|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:33:04   
noe
Včeraj popolda greva z malim iz telovadbe peš in še malo sem imela zraven v vozičku.Pa prideva do križišča in greva čez prehod  pri zeleni. Pa se iz druge strani pripelje starejša ženska  s sopotnico. Jaz sem bila  z otrokom in vozičkom že čez polovico prehoda, ona pa kr gasa in se hoče peljat. V tistim se je pa Vid spustil vozička in začne letet proti pločniku. Men je srce obstalo, ko sem začela vpit se je mali ustavil  kake pol metra pred njenim avtom, ker se je gospe očitno tako mudilo, da ni mogla 30 sek počakat , da pridemo čez prehod.
Ej, kaj sem se začela dret, je kar glavo dol tiščala.Samo ne razumem kaj je temu folku, da vidijo otroka, pa še voziček in kar rijejo naprej.
Kam se ji je tako zelo mudilo, da lahko ogroža naša življenja????
Jaz se res ne čudim več, da je toliko nesreč in poškodb, da ne omenjam mrtvih na cesti.Ker našim voznikom očitno manjka kulture in predvsem znanja o vožnji.
Bi morali cpp obnavljati vsakih pet let.

Ne vem, komu se naj zahvalim , da se je Vid ustavil, o posledicah sploh nočem razmišljat.Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:37:09   
janjja
Ja ziher tista za volanom nima otrok. To se non stop dogaja in tudi sama ne morem verjeti kaj je temu folku, user posted image
že če gledam naše sosede ki dobro vedo da so pri naši hiši mali otroci in cesta čisto poleg, ampak včasih se ker debil pelje 90 mimo (aja pa še živa meja je), kar strese me in hvalabogu tamala ne gre nikoli niti blizu ceste.user posted image

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:38:46   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: noe

. V tistim se je pa Vid spustil vozička in začne letet proti pločniku.


Otroka pri teh letih mora za roko držati starš, ne pa da se otrok samo drži vozička. Ker drugače lahko pride do situacije, do katere je prišlo včeraj.   Vsaj mi tako delamo.

Ne morem pa ocenjevati celotne situacije, kje je bil avto, kje pa vi, kar tako po opisanem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:40:42   
sončnica24
Nimam sploh komentarja ker me je strah vsakič ko se vsedem v avto pa če me vozi kdo drug ali vozim sama. Ustavljajo se ravno 2 mm za ritjo avta toliko da v tebe ne ruknejo, prehitevajo v škarje in v samih ovinkih. Rdeča luč na semaforuju se mi zdi da sploh več ne obstaja. V glavnem katastrofa od katastrofe.

In potem pride moj bratranec ves vesel k nam ker mu je inštruktorca v avto šoli rekla da pri njej ne rabi vozit po mestu 50 ker je to tako full počasi, samo naj pazi da na izpitni uri ne bo prehiteruser posted image . Mislim da sem s tem povedala vse.

Kako sedaj vozi, raje ne bom ker sem se z njim peljala samo enkrt in NIKOLI VEČ. Upam res samo da si ne bo kaj naredil, ker se mi zdi da bo takrat začel komaj razmišljati kako se je potrebno v avtomobilu obnašati.

Tako da stanje na naših cestah: katastrofa.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:42:46   
Anonimen
Eni so totoalno brezobzirni.
Včeraj sredi MB grem čez prehod (brez semaforja). Na nasprotni strani ceste pa st šla tud 2 čez cesto (fant in dekle).
SE pripelje ena stara babura (ne morem drugače reči) čisto počasi z avtom.
Onadva valjda mislita da bo obstala in stopita na cesto.... Ženska pa v istem ritmu kar naprej... Punco bi skor zbila, če ne bi odskočila. Onadva sta se sam spogledala.
Ženska pa kot da ne bi bilo nič na cesti.

Mislim res brez vsakršne pozornosti, brez manir...
Takim bi jaz takoj izpit vzela. Doživljenjsko.

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:47:22   
soncece24
Voznica sigurno ni ravnala pravilno, ti pa tudi ne. Mene v prometu vedno bolj čudi, da ljudje ne razumejo, da so sami odgovorni za svoje življenje. Kaj ti pa koristi, če ti na grobu piše "Imel je prednost"user posted image  

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:53:02   
Sibil_
Res so nekateri vozniki čist brez kulture in divjajo, ampak odkrito povedano-tudi nekateri pešci so svojega vredni.Ničkolikokrat sem morala pri zeleni luči avto ustavit, ker so pešci pri rdeči hodili čez prehod.Tako da krivda je kar na obeh straneh.user posted image

In res je, čez prehod in ob cesti nasploh jaz mojega starejšega fanta niti pod razno ne izpustim iz rok-me more držat in jaz njega.Maljši je pa še v vozičku.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 8:58:33   
Anonimen
Kar se pa novopečenih voznikov tiče (sploh fantov)... tisti so pa itak za karanteno - zarad svoje in tuje varnosti.

