|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je kakšna učiteljica tukaj
4.11.2008 21:13:23   
peronija
... ne nisem obupana mama user posted image ...

Delam na projektu učinkovito branje in iščem čim več različnih ocenjevalnih listov za branje od 2. do 5. razreda. Če ga ima katera in bi ga delila z mano, bi bila zelo hvaležna. Sestavljam spremljevalni list za kvalitativno spremljanje napredka učenca.

Če vam ni težko, vam bo ena učiteljica zelo hvaležna. Obljubim, da vam pošljem nazaj moj končni spremljevalni list.

Hvala.
lp p
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je kakšna učiteljica tukaj
4.11.2008 21:34:38   
Gina
A ti misliš ocenjevalno lestvico za lastno uporabo, oz. za zapis v redovalnico ali kaj sploh misliš, kriterije?

Primer, pa si zdaj na pamet zmišljujem:
- bere tekoče in z razumevanjem
- bere tekoče, prebrano delno razume
- bere tekoče, razume le zelo kratke dele prebranega
- bere tekoče, razume le posamezne besede
- bere tekoče, prebranega ne razume
- bere vezano, prebrano razume
- bere vezano, prebrano delno razume
-........
-..........
- besede zloguje.....
- besede črkuje....

in tako naprej do nezavesti....

(odgovor članu peronija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je kakšna učiteljica tukaj
4.11.2008 21:44:21   
peronija
Rabim v bistvu ocenjevalno lestvico s kriteriji in opisniki. Ravno zaradi tega kot si napisala, da gre lahko to do nezavesti, moram izdelat eno tako tabelo, da bo čim bolj pregledna in da bo zajela čim več podatkov in bo viden napredek učenca med prvim in ponovnim ocenjevanjem.

Saj se samo sliši blazno komplicirano user posted image

lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je kakšna učiteljica tukaj
4.11.2008 21:56:07   
Gina
Saj to ima Pef že narejeno, jaz sem že pred 13. leti tako lestvico enkrat na enem aktivu v roke dobila, pa itak smo že prej imeli to narejeno sami učitelji, ko smo analizirali otroke. Potem so se spomnili opisnike in kriterije, buksli trapasti tma na zavodu, ko so hoteli en nov naziv za te reči najti, pa nič ni bilo več dobrouser posted image user posted image , saj to je za smejat.
No, bom mal pogledala, kje imam to spravljeno. A veš, za v redovalnico imamo dovolj 3 ali 4 različne kriterije že vnešene not, pa dodajamo ali odvzemamo besede, ki tja ne spadajo, če razumeš, da dobimo relano sliko koliko dobro otrok bere.
Vsekakor začneš lahko s prepoznava nekatere črke, nadaljuješ s koliko črk pozna, potem greš na zloge, ali jih prepozna, bere, vleče, črkuje, nadaljuješ na krajših besedah, krajših enostavnih ali preprostih povedih, daljših, sestavljenih povedih, krajših sestavkih, daljših sestavkih, končaš z daljšimi, zahtevnejšimi besedili, z razumevanjem in branju s poudarki. (pišem ti za 1. triado)
Lahko se vmes orientiraš tudi na to, ali bere povezano, ali se mu zatika pri zahtevnejših sklopih črk, besed, pri daljših besedah, ali obrača črke, besede, ni dosleden pri prepoznavi, branju, bere na -l, bere tako, da požira besede, črke, zamenjuje tipične (b-d, p-b..) ... eh ne da se mi več, dovolj maš za danesuser posted image

(odgovor članu peronija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je kakšna učiteljica tukaj
4.11.2008 22:02:48   
peronija
O, Gina hvala za trud.
Saj sem jaz tudi imela zelo natančno izdelane tele opisnike in kriterije, ko sem bila v 1. triadi. Pa se mi je disk na rač.sesul, kopij pa itak nimam. Sem pa zadnjih nekaj let v 2. triadi (pa ne po svoji želji user posted image ), tako da nimam več kaj dosti stika z opisnimi ocenami.

lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?