|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uhancki
22.6.2006 16:40:27   
sicilija
Ciao
moja puncka ima stiri mesece in gre julija h krstu. Za darilo ji zelijo kupiti uhancke. Meni se zdi se malo prehitro za predreti useske. Kaj ve mislite, kdaj je primeren cas?
Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uhancki
22.6.2006 16:45:48   
KBM
Tudi moja je dobila uhančke od brata že pri rojstvu,samo  jaz ji bom dala v ušesa tam okoli enega leta - ne mislim ji prej dajati!!!

Sicer je pa mnenje vsakega posameznika drugačno

< Sporočilo je popravil Boris -- 22.6.2006 16:46:21 >


_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uhancki
22.6.2006 16:47:44   
Bonnie_RR
Saj, če dobi uhančke za darilo, to še ne pomeni, da ji je treba takoj naslednji dan že predret ušesa...

Meni se zdijo preluknjana ušesa primerna nekje od osnovne šole dalje. Prej se mi zdi, da niti ni potrebe... Mi je pa grozno videt dojenčico s preluknjanimi ušeski.


Lp



_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uhancki
22.6.2006 16:48:12   
Katrin
Tudi mi smo dobili zlate uhančke ob krstu, luknjic pa še nimamo. Mislim, da jih ne bomo dali tako kmalu. Kaj pa vem, meni se zdi to še prezgodaj.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uhancki
22.6.2006 16:50:45   
Maleal
Ta tema je bila pred kratkim,poglej malo nazaj in kolk sem zasledila predirajo ušesa po 3 letu.Če jih dobi za darilo o.k.,saj to ne pomeni,da moraš takoj uhice predret,se mi zdi prehitro.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uhancki
22.6.2006 16:57:27   
April
Jaz še kar pri šestindvajsetih dobivam uhančke za darilouser posted image user posted image
Pa čeprav vejo, da nimam luknjic. Jaz sem proti kakršnemkoli prebadanju telesa, tudi v otroštvu nisem bila navdušena za kaj takega in tudi svojemu otroku ne bi dala narest luknjic. Sploh pa ne pred osnovno šolo. Zato bi jaz rajši počakala do takrat, ko se bo punčka lahko sama odločala in odločila, če želi uhančke. Uhani v škatlici pa lahko ostanejo tudi spomin, saj ni treba, da jih nosi.user posted image

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
22.6.2006 17:05:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uhancki
22.6.2006 17:28:37   
flecker1
Kaj je to takega, če 1 letno user posted image dajo prebadat luknjico? Saj ne boli tako. Sama me je moja mama dala luknjat, ko sem bila stara pol leta, moja sestična, pa prva hčerka sta bili stare 1 leto, da sta imela lepe uhančke in da se vidi da je punčka. Tudi sedaj bom 2. hčerki dala, ko bo dopolnila 1 leto. V drugi državi dajejo prej punčkam uhane...user posted image Saj to ni nič takega

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uhancki
22.6.2006 20:08:06   
TVN
Sama sicer nosim uhane, vendar pa mi na tako malih otrocih uhančki ne izgledajo uredu oz. se mi zdijo prav grozni. Otročki so že sami po sebi srčkani in se mi zdi, da nakita ne potrebujejo.

Potem, ko se večji in jim take stvari postajajo všeč, pa o.k., ni problema.

Sicer pa smo tudi mi dobili za krst cel kup nakita (zapestnice, verižice, uhani, itd.), ampak jo bodo tele stvari lepo počakale, ko bo večja. Če ji bo kaj od tega všeč, bo nosila, sicer pa bo lep spomin.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uhancki
22.6.2006 20:28:53   
lojska
Meni se pa zdi to bolano in svojemu otroku tega nebi naredila za noben denar. To je enako kot če bi jo dala tetovirati, posegaš v otrokovo telo še preden se za to sam lahko odloči. Sama imam luknjice v ušesih, ki se nikoli ne bodo zacelile pa čeprav nikoli ne nosim uhanov. To je odločitev vsakega posameznika, ko je dovolj star, da se za to lahko odloča! Pol leta staremu dojenčku uhančki v ušesih ne pomenijo popolnoma nič razen tega, da se lahko njihovi starši postavljajo z njim.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uhancki
22.6.2006 20:31:53   
Kova
Naša pupa je stara 18 mesecev in ravno prejšnji teden smo ji dali uhančke v ušesa.user posted image Je prov srčkana z njimi pa čist nič ni blo hudga. 

