|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 14:31:10   
branka81
Mene pa zanima naslednje-danes imam konec porodniške,tako da se grem v sredo prijavit na zavod za zaposlovanje,ker sem brez službe.Ta mesec pa imam za dokončat zaključne izpite,ki so kr precej dragi,vsaj zame ker imam malo porodniško-pa me zanima ali je kakšna možnost,da mi zavod plača izpite?'
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 15:08:11   
Kerensa*
Skorajda ne, ker mislim, da se z dodiplomskim študijem takorekoč ne ukvarjajo, razen, kadar dobijo kakšno specialno subvencijo od EU skladov. Za čisto točen podatek pa vseeno povprašaj svojo svetovalko.

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 15:12:57   
branka81
To so zaključni za srednjo šolo-sem bila par let mal lena,zdej pa me je le pamet srečala heheuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 15:14:58   
Kerensa*
Ja, za SŠ izobraževanje pa imaš možnost. Meni so ponudili celo plačilo mature, pa me nobena šola ni videla... hmmm... 15 let.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 31.1.2011 15:20:32 >

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 15:19:57   
branka81
Hvala,upam da mi res kej zrihtajo,sicer pa se grem jutri pozanimat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
31.1.2011 16:34:10   
zvezdica_1
za SŠ plačajo večinoma vse, če le imaš voljo. še posebej so radodarni seaj, ker te potem vključijo v program izobraževanja in te uradno rpedstavljajo kot nekoga, ki se mu je 1 leto samo zalomilo ( npr. študent, ki pavzira), in ki ejansko nizaposlen... hja, samo da se številka breposelnih zniža.
drugače pa zagovarjajo stališče, da ima vsakdo poklicno izobrazbo, in ti k njej pomagajo priti. če tistim, ki pustijo študij, plačujejo skrajšane programe SŠ ne vidim razloga, da ne bi zaključnih ne bi plačali

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
2.2.2011 11:10:29   
branka81
Sm bila zdej na zavodu in mi je rekla,da si morm sama plačat izpite,ker je že itak preveč trgovcev..ma **** ji......pol mi pa še reče,da bom pač mogla mal stisnt z denarjem pa bo...joj k bi jo....

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
2.2.2011 11:42:41   
Najaa
Men je tud blo rečeno, da plačajo, ampak za kadre, ki jih potrebujejo. Trgovcev, vzgojiteljev ipd je pa že tak preveč. user posted image

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
2.2.2011 12:11:02   
branka81
Moji sestri so pa plačal za vgojiteljco,pa vse stroške ji krijejo...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
2.2.2011 12:14:11   
mojcaziga
Tudi moji kolegici. Je pa res, da je iz SV regije in nameravajo v njenem kraju odpreti vrtec.

lp

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
9.2.2011 21:50:36   
tasia
Sicer je že mimo, vendar pa sem tudi jaz pred nekaj dnevi zvedela na Zavodu, da si bom lepo plačala šolanje iz lastnega žepa. Razlog? Imam že od prej dovolj visoko izobrazbo (visoko), oni pa plačajo le tistim, ki imajo OŠ ali poklicno. Torej, če imaš preveč šole in nobene perspektive, zvisiš...seveda, zato pa delam prekvalifikacijo, ker mam preveč denarjauser posted image ...lol. Za nazaj pa itak ne vračajo, moraš biti vsaj en mesec na Zavodu, če že...

BTW, imam diplomo iz tekstilstva

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
9.2.2011 23:21:16   
branka81
Ah te ženske na zavodu boli k.....,važn da imajo one dobro plačo,če pa bi njihove hčerkice ali pa sinčki rabli kaj bi pa takoj zrihtale.
Moja sestra je šla na zavod,pa ji je rekla da ji ne bojo plačal šole, pa zahtevala drugo svetovalko,ta ji je pa brez problema zrihtala..tako da ji zdaj zavod plačuje šolo za vgojiteljico predšolskih otrok

(odgovor članu tasia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
9.2.2011 23:55:44   
zvezdica_1
branka

a ti imaš samo OŠ končano ali si šla mogoče 3+2 v program in ti zdaj manjkajo zaključni za +2?

ker mislim, da je politika zaovda, da ima vsak brezposelni formalno izobrazbo-poklic, ker delavcev brez poklica itak nihče ne išče.... še čistilke morajo imeti neko poklicno šolo...

jaz bi se svetovalki pojavila pred vrati in rekla, da si pregledala svoje finance in da ti nikakor ne uspe nabrati € za zaključne. in da boš pač celo življenje na zavodu in socialni, ker ti € za šolanje nimaš,. socialna pa je namenjena preživetju...
drugače pa poskusi na CS zaprositi za izredno sicialno pomoč  in povej, da ti  na zavodu nočejo plačati, ti pa drugače ne dobiš službe..... ker če plača CSD, gre običajno iz občiskega proračuna, če plača pa zavod, pa iz državnega...

seveda to velja samo v primeru, da nimaš kakega poklica... če ti manjkajo izpiti za prekvalifikacjo, bo pa težka...

