|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 17:34:30   
rija
Kako jih naredite in kakšen kis je dober?


_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 17:36:25   
Anonimen
najbolje je domač jabolčni kis - si oviješ zapestja in podplate in to ponoviš ene parkrat tam nekje na 10-20 minut in se dobro preznojiš. Pomaga, preverjeno že 1000x, tudi pri temperaturi 40st.C. 

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 17:37:44   
rija
hvala za info.

kako dolgo pa jih pustiš gori in v kakšnem razmerju z vodo redčiš ali daš čisti kis?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 18:01:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 18:07:23   
rija
hvala :) samo da vem, da ne bom ponoči v sili iskala kako in kaj...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 18:59:44   
sonček33
rija, upam, da obkladkov ne boste potrebovali

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 19:06:39   
Gina
Našim smo zavili navadno samo stopala, pa res redko rokice. Trupa ne. Je pomagalo tudi pri 40 vročine.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 19:11:02   
manetka
Mi smo dajali na noge-spodaj na narte pa do kolen, fajn je uporabit tetra plenice. Najprje plenice namočiš v mrzli vodi, potem pa čez poliješ kis, daš na noge, potem pa fajn velike nogavice čez, da drži.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:05:38   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

rija, upam, da obkladkov ne boste potrebovali


jaz tudiuser posted image

zdaj je na voltarenu, normalno živahen, prej pa je umiral pri 39,4 user posted image  ima pa angino in AB po treh letih in krizaaaa....noče sirupa, pljuva ven...

torej: kak naj najbolje dobim vanj sirup, dokler ne pogrunta in se sprijazni, da ni tak strašenuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:08:23   
Petka09
Rija, kaj pa rezine surovega krompirja navezat na podplate oz. dat v bolj oprijete štumfe in naj gre s tem spat? Meni je vedno to "potegnilo" vročino ven. Vedno! Oz. je preprečevalo prvi dan, ko vročina najbolj raste, da bi previsoka zrasla. Kasneje kak dan pa jo je popolnoma potegnilo ven in se ni več ponovila. Krompir res dela čudeže. Tut pri moji tamali sem to probala... dva dni sm jo pustila z vročino in dala kvečjemu Calpol, pol tretji popoldan in čez noč pa kar krompir... In vročija je padla, prešvicala se je in konc.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:12:16   
rija
smo že dajali danes....ker je meni to moja mami vedno delala in je pri meni delalo ćudeže...ma v bistvu niti sirupov nisem poznala....ampak tamali je danes tulil po defoltu tak, ko da bi ga iz kože jemali....da non noče krompirja v štumfiuser posted image

iščem možnosti za primer, ko voltaren popusti, calpol še ne prime ali pa gre calpol proti koncu, pa voltarena ne smem dati...kritična je navadno kakšna urauser posted image

upam, da bo noč mirnauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:30:18   
Petka09
rija, a tako živčen je danes tamali? hehe... Joj, saj ni tamalim fajn, ko so bolani.

Pa ne pomaga, če ga probaš našuntati oz. rečt, da mu bo potem boljše in bo spet dobre volje, če si bo pustil krompir? enako za sirup..... Jaz vem, da tut nisem marala vseh teh protivročinskih ukrepov kot mali otrok, ampak mi je mama zmeraj to tako lepo predstavila in mi zagotovila, da se bom ravno zaradi tega počutila boljše.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:34:46   
rija
zlo živčen, če samo vidi kaj, kar po njegovem ne paše na noge...je rekel, naj mu dam svečkouser posted image

šuntam ga tak, da že sama sebi verjamem....tamali pa nič...


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:38:48   
Shorty_
a, če ga probaš našuntati oz. rečt, da mu bo potem boljše in bo spet dobre volje, če si bo pustil krompir? enako za sirup..... Jaz vem, da tut nisem marala vseh teh protivročinskih ukrepov kot mali otrok, ampak mi je mama zmeraj to tako lepo predstavila in mi zagotovila, da se bom ravno zaradi tega počutila boljše.
IZVIRNO SPOROČILO: rija

zlo živčen, če samo vidi kaj, kar po njegovem ne paše na noge...je rekel, naj mu dam svečkouser posted image

šuntam ga tak, da že sama sebi verjamem....tamali pa nič...

