|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelnost
18.2.2010 10:11:26   
mižek
Vsega imam že vrh glave. Počutim se brez volje, obupano, da ne govorim o tem kako sem jezna na to našo "prečudovito" državo.
Namreč sem že skoraj leto dni brez zaposlitve, verjetno nisem edina in vas je tukaj gor ogromno. Službo iščem praktično odkar sem prenehala z porodniško, delovnega mesta pa ni in ni.
Konstantno pošiljam prošnje, spremljam razpise na zavodu in na drugih spletnih mestih, pišem prošnje na katere pa večinoma ni niti zavrnitve, kaj šele privolitveuser posted image .
Ta naša država trenutno tone v brezposelnih ljudeh in to mladih ljudeh, ki imamo družine in si želimo nekaj ustvariti, čeprav sem po poklicu pomočnica vzgojiteljice, bi v tem trenutku šla delat tudi kot čistilka, a še te službe danes ne dobiš brez ključnih vez, nažalost.user posted image
Namesto da bi naši politiki zmanjševali dobo do upokojitve jo zvišujejo in tako vzgojiteljice ki so stare 50 in več delajo in garajo v službah, mlade ki pa bi bile presrečne delovnega mesta pa nimamo priložnosti da bi lahko šle v službo. Želijo skrašati čas študija oz študentom onemogočiti pavziranje itd,...Ja kje pa se bodo ti študenti sploh lahko zaposlili se jaz vprašam, tako vsaj študira in si nekako zapolnjuje svoj čas, kaj pa bo potem počel ko bo končal študij? Nič, prijavljen bo na zavodu in do onemoglosti iskal službo, katerih tako in tako ni.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image  verjetno se mi kar kadi že iz ušes,.....
Verjetno vas itak ne zanimam, ampak sem si pa vsaj malce dušo olajšala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelnost
18.2.2010 10:13:11   
marta82
Podpis.
Sva skoraj na istem.user posted image

< Sporočilo je popravil marta82 -- 18.2.2010 10:14:30 >


_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelnost
18.2.2010 10:14:03   
majch
user posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelnost
18.2.2010 10:15:13   
noranate
ja, žal nas je več takšnih. mene najbolj jezi, da na delovnem mestu, ki išče določeno stopnjo izobrazbe, dela nekdo z  OŠuser posted image , izobraževanje mu pa ne diši. No, sam se tud to (sicer zelooo počasi) spreminja. 

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelnost
18.2.2010 10:26:03   
Klemy82
No, se pridružim tudi jst. Trenutno res ni fajn iskat službo, ker je ogromno brezposelnih, a si predstavljaš, v petek  popoldne je bil razpis, v ponedeljek pokličem in mi gospa pove, da je čez vikend dobila preko 200 prošenj na mail... itak jih tričetrt še prebrala ni...
Sem bila tudi jaz že na tem, da obupam, so boljši in slabši dnevi tudi pri meni. Ampak enkrat bo že bolje, ane?

_____________________________

Jst.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelnost
18.2.2010 10:43:32   
baguSka
ja tud sama ze skoz mal spremljam, ce je kaj zame... ceprav trenutno (se) delam tuki kjer delam... poleg svojga s.p.ja... ampak ko se bom intenzivno lotila iskanja zaposlitve, pa definitivno to ne bo samo posiljanje svojih ponudb in cakanje, ampak bom poskusala tudi na druge nacine kontaktirat najbolj zanimive firme zame! torej po telefonu in osebno, da se predstavim pod vsakim pogojem! edino na tak nacin je se kaj moznosti... da jim pokazes zanimanje in da jih prepricas da si pravi za njih!!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelnost
18.2.2010 11:10:28   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ja tud sama ze skoz mal spremljam, ce je kaj zame... ceprav trenutno (se) delam tuki kjer delam... poleg svojga s.p.ja... ampak ko se bom intenzivno lotila iskanja zaposlitve, pa definitivno to ne bo samo posiljanje svojih ponudb in cakanje, ampak bom poskusala tudi na druge nacine kontaktirat najbolj zanimive firme zame! torej po telefonu in osebno, da se predstavim pod vsakim pogojem! edino na tak nacin je se kaj moznosti... da jim pokazes zanimanje in da jih prepricas da si pravi za njih!!



