|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 21:58:39   
TomTaylor
Zanimivo, kaj vse ne povejo otroci - človek bi si mislil da v teh časih nihče več ne udari otroka, ampak resnica je čisto drugačna očitno. Prejle ležim s tavečjo (4) v postelji in debatirava o vrtcu in njenih prijateljčkih...Debata naključno nanese na to, da mamica enega izmed njenih prijateljčkov le tega "takole po glavi" (in se tolče po glavi), no, potem vodim debato v tej smeri dalje in jo sprašujem če še koga mamica/ati našeška oz. natepe. Pa mi je povedala za enih 6 otrok in zraven z mimiko nakazala (po glavi, po riti, za ušesa, po telesu,..). In jo vprašam kako pa to ve in je rekla, da so se pogovarjali med sabo v vrtcu..No, treh punčk pa vendarle ne tepejo, "ker so že velike in nič ne nagajajo, so pridne".
No, se mi je pač zdelo po svoje zanimivo, ker dam roko v ogenj, da tukaj na RR-u ni niti ene same mame, ki bi svojemu otroku katero pripeljale okoli zadnjice...
Vzgojiteljice, kaj pa ve pravite na to?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 22:29:16   
gita10
Otroci znajo tudi pretiravati. Na mojega če se malo bolj zadereš že začne, da ga bo mamica pretepla. Je zadnjič razlagal, da ko sem jaz huda je pa nevarnost, da ga pretepem do kosti ( kaj to pomeni nimam pojma), čeprav bi si včasih že zaslužil kakšno vzgojno mi tega ne prakticiramo doma. Edino kar se mu zgudi, da ga moram tu in tam za roko bolj trdo prijet v kakšni trgovini, ko se ne mora spravit od igrač.- pa še tega ne več bolj prej ko je bil mali, ko smo ga naprimer malo bolj trdo prijeli in v sobo poslali- zdaj gre sam ko začne trmarit.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 22:42:41   
TomTaylor
To, da pretiravajo sem včeraj ugotovila, ko sem ji iz roke morala izpulit (v dobesednem pomenu besede) flomaster ker je hotela barvati po parketu in sem ji prste na silo razprla, da sem uspela pridt do flomastra in je začela dret: aaaaa, kriii, kriiii!! Prst si mi strgala(user posted image )..Kriii mi teče...(user posted image user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 22:49:59   
Felicita
po drugi strani poznam 4-letnico (ok, zdej je že 8-letnica), ki je, ko nečesa ni dobila zabrusila očetu 'če mi ne kupiš (tega) bom v vrtcu povedala da mene in mamico tepeš!'... pol se pa pejt vzgojo. in klicanje CSD-ja oz ukrepanje...(aja, mala v življenju ni po riti dobila, kaj šele kej drugega).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 22:52:37   
Ulla80
moja tud, ko sem recimo huda in jo odstranim iz mesta zločina, vpije mamii ne me tepst!!!user posted image mami me je teplaaaaa.....user posted image
pa je še u življenju nisem udarla, še po rokici ne, kaj šele kej drugega....

poznam pa primer, k so se v šoli to pogovarjali in so večinoma vsi povedli kako je doma, kolk jih tepejo itd., pa se je en fantek tok vživel in je povedal kak ga mami tepe, kak se že zjutri kregata in tepeta za atijem itd.user posted image seveda nič od tega ni resuser posted image ampak zagovarjat sta se mogla pred šolsko svetovalko pa na csd...user posted image

pa enkrt ko sem šla po pupo v vrtec, sem gledla eno punčko, k se je z lutko-dojenčkom igrala. in ga udari dvakrat čez rit in reče mrš spat, mrha jedna user posted image to pa ziher ni plod domišljije...se pa skozi otroško igro odraža naša vzgoja, definitvno. jaz se včasih kar križam, ko gledam našo, ko da na stol sedet miško in ji resno razlaga naj se ohladi in pomiri in ko bo ohlajena,lahko gre iz stolauser posted image ...in ko krega medvedka, kak je zelo grdo to, kar je naredil in da je ona zdej fejst fejst jezna in da to se pač ne dela....itd.user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 22:53:33   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

po drugi strani poznam 4-letnico (ok, zdej je že 8-letnica), ki je, ko nečesa ni dobila zabrusila očetu 'če mi ne kupiš (tega) bom v vrtcu povedala da mene in mamico tepeš!'... pol se pa pejt vzgojo. in klicanje CSD-ja oz ukrepanje...(aja, mala v življenju ni po riti dobila, kaj šele kej drugega).


