Uvijanje glavice nazaj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Čajček -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:03:37)

Naš dvomesečnik že od rojstva uvija glavico nazaj. In to zelo močno. Ko leži na boku, ko ga dvignemo, ko se dojiva...skratka izkorist vsako priliko, da se obrne "narobe". A vam je kaj znano? Kako ste rešili? Me začenja že skrbet....:(

Čajček




ZARA -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:07:50)

Ja,znano...Zara je to delala do enga 3-4 meseca,tud spala je tako...sem vprašala pediatrinjo jo je pregledala in ni blo nič narobe...potem je kar naenkrat nehala to delat...




dory -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:08:02)

nas se je zvijal tako v luno...glavo je potegnil nazaj in tudi ritko je uslocil proti glavi...res prav v luno...pol so ugotovil da je hipertonik...

mogoce bi mogla povedat pediatrinji pa ce je sansa,da vaju da na kako terapijo..drgac to ni nic groznega...




ZARA -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:10:31)

Ja no, sej že teja napisala,lahko je povečan mišični tonus,ni pa nujno...




Čajček -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:21:14)

V petek imamo merjenje pa tehtanje in upam, da nam bo uspelo priti tudi do zdravnice, pa bom povprašala. Hvala za odgovore....
Eno lepo nedeljo!




Naja31 -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 10:52:11)

Moj tudi to pocne, ko se preteguje.
Ponavadi po dojenju ga dvignem na ramo da podre kupcek on pa glavo in ritko nazaj :)

Lp, Naja




Vrtnica1 -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 12:37:07)

Naš Žiga tudi ves čas glavo in rito uvija nazaj...kaj pa je to hipertonik? na, zdaj sem še pa jaz zaskrbljena, pa sem mislila, da to ni nič narobe?
Bom se kar jutri zdravniku na pregled naročila.
V.




SaaS -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 14:14:24)

Hipertoničen pomeni, da mišico preveč uporablja oz. ima bolj razvito, medtem ko hipotoničen ravno obratno - premalo. Ni pa to nič tragičnega, s telovadbo se pri tako majhnih otrocih da vse popravit.
Naš je začel glavico zvijati nazaj šele nekje pri petih in pol mesecih. Fizioterapevt je rekel, da ga ta pridobljeni vzorec gibanja ovira pri ostalih aktivnostih: še vedno se ne zna obračati s hrbta na trbuh (pri 8 mesecih). Ko se bo odvadil te "oslarije", bo šlo veliko lažje...
Mislim, da veliko otrok to počne, nič prav nenavadnega. Če se ti zdi zelo izrazito, povej pediatrinji, mogoče vaju pošlje na fizioterapijo. Sicer bo pa verjetno slej ko prej to nehal delati.




sabini -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 15:48:20)

moj dva meseca star fantek tudi ima glavo fulll nazaj prav v lunco je že od začetka kadar spi sploh še bolj . Sem nekje brala da je tudi v trebuščku bolj tako ležal , mene tud mal skrbi ker se mi zdi full nazaj glavca kravce full pase pa kr sam glavo drži v čebričku tok ma že močno




SU -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 17:25:21)

Tudi naš Maj je to nenehno počel, zdaj pa počasi zginjuje to početje. Če "pase kravice" pazi, da ima roke skoraj stegnjene naprej-da se opira na roke in ne uvija samo glavice nazaj. To naju pediater vedno opozori, da naj mu, ko je na trebuščku vedno roke naprej potegnema, če jih vleče nazaj. Mora biti oprt na roke. Očitno kar veliko otročkov to počne...LP, Saša




Veverička -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 22:14:14)

Tudi pri nas se je to dogajalo, mislim, da nekje do drugega, tretjega meseca. Potem je bilo nekaj časa v redu, potem pa je začel to v vozičku delat- sem mislila, da si bo vrat zlomil, take je zganjal :hudicek::)-:)-
Ko sem vprašala pediatrinjo, je rekla, da je vse v redu in res zdaj tega več ne dela.




Rozinca -> Uvijanje glavice nazaj (17.7.2005 22:44:13)

...mi zaradi tega hodimo na fizioterapijo. Naš :duda: je hipotonik. Na fizioterapijo hodiva že 2 meseca redno vsak teden in terapevtka pravi, da lepo napredujeva.




Stran: [1]