|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 13:14:01   
ellie
Punce, ki ste pri sebi uvedle brezmlečno dieto (zaradi dojenja)...zanima me, kaj sploh jeste? Jaz sem že kak teden na tej dieti pa več ne vem, kaj naj jemuser posted image  za kosilo še nekak gre...zajtrki in večerje pa so katastrofa. Sej skoraj ni stvari, ki ne bi vsebovala mleka. Da ne govorim, kako mi manjkajo mlećni izdelki. Kot zakleto sem pa sama alergična na sojine mlečne izdelke...tak da niti s tem ne morem nadomestit. Sem pa zadnjič probala čokolino zamešat v riževo mleko, pa je samo ena kepa nastala...itak neužitnauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 13:17:59   
jakaracman
Jaz sem jedla kruh in margarino-gea, tisto iz seznama, marmelado, puding, banano, rižev narastek, kuhan na ustreznem mleku, tune, zel. paštete iz DM.Večerje sem pa kar malo si pustila od kosila.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 14:22:17   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Punce, ki ste pri sebi uvedle brezmlečno dieto (zaradi dojenja)...zanima me, kaj sploh jeste? Jaz sem že kak teden na tej dieti pa več ne vem, kaj naj jemuser posted image  za kosilo še nekak gre...zajtrki in večerje pa so katastrofa. Sej skoraj ni stvari, ki ne bi vsebovala mleka. Da ne govorim, kako mi manjkajo mlećni izdelki. Kot zakleto sem pa sama alergična na sojine mlečne izdelke...tak da niti s tem ne morem nadomestit. Sem pa zadnjič probala čokolino zamešat v riževo mleko, pa je samo ena kepa nastala...itak neužitnauser posted image

Isti problem dva meseca nazaj, ko me je dohtarca dala na brez mlečno in brez jajčno dieto.Sem pa vsaj snela vse kile od nosečnosti, pa sem bla na plus dvajset po poroduuser posted image .HB se je v enem mesecu uredilo, tako da mlečne zdaj lahko, ne smem pa še jajčnih jedi.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 14:27:39   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Punce, ki ste pri sebi uvedle brezmlečno dieto (zaradi dojenja)...zanima me, kaj sploh jeste? Jaz sem že kak teden na tej dieti pa več ne vem, kaj naj jemuser posted image  za kosilo še nekak gre...zajtrki in večerje pa so katastrofa. Sej skoraj ni stvari, ki ne bi vsebovala mleka. Da ne govorim, kako mi manjkajo mlećni izdelki. Kot zakleto sem pa sama alergična na sojine mlečne izdelke...tak da niti s tem ne morem nadomestit. Sem pa zadnjič probala čokolino zamešat v riževo mleko, pa je samo ena kepa nastala...itak neužitnauser posted image


Recimo; zajtrk : kompot (vključno s sadjem) + kruh+ marmelado+margarino
ali petit piškoti, plazma piškot, spekla sem si biskvit (jajce+moka+sladkor) in nanj mazala marmelado, kruh + tamar, puranja prsa, šunka. Pila sem čaj.

Za večerjo pa največkrat špagete z olivnim oljem (maslom), riž z zelenjavo, polento z zelenjavo, pečen krompir.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 14:43:11   
jakaracman
Tamar, petit piškoti vsebujejo mleko!!!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 14:44:03   
PC Baby
Meni je P rekla, da lahko tiste izdelke ljubjanskih mlekarn, ki so brez laktoze (ta plave pakunge mleka, sira, jogurtov) pa menda tudi navadni jogurt lahko, ker je neki drugače pasteriziran - laično povedano.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 16:59:20   
evangelie
Jaz sem na dieti brez mleka in jajc. Za zajtrk jem kosmiče z riževim/sojinim mlekom, za kosilo testenine/riž/krompir in riba/belo meso/tofu, večerja pa je ponbvadi kakšna solata s piščancem/tofujen/tuno...Res je, da si lahko dosti pomagaš s sojo, vendar tudi brez nje gre...
Za zajtrk lahko ješ še kruh in zelenjavne namaze (pirin, čičerikin, avokadov....), tuno, marmelado,,med...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 17:09:43   
Božička09
Ojla,

riževih mlek imaš več različnih - poskusi še od kakega drugega proizvajalca, morda bo okej. Kaj pa ovseno mleko? Kvinojino je meni osebno preveč vodeno ... Ovseno je tudi okej za kake krompirjeve pireje, za juhe ipd ...

