|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakon o malem delu
3.5.2010 12:30:19   
nejcko
Kakšen se vam zdi predlog zakona o malem delu?

Bojda nekaj takega poznajo na Švedskem.
Meni se zdi ideja dobra, sploh ker se mi zdi, da je skrajni čas, da se nekaj ukrene zoper tako študentsko delo, ki to sploh več ni, in da se malček pristrižejo peruti zasluškarskim študentskim servisom.

Ideja pa mi je najbolj všeč zato, ker bi na tak način dobili priložnost za delo vsi, tako študentje kot tudi ostali.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 12:41:31   
mini86
js se pa s tem vsekakor NE strinjam..
ok imam še tri izpite+diplomo ampak se s tem vseeno ne strinjam..imam otroka in če ga imaš tudi ti nejcko potem veš da to nekaj stane..
s študentskim delom bi pokrila marsikateri strošek-tako bodo pa imeli pred mano prednost upokojenci, brezposelni in pa tudi tujci..prednost govorim zato ker pač upokojenec, brezposeln in pa tujc majo več časa na razpolago, jaz pa bi si vzela rečmo frej dan tisti dan ko imam izpit..no sj če je kera študentka me razume..
če to sprejmejo res ne vem kako bom kej zaslužila..

ja nikakor pa ne podpiram tistih k zanalašč vlečejo status zato ker je več svobode pri tem delu..

se strinjam da so potrebne spremembe pri študentskem delu ampak ukinitev tega ni rešitev!!!!!!


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:07:01   
pety78
Meni bi se zdelo pravično edino to, da se delo preko študentskega omeji na leta, ne pa na status.
Torej...
Osnovna šola + srednja šola 4 ali 5 let, potem faks 4 leta torej do cca 24. ali 25. leta, potem pa konc.


_____________________________



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:09:40   
liliana
Brezboselni in upokojenec nimata čisto nič več časa na razpolago kot ti.....tisti čas, ko ti, kot študentka, študiraš, 66 letni upokojenec preživi pri doktorju in v bolnicah.......brezposelni pa si išče delo, piše prošnje.......

tako, da to je le izgovor študentskih organizacij proti ukinitvi privilegiranosti njihovega statusa........

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:17:40   
Anonimen
Meni je čisto vseeno, kdo dela zame, študent ali sosedov francek, če svoje delo opravi dobro in natančno, pomeni pa tak predlog, kot je sedaj, zame eno veliko logistično težavo.

Običajno zvem, da bom rabila študenta (ali pa sosedovega franca, saj pravim, mi je vseeno, če dela OK) uro ali dve preden ga dejansko rabim, po novem predlogu pa bo potrebna dolga procedura, zdravniški pregled, varnost pri delu, omejeno je št. ur in št. malih delavcev glede na število redno zaposlenih. Saj ni problema, če imaš kontinuiran, več tednov vnaprej znan potek dela. Če je delovni proces fleksibilen, se spreminja iz dneva v dan, potem pa pač ne moreš načrtovati število zaposlenih za tedne vnaprej, ampak se spreminja dnevno.

Je treba nekaj spremnit, ampak naj izhajajo te spremembe iz prakse, ne pa iz idej nekaj birokratov, ki poznajo zgolj teorijo in en majcen delček potreb delodajalcev.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:19:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

js se pa s tem vsekakor NE strinjam..
ok imam še tri izpite+diplomo ampak se s tem vseeno ne strinjam..imam otroka in če ga imaš tudi ti nejcko potem veš da to nekaj stane..
s študentskim delom bi pokrila marsikateri strošek-tako bodo pa imeli pred mano prednost upokojenci, brezposelni in pa tudi tujci..prednost govorim zato ker pač upokojenec, brezposeln in pa tujc majo več časa na razpolago, jaz pa bi si vzela rečmo frej dan tisti dan ko imam izpit..no sj če je kera študentka me razume..
če to sprejmejo res ne vem kako bom kej zaslužila..

ja nikakor pa ne podpiram tistih k zanalašč vlečejo status zato ker je več svobode pri tem delu..

se strinjam da so potrebne spremembe pri študentskem delu ampak ukinitev tega ni rešitev!!!!!!



Brezposelni in tujci imajo tudi otroke. Upokojenci pa vnuke in tudi brezposelne otroke.
Zaradi enega prostega dneva, ko imas izpit, ce dobro delas ne ostanes brez dela.

