|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali rabim potrdilo-NUJNO!!
2.3.2010 21:51:53   
soncica01
pozdravljene,

naj razložim svojo skrb. Vprašala sem tajnico, naj direktorja vpraša ali lahko po izteku porodniške začnem neprekinjeno koristit lanski dopust, v tem tednu bom tudi dobila odgovor, sedaj pa me zanima - ali moram dobiti kakšno potrdilo oziroma nek dokaz da sem imela odobreno koriščenje lanskega dopusta.

Zakaj se bojim? Zato, ker se mi zdi, da ko se mi izteče porodniška, me ne bo v službo (ker bom na osnovi ustnega dogovora koristila lanski dopust), delodajalec bo pa imel dober razlog za takojšnjo izredno odpoved delovnega razmerja. Sicer sem zaposlena za nedoločen čas in na ta način ne bom upravičena do ničesar.


Prosim vse tiste punce, ki ste koristile lanski dopust po izteku porodniške da napišete ali ste dobile kakšno potrdilo in kakšno?

Zelo hvaležna bom za vaše odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
2.3.2010 22:33:18   
glen
Porodniška mi je potekla 25 januarja,delat se vrnem 15 marca,ker imam še 18 dni starega dopusta in bom porabila skoraj ves nov.
Bila sem na upravi, tam smo se vse dogovorili.Kadrovka je obvestila poslovodjo,s katero sva zmenjeni, da par dni prej pokličem za urnik.
Nisem dobila nobenega potrdila,sem pa zaposlena za nedoločen čas,ampak mislim da to ne igra vloge.

Če si zaposlena za določen čas in dobiš odpoved(ali si na dopustu ali delaš) si opravičena do denarnega nadomestila na zavodu.Je pa odvisno kolko let del.dobe imaš.Zdi sem mi, da do 5 let je 3 mes do 1o ali 15 je 6 mes in nad 10 oz 15 pa 12 mes. Če pa bi ti dala odpoved, pol pa nebi bila opravičena

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
2.3.2010 22:35:37   
glen
Vidim da si zaposlena za nedoločen čas. Ampak ne igra vloge določen ali nedoločen čas,če ti on da odpoved si opravičena do pomoči,če pa bi ga ti dala pol pa nebi bila.
zakaj pa misliš da ti bo dal?

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 7:21:21   
Urska09
Joj ne, nisem imela nikakršnega potrdila. Samo ustno sem šefa obvestila, da bom koristila še lanski dopust. Pa sej večina jih to pričakuje oz. jim je tko še boljš.
Sigurno pa je odvisno od navad in razmer, ki vladajo v podjetju in seveda od tvojega šefa. Če imaš slabe izkušnje oz. slutiš, da se ti obeta kaj takega, raje vztrajaj na pisnem potrdilu.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 8:30:03   
Taddy78
Ker sem bolj sveža na borzi dela, ti lahko povem, da je postopek nekako takole. Prvo ti mora dati v podpis odpoved. Tu moraš sicer sama vedet, koliko imaš odpovednega roka. Mi smo imeli 1.mesec, tak da smo jih dobili za podpisat konec novembra.
Tudi sama sem bila zaposlena za nedol. čas in ker imam 5.4 let neprekinjenega dela, sem upravičena 6.mesecev prejemati denarno nadomestilo.

Aja, upravičena si še do odpravnine v višini 1/5 osnovne plače za vsako leto, ko si delala pri njem.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 8:31:18   
kristinaj
pri nas imamo obrazec, na katerega napišeš od kdaj do kdaj boš na dopustu in šef podpiše.. in tajnica vnese v rač progra.... kako je pri vas, ne vem..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 8:37:26   
PC Baby
Pri nas isto.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 12:31:18   
misamuk
Po tem ko boš dobila odgovor, da lahko koristiš, napiši direktorju mail, da kot sta se dogovorila, boš koristila dopust od-do. Če nič ne odpiše to pomeni, da se strinja. In imaš črno na belem.
Drugače se pa ne strinjam s tem, kar punce gor pišejo glede odpovedi. Če se te hočejo znebit in ti ne dajo potrdila za koriščenje dopusta, potem ko te ne bo v službo smatrajo to kot neupravičeno odsotnost (hujše kršenje pogodbe) in te lahko odpustijo, pa je vprašanje, če boš do česa upravičena. Pri izredni odpovedi zaradi poslovnih razlogov je drugače, tami si res upravičen do odpravnine, etc.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 12:56:44   
soncica01
misamuk, ja, tega se najbolj bojim. Nihče mi noče nič povedat na firmi - niti da lahko koristim, niti da ne smem. Enostavno je tišina. Ne vem zakaj to. Sem prav nervozna zaradi tega.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 14:16:59   
tecka
Jaz imam sicer službo za nedoločen čas, pa vendarle. Za koriščenje dopusta sem se dogovorila z neposrednim šefom po e-pošti. Če si tako nervozna in če ne moreš poslovati npr. po e-pošti, jim pa kar priporočeno pismo oddaj. Pa jaz bi napisala v smislu, da predlagam ta-in-ta termin, oni, če se ne strinjajo, pa naj napišejo svojega.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 14:25:34   
Anonimen
Hm... pri nas je to tako simpl...
Sm povedala sm kdaj pridem in to je to.
Ni blo problema za dopust itd...