Saj ponavadi zlostavljeni otroci tega ne govorijo, ker jih je sram- ker dejansko mislijo, da so kaj takega naredili. Moj pa ga grdo pogledaš pa že babici razlaga kako ga maltretiram.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 23:14:36   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80


pa enkrt ko sem šla po pupo v vrtec, sem gledla eno punčko, k se je z lutko-dojenčkom igrala. in ga udari dvakrat čez rit in reče mrš spat, mrha jedna user posted image to pa ziher ni plod domišljije...se pa skozi otroško igro odraža naša vzgoja, definitvno.


o marija sveta, jz sem moji, ko je bila stara cca 1,5 let kupila prvo punčko, tako z laski oz. čopki ...Jezus, kaj je delala z njo, jz sem bila čisto šokirana, zaprepadena (in sem si prav zamislila kaj bi nekdo drug videl skoz to - da ziher mi tako ravnamo z otrokom)..Dvignila je punčko in ji nekaj jezno "govorila" (ni še znala govoriti v stavkih) jo zabrisala na kavč ali posteljo, šla od nje in jezno dodala "g(r)da! Bš! (bejži)" pa spet jo šla dvignit in spet "ozmerjala", odvrgla in "gda,bš!" ....kadarkoli se je igrala s to punčko jo je takole "maltretirala"...




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 23:15:23   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

se pa skozi otroško igro odraža naša vzgoja, definitvno. jaz se včasih kar križam, ko gledam našo, ko da na stol sedet miško in ji resno razlaga naj se ohladi in pomiri in ko bo ohlajena,lahko gre iz stolauser posted image ...in ko krega medvedka, kak je zelo grdo to, kar je naredil in da je ona zdej fejst fejst jezna in da to se pač ne dela....itd.user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image Sem se nasmejala zdej. Moja pa postavi punčko na stol in ji reče da te ne vidim več. user posted image In pol punčka tam kao sedi, ona ji pa dopoveduje, da se naj ohladi. user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 23:24:04   
baguSka
user posted image user posted image user posted image ste mi polepsale vecer... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 23:24:40   
Ulla80
o marija sveta, jz sem moji, ko je bila stara cca 1,5 let kupila prvo punčko, tako z laski oz. čopki ...Jezus, kaj je delala z njo, jz sem bila čisto šokirana, zaprepadena (in sem si prav zamislila kaj bi nekdo drug videl skoz to - da ziher mi tako ravnamo z otrokom).


ja, sej vemuser posted image sma se z mojim glih to pogovarjala -da lohk da je bohve od kod to pobrala...ne nujno od doma...sam veš pa res nikol ne in kr mal čudno izpade...moja recimo se nikol na tak način ne igra, je pa res da vse igrače maniri in postrojava točno na tak način, kot jst njouser posted image

aja, pa še to - sem jo par dni nazaj poslušala ko je neki sikala - kuba pasica bla bla ( nkaj v tisti njeni spakedranščini, sam bohvekaj....)...pa se mi je tko čudn zdelo, da bi res to rekla, pa ona spet ponovi pa prov huda je bla, pa na konc doda - je reku stric. in pol jo začnem zasliševat kak stric itd. ( saj veste kak so zgovorni taki, ko kaj vlečeš iz njihuser posted image ), no na koncu sem ugotovila, da je to pobrala iz ene pesmi od orlekov - k ma un otroški radio in notri njihovo kaseto in od cele kasete je ona glih kubo in pasico si zapomnlauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok o tepežu otrok
23.1.2010 23:29:19   
rija
moj pa do svojih ljubih igrač ni nikoli agresivenuser posted image

celo razneži se....medtem, ko me je prejšnjič probal kopirati: še enkrat te udarim, pa boš šla ven....še dvakrat te udarim....še zadnjič te udarim....user posted image  in on to smrtno resno....ker midva imava metodo 3: prvič ti pravim....drugič ti pravim....zadnjič ti pravim....user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 9:01:57   
veselka
js in moja sestra sva ble v otroštvu dostikrat tepeni... si nisem nikoli upala nikomur povedat user posted image

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 10:17:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
dam roko v ogenj, da tukaj na RR-u ni niti ene same mame, ki bi svojemu otroku katero pripeljale okoli zadnjice

Raje umakni to roko iz(nad) ognja, drugače se boš opekla.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 10:38:20   
skuštrana
Otroci pretiravajo, oz. ne pretiravajo ampak oni to tako doživijo, ker še ne vedo točno kaj to pomeni.

