|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 15:20:35   
PIAF
Sem zelo slaba v angleškem jeziku (smo imeli vsa leta nemščino) in bi vas prosila, če mi lahko katera naredi uslugo in mi prevede članke vsaj toliko, da bi vedela:

- koliko skodelic čaja se pije dnevno in koliko žličk se da v vrelo vodo?
- ali ni pomembno če se pije na tešče/zjutraj/zvečer?
- kaj vse "dela" ta čaj?

HVALA VAM!!!

[konzababy.tripod.com]

[en.wikipedia.org]

[pregnancy.health-info.org]
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 15:54:56   
nana 27
Sem prebrala vse..pa ni pri vseh enako napisano user posted image  Delaš ga takole:  - 2 čajni žlički (nekje piše eno) posušenih malinovih listov preliješ za deset minut z vročo vodo (ne vrelo) in čez dan piješ od 1 do tri skodelice. Začneš ga piti v zadnjih tednih nosečnosti; in sicer začneš z eno skodelico na dan, po tednu dve.. Jaz sem ga začela piti v 35. tednu in sicer sem do poroda pila eno skodelico na dan. Malce več kot žličko čaja sem prelila z vročo vodo in nato spila, ko sem se spomnila ali pa po požirkih večkrat čez dan, - zakaj je dober:sprošča maternico med popadki, pospeši porod oz. odpiranje in zmanjšuje poporodne bolečine. popadki so veliko bolj učinkoviti, povečuje količino mleka. Uporablja pa se v azijski medicini že tisočletja.. Nekaterim čaj ne pomaga, ampak glede na to, da čaj ni škodljiv, če se ga pije v zadnjih tednih, ga lahko vsaj poskusiš. Jaz sem se izredno hitro odpirala - v eni uri pet centimetrov in hitro rodila. Ne morem pa z gotovostjo trditi, da lahko to pripišem temu čaju.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 16:00:36   
koala
O si se pa potrudila. Hvala bo prišlo prav, čeprav so različni podatki v teh člankih. V enem člaku piše, da se odsvetuje v prvem trimestru, spet v naslednjem pa da lahko prepreči splavuser posted image .

V zadnjem trimestru naj bi se ga spilo 2-3 šalice na dan, v enem članku je zapisano tudi, da se bi ga naj začelo piti postopoma.

Aja, čaj jača mišice medenice in maternice, da so bolj učinkkovite med porodom, ne sproža pa poroda.

Pa tudi v receptu so razlike, v enem članku piše, da daš dve čajni žlički in preliješ z vrelo vodo, pustiš 10 minut, v drugem pa piše da se da ena žlička.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 18:46:57   
Anonimen
Ga bom pa jaz tudi začela piti.Tako lepo se slišiuser posted image
Se ga dobi tudi v lekarni?

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 18:50:21   
nana 27
Za lekarne ne vem. Vem, da se ga da kupit v Sanolaborju, zeliščnih trgovinah, v Ljubljani na tržnici..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 19:52:49   
karin412
V KR ga kupiš v Medisanu in v starem delu mesta, se mi zdi da se ta zeliščna trgovina imenuje Lučka? - je na glavnem trgu.

Podatki, ki so zgoraj napisani, so pa kar točni, ker sem tudi jaz v eni angl. reviji prebrala enako, le da tam piše, da se ga lahko pije tudi prej - po eno šalco, potem po dve v drugem tromesečju, na koncu 2-3 tudi 3x na dan. Meni se zdi že pretirano. Jaz bom tako kot prvič po eno šalco na dan, potem drugi teden po dve... preveč pa ne, ker pijem tudi koprivni čaj, ki je dober za železo.

Aja, ta čaj iz malinovih listov naj bi se pilo tudi po porodu, za laktacijo.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
15.7.2007 22:09:49   
PIAF
Vsem skupaj se najlepše zahvaljujem!!!

Lep večer!

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POMOČ-prevod-čaj iz malinovih listov
16.7.2007 7:16:28   
Sisy
hej punce,

jst ga pa spijem vsak večer samo 1 skodelico, a mislite da je to premal,bi morala "dozo povečat"? user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Otroški vozički
endrina

Katero znamko otroškega vozička ste izbrale?

Peg Perego (48%)

Quinny (25%)

Hauck (10%)

Mutsy (6%)

Stokke (4%)

Bugaboo (8%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!