|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slabo počutje v nosečnosti - je možna partner...
18.4.2012 10:55:58   
Anonimen
Pozdravljene, upam, da najdem med vami kak nasvet oziroma idejo.

Sem namreč v zadnji tretjini nosečnosti in moje počutje je (razen ko se res dobro spočijem) bolj ubogo. Ker nisem zaposlena, tudi otroka nimam v vrtcu, zato bi mi pomoč še kako prišla prav, a partner je v službi, dedki in babice pa predaleč oziroma še delajo.

Ker v partnerjevi službi komplicirajo z dopustom (kolektivnega imajo), me zanima, če je mogoče, da bi bil partner doma vsaj zadnja dva ali tri tedne pred rokom, da prebrodimo to mojo neuporabnost. In ker je z dopustom bolj tako-tako, me zanima, če je mogoče, da bi koristil bolniško? Je imela katera že podoben primer, ki ga je skušala udejanjiti? Kako je šlo?

Tudi druge ideje so dobrodošle, a razne plačljiva varstva in pomočnice zaradi financ odpadejo.

Hvala za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
18.4.2012 11:16:59   
Anonimen
mislim,da ne gre tako.vsaj slišala še nisem za tak primer.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
18.4.2012 12:13:53   
josephine27
kaj pa očetovski dopust od prvega otroka? če ni že vsega izkoristil. no to je meni najprej padlo na pamet. izkušenj s tem pa nimam. drugače pa sem jaz maksimalno počivala takrat, ko je bil doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
18.4.2012 13:25:22   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

kaj pa očetovski dopust od prvega otroka? če ni že vsega izkoristil. no to je meni najprej padlo na pamet. izkušenj s tem pa nimam. drugače pa sem jaz maksimalno počivala takrat, ko je bil doma.


Ja, tudi to sva pomislila, saj je neplačan ostal še ves, tako kot pri večini. A znajo komplicirati ... Če ne bo druge opcije, upam, da nam s to uspe. Ker mnoge pravice zadnje čase so le na papirju oziroma hitro pridejo sankcije, če si jih vzameš. Na žalost.

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
18.4.2012 18:58:09   
tajtaja
Naj gre na bolniško zase! Slabo počutje, driska, viroza....moogoče ga v križu useka...v sili vrag še muhe žre.
Te razumem, ker sem bila tudi jaz v zadnji nosečnosti zadnjih par mesecev neuporabna, so pa bili otroci takrat že v šoli in vrtcu.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
18.4.2012 19:46:17   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Naj gre na bolniško zase! Slabo počutje, driska, viroza....moogoče ga v križu useka...v sili vrag še muhe žre.
Te razumem, ker sem bila tudi jaz v zadnji nosečnosti zadnjih par mesecev neuporabna, so pa bili otroci takrat že v šoli in vrtcu.



user posted image Na eni temi jokaš za manjšim otroškim dodatkom, na drugi svetuješ lažno bolniško? Mah saj, javni sektor je kriv....

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 8:00:41   
amyZ
Ja za očetovski dopust bi lahko koristil samo to, da bi imela plačane prispevke za socialno varnost, ne pa nadomestila za plačo. Ker tega je lahko izkoristil le 15 dni do 6 meseca otroka, glede na to, da si že visoko noseča, pa je otrok že večji. Če ni star več kot 3 leta potem se da tako da se mu plačajo prispevki, ampak pomeni, da ne bo imel plače.
Ja lažno bolniško že lahko dobi, za kakšen teden, dva tri tedne glumit je pa malo bolj težko, razen če imaš zdravnika kolega. Zakaj pa ne bi mogel koristiti dopusta? Saj mu pripada. Naj že zdaj reče, da bo tega in tega doma pa je. Sploh mogoče če ima še kaj lanskega, ki se mora tako porabit.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 8:58:30   
ljupka
Jaz sem bila v tretje noseča z dvojčki in mi je G rekla da če hočem prilest vsaj do 34 tedna moram strogo ležat,Sem imela že 2 otroka,ki jim je blo treba skuhat,ju okopat,peljat v vrtec,jaz pa tega nisem mogla.Mož je 2 meseca prosil šefa da bi do mojga poroda delal samo do poldne ,pač otroka bi peljal ob 5h v vrtec in ob 14h bi ju pobral in popoldan bi bil z njimi.Mu tega niso hotel ugodit v službi.Ker mava isto zdravnico ki je vodila mojo bolniško mu je sama predlagala bolniško za bolečine v križu in je bil en mesec na bolniški,da nas je pedenal,če negre drgač mi je res žal,se pač moraš sam znajdet,kokr pač gre.Sem hvala bogu res prilezla do 34 t več žal ne,sam z otrokama je bilo vse vredu,zdaj sta stara že 2 let.
Če nebo druge varijante in če ima tdravnika ki bi mu šel na roke,naj pskusi tudi tako.

