|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 20:17:03   
Pikapolonica
Zdaj pa povejte če je to normalno.

Tia je lačna. Jo seveda pristavim. Zagrabi bradavico in sesa kakšne 3 do 4 minute (maksimalno), včasih tudi manj, potem pa se začne... Jaz njej bradavico not, ona potegne 4x in se izvije proč. Jaz njej bradavico not, ona potegne 3x in se izvije proč. Jaz njej bradavico not, ona potegne 6x in se izvije proč. In tako v nedogled. Danes sem prav štela. 19x sem jo pristavila, potem pa sem obupala. In če zamenjam dojko ni nič drugače. Zgodba se ponovi od začetka. Pa vem da mleko je, ker ko stisnem, špricne tudi na drugo stran dnevne sobe (hi, hi, je bolj ozka:)- ). Skratka, kar malo slabe volje sem zaradi tega. No, vsaj joče ne več pri dojenju, zdaj ko smo se rešili soor-a.

Kaj naj naredim, ker ne pomaga nič. Tudi to ne, da eliminiram vse možne motnje (TV, radio, mož in ostali glasovi).

Pa naj mi še kdo reče, da je dojenje užitek. Prej znanstvena fantastika!
Pozdravček, Pikapolonica :pika:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 20:43:59   
lol
Ko bo prvič "šla"od dojke stran ji podri kupka.Mogoče poje preveč zraka naenkrat pa jo tišči.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 20:50:38   
Pepa-2
Ne vem, kaj pa če je že sita? Navsezadnje pravijo, da se otrok v 5-ih minutah lahko naje. Pa če ona pije 3-4 min maksimalno, je mogoče to to. Mogoče jo še pred in po dojenju stehtaj, da vidiš enkrat približno koliko poje. :duda:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 20:58:15   
ciciban
Ce bi bila lacna se nebi stran obracala-tako jaz mislim!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 20:59:28   
andrejaz
Med dojenjem ji poskušaj podreti kupček.

Pri nas se to dogaja kadar ima kupček. Dojenje malo prekinemo podremo kupček in nato nadaljujemo z dojenjem.

:sloncek:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 21:09:34   
Jančika_
Ne je silit. Ko bo res lačna, bo jedla. Jaz sem skoraj živce zraven zgubila, ampak res mine.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 21:48:23   
Pupica
pri nas je bilo to samo nekaj časa.Rešla sme tako da sem šla v spalnico, zagrnila, v čisti tišini, itd.Najprej je bil jok, sedaj se je navadla.Mislim pa da je bil ravno okolli 3meseca en tak obdobje. Raje bi gledal vse naokrog.O tem, da je bila potem vsako uro lačna bolje da ne govorim,ker verjetno tudi sama veš. Mi je že začeko mleka zmanjkovati, zato sme si ga izčrpavala in ji ga dala po flaški.To ji je pa šlo.Mogoče je samo malo lena, pa se ji ne da vlečt.

Uspešno dojenje še naprej!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 21:49:15   
jasna j.
Naš dela to pred spanjem, ko je RES utrujen. Pa kadar ga tišči kupček.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
30.1.2005 23:00:57   
Sabla
Kot bi sebe poslušala...no in pri nas smo to rešili s podiranjem kupčkov :bravo:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 7:53:32   
Lunca1
Jaz tudi menim da je razlog ali podiranje kupčkov ali pa je že sita. Pri meni se dojiva sicer tudi do 30 minut na eno stran. Imam pa prijateljico, ki ji izprazni dojko v 5 minutah. Mogoče pa tako hitro je, ti imaš pa veliko mleka.

