|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 20:41:28   
KIKI****
Prosila bi, če ima katera doma sirup hiconcil, če lahko prepiše sestavine, ki jih sirup vsebuje, ker nikjer ne najdem na spletu navodil.

Problem je nastal, ker ima hčera alergijo na hiconcil sirup - sum na alergijo amoksicilin (testiranje smo imeli leta 2007 v PEK Lj, kjer so ugotovili, da lahko prejema le Hiconcil kapsule.

Danes sva bile pri zdravniku in je potrdil diagnozo angine. Dobila je ospen sirup (10 dni), ampak je po prvi dozi ob 16 uri pa do zdle, vsa fleksata (ne pikice, ima prav fleke cca 1x1 cm. 100% sem da je to od sirupa in ne od hrane, ker je pojedla danes samo 1/2 banane, pa še to je zbruhala.

Prosim, če lahko katera prepiše, da primerjam, jutri gremo pa tako ali tako k dežurnemu.

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 20:45:53   
Precious
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:0weh-ha1p1EJ:med.over.net/forum5/read.php%3F46,6648442,6673403+sum+na+alergijo+amoksicilin+katera+antibiotik&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&source=www.google.si

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:01:32   
KIKI****
Tole mi ne pomaga nekak najbolj. Hiconcil je amoksicilin in pri naši na izvidu piše, da v kolikor potrebuje amoksicilin lahko dobi le kapsule, sirupa pa ne.

Ospen je pa penicilin. Torej drugačne sestave.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:04:43   
piko12
Pol bo najbrž kriva kakšna pomožna snov v sirupu in ne vrsta antibiotika. Čudno, da je sploh dobila sirup in ne kapsul.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:07:09   
Felicita
amoksicilin in penicilin spadata v isto skupino AB - beta laktamazni antibiotiki. alergija je torej lahko na celo skupino, ne samo na enega predstavnika.

lahko je pa čist nekej levega, kakšen konzervans ali neaktivna snov.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 18.3.2011 21:08:37 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:15:58   
KIKI****
O sranje, torej sploh ne vem na kaj je alergična.

Pri testiranju so sum alergije na amoksicilin izključili, kljub temu pa so izrecno zapisali da naj dobi le kapsule.

Kaj naj zdaj naredim? Izpuščaje je dobila že po prvi dozi. Najboljše da ji druge sploh ne dam in grem jutri k dežurnemu, ampak a katera ve, kaj ji potem lahko sploh predpiše, da v miru preboli to angino?

Groza, čist sem konc danes od vsega tega, najprej je bruhala cel dan, zdaj ko je pa malo boljša se pa pojavi ta presneta reč. Sicer smo pa tudi ospen že jemale, pa nikoli ni blo nič. Hiconcil kapsule so širokega spektra in pri angini zelo slabo ali pa sploh ne pomagajo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:19:14   
J.L.
http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-005802.pdf&dir=pdf

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:20:19   
štrumfek
ker ravno prebolevamo vnetje ušes.. evo:
5ml peroralne suspenzije vsebuje 250mg amoksicilina v obliki 287mg amoksicilin trihidrata
pomožne snovi: aroma limone, aroma breskve-marelice, brezvodna citronska kislina, natrijev benzoat (E211), aspartam, (E951), smukec, brezvodni natrijev citrat, aroma pomaranče, delno hidrolizirano, uprašeno seme cijamopsisa in  silicijev dioksid

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:40:56   
KIKI****
Eto, ugotovila sem, da so poponoma enake sestavine:

E172 in natrijev citrat,
tkole pa zgleda po eni dozi

user posted image
user posted image

user posted image
Ma pa tudi po nogicah nekaj flekov.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 18.3.2011 21:41:29 >

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:52:46   
K_a_t_i
A ma ziher angino? Mislim, škrlatinko so izločili?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:53:33   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: štrumfek

ker ravno prebolevamo vnetje ušes.. evo:
5ml peroralne suspenzije vsebuje 250mg amoksicilina v obliki 287mg amoksicilin trihidrata
pomožne snovi: aroma limone, aroma breskve-marelice, brezvodna citronska kislina, natrijev benzoat (E211), aspartam, (E951), smukec, brezvodni natrijev citrat, aroma pomaranče, delno hidrolizirano, uprašeno seme cijamopsisa in  silicijev dioksid



Hvala user posted image

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:53:52   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-005802.pdf&dir=pdf


Hvala user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 21:55:37   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

A ma ziher angino? Mislim, škrlatinko so izločili?