Poskusiš lahko z raznimi tofuji - za kosilo lahko malo mariniraš po želji in popečeš, ali narediš po dunajsko. Če kupiš dimljen tofu, si ga lahko kar narežeš na kak kos rženega kruha, plus rezina paradižnika, morda malo margarine - zajtrk :)

Pri belih kruhih je ponavadi tako, da tudi vsebujejo mlečno kislinske bakterije.

Jogurti: alternativa, če ne preneseš soje, je rižev. Vendar predlagam - sem spregledala s kje si - da se zapelješ do Klčka, BTC ali v kak hiper Merkator, kje rimajo boljše zaloge in večjo izbiro.

Dobre strae testenine na tisoč in en način, smao da bele jajčne zamenjaš za polnozrnate - itak boljše user posted image Pa tako naprej ... Če te zanima še kaj, povej, ti bom poskusila pomagati. Po želji pa mi lahko na zs javiš mail in ti pošljem razpredelnice z vsebnostjo hranljivih snovi na 100kcal - sicer so v sklopu nekega teksta - če te ne zanima, ga enostavno spreglej.


_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 17:12:19   
Božička09

IZVIRNO SPOROČILO: Res je, da si lahko dosti pomagaš s sojo, vendar tudi brez nje gre...


Sojo lahko brez oklevanja menjate za katerokoli drugo stročnico (fižol, čičerika, leča, grah ...), saj so ravno tako bogate z beljakovinami.

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
2.3.2010 19:06:16   
ledenka
jaz sem jedla sire in namaze iz kozjega mleka, to je dobro prenašal.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
3.3.2010 22:50:41   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Meni je P rekla, da lahko tiste izdelke ljubjanskih mlekarn, ki so brez laktoze (ta plave pakunge mleka, sira, jogurtov) pa menda tudi navadni jogurt lahko, ker je neki drugače pasteriziran - laično povedano.


Meni so rekli, da so problem mlečne beljakovine in ne laktoza, saj laktoza je tudi v mojem mleku in mu ne dela problemov. Prav tako ne smem npr. kozjega mleka.
Sem že en mesec na dieti brez mleka, jajc in prostovoljno tudi na brezmesni dieti in se tako dobro že dolgoo nisem počutila.

Če potrebujete beljakovine, ne pozabite na kvinojo in amaranth.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
4.3.2010 16:11:35   
Božička09

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Če potrebujete beljakovine, ne pozabite na kvinojo in amaranth.




Oooo tulpek, kvinoja je zakon user posted image

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
4.3.2010 16:45:04   
ellie
Punce, hvala za nasveteuser posted image

Danes sem zjutraj jedla kakav na žlico, ker mi takooo manjka čokoladauser posted image  celo nosečnost sem živela dobesedno od čokolade...nasplošno obožujem sladko. Sem danes že poiskala recepte za piškote brez mleka in jajc.

Ker pri malem opažam občutno razliko odkar sem na tej dieti. Tak da še kar ostajam naprej.

Sem pa danes našla še eno starejšo debato, kjer je ena omenila še paštete, ki ne vsebujejo mleka. Tako da grem danes malo pogledat v trgovino, če najdem kaj pametnega. Pri meni je res problem še to, ker ne smem sojinih mlečnih izdelkov. Sem danes še enkrat poskusila zamešat kakav v riževo mleko, pa je vse skupaj romalo v odtok...enostavno tega riževega mleka ne spravim po grlu.

Ne vem, če obstaja kakšno AM za otročke s to alergijo. Bi si ga zase kupila.