Ja, a misliš, da ostali pa samo doma sedimo in se praskamo pa čakamo, kdaj bo kdo na mail odpisal?
Sicer pa, če imaš kaj, da boš pritegnila delodajalce da se bojo tepli zate, dobro zate, eni pa iščemo prvo redno službo in smo blazno zanimivi za delodajalce, veš! Ker po njihovo itak nič ne znamo delat, imeli bi pa bajno plačo, nimamo delovnih izkušenj, kao, ko poveš, da si delal prek servisa, se ti pa smejijo in imajo kake neumesne pripombe...
Kaj vse sem že jst slišala... res ti rata slabo. Pa bi človek rad samo delal in si zaslužil za kruh. A ni to žalostno?


_____________________________

Jst.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelnost
18.2.2010 11:14:39   
baguSka
Ja, a misliš, da ostali pa samo doma sedimo in se praskamo pa čakamo, kdaj bo kdo na mail odpisal?


o đizs... moj post ni bil zlonameren oz napadeln, ce si ga obcutla na tak nacin!!! zelela sem le pomagat z nasvetom!user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
18.2.2010 11:15:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelnost
18.2.2010 11:18:04   
baguSka
Pa bi človek rad samo delal in si zaslužil za kruh. A ni to žalostno?


Ja seveda je zalostno to. Socustvujem s tabo...

Ampak ce bi rada samo delala danes, da zasluzis kruh (ceprav ravno zato pac delamo vsi), danes ni dovolj!!! Smo v dobi globalnega kapitalizma in danes pac MORAS ZIVETI ZA FIRMO v kateri si zaposlen! Nisem za tak nacin dela, ampak samo s takim nacinom lahko kaj dosezes!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelnost
18.2.2010 12:20:22   
mižek
Klemy82 vidim da si trenutno še bolj naveličana vsega kot pa jaz, te popolnoma razumem. Ne misli da jaz doma posedam in čakam na odgovor. Tudi jaz sem že marsikaj preizkusila, brez uspeha. Sem doma na takem koncu slovenije, ko se že za delovno mesto čistilke prijavi 50 in več ljudi, če ti to kaj pove. Veliko je murinih delavk, ki trenutno pri nas iščejo službo in jih na zavodu pošiljajo na taka slabše plačana delovna mesta, tako, da če še tako želiš v službo je trenutno brezupno.
Vrtcev je tudi premalo in veliko jih je še pred mano in za mano ki bodo tudi imele enak poklic, in ko bo prišel čas da se bo v vrtcih kaj sprostilo bo nas tudi ogromno in bo spet zelo malo možnosti da bom dobila službouser posted image

Pri meni je tudi težava izobrazba, po poklicu sem p. vzgojiteljice, tako tudi nimam šans za delovna mesta ki so razpisana v pisarnah, veliko sem delala preko servisa, ampak jim to sploh ni pomembno, tako da imam delovnih izkušenj tudi izredno malo, in brez tega še majn ne gre. Nažalost nimam moža za direktorja ali pa očeta ki bi imel prave veze.
Včasih se sprašujem kake vrednote in vzor stem dajam svojemu otroku?
Bo se sploh stanje kdaj izboljšalo?
Bom vedno doma in odvisna od svojega partnerja?
.
.
.

Skratka veliko je vprašanj in malo odgovorov,...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelnost
18.2.2010 12:25:55   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

Klemy82 vidim da si trenutno še bolj naveličana vsega kot pa jaz, te popolnoma razumem. Ne misli da jaz doma posedam in čakam na odgovor. Tudi jaz sem že marsikaj preizkusila, brez uspeha. Sem doma na takem koncu slovenije, ko se že za delovno mesto čistilke prijavi 50 in več ljudi, če ti to kaj pove. Veliko je murinih delavk, ki trenutno pri nas iščejo službo in jih na zavodu pošiljajo na taka slabše plačana delovna mesta, tako, da če še tako želiš v službo je trenutno brezupno.
Vrtcev je tudi premalo in veliko jih je še pred mano in za mano ki bodo tudi imele enak poklic, in ko bo prišel čas da se bo v vrtcih kaj sprostilo bo nas tudi ogromno in bo spet zelo malo možnosti da bom dobila službouser posted image

Pri meni je tudi težava izobrazba, po poklicu sem p. vzgojiteljice, tako tudi nimam šans za delovna mesta ki so razpisana v pisarnah, veliko sem delala preko servisa, ampak jim to sploh ni pomembno, tako da imam delovnih izkušenj tudi izredno malo, in brez tega še majn ne gre. Nažalost nimam moža za direktorja ali pa očeta ki bi imel prave veze.
Včasih se sprašujem kake vrednote in vzor stem dajam svojemu otroku?
Bo se sploh stanje kdaj izboljšalo?
Bom vedno doma in odvisna od svojega partnerja?
.
.
.