SEm lih ta tenden slišala od mojih sošolcev is SŠ(ki so bili lih eni taki idioti dirkaški), da se sami sebi čudijo kako so sploh preživeli do danes.
Ja tud jaz se sprašujem kako sem preživela vse tiste vožne z njimi.

Imam pa enga kolega s katerim pa NITI POD RAZNO ne stopim v avto (če on vozi). Ni šans.... Škoda mojega življenja.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:07:49   
Magi*
noe, se strinjam s teboj. posebej v LJ je slabo, slabo in še slabše. meni se je zgodilo, da je voznik ogromnega BMWja še pohodu gas, ko sva bili s tamalo sredi prehoda za pešce. jaz visoko noseča sem Zarjo držala za roko, se prepričam, da je fraj in itak skoraj tečeva čez prehod, pa v tistem izza ovinka prinori en mladinec v prevelikem in predobrem avtu in še pohodi plin. sva se komaj umaknili. peeZDA sem se tresla in sem bla jezna. če bi ga dobila, bi ga ziher sklofala, pa čeprav je bil verjetno omara od človeka z vratom širšim od glave. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:07:58   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: noe

. V tistim se je pa Vid spustil vozička in začne letet proti pločniku.


Otroka pri teh letih mora za roko držati starš, ne pa da se otrok samo drži vozička. Ker drugače lahko pride do situacije, do katere je prišlo včeraj.   Vsaj mi tako delamo.

Ne morem pa ocenjevati celotne situacije, kje je bil avto, kje pa vi, kar tako po opisanem.

Še nikoli se ni izpustil do sedaj.Cesta je bila prazna  in  ona jo je kar prižgala in hotla še mim nas. Mi smo imeli zeleno in ona tudi in po pravem bi morala ustaviti,   mi smo imeli še ene tri metre do pločnika.



Od včeraj pa se Vid definitivno drži tudi moje roke, ko gremo čez cesto in ne samo vozička.



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:11:09   
Aja32
Ta teden so ljudje zelo čudni - razlog je mogoče polna luna. user posted image

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:17:51   
ninataja
*noe, samo da se je srečno končalo user posted image  Jaz ko sem v avtu še posebej pazim na vozičke. Ah Slovenci med vožnjo postanemo tako nestrpni ... Od tega da se zaganjamo v rdečo luč, pa da ne bomo niti pod razno spustili koga ki zavija desno ali levo čez naš pas, v križišče čez rumeno ko je že vso zabito, pa trobljenje user posted image  ...  O pešcih pa tudi ne bi zgubljala besede. Ipod v ušesih pa v rdečo čez prehod in to še tako počasi počasi, kot da bi imel kol v riti user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:21:45   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: noe

Še nikoli se ni izpustil do sedaj.


Glej, mogoče nisi razumela...noben ni rekel, da vozniki vozijo tako, kot bi morali...torej moraš TI oz. vsak starš posrkbeti, da bo za otroka varno. Sama imam malo več kot 3 leta starega otroka....pa ni šanse, da hodiva po pločniku v mestu, brez da bi da držala za roko, kaj šele, če gremo čez prehod za pešce.  Še 7-letniku, dam roko, ko gremo čez cesto ali hodimo po kakšnem pločniku ob zelo prometni cesti.

Otroci v tej starosti ne razmišljajo "odgovorno", za to je odgovoren starš. In tukaj je bila napaka tako na tvoji strani, kot na strani avtomobilista.

< Sporočilo je popravil Marogica -- 18.4.2008 9:22:27 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:42:42   
Anonimen
Popolnoma se strinjam z Marogico. Na kraj pameti mi ne pride da otroka ne držim za roko ko smo bilokje v bližini prometa, kamoli na prehodu za pešce. Vedno se nekaj zgodi prvič i nesreča nikoli ne počiva, tako da na previdnost ostalih v prometu, ne morem računat. Lahko računam samo na sebe.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:44:11   
Naja31
Noe, še dobro, da se je vse srečno končalo.
Ampak se strinjam z Marogico.
Otrokom pri tej starosti ne moreš zaupati na osnovi tega, da nečesa ni še nikoli naredil.
Ker dovolj je samo enkrat.



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:48:21   
Magi*
mal izven teme, samo vseeno. seveda je to res. se tudi jaz strinjam s tem, da jih moraš držati, ko greš čez cesto ali ob cesti. samo tudi to pogosto ni dovolj. pač kulture v prometu ni. ne na eni, ne na drugi in ne na tretji strani (kolesarji).

se pa tudi sama čudim kako flegma so nekateri, ki pustijo otroke laufat gor in dol, oni pa v miru šetajo. brrrrrrrrrrr. sem jaz cela nervozna.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 9:52:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

mal izven teme, samo vseeno. seveda je to res. se tudi jaz strinjam s tem, da jih moraš držati, ko greš čez cesto ali ob cesti. samo tudi to pogosto ni dovolj. pač kulture v prometu ni. ne na eni, ne na drugi in ne na tretji strani (kolesarji).

se pa tudi sama čudim kako flegma so nekateri, ki pustijo otroke laufat gor in dol, oni pa v miru šetajo. brrrrrrrrrrr. sem jaz cela nervozna.