Moja prijateljica ja svojega sina peljala k psihologu, ker so imeli neke težave. In se je skoraj pogreznila od sramu, ko je mali ( 4leta) začel tam razlagati kako ga ona doma tepe, da ga udari tu pa tam (pokazal je na glavo, rit, ma, povsoduser posted image ), pa da ga za lase vleče, pa brca...No, psihologinja ji je kasneje rekla, da otroci to tako doživijo. Recimo, da starši samo malo dvignejo glas nad otrokom lahko otrok to doživi kot najhujši tepež, ker smo ga s tem pač prizadeli. Ali pa da si nečesa želi pa mu to odrečemo. In potem okoli razlaga kako ga doma pretepajouser posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 10:42:06   
skuštrana
Naša tudi okoli razlaga da jo pretepamo, pa grizemo, pa ščipamo...Pa da ji ne damo za jest.

No, do svojih igračk je pa nežna, nežna, nežna...Pa do dojenčkov, tudi do svojih 2 bratcev ni nikoli kazala nasilja. Prav tako srednji ni nikoli kazal nasilja do nikogar.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 16:09:47   
ZARA
Od moje znanke tamala je v vrtcu vzgojiteljicam razlagala, da je njena mami v bistvu živela med cigani...user posted image  in tako...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 16:45:04   
nejcko
Mene je enkrat vzgojiteljica prav diskretno nagovorila, da me mora nekaj vprašati o razmerah pri nas doma.
Da je mulc je rekel, da zdaj, ko sta dedi in babi (tast in tašča) umrla, da bo šel on živet k stricu, ki živi z enim gospodom. user posted image

O tem, da jih je dobil že po riti, pa ne vem, če je povedaluser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 17:26:38   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mene je enkrat vzgojiteljica prav diskretno nagovorila, da me mora nekaj vprašati o razmerah pri nas doma.
Da je mulc je rekel, da zdaj, ko sta dedi in babi (tast in tašča) umrla, da bo šel on živet k stricu, ki živi z enim gospodom. user posted image

O tem, da jih je dobil že po riti, pa ne vem, če je povedaluser posted image



Moj je rekel, da ga če ni priden, da ga v klet zapiramo- sploh takrat kleti imeli nismo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 17:36:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80


pa enkrt ko sem šla po pupo v vrtec, sem gledla eno punčko, k se je z lutko-dojenčkom igrala. in ga udari dvakrat čez rit in reče mrš spat, mrha jedna user posted image to pa ziher ni plod domišljije...se pa skozi otroško igro odraža naša vzgoja, definitvno.


o marija sveta, jz sem moji, ko je bila stara cca 1,5 let kupila prvo punčko, tako z laski oz. čopki ...Jezus, kaj je delala z njo, jz sem bila čisto šokirana, zaprepadena (in sem si prav zamislila kaj bi nekdo drug videl skoz to - da ziher mi tako ravnamo z otrokom)..Dvignila je punčko in ji nekaj jezno "govorila" (ni še znala govoriti v stavkih) jo zabrisala na kavč ali posteljo, šla od nje in jezno dodala "g(r)da! Bš! (bejži)" pa spet jo šla dvignit in spet "ozmerjala", odvrgla in "gda,bš!" ....kadarkoli se je igrala s to punčko jo je takole "maltretirala"...





