|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 11:51:27   
Taddy78
...saj ne rečem...krivda je na strani mojega dragega,ampak vse ostalo pa user posted image  

Dobi "papir" od davčne da se mu bodo zaradi neporavnanih prispevkov vsedli na račun. To odločitev so v LJ sprejeli 12.10., in k nam je prispelo 18.10.
15. 10. se je plačala polovice, 18.10. dokončno plačilo. Klicala sem na davčno (18.10),je rekla da naj ji pošljem fax s potrdilom, da je vse plačano...danes pa je račun lepo blokiran...

Zdaj pa mi res ni jasno...na davčni je rekla da moram klicat na banko, na banki rečejo da brez davčnega umika ne morajo nič...spet kličem na davčno, in reče gospa, da mora počakat na podpis umika...ja piz...2 dni nazaj sem ji poslala potrdilo, da je vse plačano.

par dni nazaj sem brala, da en čistilni servis svojim delavkam že od leta 2004 ne plačuje prispevke. Kako za user posted image  je to možno?  No, mu je pač ratalo ostati vzadaj cele 3mesece...in že hopa...zablokiran račun.
Pa kje je tu logika? Če si "mali" ga zaprimo, če si "velik" pa še imaš podporo, da postajaš še večji...user posted image al pa obratno...če ne plačuješ zase te zablokirajo, če pa ne plačuješ za druge, pa nikomu ništa?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 12:07:09   
kristinaj
bi ga mogle čistilke tožit pa bi mel blokirano.....


dejte plačujte v roku, ker samo delo nalagate uradnikom in ne misli, da je sklep zastonj... lahko tudi stane 20 eur  :=)))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 12:12:21   
Colt
Taddy, kolkor razumem tvoj dragi ne plačuje prispevkov svojim zaposlenim?
Hm...ti si ''sveže jezna'', misliš da so oni tudi? user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 12:25:03   
Anonimen
Colt, kolikor razumem, sebi ni plačal prispevkov.

Vse možno doživiš, predvsem pa velja, pomagaj si sam.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 13:24:15   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Taddy, kolkor razumem tvoj dragi ne plačuje prispevkov svojim zaposlenim?
Hm...ti si ''sveže jezna'', misliš da so oni tudi? user posted image



Predvidevam, da jih ni placu sam sebi, kot samozaposleni. V istem sranju sem jaz. Priznam da sem sokriva (ker nikakor ne dobim novih strank zaradi konkurence), ampak v veliki vecini pa je krivo to, da mi obstojece stranke ne placujejo v roku..

Razmisljam ze, da bi vse skupi zaprla tud sama, ampak kaj hudica, ko pa ne morem niti na zavod potem.

Sluzbo (redno) pa itak iscem ze dlje casa in je ni in ni in ni... dizaster!

Tko kot je, mam vsaj zavarovanje placano. Pa se to ne redno in sproti...

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 15:05:20   
enkratna
Banka lahko odblokira račun le, ko dobi potrdilo o umiku od tistega organa, ki je izdal odločbo.
Dokumentacija med organi (v tem primeru davkarijo) in banko poteka po klasični pošti, tako da je banka šele danes realizirala prejeti dobis (ki ga je mož prejel 18.10. z datumom 12.10. <--- ažurnost s strani davčne?). Torej, če si jim poslala 18.10. potrdilo po faksu, da je vse plačano, bodo to oni najprej preverili v svoji bazi (1 dan?), sproducirali papir (1 dan?) in poslali po pošti (1 dan?) - potem pa da še banka to prejme in realizira... Skratka - odločbo o umiku blokade računa mora dobiti tudi mož od davčne, in ko ga bo, ga bo tudi banka, in takrat bo račun odblokiran....



