|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:03:37   
Čajček
Naš dvomesečnik že od rojstva uvija glavico nazaj. In to zelo močno. Ko leži na boku, ko ga dvignemo, ko se dojiva...skratka izkorist vsako priliko, da se obrne "narobe". A vam je kaj znano? Kako ste rešili? Me začenja že skrbet....:(

Čajček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:07:50   
ZARA
Ja,znano...Zara je to delala do enga 3-4 meseca,tud spala je tako...sem vprašala pediatrinjo jo je pregledala in ni blo nič narobe...potem je kar naenkrat nehala to delat...

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:08:02   
dory
nas se je zvijal tako v luno...glavo je potegnil nazaj in tudi ritko je uslocil proti glavi...res prav v luno...pol so ugotovil da je hipertonik...

mogoce bi mogla povedat pediatrinji pa ce je sansa,da vaju da na kako terapijo..drgac to ni nic groznega...

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:10:31   
ZARA
Ja no, sej že teja napisala,lahko je povečan mišični tonus,ni pa nujno...

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:21:14   
Čajček
V petek imamo merjenje pa tehtanje in upam, da nam bo uspelo priti tudi do zdravnice, pa bom povprašala. Hvala za odgovore....
Eno lepo nedeljo!

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 10:52:11   
Naja31
Moj tudi to pocne, ko se preteguje.
Ponavadi po dojenju ga dvignem na ramo da podre kupcek on pa glavo in ritko nazaj :)

Lp, Naja

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 12:37:07   
Vrtnica1
Naš Žiga tudi ves čas glavo in rito uvija nazaj...kaj pa je to hipertonik? na, zdaj sem še pa jaz zaskrbljena, pa sem mislila, da to ni nič narobe?
Bom se kar jutri zdravniku na pregled naročila.
V.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 14:14:24   
SaaS
Hipertoničen pomeni, da mišico preveč uporablja oz. ima bolj razvito, medtem ko hipotoničen ravno obratno - premalo. Ni pa to nič tragičnega, s telovadbo se pri tako majhnih otrocih da vse popravit.
Naš je začel glavico zvijati nazaj šele nekje pri petih in pol mesecih. Fizioterapevt je rekel, da ga ta pridobljeni vzorec gibanja ovira pri ostalih aktivnostih: še vedno se ne zna obračati s hrbta na trbuh (pri 8 mesecih). Ko se bo odvadil te "oslarije", bo šlo veliko lažje...
Mislim, da veliko otrok to počne, nič prav nenavadnega. Če se ti zdi zelo izrazito, povej pediatrinji, mogoče vaju pošlje na fizioterapijo. Sicer bo pa verjetno slej ko prej to nehal delati.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 15:48:20   
sabini
moj dva meseca star fantek tudi ima glavo fulll nazaj prav v lunco je že od začetka kadar spi sploh še bolj . Sem nekje brala da je tudi v trebuščku bolj tako ležal , mene tud mal skrbi ker se mi zdi full nazaj glavca kravce full pase pa kr sam glavo drži v čebričku tok ma že močno

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 17:25:21   
SU
Tudi naš Maj je to nenehno počel, zdaj pa počasi zginjuje to početje. Če "pase kravice" pazi, da ima roke skoraj stegnjene naprej-da se opira na roke in ne uvija samo glavice nazaj. To naju pediater vedno opozori, da naj mu, ko je na trebuščku vedno roke naprej potegnema, če jih vleče nazaj. Mora biti oprt na roke. Očitno kar veliko otročkov to počne...LP, Saša

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 22:14:14   
Veverička
Tudi pri nas se je to dogajalo, mislim, da nekje do drugega, tretjega meseca. Potem je bilo nekaj časa v redu, potem pa je začel to v vozičku delat- sem mislila, da si bo vrat zlomil, take je zganjal :hudicek::)-:)-
Ko sem vprašala pediatrinjo, je rekla, da je vse v redu in res zdaj tega več ne dela.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Uvijanje glavice nazaj
17.7.2005 22:44:13   
Rozinca
...mi zaradi tega hodimo na fizioterapijo. Naš :duda: je hipotonik. Na fizioterapijo hodiva že 2 meseca redno vsak teden in terapevtka pravi, da lepo napredujeva.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Nogomet.
пеперутка16

Kdo bo zmagal EURO 2024?

Slovenija. (0%)

Francija. (0%)

Nizozemska. (0%)

Anglija. (0%)

Španija. (100%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!