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uhancki
22.6.2006 21:03:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lojska

Meni se pa zdi to bolano in svojemu otroku tega nebi naredila za noben denar. To je enako kot če bi jo dala tetovirati, posegaš v otrokovo telo še preden se za to sam lahko odloči. Sama imam luknjice v ušesih, ki se nikoli ne bodo zacelile pa čeprav nikoli ne nosim uhanov. To je odločitev vsakega posameznika, ko je dovolj star, da se za to lahko odloča! Pol leta staremu dojenčku uhančki v ušesih ne pomenijo popolnoma nič razen tega, da se lahko njihovi starši postavljajo z njim.


Evo, lojska, podajva si roko.

(odgovor članu lojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uhancki
22.6.2006 21:52:01   
tulip
Jaz sem kot otrok dobila za darilo več parov uhančkov, ki so čakali, da se sama odločim, ali bodo pristali v mojih ušesih ali ne. Mama mi je pustila prosto odločitev glede luknjanja ušes in to se mi zdi edino prav. 
Uhančki so še vedno doma v škatlici, moja ušesa pa cela.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uhancki
22.6.2006 22:25:27   
Urška//
se strinjam z lojskouser posted image
jaz imam punčko in je prav lepa punčka brez kakršnihkoli kičastih dodatkovuser posted image

je tudi Lara dobila ob rojstvu lepe uhančke, ampak  bojo kar počakali na dan, ko bo rekla, mami jaz bi pa rada imela uhančke(ampak sigurno ne pred šolo)

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uhancki
23.6.2006 7:20:44   
mojčika
IZVIRNO SPOROČILO: lojska

Meni se pa zdi to bolano in svojemu otroku tega nebi naredila za noben denar. To je enako kot če bi jo dala tetovirati, posegaš v otrokovo telo še preden se za to sam lahko odloči. Sama imam luknjice v ušesih, ki se nikoli ne bodo zacelile pa čeprav nikoli ne nosim uhanov. To je odločitev vsakega posameznika, ko je dovolj star, da se za to lahko odloča! Pol leta staremu dojenčku uhančki v ušesih ne pomenijo popolnoma nič razen tega, da se lahko njihovi starši postavljajo z njim.


Se strinjam, kaj pa če se jim kasneje vnamejo luknjice... Meni so jih luknjali v vrtcu, no pristala sem pri dohtarju zaradi gnojnih luknjic, izpiranje... Nič fajn za malo dete, poleg tega pa je veliko ljudi alergičnih na zlato in se ranice hitro vnamejo.
Zakaj bi vi radi polepšali otročke, že tako so to najlepša bitja tega sveta, mi odrasli smo vsake toliko časa potrebni, da kaj skrijemo, ne pa otročki. Mejte pamet in jim pustite to nedolžnost kar se da najdlje, saj bodo potem itak kmalu prišli domov in hoteli luknje na vseh mogočih koncih.

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Uhancki
23.6.2006 7:48:41   
Marogica
ČE je tvoja pupa dobila uhančke v dar, še ne pomeni, da jih mora tudi nositi. TUdi sama sem mnenja, da je to poseganje v človekovo intimo, za katero nimamo pravice. Pa še kičasto izgleda.
Sigurno je tvoja punčka čisto dovolj lepa tudi brez uhanov.
TUdi ti ji podari nekaj lepega-svobodno odločitev, ti bo še hvaležna.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Uhancki
23.6.2006 7:54:37   
KIRA
saj ji ni treba takoj luknjic delat. uhančki ne bodo nikamor ušli.
moja jih je dobila ob rojstvu in jo bodo počakali. prek 4. letom ji ne bi NIKAKOR dala delat luknjic - pa še to jo bom vprašala - če bo sama hotela (ko bo večja).
večina zlatarjev sicer odsvetuje, da se otrokom dajo delat luknjice prehito, ker ušeska še niso dovolj zrasla, vendar se žal najde dovolj bedakov, ki to delajo tudi dojenčkom...

