|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   baletne ure v ljubljani
15.8.2011 18:21:00   
leda
pozdravljene,

naša šestletnica si želi k baletu. že lani sem preguglala en kup baletnih šol, pa bi raje informacije iz prve roke. skratka, hodijo vaši otroci v kakšno baletno šolo, kjer ste zadovoljne, predvsem pa so zadovoljni oni?

hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: baletne ure v ljubljani
15.8.2011 21:19:29   
TomTaylor
Za Lj. ne vem,ampak naša 5 letnica 1 leto obiskuje balet, ki ga organizira plesna šola Urška iz Kranja. Ure baleta so prilagojene tej starostni skupini; na začetku ure (5-10 minutk) je ena taka lahkotna igrica, ki vključuje baletne korake, sledijo osnove baleta  ob glasbeni spremljavi (klavir), na koncu (5-10 minutk) pa spet balet skozi igro. Všeč mi je, da ure niso suhoparne, da so otrokom zanimive in zabavne. Naša jih obiskuje z največjim veseljem, še nikoli ni bila za kakšno stvar bolj navdušena kot je za te ure baleta. Zdaj med počitnicami, mi je vsako sredo težila kdaj za boga jo bom spet peljala na balet. Kar ne razume, da so tudi pri baletu počitnice in ne more dočakat septembra...Aja, pa poudarit moram, da mi je ful všeč ta pristop - z igro v balet - takrat je tudi učiteljica bolj popustljiva, ampak ko pride čas za balet, takrat pa afnarije in neposlušnost med deklicami odpadejo. Sledi oslušnost, disciplina, red,..Za konec pa so spet "nagrajene" z igro. Fajn, res. user posted image

Za 1x tedenski balet za 2 meseca plačam 50 eur, torej 25 eur/mesec.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 15.8.2011 21:21:54 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: baletne ure v ljubljani
15.8.2011 21:25:46   
leda
uh tt, to hočem user posted image

ampak v ljubljani...

sva ravno prebrali baletno knjigo od princeske lili in mi je tamala razložila, da bo ona ko bo velika plesala odette iz labodjega jezera...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: baletne ure v ljubljani
15.8.2011 21:37:47   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: leda

uh tt, to hočem user posted image

ampak v ljubljani...

sva ravno prebrali baletno knjigo od princeske lili in mi je tamala razložila, da bo ona ko bo velika plesala odette iz labodjega jezera...


poglej na spletno stran od Urške, sem 90%, da organizirajo tudi v Ljubljani. Ja, princeska Lili je pri nas numb. 3, vodita Angelina Ballerina (JimJam in knjigice v slovenščini) in Barbie - Labodje jezero, 12 plesočih princesk in Barbie v Hrestaču user posted image ). Pa vsaj 1x tedensko ji moramo še preko youtube-a predvajati baletne vaje  oz. "balet for children", ali "balet music",...in potem ona pred compom ponavlja predvajane gibe. Da ne povem, da si je za RD želela in smo ji tako kupili čisto prave baletne copatke in baletni dres...Jao..obup..user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: baletne ure v ljubljani
15.8.2011 21:41:49   
TomTaylor
No, evo, sem našla:

http://www.urska.si/predsolski.html



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 7:22:01   
KT

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: leda

uh tt, to hočem user posted image

ampak v ljubljani...

sva ravno prebrali baletno knjigo od princeske lili in mi je tamala razložila, da bo ona ko bo velika plesala odette iz labodjega jezera...


poglej na spletno stran od Urške, sem 90%, da organizirajo tudi v Ljubljani. Ja, princeska Lili je pri nas numb. 3, vodita Angelina Ballerina (JimJam in knjigice v slovenščini) in Barbie - Labodje jezero, 12 plesočih princesk in Barbie v Hrestaču user posted image ). Pa vsaj 1x tedensko ji moramo še preko youtube-a predvajati baletne vaje  oz. "balet for children", ali "balet music",...in potem ona pred compom ponavlja predvajane gibe. Da ne povem, da si je za RD želela in smo ji tako kupili čisto prave baletne copatke in baletni dres...Jao..obup..user posted image



TT kot bi zgodbo o naši poslušala user posted image Ti, a Barbi - Labodje jezerotudi obstaja - to še nismo našli (ostalo imamo že vse, ampak ta pa še manjka. A je sinhronizirana?) Pa še to, kje ste kupili prave baletne copate, tako iz radovednosti me zanima?

