsko. V absolventu sem se preselila in mož se je samozaposlil, kar vsa v roku javila in na podalagi ZUJF1, ki je glih takrat vstopil v veljavo, so o moji odločbi za absolventa odločali še enkrat, ugotovili kup neresnic in mi štipendijo odvzeli in sem jo za absolventa že lani vrnila. Na pritožbo zoper odločbo o odvzemu, poslano v roku, mi še vedno niso odgovorili. Zdaj pa dotična dama kliče in straši - nobenega pisnega vabila, poziva, nič.

Sumim, da se je določena dama spomnila malo zatežit, ker mi je že prej (preden smo se preselili in je bil on CSd pristojen za naše zadeve) težila in lagala. Primer: ker ko sem prišla oddat vlogo za OD septembra 2011 (skupaj z vlogo za takratno štipendijo za absolventa, le na drugo okence), jo je pregledala, ugotovila, da prejemam starševsko nadomestilo in mi OD ne pripada. Ko sem ji rekla, da mi, ker sem to preverila je rekla, da o tem odloča pristojni CSD (ona) in vloge sploh ne bo vzela, ker mi že zdaj pove, da bo zavrnjena. In sem ostala brez OD za celo leto.

Torej možnost za dovogor in sporazumno iskanje rešitev ni - terjati od mene za absolventa ne morejo, ker so že, če me pa dajo na sodišče, spet namesto z diplomo se bom morala ukvarjati z njimi. Za odvetnika nimamo denarja, zastonjski odvetniki (ki jih plača ministrstvo za tiste, ki imajo nizek cenzus) ne delajo proti državi. Kaj naj storim?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 13:41:54   
Penny
Tudi jaz sem prejemala republiško štipendijo :) .
Očitno imate na CSD eno kravo (pardon), ki misli, da je bog in batina. user posted image
Za OD 2011 bi se pa lahko znašla tako, da bi vlogo oddala po pošti priporočeno ;).

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 13:51:29   
bubu_bibi
Penny - ja. Sam zdaj je pa prepozno - takrat sem rekla, jah mogoče sej jaz kaj narobe prebrala/razumela, ker je ona ful odločno nastopila. In sem se pustila od.jeb... Pa tudi sicer, hipotetično, bi mojo vlogo prejela, jo dala v arhiv, kako bi jaz lahko zahtevala, da naj mi jo rešijo? S pritožbo? Ki bi spet šla v arhiv?

Zdaj se pa ne pustim prestrašiti, potrebujem pa pomoč. Ali vsaj vzpodbudo. Pozna kdo koga, ki dela na CSDju in bi mi lahko povedal, kako je v praksi s temi stvarmi?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 14:55:53   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Penny

Za OD 2011 bi se pa lahko znašla tako, da bi vlogo oddala po pošti priporočeno ;).


Se strinjam, ker če vlogo oddaš, moraš dobiti od njih odgovor, tudi če je negativen. Ampak zdaj je, kar je.
Upam, da boš uspešno rešila tole zagato. Mogoče se lahko obrneš na študente, ki brezplačno svetujejo študentom in ostalim, protore imajo pa na Kersnikovi 4 v Lj. Jaz sem šla enkrat tja in so mi odlično svetovali, kako napisat pritožbo in kao postopat dalje.

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 20:38:03   
ZmajTolovaj
Jaz mam fajn kolega, ki dela na CSD, pa ti lahko dam njegovo cifro na privat, sam ga moram najprej vprašat, če lahk to nardim oz. če ti sploh zna svetovat.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 20:50:28   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi
Sumim, da se je določena dama spomnila malo zatežit, ker mi je že prej (preden smo se preselili in je bil on CSd pristojen za naše zadeve) težila in lagala. Primer: ker ko sem prišla oddat vlogo za OD septembra 2011 (skupaj z vlogo za takratno štipendijo za absolventa, le na drugo okence), jo je pregledala, ugotovila, da prejemam starševsko nadomestilo in mi OD ne pripada. Ko sem ji rekla, da mi, ker sem to preverila je rekla, da o tem odloča pristojni CSD (ona) in vloge sploh ne bo vzela, ker mi že zdaj pove, da bo zavrnjena. In sem ostala brez OD za celo leto.

Torej možnost za dovogor in sporazumno iskanje rešitev ni - terjati od mene za absolventa ne morejo, ker so že, če me pa dajo na sodišče, spet namesto z diplomo se bom morala ukvarjati z njimi. Za odvetnika nimamo denarja, zastonjski odvetniki (ki jih plača ministrstvo za tiste, ki imajo nizek cenzus) ne delajo proti državi. Kaj naj storim?


bubu-bibi,
če te gospa še enkrat kliče, jo prijazno prosi, naj ti zadeve v bodoče pisno posreduje, da jih boš lahko v miru preučila

ni mi jasno, kako si se lani pustila prepričati, da ti ne vzame vloge, če si vedela, da imaš prav - zahtevala bi, da vlogo vzame ter da naj ti pisno odgovorijo

predlagam ti, da se ne obremenjuješ preveč z njenimi besedami, saj očitno morajo malo 'počistiti predale' in dokazati, da varčujejo

vzami njen klic kot spodbudo, da zagrizeš v to 'kislo jabolko' in se lotiš izdelave diplome; če boš pa dobila kakšen dopis vmes od CSD, pa boš takrat imela še dovolj časa, da rešiš zadevo
ne se zdaj sekirat, da ona ni pripravljena na razumno rešitev; če bo postopek za vračilo štipendije sprožen, bo moral biti voden 'po regelcih', če ne na CSD, pa s pritožbo na ministrstvo - slej ko prej bo najverjetneje zadevo reševal nekdo, ki ima več pojma o pravilnem poteku postopkov


če pa z dotično uradnico nikakor ne najdeta skupne besede, ti predlagam, da se, tudi za to, da se malo pomiriš, po pojasnila obrneš še na njene nadrejene na CSD, da razčistite zadeve in začnete bolje sodelavati

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: diplomirati - do kdaj? POMOC, PROSIM!
14.5.2013 21:08:39   
bubu_bibi
ZmajTolovaj - bi bila to pripravljena narediti za nekoga, ki ga ne poznaš? user posted image Ej, pa so le dobri ljudje na svetu! Zelo bom hvaležna za kakršno koli CSD insider info.user posted image

petea - hvala tudi tebi! user posted image user posted image user posted image Moj strah izvira iz dejstva, da sem že lani pisala pritožbo na odvzem štipendije in je že eno leto okoli, odgovora pa od nikoder. Pa dama je klicala moža, ne mene. Ah, šolanje stane. ;)

Hvala vsem za vzpodbude, primere in informacije.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?