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
20.10.2010 15:18:53   
kaya2007
nam so enkrat zablokirali račun zaradi 1€, pa sploh ne, da bi jim ga bili dolžni, ampak so oni nekaj napačno preknjižili..in bog ne daj, da bi se opravičili, smo imeli cele kolobocije in ogromno enega letanja naokoli, da so zrihtali zadevo.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
21.10.2010 11:06:41   
HuAnita
Lej, ne mi o davčni!!!
Po 9ih letih sme dala dol s. p. prejšnji mesec, mi naredijo preverbo, pa sem bila davčno čista, imam še pildek.
Pa potem prejšnji teden, mislim da je bilo 14. 10., dobim ovsetilo, da jim za 4 mesece dolgujem plačilo za 1 razred višje prispevke, kar naj bi videla iz dohodninske odločbe. Tam sem jaz videla, da presegam 2. razred in sem jih klicala, pa so mi rekli, da če se mi bodo zvišali prispevki, me bodo pismeno obvestili.
Da, so me, 5m kasneje, tako zdaj kao dolgujem ca 600 eur, ob tem, da imam v roki izpisek, da sem davčno čistauser posted image user posted image user posted image ... Sem bom pa ju3 ukvarjala s tem, zdaj še nisem zbrala ne volje ne ke$a!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 15:11:34   
Taddy78
No, da povem še razplet...user posted image
21. je z davčne na banko poslala potrdilo da je plačano, 22. prispe umik in še isti dan banka vseeno ta denar trga z računa...bravo naši user posted image user posted image user posted image .
Ko bi le pri vseh bili tako hitri...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 15:23:17   
Gina
Jaz vidim, da je čisto brez veze se sekirat zaradi ene blokade računa. Država sama sili s.p.-je v "znajdi se sistem". Obremenjuje jih po nepotrebnem, viša prispevke in jim niti malo ne olajšuje življenja, prej obratno, dela vse, da bi jih zaprla. Grozno nesposobna se mi zdi naša država na tem področju, zaostala in nefleksibilna, spodbuja tako delo na črno kot zapiranje lastnih podjetij, hkrati pa onemogoča sama sebi dodaten vir dohodka iz sitih razlogov. Bolno, res. Bolk kot spoznavam mehanizme, bolj se mi zdi vse skup za bruhat.

Kristinaj, a si ti že bila kdaj v situaciji, ko nisi mogla plačat? Jaz poznam dosti njih, ki so bili. V resnici komaj životarijo čez leto, zapreti pa stvari ne morejo, ker imajo za firmo oz. s.p., kredit. V bistvu je zelo neodgovorno pisat, kako ima nekdo birokratsko delo zaradi nekoga, ki ni plačal in kako je to grozno, medtem ko ne moraš razumet, da eni enostavno ne zaslužijo toliko, da bi lahko vsak mesec sproti sebe krili, da imajo morda kakšne mesece mrtvo sezono in da so v veliki stiski, ker ostale mesece pa ne zaslužijo toliko, da bi kaj prišparali. Dosti takih poznam. In država je lahko samo vesela, da ji ni treba še njih vzdrževat, niti jim osnovne zdravstvene varnosti plačati, ki je ti ljudje nimajo včasih po pol leta ali več skupaj, ker si je nimajo včasih s čim plačati.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 15:30:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Lej, ne mi o davčni!!!
Po 9ih letih sme dala dol s. p. prejšnji mesec, mi naredijo preverbo, pa sem bila davčno čista, imam še pildek.
Pa potem prejšnji teden, mislim da je bilo 14. 10., dobim ovsetilo, da jim za 4 mesece dolgujem plačilo za 1 razred višje prispevke, kar naj bi videla iz dohodninske odločbe. Tam sem jaz videla, da presegam 2. razred in sem jih klicala, pa so mi rekli, da če se mi bodo zvišali prispevki, me bodo pismeno obvestili.
Da, so me, 5m kasneje, tako zdaj kao dolgujem ca 600 eur, ob tem, da imam v roki izpisek, da sem davčno čistauser posted image user posted image user posted image ... Sem bom pa ju3 ukvarjala s tem, zdaj še nisem zbrala ne volje ne ke$a!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image



Saj, tebe bodo takoj našli.

Morski psi pa prosto plavajo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 18:59:18   
Dashenka
3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 20:44:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.