Joj, da ne bom preveč smetila - Leda naša hodi v Ples Plus (Rudnik) na plese urice za malčke, vem pa da imajo tudi t.i. Baletno pravljico. Tako kot mi, so tisti, ki imajo otroke v tej skupini zelo zadovoljni (male skupine, sproščeno in hkrati inteznivno učenje, vskozi jim pripravljajo neke dogodke, da se otrokom res veliko dogaja).
Nekateri zelo pohvalijo tudi Pirueto, ampak je izredno težko notr prit, ker imajo že čakalno vrsto.

In pa seveda Konzervatorij za glasbo in balet z Baletno pripravnico http://www.kgbl.si/Stran/31/Plesna-pripravnica kjer sprejemajo otroke od 6 do 8 let (ne vem pa kako poteka sprejem).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 8:58:04   
nanka
Punce hvala za nasvete sploh tebi KT, jaz sem našo 6 letnico ravnokar vpisala v Ples plus na rakovnik v baletno pravljico, pa da vidimo kako ji bo všeč. Me pa že vsaj dve leti prosi ali sme hoditi na balet.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 9:22:11   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: KT




TT kot bi zgodbo o naši poslušala user posted image Ti, a Barbi - Labodje jezerotudi obstaja - to še nismo našli (ostalo imamo že vse, ampak ta pa še manjka. A je sinhronizirana?) Pa še to, kje ste kupili prave baletne copate, tako iz radovednosti me zanima?


Tukaj je del risanke: http://www.mojvideo.com/video-barbie-in-labodje-jezero/57214857d693433f4473, celotno dobiš na partis.si, prodajajo pa DVD tudi v Mullerju.

Baletni copatki: http://anabela.si/inc/sdetail/436/909


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 10:37:42   
mateyka
ne me hecat, tako male in si že resno zastavljajo dolgoročne hobije - neverjetno user posted image

TT, link mi ne dela.. a je nekaj takega?
http://www.youtube.com/watch?v=-kDdoqP25IY&feature=related

p.s. pa saj ne stojijo na prstih, ali pač? se mi ne zdi ravno zdravo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.8.2011 10:41:12 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 10:53:28   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne me hecat, tako male in si že resno zastavljajo dolgoročne hobije - neverjetno user posted image

TT, link mi ne dela.. a je nekaj takega?
http://www.youtube.com/watch?v=-kDdoqP25IY&feature=related

p.s. pa saj ne stojijo na prstih, ali pač? se mi ne zdi ravno zdravo..


Verjetno ne mamice ne te punčke ne razmišljajo o baletu, kot o neki dolgoročni zadevi. Balet ni samo to, da si lep, zaljubljen, srečen/nesrečen in potem spet srečen. Pomeni odrekanja in trdo delo. Ne vem, če privoščim svojemu otroku živet na šalčki riža in sladkani vodi (in vem o čem govorim, namreč v familiji (sicer ne bližnji, ampak dovolj blizu, da poznam zadevo iz vidika večletnega opazovalca). Govorimo o krvavih žuljih, bolečinah in konstantnem gledanju na težo (na vsak gram). Profesionalno ukvarjanje z baletom meni liči na mučenje user posted image , ampak očitno so tile baletniki dovolj zaljubljeni v balet, da jim je to v veselje (HB za različnost).
Dokler je pa to nek zdrav hobi, usmerjanje otroka v šport, razgibavanje, lepoto giba itn. pa lahko prinese samo pozitivne stvari user posted image user posted image ...
Je pa resda tole baletno udejstvovanje postalo pravi hit med vrtčevskimi otrocmi ....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 11:28:41   
mateyka
Tutan, "dolgoročen hobi" - poudarek na hobi (ne biznis in kariera), za cicibane pa je kakor veš eno-dve leti čisto dovolj, da jih imenujem dolgoročen user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 12:19:43   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne me hecat, tako male in si že resno zastavljajo dolgoročne hobije - neverjetno user posted image

TT, link mi ne dela.. a je nekaj takega?
http://www.youtube.com/watch?v=-kDdoqP25IY&feature=related

p.s. pa saj ne stojijo na prstih, ali pač? se mi ne zdi ravno zdravo..


hmm..meni oba linka odpre..Ja, barbie of swam lake je v izvirniku, na mojvideo je pa slosinh.