Zakon se mi, kolikor ga poznam, zdi ok.

< Sporočilo je popravil Misek -- 3.5.2010 13:22:13 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:23:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Brezposelni in tujci imajo tudi otroke. Upokojenci pa vnuke in tudi brezposelne otroke.
Zaradi enega prostega dneva, ko imas izpit, ce dobro delas ne ostanes brez dela.

Se strinjam - prav nobene logike ni vprid favoriziranju študentov pred drugimi iskalci dela.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:32:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Meni je čisto vseeno, kdo dela zame, študent ali sosedov francek, če svoje delo opravi dobro in natančno, pomeni pa tak predlog, kot je sedaj, zame eno veliko logistično težavo.

Običajno zvem, da bom rabila študenta (ali pa sosedovega franca, saj pravim, mi je vseeno, če dela OK) uro ali dve preden ga dejansko rabim, po novem predlogu pa bo potrebna dolga procedura, zdravniški pregled, varnost pri delu, omejeno je št. ur in št. malih delavcev glede na število redno zaposlenih. Saj ni problema, če imaš kontinuiran, več tednov vnaprej znan potek dela. Če je delovni proces fleksibilen, se spreminja iz dneva v dan, potem pa pač ne moreš načrtovati število zaposlenih za tedne vnaprej, ampak se spreminja dnevno.

Je treba nekaj spremnit, ampak naj izhajajo te spremembe iz prakse, ne pa iz idej nekaj birokratov, ki poznajo zgolj teorijo in en majcen delček potreb delodajalcev.


Če se ti delovni proces res spreminja tako iz dneva v dan boš še vedno lahko vzela študenta kot do sedaj......saj ga potemtakem itak ne rabiš več kot 14 ur na teden......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:45:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Meni je čisto vseeno, kdo dela zame, študent ali sosedov francek, če svoje delo opravi dobro in natančno, pomeni pa tak predlog, kot je sedaj, zame eno veliko logistično težavo.

Običajno zvem, da bom rabila študenta (ali pa sosedovega franca, saj pravim, mi je vseeno, če dela OK) uro ali dve preden ga dejansko rabim, po novem predlogu pa bo potrebna dolga procedura, zdravniški pregled, varnost pri delu, omejeno je št. ur in št. malih delavcev glede na število redno zaposlenih. Saj ni problema, če imaš kontinuiran, več tednov vnaprej znan potek dela. Če je delovni proces fleksibilen, se spreminja iz dneva v dan, potem pa pač ne moreš načrtovati število zaposlenih za tedne vnaprej, ampak se spreminja dnevno.

Je treba nekaj spremnit, ampak naj izhajajo te spremembe iz prakse, ne pa iz idej nekaj birokratov, ki poznajo zgolj teorijo in en majcen delček potreb delodajalcev.


Če se ti delovni proces res spreminja tako iz dneva v dan boš še vedno lahko vzela študenta kot do sedaj......saj ga potemtakem itak ne rabiš več kot 14 ur na teden......



Jah, vidiš, liliana, pa ni čisto tako. Recimo, čisto konkreten primer, 14 dni nazaj:

Dostava je bila predvidena za 18. uro, ob 12-ih je stranka klicala, da mora biti dostava najkasneje ob 15-ih. Jaz sem imela sestanek ob 14-ih, mož ob 15-ih, en (zelo priden) študent je bil z robo na poti v LJ. Sva 2 redno zaposlena, torej po tem predlogu lahko občasno zaposlim še enega malega delavca. Sedaj sem vzela telefon, preklicala študente, ki jih imam v imeniku in se je našel eden, ki je imel ob 14.30 čas dve urici. Brez problema. Saj lahko bi bil tudi kdo drug, ni treba da je študent, edino močan in vitalen mora biti, ker nosijo težke stvari. Morata pa biti dva, ker 50kg ali 4-metrske pakete nositi v 9. nadstopje ni ravno delo za enega.
No, po tem predlogu zakona pa to ne bo šlo. Najprej bom morala delavca poslati na zdravstveni pregled in ga seznaniti z varnostjo pri delu - najmanj en teden časa to vzame. Poleg tega bom lahko dobila le enega malega delavca, kar pomeni, da bo moral mož odpovedat oziroma prestaviti svoje obveznosti. Posledično zgledaš neresen pri potencialni stranki, posledično to pomeni manjšo prodajo in posledično tudi manj davka v državno blagajno. Jaz sem na slabšem in država je na slabšem.
Razen, če ima kdo kakšen predlog, kako to razrešiti. Zaposlitev za redno delo še enega delavca trenutno ne pride v poštev.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 3.5.2010 13:47:01 >