Ja, ja angino, zakaj škrlatinko?

Spuščanje je dobila po tem, ko je dobila prvo dozo antibiotika, se pravi 4 ure po tem ko je vzela prvo dozo sem opazila ko sem jo šla kopat.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 22:02:27   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

A ma ziher angino? Mislim, škrlatinko so izločili?


Ja, ja angino, zakaj škrlatinko?

Spuščanje je dobila po tem, ko je dobila prvo dozo antibiotika, se pravi 4 ure po tem ko je vzela prvo dozo sem opazila ko sem jo šla kopat.



Sem šele zdle vidla, da je tale škrlatinka tako zelo podobna angini, da je joj. Vzeli so ji kri in pa bris v laboratoriju, sklepam, da se je zdravnik pa podlagi izvidov pravilno odločil.

Škrlatinka:
Od okužbe do pojava bolezni mine od 1 do 7 dni, v povprečju pa 3 dni.
Začetek je nenaden z visoko vročino mi imamo nizko (37,5), bruhanjem (cel dan), glavobolom (ne), mrazenjem (da) in bolečinami v žrelu (da).
Zlasti manjši otroci pogosto tožijo, da jih boli trebušček (da).
V ustih vidimo močno povečani rdeči nebnici in žrelo (da).
Nebnici sta lahko pokriti z belimi oblogami (ne).
Na pordelem mehkem nebu in jezičku pogosto vidimo tudi drobne pikčaste krvavitve. (ne)
Jezik je v začetku bolezni debelo belo obložen (malo obložen, a bel), kasneje pa se obloge odluščijo in pod njimi vidimo močno pordelo površino jezika s poudarjenimi papilami, kar daje površini jezika malinast videz.
Začetek bolezni in spremembe, ki jih vidimo v ustih, so povsem enake kot pri streptokokni angini. Tole me je pa kr presenetlo...res nisem vedla.

Značilen izpuščaj (da) a ne vemo od česa?? Zdaj pa še manjuser posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
18.3.2011 22:24:04   
K_a_t_i
No, zdaj veš zakaj sem vprašala user posted image
Je pa značilno za škrlatinko, da okrog ust NI izpuščaja. Opazuj!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 6:56:23   
SaaS
Škrlatinka in angina sta pravzaprav isto.
Prvič ko se otrok okuži z bakterijo , ki to povzroča, se pojavi škrlatinka, ko se naslednjič, izbruhne ven kot angina. Ker pa obstaja nekaj sevov teh bakterij (trije naj bi bili), lahko dobiš škrlatinko trikrat.
Škrlatinka je kot pravijo angina z izpuščaji.

Jaz sem tudi alergična na neko sestavino hiconcila. V otroštvu nisem imela teh problemov, ko pa sem pri 30h ga dobila, sem po nekaj dneh ratala čisto pikasta. So mi rekli, da je to alergija na neko pomožno snov. Niso testirali, le zdaj ga ne dobim več.

Sin pa je imel enkrat tudi težave. Ko je zaradi ušes začel jemati hiconcil, je tri dni po tem dobil vročino, naslednji dan pa ratal pikast. Od jutra do popoldneva so se pikice vidno povečavale, kar v fleke. Sem šla takoj h zdravnici, nakar so ugotovili, da je sočasno z hiconcilom staknil virozo (vročina) in to je potem reakcija na kombinacijo tega. Do večera pa je ratal popolnoma redeč, ne pikice, ne flekci, ampak cel rdeč, na kar me je opozorila tudi zdravnica, da se ne ustrašim.
Takrat mislim, da mu je zamenjala in rekla, da ga ne pošlje na testiranje, ker ne sumi na alergijo. Kasneje čez kake pol leta smo spet probali hiconcil in je bilo vredu. 