LP Lunca

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 7:54:57   
Tinca7
No, pa vidim, da imava popolnoma iste probleme, samo da moja še joka zraven:((.
Midve greva počasi in vstrajno na flašo, saj res moje joškice ne mara več:((:((.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 8:19:13   
viv_
Pikapolonica,

koliko je pa Tia stara? Meni je to začela delat pri 4 mesecih. En večer se spomnim se je "metala" po meni in nikakor ni hotela jest. Potem se je kar naenkrat začela histerično dret. Nisem več vedela kaj naj naredim. Slučajno sem imela doma en vzorček aptamila in sem ji ga pripravila. Popila je komplet flaško in samo zaspala. Od takrat naprej ni bilo več šans da bi se dojila. En mesec smo se še trudili zjutraj in zvečer, potem pa tudi to ni šlo več.

lp

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 9:54:34   
Maxica
Tudi pri nas je bil tak problem in pri starosti približno tri mesece. Do takrat sva se lepo dojila po pol ure (15 minut na vsaki strani), nato pa kar preklop-in podoj je končal v 5-10 minutah. Jaz seveda panika-gotovo je kaj narobe, da ne je. In sem vsakič znova, ko se je bilo treba dojiti, s takih strahom pristopila, da je on to gotovo čutil, in nikakor ga nisem mogla prisiliti, da bi jedel. Tako da sem si zbrizgala mleko in mu dala po flaški-pa ista pesem. Nato sem štela polulane in pokakane pleničke in ugotovila, da je stanje tako, kot prej. Dojela sem, da je začel očitno bolj aktivno sesati in se je najedel pač v tako hitrem času. Sedaj najin podoj traja res od 5 pa do maksimum 15 minut, če ima dober dan;). Zgleda da imajo pri tej starosti vsi eno "krizico", zato nikar ne obupaj-vse se bo poštimalo. Ti kar vztrajaj z dojenjem, pa če še tako grozno zgleda. Se splača!!! Srečno:sloncek:!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 11:00:23   
žiža
Tudi jaz se strinjam da je dojenje ta prava znanstvena fantastika. Sploh če je zraven še kup problemov z dojkami. Jaz si že od vsega začetka po dojenju mleko stiskam, ker drugače takoj fašem kakšen mastitis, al kaj podobnega. No in sedaj ko je blo tako hudo da sem bila operirana, se je zadeva še poslabšala. Sedaj dojim na "zdravi" dojki, potem dobi še flašo aptamila in nato sledi še stiskanje mleka iz "ta bolne" dojke. A veš kolk časa to potem traja! :zmeden: Sem tud počasi začela razmišljat da bomo nehali z dojenjem, ampak mleko kar teče pa teče. Pa tud sedaj ko moram pripravljati flaške, res vidim da je po tej plati dojenje še najbolj enostavno. Ampak če ne gre, pač ne gre. Drugače pa mislim da ni prehitro za obupat.
LP Žiža :rozica:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 13:57:17   
Pikapolonica
Ja, obupala ne bom, pa čeprav včasih najraje bi. Ampak, sem hvaležna za vsak nov dan ko ji lahko dan tisto, kar je zanjo najboljše.

Čeprav sem danes videla, da imava res problem. Ko je pojedla in se spet začela zvijati stran, sem jo položila v ležko, si iztisnila pribl. 20 ml mleka, ji ga dala (ga je takoj pojedla), potem pa sem naredila še flaško umetnega mleka in je pojedla še tega - 70ml. GROZNO. Očitno bi jo moje dojke pustile lačno. Zdaj bom poskusila po vsakem dojenju dodati še nekaj umetnega mleka, sama si bom pa tudi še iztisnila ven kolikor je pač še notri. Otroka vendar ne morem stradati. Me kar pri srcu stisne ko pomislim na to, kolikokrat sem jo do zdaj (nevede seveda) pustila lačno.

Ampak, kakala in lulala je pa vedno normalno. Potem že ni bilo menda tako hudo... Ali si pač mečem pesek v oči....

Pa-pa, Pikapolonica :pika:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Takole pa izgleda najino dojenje..... GROZA!
31.1.2005 17:57:17   
žiža
Ne se sekirat, men je blo tud ful grozno ko sem mislila da ne bom mogla več dojit. Tako ti na psiho udar, da imaš občutek da otroku ne moreš nuditi najboljšega. Ampak če ne gre pač ne gre. Saj nisi edina. Doji kolikor gre, potem pa flaška. Žalim slučaj, pri nas je tud zdaj tako. Pa sedaj verjamem da ni prav nič na slabšem.
Pa-pa

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!