To je res ja. Enkrat sma čakale na zeleno luč in se mi je kar strgala iz roke in hotla na cesto. Itak sem jo v trenutku primla ampak trenutek je dovolj za tragedijo. Očitno sem jo "prerahlo" držala, zdaj jo pa fajn stisnem za roko.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:15:46   
emaa
Jaz moram čez cesto na prehodu za pešce, kjer ni semaforja, se prepričam, da ni nobenega, ali da je daleč, pa jo mahnem z dvojnim vozičkom čez, pridem čez pol, pa moram v rikverc, ker je manijak ugotovil, da smo mi trije super keglji in je na gas pritisnil. In to ne malokrat, pa tudi niso mulci.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:21:33   
fricka
Jaz imam pa tasta, ki noče nosit očal in sem vedno v strahu katerega pešca bomo povozili. Pač sam se moraš kot pešec pazit in na svoje otroke tud in kar najbolje odreagirat.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:23:27   
srki
Še ena, ki se strinja z Marogico.

Vedno smo pa samo vozniki čudni in nenormalni, pešci nikoli.

Da ne govorim, ko pred Namo čakam trolo, koliko otrok SAMIH hodi po poločniku ob robu ceste, tekako pred starši, le-ti pa ne reagirajo ama ništa.

Vsakemu se lahko zgodi prometna nesreča, trenutek nepazljivosti. tisti, ki so dosti za volanom, bodo že vedeli.

Smo imeli zadnjič eno gospo, ki je tudi obdrajsala eno punčko na prehodu. Samo, ko je ženska pripeljala do prehoda, so bili še nekaj m od prehoda, nato pa se je punčka strgala mamici iz rok in direkt pred avto. 

Pa ta mamica sploh ni obsojala te voznice, ker je videla, da je tudi sama odgovorna za to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:25:45   
Rožica I
Sina učim, da še pri zeleni luči najprej pogleda levo in desno, saj sem sredi mesta (kjer je dovoljena max. hitrost 40!) videla tipa peljat skozi rdečo z najmanj 60 km/h user posted image  user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:41:11   
Pajaca
Od včeraj pa se Vid definitivno drži tudi moje roke, ko gremo čez cesto in ne samo vozička.



Tole je po moje najbolj stvari ki jo v bodoče lahko narediš. Vozniki vozimo kot vozimo. Eni ustavimo, eni ne. Za svojega otroka pa mor vsak sam poskrbeti kot najbolje zna.

Pa tudi ko hodite ob glavni cesti je otroka bolje držati za roko kot pa da se drži vozička, ker kaj veš kaj ga zamoti pa skoči na cesto pod avto???

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:45:40   
pijja




Se strinjam z ostalimi.Sam da se je vse ok izteklo.Drugič boš bolj pazljiva,saj za otroke odgovarjamo predvsem starši (teh letih)user posted image

O voznikih in peščih (nekaterih) pa raje ne zgubljam besed.user posted image





_____________________________

Takšni, kot smo bili včeraj, nismo danes in tudi jutri ne bomo

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:50:51   
dana
Stanje na cestah je čedalje slabše, kultura voznikov na nuli. In tega ne more preprečiti ali izboljšati še tako strog zakon. Žal.
Najbolj objestni in divjajo itak (v večini) tisti, ki imajo dobre avtomobile, tem se pa tudi ne bo poznalo če bo vsake toliko časa plačal 200€ globe.

Na cesti sem vsak dan, s tem da pol poti do službe in nazaj vozim, pol poti sem pa na vlaku. Ker nimam živcev da bi se furala po centru Ljubljane. Rajši kako knjigo preberem na vlakuuser posted image .


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pa kaj je folku ???
18.4.2008 10:50:58   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

Ja ziher tista za volanom nima otrok. To se non stop dogaja in tudi sama ne morem verjeti kaj je temu folku, user posted image
že če gledam naše sosede ki dobro vedo da so pri naši hiši mali otroci in cesta čisto poleg, ampak včasih se ker debil pelje 90 mimo (aja pa še živa meja je), kar strese me in hvalabogu tamala ne gre nikoli niti blizu ceste.user posted image


Oprosti, ampak prva dva stavka sta pa malo prevečuser posted image . Mi2 z možem nimava otrok, pa vedno, povdarjam vedno paziva in zmanjšava hitrost v bližini otrok, vrtcev, hiš, zatorej prosim ne mešaj svojih sosedov v vsemi, ki nimamo otrok.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?