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
10.2.2011 9:18:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1
delavcev brez poklica itak nihče ne išče

Tole pa ne drži.

V času, ko sem bila jaz še otrok (pa nisem tako zelo stara user posted image ), izobrazba sploh ni bila no.1 merilo. Kakor se spomnim iz videnega in povedanega, so iskali ljudi, ki so se bili pripravljeni naučiti delati tisto, kar je delodajalec pač potreboval, plačilo po učinku pa je bilo zelo razširjeno.
V času, ko sem redno hodila v OŠ in SŠ in ko je prišla osamosvojitev SLO, se je to takorekoč čez noč obrnilo na glavo. Kar naenkrat je bilo pomembno spričevalo in ne tvoja pripravljenost delati. Službo si dobil samo, če si imel najmanj poklicno izobrazbo, pa ob marsikaj bistvenejšega sploh ni bilo pomembno. In takrat se je tudi začel ta trend, ki obstaja v miselnosti še danes - da je tistih s SŠ izobrazbo tako ali tako preveč in da si konkurenčen samo, če imaš v žepu najmanj diplomo, če že ne česa več. In takrat so starši začeli svoje otroke forsirati k fakultetam.
Danes pa... Otroci prej omenjenih staršev so stari cca. 30 let in še vedno na fakultetah, ker izkoriščajo zastarel sistem ugodnosti za študente. To, da še vedno živijo pri starših in najmanj polovično na račun staršev, je posledično kar samoumevno. In te iste družine (starši in odrasli otroci skupaj) zdaj ugotavljajo, da imajo lahko tudi po tri diplome v žepu, pa jim to ne bo nič kaj dosti pomagalo. Recesija je, dela je občutno manj, plačilna politika je nerazumljiva še diplomantom in če nimaš t.i. "VIP zvez", potem je tvoje željeno delovno mesto nekje daleč za oblaki. Pustiti študij? Kje pa! Toliko časa, denarja in živcev je bilo vloženega.
In po drugi strani delodajalci v današnjem času ponovno iščejo tisto, kar so iskali v času YU - ljudi, ki so, ne glede na izobrazbo, pripravljeni delati, se naučiti dela in biti vsaj solidno lojalni. Kakorkoli že obrneš, delavce se vedno potrebuje, a glede na današnje razmere in zneske je pač logično, da delodajalec želi, da ga delavec stane čim manj. Vzame se torej nekoga brez izobrazbe in se mu da minimalno plačo, dela pa ravno tako, kakor bi delal nekdo z diplomo. Ker se nauči in ker potem zna.
Medtem pa se da izkoristiti malo morje subvencij in ostalih državnih "spodbujeval". Delodajalec delavca najprej vzame na delovni preizkus - RZZ plača zdravniški pregled, tečaj VPD in prispevke, pa tudi plačo in potne stroške plača delavcu, delodajalcu pa stroške mentorstva, ki jih gladko pospravi v žep, saj je delavca vsega naučil že v času, ko je le ta pri njem delal na črno. Naknadno dobi subvencijo za zaposlitev, ki znaša tudi do 10 povprečnih (in ne minimalnih) plač. Plača delavca za delodajalca ni problem - saj mu jo je dajal tudi takrat, ko je bil le za pri njem na črno. Ko se to izteče, se pa pač pogodbe o zaposlitvi ne podaljša, ampak delavec vzame subvencijo za samozaposlitev, z bivšim delodajalcem podpiše pogodbo o sodelovanju in pridno delata oba dalje. Vmes pa še malo morje tečajev in izobraževanj na državne stroške.

Bottom line (ker sem se tako ali tako že preveč razpisala) - delavec brez izobrazbe je ponovno zelo dobrodošla "roba" za delodajalca, ker je pač iz večih vidikov koristen.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plačilo izpitov iz strani zavoda
10.2.2011 15:23:20   
branka81
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

branka

a ti imaš samo OŠ končano ali si šla mogoče 3+2 v program in ti zdaj manjkajo zaključni za +2?

ker mislim, da je politika zaovda, da ima vsak brezposelni formalno izobrazbo-poklic, ker delavcev brez poklica itak nihče ne išče.... še čistilke morajo imeti neko poklicno šolo...

jaz bi se svetovalki pojavila pred vrati in rekla, da si pregledala svoje finance in da ti nikakor ne uspe nabrati € za zaključne. in da boš pač celo življenje na zavodu in socialni, ker ti € za šolanje nimaš,. socialna pa je namenjena preživetju...
drugače pa poskusi na CS zaprositi za izredno sicialno pomoč  in povej, da ti  na zavodu nočejo plačati, ti pa drugače ne dobiš službe..... ker če plača CSD, gre običajno iz občiskega proračuna, če plača pa zavod, pa iz državnega...

seveda to velja samo v primeru, da nimaš kakega poklica... če ti manjkajo izpiti za prekvalifikacjo, bo pa težka...



Samo OŠ imam in tri letnike,zaključne pa imam nasljedni teden!!

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?