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Uhancki
23.6.2006 7:58:12   
Tejči
Mijica je tudi dobila uhančke: ene že ob rojstvu, ene pa ob sv.krstu. Bomo pa počakali, da bo sama izrazila željo, da želi nositi uhančke. Mislim pa, da bo to zelo hitro, ker bi se že zdaj rada lišpalauser posted image  Mi je pa sedaj veliko bolj všeč, da jih ne nosi, taka pupikauser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Uhancki
23.6.2006 12:03:03   
Anonimen
uhancke naj ji kr kupjo lukne boste šli pa kasnej delat. js sem naši dala pri 23 mescih in je blo super. skor ni jokala pa tut spominjala se ne bo da je mogla kej trpet

(odgovor članu sicilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Uhancki
23.6.2006 12:08:57   
Anonimen
tako ste vse moralne, da boste otroke vprašale za luknanje ušes, nobena pa ni tolk moralna, da bi počakala na primer otroka, da se sam odloči ali bo krščen ali ne, ko bo razumel zakaj mu na glavo zlivajo mrzlo vodo??!! ne štekam! zakaj je luknanje bolj grozno kot vsiljevanje vere, ki pa je otrok sploh ne razume in ga preluknja v duhovnem in moralnem smislu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Uhancki
23.6.2006 13:37:00   
lojska
Kaj če bi otrokom začeli še obroče okoli vratu dajati kot tisto pleme v afriki? Tako, da ima čim daljši vrat?
Tudi jaz sem proti krstu malega otroka, ker je vera prav tako izbira posameznika. Mojega otroka nisem in nebom dala krstit pa čeprav je njegov oče veren.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Uhancki
23.6.2006 13:42:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

tako ste vse moralne, da boste otroke vprašale za luknanje ušes, nobena pa ni tolk moralna, da bi počakala na primer otroka, da se sam odloči ali bo krščen ali ne, ko bo razumel zakaj mu na glavo zlivajo mrzlo vodo??!! ne štekam! zakaj je luknanje bolj grozno kot vsiljevanje vere, ki pa je otrok sploh ne razume in ga preluknja v duhovnem in moralnem smislu.


Kako pa ti veš, koliko sem jaz moralna? A me poznaš?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Uhancki
23.6.2006 15:02:30   
Bonnie_RR
Kako mi gre na živce, da se tisti, ki ne zna drugega kot napadat druge, vedno skriva pod nickom ANONIMEN!!!user posted image

Jaz ne vem, v čem je zdaj problem, če vsak izrazi svoje mnenje o preluknjanju ušes pri dojenčkih in zakaj je treba iz čisto vsake zadeve potem gor in dol filozofirat.

Pa ne mi zdej moralo, pa ne vem kaj še vse zraven mešat...


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Uhancki
23.6.2006 20:52:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

tako ste vse moralne, da boste otroke vprašale za luknanje ušes, nobena pa ni tolk moralna, da bi počakala na primer otroka, da se sam odloči ali bo krščen ali ne, ko bo razumel zakaj mu na glavo zlivajo mrzlo vodo??!! ne štekam! zakaj je luknanje bolj grozno kot vsiljevanje vere, ki pa je otrok sploh ne razume in ga preluknja v duhovnem in moralnem smislu.


Pri nas je glede vere isto, tako, da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Uhancki
23.6.2006 21:11:05   
TVN
Vera in luknjanje ušes nimata nobene zveze! Povsem brezpredmetno je razpravljati o veri, ker to ni predmet te debate. Res je trapasto, da se nekdo oglaša povsem izven konteksta in napada vse po spisku. Forum je namenjen izmenjavi mnenj (ki so praviloma različna - hvala Bogu!)

Glede anonimnosti pa se povsem strinjam s bonnie.




_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana
the laura

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane

4 mesec (41%)

5 mesec (21%)

6 mesec (30%)

drugo (8%)


Število vseh glasov: 549

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!