|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:20:06   
BODOČA 77
Mene pa zanima, ali vaši dojenčki ponoči spijo na hrbtu? Moj je sedaj star 2,5 meseca in se mi ponoči iz boka obrne na hrbet in včasih zleze nekam pod odejo. Jaz ga potem celo noč gledam ali je v redu. Včasih ga obrnem nazaj na bok, ampak se itak zoper obrne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:24:41   
eya
Moj spi kar na boku, že od malega. No, zdaj se tudi obrača, ampak ko je bil še majhen, je ležal na boku, smo ga pa malo založili z dekico ob hrbtu.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:37:36   
mimi30
Naš spi na hrbtu, ampak ko je bil majhen je pa na boku. Smo ga dobro podložili od zadaj, da se ni prevalil na hrbet



_____________________________

If you can dream about it, you can do it.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:43:43   
Anonimen
Čez dan ga kar dam na hrbet, ker mu to najbolj ustreza in če je tako obrnjen, potem spi full časa. Ponoči pa se ga ne upam pustiti na hrbtu. Kupila sem tak pripomoček za spanje na boku, tako da ne more ne naprej ne nazaj. Ko pa tega pripomočka še nisem imela, sem ga zadaj full založila z brisačo. Ampak je že nekako zlezel na hrbet.

(odgovor članu mimi30)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:52:46   
kristinaj
naša je do nekje tretjega meseca spala na boku, potem pa ni šanse. sama se je obrnila na hrbet in tako tudi spala. je nisem popravljala. po postelji ga boš pa vedno bolj lovila :=)).

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 19:55:40   
Pupa1
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Čez dan ga kar dam na hrbet, ker mu to najbolj ustreza in če je tako obrnjen, potem spi full časa. Ponoči pa se ga ne upam pustiti na hrbtu. Kupila sem tak pripomoček za spanje na boku, tako da ne more ne naprej ne nazaj. Ko pa tega pripomočka še nisem imela, sem ga zadaj full založila z brisačo. Ampak je že nekako zlezel na hrbet.

Moja pa najraje spi na boku. Stara je 3 mesece. Opažam pa, da se zbrca in potem pristane na hrbtu. Jo sicer pustim spati tako, vendar se prej zbudi, če spi na hrbtu. Najraje ima spanje na boku, jo podložim z brisačo, čeprav včasih neuspešno. zanima me, Tianna, kje si kupila pripomoček za spanje na boku, in do katerega meseca približno naj bi se uporabljal. Se mi ga sploh splača kupit?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 20:02:47   
bankc
mi imamo tudi tak pripomoček taka kravica je
kupi se lahko v pikapolonici, vendar nam ni veliko pomagala ker se je naš otrok hitro nauči premikati po pojstli gor in dol da je lahko spal na hrbtu
mu pa sedaj služi, da ko gre spati da jo objema, tako lažje zaspi
tudi naš spi na hrbtu že vesga začeta. Ga dam spati na bok vendar ni dolgo časa tako, pol ga pa pustim na hrbtu ker mu tako paše in rad spi.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 20:46:30   
kawasakica
Luka pa je samo prvih 14 dni spal na boku, potem se je vedno obračal na hrbet in ga nisem prestavljala nazaj. Privzdignila sem mu vzglavje, glavico pa tak vedno obrne na stran.

(odgovor članu bankc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 20:59:46   
babylove
Nič se ne sekiraj, tvoj otrok spi tako, kot je prav. Dojenček mora spati na hrbtu. To so medicinska dognanja, s katerimi v Slo še niso na tekočem, drugje pa dojenčki spijo (oz. naj bi spali) na hrbtu že nekje od 1980. leta - ZDA, Kanada, Skandinavija in prvih 15 članic EU. Slovenska pediatrija je torej na tem področju 30 let za časom, tvoj dojenček pa ažuren user posted image .

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 21:01:14   
babylove
včasih zleze nekam pod odejo.


Edino to je baje nevarno, bolje bi bilo, da se namesto odeje uporablja spalna vreča.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 21:10:08   
Maleal
Jaz sem jima dala tisto blazinico za podlaganje,kupila sem jo v Diafitu,piše pa,da se naj bi uporabljala do 6 meseca,samo to ni realno,saj se otrok prej začne sam obračat.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 21:18:25   
BODOČA 77
Saj mi imamo tudi ta valjček za spanje, ampak mu je ze kar malo premajhen, se mi zdi, da če ga dam noter spat, se kar nekako zakajla in se mi zdi, da mu ni več udobno. Pa se mi smili, da bi ga not tlačlauser posted image  Drugače pa se v Mariboru valjček kupi v trgovini Diafit pri bolnici. Ampak če je hcerkica 6 mesecev stara se ti ga  po moje ne splača več kupit. 