Copatki so pa kot običajni usnjeni copatki, le da so bolj v baletnem stilu in NE, ne učijo se stat na prstih.user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 12:39:36   
leda
p.s. pa saj ne stojijo na prstih, ali pač? se mi ne zdi ravno zdravo..


v veliki knjigi o baletu princeske lili piše, da se lahko na prste postavijo najbolj zgodaj pri 12 letih in še to s kupom pogojev (najmanj dve leti baletne pripravljalnice,...). tok o relevantnih virih;)

sicer pa punce hvala ful. sem kar en fajl odprla in not skopirala koristne informacije.

matejka, jaz si želim, da bo moj otrok raznoliko gibalno razvit in na balet je nikoli ne bi dala, če ne bi sama toliko vztrajala. že lani sem jo na pol spalamudila in jo vpisala na "navadne" plesne urice. če bi bilo po moje, bi jo itak dala semle http://www.intakt.si/ , ker mi je sodobni ples veliko ljubši...

ampak dete vztraja in se mi prav, da ji to omogočim. srčno pa upam, da bo, podobno kot midva z možem, sicer športno živela, ne bo pa nikoli profesionalna športnica.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: baletne ure v ljubljani
16.8.2011 12:48:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Copatki so pa kot običajni usnjeni copatki, le da so bolj v baletnem stilu in NE, ne učijo se stat na prstih.user posted image


aha, potem pa samo zgledajo baletni in niso pravi - so prav realistični na sliki, you could fool me user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: baletne ure v ljubljani
17.8.2011 8:52:20   
KT

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne me hecat, tako male in si že resno zastavljajo dolgoročne hobije - neverjetno user posted image

TT, link mi ne dela.. a je nekaj takega?
http://www.youtube.com/watch?v=-kDdoqP25IY&feature=related

p.s. pa saj ne stojijo na prstih, ali pač? se mi ne zdi ravno zdravo..


Verjetno ne mamice ne te punčke ne razmišljajo o baletu, kot o neki dolgoročni zadevi. Balet ni samo to, da si lep, zaljubljen, srečen/nesrečen in potem spet srečen. Pomeni odrekanja in trdo delo. Ne vem, če privoščim svojemu otroku živet na šalčki riža in sladkani vodi (in vem o čem govorim, namreč v familiji (sicer ne bližnji, ampak dovolj blizu, da poznam zadevo iz vidika večletnega opazovalca). Govorimo o krvavih žuljih, bolečinah in konstantnem gledanju na težo (na vsak gram). Profesionalno ukvarjanje z baletom meni liči na mučenje user posted image , ampak očitno so tile baletniki dovolj zaljubljeni v balet, da jim je to v veselje (HB za različnost).
Dokler je pa to nek zdrav hobi, usmerjanje otroka v šport, razgibavanje, lepoto giba itn. pa lahko prinese samo pozitivne stvari user posted image user posted image ...
Je pa resda tole baletno udejstvovanje postalo pravi hit med vrtčevskimi otrocmi ....


Brez skrbi, nič tako velikopoteznega! Mala od svojega tretjega leta vseskozi pleše, najsi bodi na poti do vrtca, ali pa na blagajni v trgovini. Skratka poslušali smo njene želje in glede na to, da nikoli ni bila ne vem kako motorično spretna (celo v RA so nam svetovali dodatno vrsto vodene vadbe) smo jo pač vpisali na plesne urice. Je pa balet neka njena "ljubezen", ki jo neizmerno privlači. Tako je na primer na novoletni baletni predstavi Hrestač v Cankarjevem domu, ne sedela, pač pa stala skoraj dve uri predstave in nepremično strmela v oder.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: baletne ure v ljubljani
17.8.2011 9:36:28   
leda
Tako je na primer na novoletni baletni predstavi Hrestač v Cankarjevem domu, ne sedela, pač pa stala skoraj dve uri predstave in nepremično strmela v oder


naša tudi. potem pa še doma uprizarjala posamične scene (z uporabo statistke v podobi mlajše sestre).

kt, vpisana v "vašo" šolo.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: baletne ure v ljubljani
17.8.2011 10:14:41   
Nika v službi
Moževa nečakinja je hodila v baletno šolo Pirueta in ima o njej (in Petri, lastnici) same pohvale.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?