< Sporočilo je popravil ljupka -- 19.4.2012 8:59:17 >

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 9:15:39   
fizolck
Očetom naj bi pred rojstvom otroka pripadala bolniška za nego žene. Podrobnosti ne vem, je pa odvisno od očetovega zdravnika, če jo predpiše.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 12:45:43   
Mojarožica
Žal staleža za nego otroka ne more dobit, če je mama doma. To velja za vse ali je doma zase, je brezposlena, na dopustu, na porodniški...

Jaz vem, da je ena zgoraj napisala, da je vse narobe, ker bi oče nase odprl stalež, ampak včasih ne gre drugače. Velikokrat smo imeli primere, ko je mamica rodila in je bila v porodnišnici, drugi otrok pa je doma zbolel. Oče tudi v tem primeru nima pravice do staleža za nego otroka. Kdo pa bo takrat skrbel zanj??? Celo P sama to predlaga.

Isto velja, da imajo starši pravico do tretjega leta bit z otrokom v bolnišnici. Noben jim ne pove, da za ta čas NE dobijo staleža za nego )ker naj bi se nega izvaja na oddelku) in ker se mamo hospitalizira z njenim otrokom (odčita kartico), tudi to ne pride v poštev,da bi bila v staležu zase in morajo za te dni dat dopust ali pa proste ure.

Prepiramo se seveda mi, ker jim NOČEMO dat bolniške, noben ne razume, da jim jaz bolniško lahko dam, ampak da bo zavrnjena s strani ZZZS in to konec leta, ko dopusta ne bo več....in potem pridejo nazaj in se spet kregajo na nas.

Žal pravila so taka in v osnovi nehumana. Vse lepo zgleda na papirju, ko pa je treba izvest v praksi, pa je vse narobe.

Upam, da ti bo do konca nosečnosti čim lažje..


(odgovor članu fizolck)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 14:38:17   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore in ideje! Bomo že kaj skombinirali, ko pride čas, ker z glavo skozi zid pač ne gre.
Lep pozdrav!

(odgovor članu Mojarožica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 14:48:49   
2.2.
bolniške za tebe ne bo dobil...razen če se zlaž. sama sem bila po porodu na eni operaciji in ležala 10 dni v bolnici in potem doma 1 mesec nič dvigovanja...pa ni dobil nobene nege za mene. aja dojenček star 2meseca in ta starejša hčerka 4l. dalo se bi samo če bi jaz prekinila porodniško in bi šla jaz na bolniško , mož pa na porodniško...če pa bi vzel neplačen dopust-pa ni spolh bilo možno ker ni financ....in smo nekako pregurali ta mesec. ko sem ležala v bolnici je mož bil na dopustu-da je lahko dojenčka vsaj zrihtal, ko sem pa prišla domov je pa delal v službi...ma smo se namatrali ampak se da.
ti če se res slabo počutiš, jaz mislim da se boš sama že zrihtala in veš koliko je ura če se reees slabo počutiš-te ziher zd. pošlje v bolnico. če ne pa naj mož vzame neplačan dopust, ki pa velja do 3l otroka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
19.4.2012 15:14:33   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Mojarožica
Žal staleža za nego otroka ne more dobit, če je mama doma. To velja za vse ali je doma zase, je brezposlena, na dopustu, na porodniški...


mojarožica,
če je mama doma zaradi porodniške, je oče upravičen do bolniške za nego bolnega starejšega otroka, ki ne sme imeti stika z zdravim dojenčkom

to je uradno stališče ministstrstva za zdravjie

(odgovor članu Mojarožica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slabo počutje v nosečnosti - je možna par...
20.4.2012 16:53:30   
Mojarožica

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Mojarožica
Žal staleža za nego otroka ne more dobit, če je mama doma. To velja za vse ali je doma zase, je brezposlena, na dopustu, na porodniški...


mojarožica,
če je mama doma zaradi porodniške, je oče upravičen do bolniške za nego bolnega starejšega otroka, ki ne sme imeti stika z zdravim dojenčkom

to je uradno stališče ministstrstva za zdravjie


ZZZS takega staleža ne odobri. Več kot enkrat smo imeli težave. Kako so jih starši rešili ne vem. Mogoče je treba dat kako pritožbo na ministrstvo. Meni je to vse jasno, ampak očitno je samo nam, ki imamo male otroke...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!