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 13:48:02   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Brezboselni in upokojenec nimata čisto nič več časa na razpolago kot ti.....tisti čas, ko ti, kot študentka, študiraš, 66 letni upokojenec preživi pri doktorju in v bolnicah.......brezposelni pa si išče delo, piše prošnje.......

tako, da to je le izgovor študentskih organizacij proti ukinitvi privilegiranosti njihovega statusa........




ČE VRJAMŠ JA...

ne da bi ostala brez delaq..samo prej se bodo za druzga odločl..pa k bo tamau bolan in druge stvari..ok pač zagovarjate to malo delo ne rabte mene zdj klele napadat k sm samo moje mnenje povedala..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 14:42:36   
Ribica **
Sem proti ukinitvi studentskega dela, vsekakor, sem pa za dolocene omejitve - da se na neko delovno mesto pac zaposli neko primerno osebo, ne pa da imajo nekoga, ki vlece status studenta, zato ker je to pac ceneje in jih veliko caka na prosta delovna mesta.

Sploh pa student po bolonjskem sistemu ne more imet vsak dan 8 ur casa - se pravi, da ce redno studira, potem mu za delo ostane bore malo, ker so predavanja in vaje obvezne (v teoriji, praksa je malo drugacna user posted image ).

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 14:45:58   
Anonimen
Ne poznam dobro zakona, niti ne vseh procedur, ki jih prinaša, zdi se mi pa, da bo to velik dvorezen meč, pojavilo se bo več dela na črno in izplačil na roko, ker po malem delu lahko študent prejme max.8 evrov za uro dela, obstaja pa kar nekaj del kjer so dohodki večji.
je pa pametno, da se malo omeji to delo, ker je res kar nekaj študentov, ki zaradi študentskega dela pozabijo študirat.

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 14:46:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Sem proti ukinitvi studentskega dela, vsekakor, sem pa za dolocene omejitve - da se na neko delovno mesto pac zaposli neko primerno osebo, ne pa da imajo nekoga, ki vlece status studenta, zato ker je to pac ceneje in jih veliko caka na prosta delovna mesta.

Sploh pa student po bolonjskem sistemu ne more imet vsak dan 8 ur casa - se pravi, da ce redno studira, potem mu za delo ostane bore malo, ker so predavanja in vaje obvezne (v teoriji, praksa je malo drugacna user posted image ).

evo pa še pod ribico se podpišem.

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 15:00:24   
m_o_i
student naj studira, delavec pa dela...
tudi penzionisti naj bojo v penziji-ce se ze gremo nek red!

na drzavi pa je, da to omogociuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 15:07:24   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

student naj studira, delavec pa dela...
tudi penzionisti naj bojo v penziji-ce se ze gremo nek red!

na drzavi pa je, da to omogociuser posted image


Amen

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 16:08:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


Jah, vidiš, liliana, pa ni čisto tako. Recimo, čisto konkreten primer, 14 dni nazaj:

Dostava je bila predvidena za 18. uro, ob 12-ih je stranka klicala, da mora biti dostava najkasneje ob 15-ih. Jaz sem imela sestanek ob 14-ih, mož ob 15-ih, en (zelo priden) študent je bil z robo na poti v LJ. Sva 2 redno zaposlena, torej po tem predlogu lahko občasno zaposlim še enega malega delavca. Sedaj sem vzela telefon, preklicala študente, ki jih imam v imeniku in se je našel eden, ki je imel ob 14.30 čas dve urici. Brez problema. Saj lahko bi bil tudi kdo drug, ni treba da je študent, edino močan in vitalen mora biti, ker nosijo težke stvari. Morata pa biti dva, ker 50kg ali 4-metrske pakete nositi v 9. nadstopje ni ravno delo za enega.
No, po tem predlogu zakona pa to ne bo šlo. Najprej bom morala delavca poslati na zdravstveni pregled in ga seznaniti z varnostjo pri delu - najmanj en teden časa to vzame. Poleg tega bom lahko dobila le enega malega delavca, kar pomeni, da bo moral mož odpovedat oziroma prestaviti svoje obveznosti. Posledično zgledaš neresen pri potencialni stranki, posledično to pomeni manjšo prodajo in posledično tudi manj davka v državno blagajno. Jaz sem na slabšem in država je na slabšem.
Razen, če ima kdo kakšen predlog, kako to razrešiti. Zaposlitev za redno delo še enega delavca trenutno ne pride v poštev.