Pri naši je bilo podobno.....do dveh let in pol ni marala punčke in jo je v najboljšem primeru vrgla grobo v kot in govorila..."gda, gda".....user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 18:19:22   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Mene je enkrat vzgojiteljica prav diskretno nagovorila, da me mora nekaj vprašati o razmerah pri nas doma.
Da je mulc je rekel, da zdaj, ko sta dedi in babi (tast in tašča) umrla, da bo šel on živet k stricu, ki živi z enim gospodom.
 

user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 20:36:33   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Mene je enkrat vzgojiteljica prav diskretno nagovorila, da me mora nekaj vprašati o razmerah pri nas doma.
Da je mulc je rekel, da zdaj, ko sta dedi in babi (tast in tašča) umrla, da bo šel on živet k stricu, ki živi z enim gospodom.
 


ta je pa taglavniuser posted image user posted image user posted image Joj česa si en izmislijo.


Bi pa midva z user posted image krepko nasankala in sva hodila okli socialne službe zaradi otroške domišlije. Pri nas je bil od sina sošolec ob 10 zvečer (bilo je med tednom naslednji dan pa šola). Seveda mulc ni hotel domov, naš pa ne spat. In je, ko ni pomagalo niti če si telefoniral staršem, ati prvo mal pozdignil glas, ko še to ni zaleglo pa mulca vpričo sošolca po rit. Naslednji dan je mulc v šoli povedal kako ga pretepamo s pasom, da je ves plav, pa kako ga zapiramo v klet (nimamo kleti) in še en kup stvari.
Sva bila klical v šolo, sina so slekli če je res v modircah...pa ni bil. Dobila ustni opomin, z grožnjo da naju prijavjio na CSD......
O tem da je bil pa sošolec od 1h popoldan pa do 10h zvečer pri nas, pa ni hotel noben nič slišatuser posted image user posted image

Tko da imate srečo, da se ne najde kakšna vzgojiteljica ki bi iz tega naredila cirkususer posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 20:58:34   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

pa midva z user posted image krepko nasankala in sva hodila okli socialne službe zaradi otroške domišlije. Pri nas je bil od sina sošolec ob 10 zvečer (bilo je med tednom naslednji dan pa šola). Seveda mulc ni hotel domov, naš pa ne spat. In je, ko ni pomagalo niti če si telefoniral staršem, ati prvo mal pozdignil glas, ko še to ni zaleglo pa mulca vpričo sošolca po rit. Naslednji dan je mulc v šoli povedal kako ga pretepamo s pasom, da je ves plav, pa kako ga zapiramo v klet (nimamo kleti) in še en kup stvari.
Sva bila klical v šolo, sina so slekli če je res v modircah...pa ni bil. Dobila ustni opomin, z grožnjo da naju prijavjio na CSD......
O tem da je bil pa sošolec od 1h popoldan pa do 10h zvečer pri nas, pa ni hotel noben nič slišatuser posted image user posted image

Tko da imate srečo, da se ne najde kakšna vzgojiteljica ki bi iz tega naredila cirkususer posted image user posted image


o madona!user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
24.1.2010 20:59:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 21:09:25   
TomTaylor
No, kaj se je meni ravno prejle zgodilo - tamala me ne uboga, da je treba spat, zato sem jo dvignila in nesla v posteljo. In ker se je branila z vsemi štirimi se je z roko udarila ob steno. Sledil je jok, kaj jok - dretje - prileti v sobo še ati, tamala pa: "mami me je v steno zabrisala!"

groza..


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otrok o tepežu otrok
24.1.2010 21:34:22   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
No, kaj se je meni ravno prejle zgodilo - tamala me ne uboga, da je treba spat, zato sem jo dvignila in nesla v posteljo. In ker se je branila z vsemi štirimi se je z roko udarila ob steno. Sledil je jok, kaj jok - dretje - prileti v sobo še ati, tamala pa: "mami me je v steno zabrisala!"
groza..

user posted image user posted image


naš tavečji 13 let je dopoldne nekaj strašil po dnevni sobi z ribiško opremo. mali začne cvilit "moja itka, moja itka, avua kaj bom pa brez nje, moja itka."Pa letim dol ko zmešana, tamali se joka...malega v naročje in nad tavelkim kaj mu je naredil.
Mali je nagajal, pa mu je tavečji rekel da mu bo trnek v ritko zapiču če ne bo dal mir....mali pa od užaljenosti do takega histeričnega joka, da sem mislila da ga polovica manjkauser posted image amapk do trneka seveda ni prišeluser posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?