|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Romer King ali Maxi cosi Tobi
6.12.2006 17:01:42   
Baucka
Razmišljam o nakupu enega od teh sedežev od 9-18 kg, zanimajo pa me vaše mnenje. Katerega kupiti, to je zdaj vprašanjeuser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
6.12.2006 17:10:28   
kofetek2010
definitivno Tobi user posted image

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
6.12.2006 19:40:45   
bumerang
Definitivno Romer.
Pa ne zato, ker to pravim jaz, ampak ker tako pravijo varnostni testi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
6.12.2006 19:47:09   
triša
Kor jaz vem so testi od Tobija trnutno najboljši pa še dober naklon ima za spanje na dolgih poteh.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
6.12.2006 20:15:13   
bumerang
Sem si ogledala zadnje teste in ja, tobi je vsaj tako dober kot romerjev isofix. Nisem namreč vedela, da ima tobi tudi isofix sistem.
Torej se popravljam: ali enega ali drugega, ocene so identične.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
7.12.2006 11:55:31   
kofetek2010
Römer ima isofix na modelu DuoPlus, MC pa na modelu Priori in ne na Tobi! user posted image  

tukaj imaš mojo primerjavo, saj imamo Römer DuoPlus in Tobija:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1125094&mpage=1&key=tobi?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
7.12.2006 13:22:00   
bumerang
Potem pa naj ga na AMZ ne opisujejo med isofixi... user posted image

"Zelo široka je ponudba otroških sedežev skupine I z isofix pritrditvijo. Trije od petih preskušenih sedežev so dobili oceno dobro. Posebnost med temi sedeži je maxi cosi tobi, ki ima v varnostnem pasu za pripenjanje otroka vgrajena omejevalnika zatezne sile..."

Torej, če Tobi ni isofix, potem je po testih odličen vendar ima Romerjev brez isofixa v eni kategoriji dvojni + (zelo dobro) torej je še vedno boljši.
MC Priorifix - kar je verjetno tisti, ki ima isofix - pa ima le zadovoljivo uporabnost, medtem ko ima Romerjev Duo plus v ocenah same +.

Tako da se spet ponavljam. V obeh kategorijah, z isofixom ali ne, bi izbrala Romerja. Sama gledam pač predvsem na varnost.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
7.12.2006 13:56:01   
zmajči25
Mi imamo Romer Kinga TS (nima Isofixa kot Romer DuoPlus) in Tobija. Meni osebno je bolj praktičen Tobi (zapenjanje pasov), naši user posted image  je tudi bolj všeč, ker je višji in lahko lepo gleda ven skozi okno od avta. Se mi pa zdi, da je Romer nekako širši... Sedaj sicer ni panike, ker je user posted image  zelo komot v obeh sedežih (imamo okoli 9 kg), če bo pa ful zrasla, pa ji bo verjetno Tobi hitreje premajhen user posted image  
Če mislite kupit sedež z Isofixom (obvezno preveri ali imate v avtu možnost pritrditve sedeža na ta način), bi se jaz potem mogoče odločila rajši za Romerja, ker so sedeži z Isofixom vedno najbolj varni!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
7.12.2006 23:16:21   
ursa_p
Bumerang ... malo narobe si razumela napisano na AMZS strani. Namrec ... trije imajo Isofix (pise zraven sedezev, ki so predstavljeni - ob imenih) ... Tobi pa ima drugo posebnost in to je pripenjanje pasov. Jaz sem si vse teste prebrala in tudi to kar si ti napisala in sem razumela tako kot sem napisala. Tako da nima Isofixa in oni tudi tega nikjer niso napisali ... le to da ga trije od navedenih imajo!
Upam, da je sedaj razumljivo.

Testi:
http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=31

Romer in pluski ... dva pluska ima samo model Romer Kid (od 15 do 36 kg!!!) in ne Romer King ... mi namrec govorimo o skupini od 9-18 kg.

Evo, pa se glede Kinga TS plus ...
najdete tu: http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=31&L2_ID=259
... pomembno ... to je iz leta 2003!!!

Romer king TS plus (dobre in slabe strani!)
+ Enostavna pritrditev preklopljivega sedeža tudi v avte z dvoje vrat.
+ Majhne obremenitve pri bočnem trku. Dober potek varnostnega pasu za pritrditev otroka in enostavna prilagoditev otrokovi velikosti. čvrsta pritrditev v avto. Odlična opora za glavo.
+ Malo možnosti za napačno pritrditev. Enostavno pripenjanje otroka v sedež. Enostavna pritrditev sedeža.
+ Zelo dobra opora za noge. Odlična obloženost sedeža.
+ Dobra končna izdelava.
- Povprečne obremenitve pri čelnem trku.
- Težek sedež.
- Otrokov pogled iz sedeža je omejen.
- Prevleka sedeža je pralna ročno.

Na istem linku pa najdete tudi tabelo pluskov in minuskov ... v reviji je bilo za vsak sedez posebaj napisano kako in kaj, tu pa na zalost ne (meni se pa tudi ne da iskat te revije v kateri je to pisalo) ...
v glavnem:
Tobi ima plus za varnost, uporabnost, udobje, upravljanje in skupno oceno ... se pravi za vse kar je mozno.
In to je od leta 2005 (ne 2003)!!!

Moje mnenje ... ce bi imeli Isofix sistem v avtu, bi se glede na cenovni razred v katerem je tobi odlocila za Isofix sistem ... ker pa ga nimamo, mi je trenutno najboljsi Tobi in ga tudi imamo. Romer mi je tak navaden preprost avtosedez, Tobi pa je fajn (inovativen). Z njim smo zelo zadovoljni.

Lp, Ursa

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
7.12.2006 23:22:27   
kofetek2010
tukaj najdeš vse teste sedežev (še boljše pa bi bilo, če bi uporabila RR iskalnik, ker je bilo na temo sedežev napisano še in še)
http://www.oeamtc.at/index.php?type=menu&id=98 user posted image

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
4.6.2010 11:06:28   
cehte
če se dvomite med mc tobi in romer king plus na taj strani mate nekaj novešijih testov...

http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&menu_active=&id=1138795&display_mode=wide

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Romer King ali Maxi cosi Tobi
4.6.2010 13:33:33   
mišk
Imam oba doma in sem bolj zadovoljna s Tobijem!!

(odgovor članu cehte)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?