Seveda zaposlitev za redno delo trenutno ne pride v poštev......ker imamo študentsko delo......

po moje je pa ravno namen tega predloga zakona, da naj bi prišla zaposlitev za redno delo pri delodajalcih v poštev.......

seveda pa ne bo potem vse tako enostavno, da ko potrebuješ, pokličeš in čez 10 minut imaš delavca na voljo.....se bo potrebno delodajalcem malo organizirati in ne bo le lastnik "zaposlen" v podjetju, ampak bo imel še enega delavca zaposlenega, ki mu bo na voljo......da bo delo nemoteno teklo......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 16:19:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Brezboselni in upokojenec nimata čisto nič več časa na razpolago kot ti.....tisti čas, ko ti, kot študentka, študiraš, 66 letni upokojenec preživi pri doktorju in v bolnicah.......brezposelni pa si išče delo, piše prošnje.......

tako, da to je le izgovor študentskih organizacij proti ukinitvi privilegiranosti njihovega statusa........




ČE VRJAMŠ JA...

ne da bi ostala brez delaq..samo prej se bodo za druzga odločl..pa k bo tamau bolan in druge stvari..ok pač zagovarjate to malo delo ne rabte mene zdj klele napadat k sm samo moje mnenje povedala..



Glej mini86.....kako bo potem sploh ne moreš ocenjevati....študentje se zdaj počutite ogrožene, ker boste dobili "konkurente" v penzionistih in brezposelnih......zdaj pa že več kot desetletje sami konkurirate brezposelnim.......istočačasno pa ne razmišljate, kaj se bo zgodilo, ko boste sami izgubili status študenta.....vendar takrat pa boste jamrali nad državo, ker vam ne omogoči zaposlitve, ker nimate zvez in podobno.....vendar pa nihče pač noče zaposliti nekega diplomiranega tega in tega, ki pri 28 in 30 letih še nima dneva delovne dobe oz. izkušenj, ker se je leta šlepal na študentskem delu........

Študent naj študira, delavec pa naj dela......in če študent študira, ne more vsak dan 8 ur delati in se še učiti.......ker pa dandanes vsakdo hoče izgledati pameten in iti študirat in se redno pač ne more vpisati, se vpiše ne žnjte fakse, kjer plačuje drago šolnino in zaradi tega "potrebuje" študentsko delo.......

Meni recimo ni bilo razumljivo, kako lahko iščejo preko študentske organizacije "delavca" z nazivom direktor nepremičninske agencije......in verjamem, da ta "študent" dobi plačilo krepko nad 8 EUR neto........in ne, študentsko delo ni namenjeno temu.......da nekdo masno služi, ampak je za študentsko delo dovolj, da se študentu omogoči delati nekaj ur na teden.....ne pa, da študent dela 40 ur na teden.......



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 16:30:48   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda zaposlitev za redno delo trenutno ne pride v poštev......ker imamo študentsko delo......



in kako si predstavljaš, da zaposliš nekoga, ki ga rabiš par ur mesečnouser posted image


jaz poznam študentsko delo do obisti....predvsem delo ŠS in se resnično mora nekaj narediti na tem področju....ok, nekaj se je že, z omejitvijo zaslužka....ker pred tem pa je res bila veselica....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 16:31:05   
Anonimen
Ah, Liliana...

Si prebrala predlog zakona? Poznaš našo branžo, njene specifike?
Kako naj zaposlim nekoga za redno delo, če bi ga efektivno rabila 1x tedensko za 10 ur? Kako bo pa preživel?

In če je finta zakona samo v tem, da bi se redno zaposlovalo, zakaj potem sploh malo delo?

