|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TRDO KAKA
2.11.2005 10:44:44   
vanč
Moj sinko je star 7 tednov in kaka zelo zelo trdo ( to se dogaja cca. 10 dni, odkar smo prešli iz dojenja na Aptamil AR. Kaka enkrat na dan in zraven se tako napenja in dere, da je čisto vijolčast. Ali ima katera kakšen dober nasvet, da bi omehčali blato in mu olajšali te muke ? Glede na to, da kaka  enkrat na dan in to obilno, ne vem, če so za rešitev težave primerne sladke kamilice. Zaradi sladkorja namreč, ki je tako škodljiv mu jih ne bi dajala vsak dan.user posted image

_____________________________

vanč
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 10:50:36   
Suzi*
Poskusi mu dat kaj za pit, kakšen čajček ali prekuhano vodo. Naš je bil samo dojen, pa je kakal enkrat na 9 dni. Sem mu dala sladkano vodo za pit in se je kmalu pokakal. Poskusi  s tem.

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 10:58:27   
mia-2
Kaj pa če zamenjate mleko?Našega je aptamil ful zaprl pa smo šli na Bebo pa je blo potem ok.

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 11:10:24   
vanč
Pozdravljena Suzi!
Midva skos pijeva Hippov zeliščni čaj, Krtek ali pa Planteks za krčke, vendar tej čaji najbrž samo pomirjajo in ne pomagajo pri prebavi. Bom res poskusila samo z sladko vodo, čeprav me ta sladkor moti.

_____________________________

vanč

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 11:57:46   
mia-2
A ti mu daješ navaden sladkor v čaj?Men je rekla pediatrinja naj mu dam mlečni sladkor-laktozo, ki se kupi v lekarni in ni tako škodljiv kot navaden sladkor pa tudi sladek ni tako.

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 12:20:38   
vanč
Naš Nejc mora piti AR (antirefluksno mleko), ki (mensezdi) ga izdeluje samo Novalac in Aptamil. Začeli smo z Novalacom AR, ki pa ni imel zaželjenega učinka in po njem ni kakal 5 dni. Z Aptamilom AR pa so se nehale vse težave z bruhanjem in vsaj enkrat na dan kaka brez odvajala. Najbolj bi bila zadovoljna, če bi našla kakšno naravno zadevo, ki bi jo dodajala za "zmehčanje" blata. 
P.S. Ali mogoče katera ve, če obstaja še kakšno drugo AR mleko?

_____________________________

vanč

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 12:25:51   
vanč
Pozdravljena Mia!
Jst mu dajem navaden sladkor. Bom pa takoj letela v lekarno po laktozo. S čim pa je najboljše da jo pije? (čaj,voda, direkt v mleko)

_____________________________

vanč

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 13:55:40   
Suzi*
Vanč, saj tisti čajčki, ki mu jih daješ, so tudi sladki. Jaz sem mojemu user posted image  tiste 3x ko je bila nuja, dala kar navaden sladkor v vodo, pa mu ni nič bilo. Drugače pa je bolje (če se bojiš sladkorja) da bi pil navadne čajčke brez sladkorja (kumina, janež, Bebe čaj) ali vodo. Tekočina pa že sama po sebi mehča blato...

Glede mleka pa žal ne vem, samo dojim.

lp, Suzi

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 16:15:24   
mia-2
Laktoze daš kakšno žličko v stekleničko k čaju-tistmu z vrečke in ne tistim ki so že sladkani pa tud v vodo lahko.Fora laktoze pa je da ne uničuje zob-resda jih še nima zunaj ampak se že spodaj pa tudi za lažje jo prebavljajo kot glukozo. .Mi smo tud mogli pit Aptamil ar ker je ful polival sem ga je pa na žalost zaprl pa smo probal z Bebo ker je bolj gosta in ostane v želodcu- je blo vsaj 80% bolš glede polivanja.Prebava pa je tud super.

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 16:21:32   
Anonimen
Najbolje, da daš laktozo (ampak res veliko) v kamilični čajček. Pa kamilice res samo na hitro prevri, take dopirajo. Če pa dolgo vrejo, pa zapirajo. Če boš šla v lekarno, torej kupi še kamilice.

(odgovor članu mia-2)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 16:37:52   
Marogica
Tudi mi smo dajali sladke kamilice. Vendar smo dali na ca 1 dcl 5 malih žličk sladkorja, ker drugače ne pomaga. Pa tudi pri kamilicah je razlika. Če jih pustiš dolgo v vodi-zapirajo. Torej moraš kamilice dobesedno namoćiti, no ca 1 min, pustiti v vodi in nič več.
Tako je nam povedala pediatrinja, pa je mali tudi kakal. Če ne, pa se dobijo svečke, ki pomagajo še hitreje. Ko smo dali svečko, je po ca. 20 min naš mali že kakal.
Rada bi dodala še to-za tistih par žličk sladkorja si ne deljate skrbi, ker bo otrok v življenju še zelo dosti stvari pojedel, ki vsebujejo mnogo več sladkorja, kot teh par žličk. Pa tudi sladkanih kamilic ne pije vsak dan, ali ne? Ne preveč komplicirat.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TRDO KAKA
2.11.2005 17:12:13   
Anonimen
Zasledila sem naslednje:
Mlečna formula za dojenčke z zaprtjem NOVALAC IT
Vsebuje povečano količino laktoze,ki pomaga pritegniti vodo v debelo črevo,s tem zmehča blato in pospeši odvajanje.

(odgovor članu vanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Asociacije pri imenih
buči

Ali pri izbiri imena pomislite na ljudi, ki jih poznate s takim imanom?

Da, če mi je oseba ljuba/simpatična, mi je ima še toliko bolj. (25%)

Da, če ima tako ime znana oseba, je to še toliko bolje za otroka. (1%)

Da, če poznam koga, ki mi je nesimpatičen/zoprn, ne bi otroku dal-a nikoli takega imena. (49%)

Ne, vseeno mi je, važno je, da je ime všeč meni. (19%)

Ne, tudi če dam otroku ime, ki ni najbolj "človeško", važno je, da je meni všeč. (3%)

Ime je pač ime. (4%)


Število vseh glasov: 311

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!