Tole se pa vidi, da nimaš pojma. Kar pišeš ti je bedarija. NObena država ne plačuje nobenega zavarovanja za nikogar, ki ne plača 3 mesece prispevkov. NIti ne plačuje ničesar drugega. Človek ni zavarovan, nima pokritega ničesar, mu ne teče delovna doba, niti pokojninska leta...nič. Odvisen je od samega sebe, ni prijavljen na borzi, ne dobiva nobenih subvencij in dodatkov, še manj socialne pomoči...Če ne plača, se mu davkarija najprej usede na račun, potem pa še na premoženje - zelo hitro. tako da če pa to ni kapitalizem in tržni sistem, potem pa res ne vem.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 20:49:11   
noranate
Daschenka, pokvarila si mi večer. Nisi me razjezila pač pa zelo razžalila. Ti ne veš kolikokrat so moji otroci prikrajšani zaradi tistih, ki ne plačajo možu (s.p.), posledično tudi velikokrat v roku ne plača dajatev. Mogoče se vprašaš kako mu lahko ostanejo dolžni, lepo: namontira del na avto, gospod pride po avto brez denarja. Ali pa nima dovolj. Pa bo kao prinesel konec tedna, pa se to vleče mesece. In to traja in traja...... Pa to ni eden na mesec. pa brez veze, saj nima smisla, privat so itak polni keša..... user posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 20:51:40   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.



Kaj ti imaš vročino? Si plačilo prispevkov zamenjala za socialno podporo?
Dobro si preberi kaj je napisala Gina, ker si očitno ti tista, ki ne ve o čem govori.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 20:56:01   
Taddy78
Dashenska pa še nekaj...dokaj očitno je da sploh nisi prebrala kaj se je napisalo...in ja, moj partner zase ni plačal prispevkov, ne pa da jih nisem plačala jaz zase in moje zaposlene user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 21:03:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.

Tebi se pa res niti sanja ne, kaj pišeš. Sorry - ampak ti si tista, ki piše bedarije. S.p.-ju, ki ni plačal prispevkov nekaj mesecev, noben od nas, ki jih redno plačujemo, zato ni plačal NIČ in NIHČE ga ne živi - pač pa mora itak potem poravnati vse za nazaj z OBRESTMI vred - ker za čisto vsak zamujen dan nabijajo obresti in prav nikogar ne briga, če jih ni imel s čim plačati. Država hoče svoje, pa če s.p. crkne - navečja svinjarija za moje pohme je pa to, da morajo firme državi odvesti DDV od izdanih računov, namesto od plačanih, kar pomeni, da ga morajo odvesti, četudi računa potem še več mesecev ne dobijo plačanega, ali pa morda celo nikoli, pa potem to nikogar ne zanima, glavno da je država pokasirala svoje.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 21:04:57   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.



Daj ne s takimi prosim!
user posted image
Upam da ne boš nikoli v taki koži,...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 22:18:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

3 mesece ne plačuješ prispevkov, kar pomeni, da tebe in tvoje zaposlene vsi mi, ki jih redno plačujemo dobesedno živimo in vam plačujemo vse po vrsti, vključno z zdravstvenim zavarovanjem, pa se še razburjaš za povrhu vsegauser posted image

Ko berem take bedarije ugotavljam, da smo še 1000 svetlobnih let od kapitalizima in tržne ekonomije.



Si čist zihr, da veš, kaj govoriš?


Recimo, stranka naroči keramičarska dela v kuhinji in kopalnici. Keramičar (s.p.) pride, nabavi material, naredi svoje po predračunu, na koncu izstavi račun za delo in material, stranka ga ne plača. Ali ga pa plača čez tri mesece (ker se ji ne da - tudi taki so, ali ker sama nima denarja ali ker ne dobi kredita - vse več je takih, tudi srednji sloj - banke blokirajo posojila). Keramičar ima izgubo. Plačat je moral materal, od računa odvest ddv in ga plačat (čeprav sam plačila za ta isti račun še ni prejel), plačat mora še vse stroške (prevoz, orodje, delovno uniformo, računovodjo, telefon, elektriko v pisarni, plačo sebi in prispevke državi, zdravstveno zavarovanje, kasko za avto,... pa do takih malenkosti kot so sponke za papir, kuli, tiskalnik,... - na mesec nanese). In potem ima vsak mesec 2, 3, 4 take stranke. Kako naj gre skozi mesec? Delo pa skoraj mora vzet, sploh v današnjih časih. In potem sebi ne plačujejo prispevkov, sebi ne izplačajo plače. Ne tebi ali meni. Sebi. Oni niso zdravstveno zavarovani. Oni bodo morali poravnati račune, če si zlomijo roko. O bolniški itak ni govora, ker ti izostanek nobeden ne bo plačal.