Noben zakon, uredba,... ne bo nikoli vsem všečna. Nikoli ne bodo vsi zadovoljni. Se mi pa zdi vseeno, da je smisel zakonov v tem, da se najde optimum, da se skuša najti vsaj približek idealu, upoštevati potrebe vseh, ki jih bo zakon prizadel. Če je smisel tega zakona samo v tem, da se ukine študentsko delo, potem je sfaljen. Smisel bi bil, da se zadeve uredi, ker je trenutno ogromno lukenj, ena stran je zelo priviligirana, druga pa zelo omejena.
Pa brez skrbi, če se bo sprejel predlog tak kot je, se bomo pač prilagodili. Dokler je pa to zgolj predlog, se mi zdi smiselno, da se ljudi vpraša za predloge, ideje, izkušnje, mnenja, kaj bi bilo za koga sprejemljivo, kaj bi jih oviralo, da bi se na koncu prirpavil en res kvaliteten predlog zakona.

Še vprašanje, kaj misliš pod "zaposlen"?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 17:55:33   
felicia
Zakona priznam ne poznam dobro, vendar sem za to, da se stvar malce uredi. Študentje naj delajo dela, ki os za kratek čas (torej kakšno kuvertiranje, selitve,...). Nisem za to, da študent "zasede" delovno mesto v pisarni ali trgovini nekomu, ki je že izobražen za to delovno mesto vendar tega dela ne dobi, ker je delodajalcu prevelik strošek. Tudi status bi omejila na leta torej 4-5 let statusa študent in basta, pri nas pa si lahko študent do svojih poznih tridesetih halo! Pa navidezna vpisovanja na faxe samo zaradi statusa se mi zdi tudi čista afnarija.

Penzionisti pa naj uživajo v penzionu, ker se to kar malo tepe z zakonom o penzionu, delovno dobo bi podaljševali ( delavci ne želijo dlje delati) penzionisti bi pa delali?user posted image

Torej študentu študij z malce dela, pezionistopm dobre penzije brez dela, delavcu pa pšošteno plačano delo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 20:48:28   
Ribica **
Jaz bi dodala le to, da bi bilo fino, da bi podjetja prek studenta za nek razumen denar (ne veliko, ne premalo) vzela studenta za par ur tedensko/mesecno, da sploh prides v stik s tem, kar studiras. Jza lahko stokrat se prijavim na del. mesta iz moje studijske smeri, pa me ne bo nihce vzel, ker nimam pojma v praksi .. na faksu je pa zgolj in samo teorija ...

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 21:19:40   
Spark
Meni se zdi fajn, da se malo omeji to delo s študenti. Danes je ogromno kvazi študentov s statusom, ki zasedajo delovno mesto, na katerem bi bila lahko zaposlena oseba s polnim delovnim časom.
Razumem, da nam vsem pride prav študent, ampak samo za neko kratkoročno pomoč. V tem primeru, se študent prilagodi za tistih par ur, za obdobje dopusta ali kakšne bolniške in to je to. Pride in malo pomaga- to je bil namen študentskega dela.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 21:34:27   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Penzionisti pa naj uživajo v penzionu, ker se to kar malo tepe z zakonom o penzionu, delovno dobo bi podaljševali ( delavci ne želijo dlje delati) penzionisti bi pa delali?user posted image

Torej študentu študij z malce dela, pezionistopm dobre penzije brez dela, delavcu pa pšošteno plačano delo!


Se podpišem.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 21:44:47   
mini86
Študent naj študira, delavec pa naj dela......in če študent študira, ne more vsak dan 8 ur delati in se še učiti.


naj ti povem da se da..redno sem vpisana na faks, od kar pomnim delam preko šs in redno študeram..pač nimamo vsi staršev ki bi nam omogočl da bi študeral in nč delal..če ne že za kaj drugega sem morala delati za bencin da sem se lahko pripeljala na faks-cca 1 tank mi je šel v enem tednu..
cca. 5 let se v večini preživljam sama in pač brez dela preko šs nebi šlo..ok js lahko jamram ker bi bila na slabšem, mi je pa kristalno jasno da nekateri status itkoriščajo po dolgem in počez..in te pač slabo luč mečejo na vse..

in ti liliana nisi nikoli študerala?!?nisi nikoli "konkurirala" brezposelnim iz svojim delom preko šs..user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakon o malem delu
3.5.2010 22:05:37   
lukec

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

student naj studira, delavec pa dela...
tudi penzionisti naj bojo v penziji-ce se ze gremo nek red!

na drzavi pa je, da to omogociuser posted image


Amen



Aleluja! user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?