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 21:31:52   
Rivi
Jaz sem jo tudi samo na začetku dala spat na bok, zdaj pa spi kar na hrbtu. (stara je 3m). Tudi ponoči jo dam kar na hrbet, ker se mi zdi, da jo ležanje na boku moti:)))

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 22:17:26   
ALJA75
Moja 2 mesečna dojenčica že en mesec od kar sva bili v bolnišnici spi na hrbtu. Prvi teden nisem nič spala, ker sem se bala, zdaj pa sem se navadila - glavico ima itak vedno na stran obrnjeno.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 22:19:36   
*lenc@*
na hrbtu, dam jo na bok in se kmal obrne.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 22:25:10   
mamči
Pri šestih mesecih ponavadi že čisto sami najdejo položaj. Blaznica iz Diafita je res o.k., samo za vaju več ne pride v poštev. Naš prvi drobižek, bi jo komot koristil do 6 meseca (samo takrat jih še ni bilo) pri ta drugem, ki je bil velik in težak smo pa res zaključili prej, kot pri  šestih mesecih. To so pač približne mere, ki ne veljajo za vse enako.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spanje na hrbtu
25.11.2007 22:36:46   
PIAF
Naša 3-mesečna spi na hrbtu že 2 meseca, tako ji najbolj paše. Pa še obe roki dvigne in je prav srčkana. Pred spanjem pa seveda morava podreti kupčke, drugače se začne premetavat in migat z glavo levo-desno in potem že vem, da je treba podreti kupček. Ponoči pa jo tako stisnem z odejico, roke pa ven, tako da si je ne da čez glavo. Prej si jo zbrca bolj dol k nogam in je odkrita.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spanje na hrbtu
26.11.2007 10:58:31   
mateyka
naša skoz spi na hrbtu (tud v porodnišnici so jo dajal na hrbet), edino glavico jim moraš dat na stran, da lahko v miru polijejo, če morajo. sej če majo glavico postrani, je kot da bi bili na boku..

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spanje na hrbtu
26.11.2007 13:06:19   
kšpela
moja je dobre dva meseca spala na boku potem se je pa sama obracala na hrbet in od takrat naprej skos spi na hrbtu.ce ji pa pase na boku se pa ze sama zdej nastima.je pa zdej stara skor stiri mesece.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spanje na hrbtu
26.11.2007 13:29:15   
T1a
No, naša pa spi od 2. meseca naprej na trebuhu (zdj ma pol leta). Samo tko prespi celo noč user posted image , ne da bi se zbujala. Zgleda da ji tok paše. Na začetku je tut spala na boku, sam se je non stop zbujala. Zdj pa tut če jo dam na bok ali hrbet, se bo sama obrnila na trebuhuser posted image

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje na hrbtu
26.11.2007 22:22:30   
kety99
Naša je prve dva meseca spala na boku, od takrat naprej pa skoz na hrbtu. Četudi jo dam na bok, se takoj sama prekucne na hrbet.

(odgovor članu T1a)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spanje na hrbtu
27.11.2007 14:13:38   
Mesečnica
Naš je samo en teden spal na boku, potem je pa ugotovil, da se da ležati tudi na hrbtu in od takrat ni govora, da bi spal na boku user posted image

(odgovor članu kety99)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spanje na hrbtu
27.11.2007 18:28:29   
nody
Naš je star 3 meseca. Imam tud tiste valje za spanje na boku. Zvečer ga vedno dam na bok spat, ampak se vedno obrne na hrbet. Tud ti valji ne pomagajo, najde način da se obrne na hrbet. Čez dan pa vedno spi na hrbtu, ker mu ta položaj bolj ugaja.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Spanje na hrbtu
27.11.2007 21:34:15   
apolonica
s čim ga pa podlagaš? če se ti že tako majhen prevrača, ga moraš podložiti z večjo stvarjo: jaz sem ga kar z delfinčkom iz telegramov- če si ga slučajno ti dobila, ali pa s povštrčkom, ki je bi tud pri telegramih - kot en kuža. lahko zviješ večjo brisačo. predlagam, da si dosledna, da ne bo glavic zadaj ploska ali pa če bi slučajno bruhal v spanju.

lp

(odgovor članu nody)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Spanje na hrbtu
28.11.2007 9:15:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1
Zanima me, Tianna, kje si kupila pripomoček za spanje na boku, in do katerega meseca približno naj bi se uporabljal. Se mi ga sploh splača kupit?


Kupila sem ga v Italiji v eni otroški trgovini. Se ga dobi tudi tu, so ti punce že odgovorile. Naj bi se ga uporabljalo do 6 meseca, vendar mu bo kmalu tesno tam noter. user posted image

(odgovor članu Pupa1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...





klavdi*

Koliko otrok imate?

2 (77%)

3 (12%)

4 (11%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!