Sem pa enkrat tudi brala, da če zdravnik da hiconcil (nevem ali tudi drugi ab) in je v bistvu viroza, za kar ab ne nuca, lahko tero reagira na ta način. Se pravi viroza in ab (ne spomnim se ali je bilo govora o hiconcilu ali na splošno o ab) vzbudita tako reakcijo.

To so samo naše štorije s temi pikicami. Upam, da pri vas pridete do konca tej zadevi in da ne bo večjih težav. Jaz bi kar čim prej poklicala zdravnico in naj pove kaj naprej.

< Sporočilo je popravil SaaS -- 19.3.2011 7:00:21 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 7:18:14   
Dashenka
Naverjetneje gre za alergijo na Ospen, konkretno na učinkovino fenoksimetilpenicilin.
Vse kar navajaš so namreč precej pogosti stranski učinki tega antibiotika (bruhanje, urtikarija....).

Zato ti svetujem ponovni obisk pediatra, da vam zamenja antibiotik. Saj obstajajo tudi nepenicilinski za zdravljenje angin.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 8:44:31   
josephine27
sama bi na tvojem mestu šla nazaj k pediatru. moj je tud po hiconcilu dobil izpuščaje in so mu potem antibiotik zamenjali. mogoče je tud kaj drugega. na tvojem mestu bi vsaj poklicala dežurno in povedala in vprašala kako in kaj. če rečejo da bi ga mogli videt ga pač pelješ tja.



_____________________________



(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 9:01:27   
KIKI****
Eto mene danes, vso razkurjeno, ampak saj bo bolje pravijo.

Ker je bla tamala včeraj zelo utrujena od bruhanja in vsega sr**** čez dan, sem jo pustila, da se je naspala in sva danes zgodaj vstali, lepo se je najedla (slabost je izginila - super), ampak tudi flekci se ji komaj še vidijo, tako da sem prepričana da je ospen kriv, ne škrlatinka.

Ampak pri nas ni dežurnega pediatra, pač en zdravnik. Jaz trola namesto da bi poklicala se peljem k dežurnemu, ki pa je 5 minut pred mano moral na nujno pot proti MB in ga ne bo dobro uro in pol nazaj. Zdaj smo šle nazaj domov, čez pol ure pokliče, če je slučajno že nazaj, verjetno so morali koga v MB peljat pa je moral zraven.

In ker me je sestra odpravila na pragu, da to ni življenjskega pomena (hvala bogu, da res ni hudo) da bi me poslala k dežurnemu drugam (to znam tud sama nardit), sem res jezna kot sršen. (diham, diham)

Mal se bojim, da bodo flekci do obiska zdravnika popolnoma izginili in mi sploh ne bo vrjel? Sem jo včeraj poslikala in bom kr sabo nesla, ne vem, sestra je bla tko čudna.

Ja ni kaj, zdravljenje se nam bo za en dan zavleklo. Imamo pa 1.4. drugo cepljenje pred šolo, upam, da bo lahko cepljena.

Bom kaj več poročala, ko pridemo zares od zdravnika, ne samo od vrat dežurne ambulante.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 9:12:43   
Udb
Enako je bilo pri mojem sinu.

Takoj po sirupu je bil ves flekast in pikčast. Ker je to nastalo po vseh sirupih - ospen, hiconcil, daleron, calpol... so rekl, da je očitno alergičen na neko pomožno snov in od takrat naprej dobiva vsakič tablete. Po teh je pa vse ok.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nujno potrebujem navodila za hiconcil sirup
19.3.2011 12:54:43   
KIKI****
Eto, pa smo nazaj od dežurnega. Dobili sva Macropen. Upam, da bo učinkoval in da ne bomo fasal kake reakcije. Prvo dozo sem že dala, zaenkrat bp.



(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?