In potem se država sprašuje, zakaj toliko dela na črno. Le zakaj.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 22:37:59   
Anonimen
Še to dopišem:

Za mene je država servis državljanom. Jaz delam svoje delo, drugi delavci delajo svojega, s.p. svojega, vsak odvaja davke, v zameno pa pričakujem državo, ki bo tudi opravljala svoje delo, učinkovito, enostavno, pravno korektno ter svojim državljanom omogočala normalno funkcioniranje. Namesto tega imamo en velik kaos. Država ne dela svoje, en inšpektor si zakon tolmači po svoje, drugi pravi ravno nasprotno, kaznujejo za malenkosti, velikim ribam, ki imajo masla na glavi še pa še, pa nič. Še naprej se veselo šetajo okrog.
OK, sem nekaj zajebala v evidencah. Uredu, daj mi kazen, bom plačala in vedela za drugič. AMPAK zakaj kazni ne dobi tudi tista velika riba, ki je namenskno zajebala še pa še? Ta dvoličnost države me pa zelo moti. Zakaj se npr. enemu majhnemu s.p.-ju takoj vsedejo na račun, če sebi ne plača prispevkov, v Vegradu pa ni bilo leta in leta nič? In itak ne bo nič? Če izvajajo zakone, naj jih za vse enako. A jih ne. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 23:38:32   
m_o_i
Zakaj se npr. enemu majhnemu s.p.-ju takoj vsedejo na račun, če sebi ne plača prispevkov, v Vegradu pa ni bilo leta in leta nič? In itak ne bo nič? Če izvajajo zakone, naj jih za vse enako. A jih ne.


vse se podira, vse se krivi... user posted image
nekaj se ze premika in domine padajo; tepli pa bojo se vedno lep cas samo malega cloveka.
sem lih danes vidla clanek, kok ima vegrad terjatev. cifre se izgovorit ne znam user posted image  pa ce je to blo nemogoce videt prej, potem pa tut ne vem kdo je zaj tu noruser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
24.10.2010 23:45:55   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Zakaj se npr. enemu majhnemu s.p.-ju takoj vsedejo na račun, če sebi ne plača prispevkov, v Vegradu pa ni bilo leta in leta nič? In itak ne bo nič? Če izvajajo zakone, naj jih za vse enako. A jih ne.


vse se podira, vse se krivi... user posted image
nekaj se ze premika in domine padajo; tepli pa bojo se vedno lep cas samo malega cloveka.
sem lih danes vidla clanek, kok ima vegrad terjatev. cifre se izgovorit ne znam user posted image  pa ce je to blo nemogoce videt prej, potem pa tut ne vem kdo je zaj tu noruser posted image

o se strinjam, jaz sem enkrat lani v največji krizi tri dni zamudila s prispevki dobim opomin pred izvršbo in obresti za plačat??????????????????
Halo, naj mi da DURS en odgovor kako je mogoče da velike firme ne plačujejo ne samo par mesecev ampak leta???

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
25.10.2010 6:29:18   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz vidim, da je čisto brez veze se sekirat zaradi ene blokade računa. Država sama sili s.p.-je v "znajdi se sistem". Obremenjuje jih po nepotrebnem, viša prispevke in jim niti malo ne olajšuje življenja, prej obratno, dela vse, da bi jih zaprla. Grozno nesposobna se mi zdi naša država na tem področju, zaostala in nefleksibilna, spodbuja tako delo na črno kot zapiranje lastnih podjetij, hkrati pa onemogoča sama sebi dodaten vir dohodka iz sitih razlogov. Bolno, res. Bolk kot spoznavam mehanizme, bolj se mi zdi vse skup za bruhat.