Naj bo noč mirnauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 20:39:46   
Petka09
Glej, pol pa pač probaj zdržat zdej to, ker očitno drugega ne preostane user posted image . Saj če ma AB potem bo itak šlo hitro na bolje. Najbolj kritični so prvi dnevi, ko bolezen napreduje.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 21:05:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 21:27:45   
Anonimen
najbrž me boste napadle, ampak rija poskusi mu dati polovičko ali četrtinko lekadola. pri našem ne pomaga nič drugega. calpol sploh ne prime. nekaj časa smo imeli naprosyn sirup, pa je tud bolj "blažev žegen" user posted image

upam, da bo vse ok user posted image

lahko pa mu rečeš, da pridemo čez 14 dni, pa da se mora pozdravit do takrat. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 21:41:09   
ZmajTolovaj
Jaz bi v kritičnem primeru uporabila tudi podkupnino, da vzame sirup; bohpomagaj vem da ni vzgojno, ampak naši tamali sem enkrat obljubila kinder jajčko, ko tri dni ni hotela kakat, da jo je že vse bolelo. Pa je šlo ... user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
25.1.2010 22:03:56   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz bi v kritičnem primeru uporabila tudi podkupnino, da vzame sirup; bohpomagaj vem da ni vzgojno, ampak naši tamali sem enkrat obljubila kinder jajčko, ko tri dni ni hotela kakat, da jo je že vse bolelo. Pa je šlo ... user posted image


ma kaj ni vzgojnouser posted image ...sej ne rabi bit vse vzgojno. važno je, da je kakala.

Rija, jaz sem naši dala krompir...hočeš-nočeš-moraš...ni pa prijetno, ker ima telo povišano temp., krompir je pa mrzel.

Za nagravžen sirup isto...treba je spit, zraven sem ji pa dala sok ali čaj za poplaknit. Je pa bilo teško ponoči, če ni hotla sirupa...sem ga pokapljala po celi posteljiuser posted image .
Sedaj popije vse kar mora, sam da ima zraven za pit pijačo z dobrim okusom. 

Tudi jaz vam želim mirno noč.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 7:30:01   
uškinamama
Kakšna je bila noč? user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 7:39:07   
Hope2
Upam, da je bila noč res mirnauser posted image .
Sem malo pozna, ap vseeno. Enkrat mi je ena mama dala nasvet, da daje po inekciji  sirup v usta, ko malček že spi. Počasi, da sproti požira. Probaš čimbolj k ličkam vlivat. Tudi če je buden se lahko da z inekcijo, na stran, k dlesnim pri ličkah, požre, brez da bi se jezika dotaknilo in s tem okusilo.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 8:18:14   
aprilčica07
Hope2: no, mi tako delamo, ker drgači naš mulček ne pogoltne nobenega sirupauser posted image

rija: upam, da ste bolšeuser posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 9:39:48   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: rija

torej: kak naj najbolje dobim vanj sirup, dokler ne pogrunta in se sprijazni, da ni tak strašenuser posted image


nas 2-letnik sirup izbruha, ker mu je tolk bljak user posted image  tko da mu se vedno dajem svecke (raje dobi svecke, kot sirup - pa ti stekaj user posted image ) sicer pa ne vem, kolk je to uporabno za 3-letnika...


ja, samo AB se ne dobi v svečkah? ali?
moj s svečkami nima najmanjšega problema. pri vročini jih dajem vedno, ker potem vem, da je dobil točno dozo....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 9:41:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
lahko pa mu rečeš, da pridemo čez 14 dni, pa da se mora pozdravit do takrat. user posted image


sem rekla, kaj naj sporočim B.....? pa pravi...da je še samo 9 dni sirupauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nujno: kisovi obkladki pri vročini?
26.1.2010 9:44:21   
rija
sicer pa...zakuhaj je na 40 user posted image  HB ni fasal krčauser posted image

sirup: dizasteruser posted image  ni pomagalo nič....vmes je bruhal....smo prosili, molili, obljubljali, se drli....in ko je bil od joka že čisto hin, ga je pogoltnil..v malo manj hudi obliki smo meli pred eno uro....da ne omenjam, da se vse lepi, ker ga pljuvauser posted image

mam  tudi sama eno kapavko za sirupe, sicer super zadeva pri manjših otrocih, sem mu pri enem letu dajala z njo...samo pri 4 ne paliuser posted image  itak vse izpljune in si drži usta doluser posted image

zdaj si pa spijem kavo, ker bo prehitro zopet ura za sirup.....računam pa, da bo po enih 6 doziranjih popustil....

< Sporočilo je popravil rija -- 26.1.2010 9:45:00 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?