Skratka veliko je vprašanj in malo odgovorov,...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mižek, jaz vseeno upam, da enkrat pa bo bolje. Saj mora bit. Ker če ne bo, bo tako šlo vse v kukulele in se itak ne bomo imeli za kaj več sekirat. Verjamem, da je tudi tebi hudo in da je v tvojih koncih še težje dobiti službo, kot v Ljubljani. user posted image drži se in ne obupat.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelnost
18.2.2010 12:43:35   
uškinamama
Punce, sočustvujem z vami.

O odprtju s.p - ja ste kaj razmišljale . Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...
Mižek ti si pomočnica vzgojiteljice, mogoče bi imela privat varstvo otrok .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelnost
18.2.2010 13:19:40   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Punce, sočustvujem z vami.

O odprtju s.p - ja ste kaj razmišljale . Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...
Mižek ti si pomočnica vzgojiteljice, mogoče bi imela privat varstvo otrok .


že vse premišljevala, subvencije so trenutno zamrznjene-vsaj mislim tako, jih se je preveč ljudi prijavilo in je denar pošel.
Drugo pa je mislim da dokaj problem glede tega, saj privat vrtec, tudi mora izpolnjevati določene pogoje, potem pa je vprašanje ali ti sploh dajo dovoljenje, je pa res da se še nisem pozanimala, ker sem doma na taki lokaciji kjer veliko ljudi vrtec plačuje le minimalno in mu privat varstvo ne pride v poštev, ker bi ga plačal več.
V bližnjem kraju edino bi to prišlo v poštev. Ima kdo kake informacije kaj sploh potrebuješ da odpreš sp?

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelnost
18.2.2010 13:24:26   
uškinamama
Probaj poklicati na zavod za zaposlovanje kako je s subvencijami - sama imam informacijo, da so spet sproščene (novo leto nove subvencije)..

Ali imate v bližini dom ostarelih? Poznam dekle, ki si je odprla s.p, kontaktirala lokalni dom ostarelih , dala ponudbo za friziranje, ličenje, spremstvo... in ji kar gre. Ima par strank , ki jim gre v trgovino, sfrizira, igra karte z njimi...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:10:22   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Probaj poklicati na zavod za zaposlovanje kako je s subvencijami - sama imam informacijo, da so spet sproščene (novo leto nove subvencije)..

Ali imate v bližini dom ostarelih? Poznam dekle, ki si je odprla s.p, kontaktirala lokalni dom ostarelih , dala ponudbo za friziranje, ličenje, spremstvo... in ji kar gre. Ima par strank , ki jim gre v trgovino, sfrizira, igra karte z njimi...


bom poklicala na zavod, pa da vidim kaj bodo povedaliuser posted image
Ta punca pa se je kar znašla, ampak je verjetno koga v domu poznala, da so ji to omogočili, ampak vprašat ni greh, a neuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:26:05   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: mižek

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Punce, sočustvujem z vami.

O odprtju s.p - ja ste kaj razmišljale . Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...
Mižek ti si pomočnica vzgojiteljice, mogoče bi imela privat varstvo otrok .


že vse premišljevala, subvencije so trenutno zamrznjene-vsaj mislim tako, jih se je preveč ljudi prijavilo in je denar pošel.
Drugo pa je mislim da dokaj problem glede tega, saj privat vrtec, tudi mora izpolnjevati določene pogoje, potem pa je vprašanje ali ti sploh dajo dovoljenje, je pa res da se še nisem pozanimala, ker sem doma na taki lokaciji kjer veliko ljudi vrtec plačuje le minimalno in mu privat varstvo ne pride v poštev, ker bi ga plačal več.
V bližnjem kraju edino bi to prišlo v poštev. Ima kdo kake informacije kaj sploh potrebuješ da odpreš sp?


Tudi jaz sem razmišljala v tej smeri. odpri sp inimej privat varstvo. http://www.data.si/index.php?PageID=266

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:28:34   
kasso
Točke vem ti pomagajo pri registraciji
http://evem.gov.si/evem/infoVstopneTocke.evem