Je pa vsaj nekaj dobrega pri tem...da pridno zgubljam kg, ki so mi ostale od nosečnostiuser posted image

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
4.3.2010 16:56:46   
jakaracman
Seveda obstaja mleko, kako pa misliš da preživijo otroci, ki imajo alergijo in niso dojeni.Okus pa je meni ogaben.Mogoče pokliči na pediatrično , imajo svetovalko za perehrano.Jaz sem namreč točno dobila list kaj lahko jem in znamke živil.

< Sporočilo je popravil jakaracman -- 4.3.2010 16:57:05 >

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
4.3.2010 22:17:55   
tulpek
Poskusi mleko iz ovsa (dm), meni je boljše kot riževo. Namazi so pa super iz dm-a, ampak nisem prepričana glede soje, ker js jo lahko. Lahko jutri pogledam, če te zanima, zdajle sem že preveč zaspana za to.
V dm imaš tudi alnatura kakavov namaz brez mleka, soje.... je malo grenek, ampak gre.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
8.3.2010 15:52:12   
ellie
Moram rečt, da sem danes kupila še riževo mleko od alnature in je ful ful boljše od tistega prejšnjega (ki sem ga tako vlila stran). To pa je celo užitno.
 
tulpek bom poskusila še mleko iz ovsa. Sem pa danes bila prijetno presenečena, kaj teh zadev se dobi v dm-uuser posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
8.3.2010 20:16:21   
Ulla80
jaz sem bla skor celo leto na brezmlečni dieti,pa se mi ni tko grozn zdelo. je pa res, da že tak ne kupujem nekih pripravljenih stvari, pač pa osnovna živila in tko, če sam pripravlaš vse, ni težav z vsebnostjo mleka. no, sem pa vseen ful pogrešala sire in jogurteuser posted image sem si pa čokolino na svojem mleku naredila, pa v kavo sem si tud svoje mleko dalauser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
9.3.2010 17:11:36   
tulpek
Ulla, kak pa je okus materinega mleka... js kar ne morem, da bi probala. Razbij mi predsodke...
Drugače pa meni tudi ni nek problem sedaj, ko sem se navadila. Najprej je mali šok, zdaj pa sploh nič ne pogrešam (razen pice in sladkarij). Jogurtov sem se tako preobjedla  v zadnjih letih, da ga niti nebi hotela jest, tudi če bi ga imela...
Končno gredo kile dol, kar sploh ni zanemarljivo. 

< Sporočilo je popravil tulpek -- 9.3.2010 17:12:00 >

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
9.3.2010 17:16:30   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

 
tulpek bom poskusila še mleko iz ovsa. Sem pa danes bila prijetno presenečena, kaj teh zadev se dobi v dm-uuser posted image


Ne vem, od kot si, ampak v večjih Tuših imajo riževo mleko z mandeljom. Je malo dražje (nekaj deset centov), ampak meni je full dobro. Js imam mešano, da se ne naveličem, nekaj ovsenega, različne riževe, pa še kakšno sojino kdaj, pa je.
Veliko izbire hrane imajo tudi v Biotopicu - čokolade brez mleka in jajc, za sojo spet nisem 100%, ovitka pa nimam, ker je zaloga pošla. Enake pa imajo tudi v E leclarku. Tam imajo tudi nasploh dost tega.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
9.3.2010 20:12:29   
Ulla80
Ulla, kak pa je okus materinega mleka... js kar ne morem, da bi probala. Razbij mi predsodke...


user posted image tko, bolj vodeno je in sladko. sam prevlada okus čokolinojauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezmlečna dieta (pri mamici)
9.3.2010 23:20:32   
tulpek
No, kot da bi opisovala riževega ali pa ovsenega... Js rabim nekaj manj vodenega...


< Sporočilo je popravil tulpek -- 9.3.2010 23:21:00 >

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Sponzorstvo
muška

Bi šli za sponzorja ob lokalni preditvi? Seveda ob predpostavki, da imate podjetje.

da (65%)

ne (9%)

nikoli mi ni prišlo na misel (13%)

vedno sodelujem (4%)

nikoli se ne udeležujem (4%)

me me zanima kaj se dogaja v moji okolici (4%)


Število vseh glasov: 246

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!