Na tvojem mestu bi jim pač povedala do kdaj boš na porodniški,
in da bi potem rada še dopust izkoristila. Ne vem...
Saj konec koncev ti pripada ne?
Menda niso tok nefer da bi zatajili ta dogovor.
Načeloma imamo pri nas isto tak dogovor da izpolnimo liste...
Če te pa ni, pa da pokličeš... Ti pa tud tajnica gre tok na roko, da ti to izpolni.

Je pa dobro, da imaš nekaj "pisno" in da te ne more
kar na lepe oči skanslat.

< Sporočilo je popravil tedy -- 3.3.2010 14:27:04 >

(odgovor članu tecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
3.3.2010 14:41:00   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

misamuk, ja, tega se najbolj bojim. Nihče mi noče nič povedat na firmi - niti da lahko koristim, niti da ne smem. Enostavno je tišina. Ne vem zakaj to. Sem prav nervozna zaradi tega.

V tem primeru je res bolje, da pošlješ šefu e-mail, v katerem ga pisno obvestiš o datumu izteka svoje porodniške in ga hkrati prosiš za soglasje za koriščenje letnega dopusta od...do...

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
4.3.2010 14:17:29   
soncica01
hvala punce za odgovore. Vidim, da ste imele več sreče kot jaz, ali vsaj boljše šefe kot je moj. Jaz sem svojmu poslala mail, pa še vedno nobenga odgovora. Mislim ej, to je pa res višek. Ne vem kakšno igro to igrajo. Bi lahko odgovorili - lahko koristiš ali pač ne smeš koristit lanskoletni dopust. Tako pa še vedno nič. Brezveze vse skupaj. Ne vem kaj bi še lahko.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
5.3.2010 11:55:22   
linči 312
Zakaj se bojim? Zato, ker se mi zdi, da ko se mi izteče porodniška, me ne bo v službo (ker bom na osnovi ustnega dogovora koristila lanski dopust), delodajalec bo pa imel dober razlog za takojšnjo izredno odpoved delovnega razmerja. Sicer sem zaposlena za nedoločen čas in na ta način ne bom upravičena do ničesar.


tole pa ne razumem čist dobr. bojiš se, da boš ostala brez službe, ker boš koristila lanski dopust? popravi me, če se motim.

lej. nima veze ali si zaposlena za določen ali nedoločen čas. zadeva z dopustom gre takole. če si lansko leto v enem kosu izkoristila vsaj 10 delovnih dni, potem ti nič ne morejo odtrgat od dopusta, ki si ga z lanskega leta prenesla v letošnjega. če nisi, ti lahko razliko do deset dni odtrgajo. ampak ne zagnat zdaj panike. ker večina delodajalcev tega ne počne. pa tud vprašljivo je, če te ni o tem nič opozoril. skratka, ne se sekirat, da ti bodo zdaj rezali dopust. no in zdaj k preostanku lanskega dopusta. praviš, da si se z delodajalcem dogovorila (ustno sicer), da boš takoj po koncu porodniške izkorstila še lanski dopust in se nato vrnila v službo. to vse štima. edino kar moraš še narediti je, da greš sedaj do svojega nadrejenega oz. do osebe, ki ti odobri dopust in izpolnita listek za dopust. in tako boš imela tudi pisno potrjeni dopust, ki ga boš lahko izrabila.

pa še to. lanski dopust se lahko izkoristi do 30.6. v letošnjem letu. po tem datumu pa ti zapade.

< Sporočilo je popravil linči 312 -- 5.3.2010 11:57:44 >

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
5.3.2010 11:59:34   
linči 312
a ja. če pa nimaš pisnega potrdila in si kar doma, pa res lahko dobiš odpoved. to pa le pazi.

p.s.: tud po mailu bi šlo, kakor svetujejo punce. ampak svetujem ti, da se za dopust zmeniš tako, kot je tudi sicer praksa v vašem podjetju (se pravi z listko, po mailu,...)

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali rabim potrdilo-NUJNO!!
5.3.2010 14:39:11   
soncica01
ja, linči321, nimam pisnega potrdila o izrabi lanskega dopusta, ker še vedno čakam na njihov odgovor. Enostavno ne razumem te tišine. Ne vem zakaj ne povedo, ali lahko ali pač ne smem porabiti lanskega dopusta. Mogoče so si mislili ''glej, lani je bila celo leto doma na porodniški, zdaj bi pa še dopust koristila, sploh ne bi delala''. Kaj pa vem ....

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Piškoti/kruh
dejzi

Kdaj ste svojemu malčku ponudile piškot oz. skorjico kruha za grizljat?

prej (37%)

7m (28%)

8m (16%)

9m (7%)

10m (5%)

kasneje (6%)


Število vseh glasov: 391

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!