Kristinaj, a si ti že bila kdaj v situaciji, ko nisi mogla plačat? Jaz poznam dosti njih, ki so bili. V resnici komaj životarijo čez leto, zapreti pa stvari ne morejo, ker imajo za firmo oz. s.p., kredit. V bistvu je zelo neodgovorno pisat, kako ima nekdo birokratsko delo zaradi nekoga, ki ni plačal in kako je to grozno, medtem ko ne moraš razumet, da eni enostavno ne zaslužijo toliko, da bi lahko vsak mesec sproti sebe krili, da imajo morda kakšne mesece mrtvo sezono in da so v veliki stiski, ker ostale mesece pa ne zaslužijo toliko, da bi kaj prišparali. Dosti takih poznam. In država je lahko samo vesela, da ji ni treba še njih vzdrževat, niti jim osnovne zdravstvene varnosti plačati, ki je ti ljudje nimajo včasih po pol leta ali več skupaj, ker si je nimajo včasih s čim plačati.



Drage moje, neplačevanje računov v predpisanih rokih je slovenska folklora in ne posledica krize.
Kriza situacijo vsakokrat le malenkost poslabša.

In ja, vse ugodnosti naše velikodušne socialne države smo vam te tri mesece, ko niste plačevali računov za prispevke in davke, plačevali mi, ki jih plačujemo redno.
As simple as that.

In ja, če se sliši še tako kruto - če se greš dejavnost pri kateri ne moreš zaslužit dovolj, da poplačaš vse obveznosti, vključno s prispevki in dohodnino, potem je to hobi in ne resen posel.

S.P. pa so itak preživeta oblika in služijo le še nategovanju države in izmikanju davkariji.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
25.10.2010 7:10:37   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka




Drage moje, neplačevanje računov v predpisanih rokih je slovenska folklora in ne posledica krize.
Kriza situacijo vsakokrat le malenkost poslabša.  Se strinjam

In ja, vse ugodnosti naše velikodušne socialne države smo vam te tri mesece, ko niste plačevali računov za prispevke in davke, plačevali mi, ki jih plačujemo redno.
As simple as that.

In ja, če se sliši še tako kruto - če se greš dejavnost pri kateri ne moreš zaslužit dovolj, da poplačaš vse obveznosti, vključno s prispevki in dohodnino, potem je to hobi in ne resen posel. Točno to, če ne zaslužiš za svoj kruh zapri in pojdi delat, magari za 472 Evrov.

S.P. pa so itak preživeta oblika in služijo le še nategovanju države in izmikanju davkariji. Dosti njih ja


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zdaj ko sem še sveže jezna...
25.10.2010 10:59:47   
ronja
amontira del na avto, gospod pride po avto brez denarja. Ali pa nima dovolj. Pa bo kao prinesel konec tedna, pa se to vleče mesece. In to traja in traja...

jao, pa kaj lahko avto odpelješ, če ne plačaš računa? Jaz ga ne bi dala. Ko plačaš, pa pridi ponj. Madona, kaki ljudje! Sem mislila, da je to bolj v filmih... Pa da si naročiš novo kuhinjo, če je nimaš iz česa plačat... ne vem, no, a ni lažje počakat, da imaš toliko na računu, da lahko plačaš? Pa ne plačuješ obresti zaradi minusa na računu... Pa saj nova kuhinja ni tako strašno urgentna zadeva (razumem, da moraš dat popravit pralni stroj, ampak da je tak nujno met nove ploščice v kuhinji, če jih nimaš iz česa plačat???) Svašta!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Pleničke
Miška2006

Kdaj se je vaš otrok "rešil" pleničk (ponoči in podnevi)?

pred 1 letom starosti (14%)

do 2 leta starosti (25%)

do 3 leta starosti (44%)

do 4 leta starosti (10%)

do 5 leta starosti (2%)

po 5 letu starosti (5%)


Število vseh glasov: 393

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!