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:31:40   
Anonimen
Se tudi jaz pridružujem. Tudi sama sem že čist brez volje in res ne vem kam vse skupaj vodi. Doma lepo pridno gospodinjim, doma vsak dan iščem nekaj novega za delat (štrikam, šivam, pa še kakšno mizarsko delo se najde, se grem frizerke pa še 100 stvari bi se najdlo) samo, da zabijem čas in pozabim na slabo voljo in da tudi dan prej mine. Res je tako, da bi si človek rad nekaj ustvaril, hodil je tako dolgo v šolo, zapravljal pa v bistvu čas, ker zdaj itak ni in in službe. Z mojo diplomo iz ekonomije tudi nimam kaj počet, še za trgovko nimam kam it, ker jih ne iščejo. V glavnem, tu gor nas je ogromno s podobnim mišljenjem in upajmo, da se kmalu v tej "prekrasni" državi kaj spremeni, sicer ne vem kaj bo z vsemi nami.user posted image

(odgovor članu kasso)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:38:56   
uškinamama
mala, v državi , z državo se ne bo nič zgodilo. Ukrepati moraš sama. Praviš, da imaš diplomo ekonomistke - se pravi, da ti knjigovodstvo in računovodenje ni tuje. Probaj voditi knjigovodstvo manjšim s.p - jem.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:39:21   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: mižek

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Punce, sočustvujem z vami.

O odprtju s.p - ja ste kaj razmišljale . Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...
Mižek ti si pomočnica vzgojiteljice, mogoče bi imela privat varstvo otrok .


že vse premišljevala, subvencije so trenutno zamrznjene-vsaj mislim tako, jih se je preveč ljudi prijavilo in je denar pošel.
Drugo pa je mislim da dokaj problem glede tega, saj privat vrtec, tudi mora izpolnjevati določene pogoje, potem pa je vprašanje ali ti sploh dajo dovoljenje, je pa res da se še nisem pozanimala, ker sem doma na taki lokaciji kjer veliko ljudi vrtec plačuje le minimalno in mu privat varstvo ne pride v poštev, ker bi ga plačal več.
V bližnjem kraju edino bi to prišlo v poštev. Ima kdo kake informacije kaj sploh potrebuješ da odpreš sp?


Tudi jaz sem razmišljala v tej smeri. odpri sp inimej privat varstvo. http://www.data.si/index.php?PageID=266


Je mogoče kdo iz okolice Murske Sobote ali živi v Ms?

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brezposelnost
18.2.2010 14:45:10   
maya2
Ja res je trenutno obupen čas za iskanje službe... user posted image Mož je na tem že od junija lani, potem pa se najdejo kalibri, ki to izkoriščajo, ker je situacija pač taka, da je delovne sile ogromno, moj je recimo delal dva meseca za enega idiota pa mu ni nič plačal, pa ni edini, menda se je nabralo že 20 takih pri tem istem 'podjetniku', seveda ne plačujejo prispevkov,.... še za tiste vsaj malo spodobne službe pa se prijavi toliko ljudi da je groza user posted image , no zdaj je sicer spet nekaj dobil za 3 mesece, potem pa ... no bomo vidli kako bo .... Naspisal pa je toliko prošenj, da še sam ne ve več kam vse..... 

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brezposelnost
18.2.2010 15:41:24   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

mala, v državi , z državo se ne bo nič zgodilo. Ukrepati moraš sama. Praviš, da imaš diplomo ekonomistke - se pravi, da ti knjigovodstvo in računovodenje ni tuje. Probaj voditi knjigovodstvo manjšim s.p - jem.

Pa si ti predstavljaš kako težko je tole začet sam delat, brez izkušenj in pomočiuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brezposelnost
18.2.2010 15:42:36   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: _mala_

Se tudi jaz pridružujem. Tudi sama sem že čist brez volje in res ne vem kam vse skupaj vodi. Doma lepo pridno gospodinjim, doma vsak dan iščem nekaj novega za delat (štrikam, šivam, pa še kakšno mizarsko delo se najde, se grem frizerke pa še 100 stvari bi se najdlo) samo, da zabijem čas in pozabim na slabo voljo in da tudi dan prej mine. Res je tako, da bi si človek rad nekaj ustvaril, hodil je tako dolgo v šolo, zapravljal pa v bistvu čas, ker zdaj itak ni in in službe. Z mojo diplomo iz ekonomije tudi nimam kaj počet, še za trgovko nimam kam it, ker jih ne iščejo. V glavnem, tu gor nas je ogromno s podobnim mišljenjem in upajmo, da se kmalu v tej "prekrasni" državi kaj spremeni, sicer ne vem kaj bo z vsemi nami.user posted image

bila sem na istem kot ti...sama moraš začet, ker služb ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: brezposelnost
18.2.2010 19:52:45   
donat
ja, danes je hudo kako pa še bo pa ne vemo nič pa kaj na boljše ne kaže user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


želim ti veeeeeeeliko sreče v življenjuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?