|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 1:07:05   
Olivija
Priklopljene imam Euronews in zdaj so že v tretjo kazali svežo špansko ministrico za obrambo, ki je v 7. mesecu noseča in  je  ravnokar obiskala španske vojake v Afganistanu.

Res me zanima, kaj žene noseče ženske prevzeti tako funkcijo? A bo ta ženska dejansko kaj videla svojega otroka, na porodniško verjetno ne bo šla? Mogoče bo pa oče z otrokom?

Mah res, men se že na službeni poti ne da hodit, kaj šele, da bi si kaj takega nakopala. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 6:42:07   
caillou
Vso pravico ima biti noseča in vso pravico ima izkoristiti porodniški dopust. Mene bolj zanima, zakaj hudiča se je sploh spravila na tak položaj, če.... ? Ah, sto ljudi, sto čudiuser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 8:13:44   
fusia
Ambicioznost in želja po otroku se včasih ne izključujeta. user posted image

Drugač pa malo čudna kombinacija noseča ženska = ministrica za obrambo. Pa ravno za obrambo, no user posted image . Samo kar poglejte špansko vlado, se mi zdi, da je enako število ministric kot ministrov. Pa pri nas?

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 9:20:03   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Priklopljene imam Euronews in zdaj so že v tretjo kazali svežo špansko ministrico za obrambo, ki je v 7. mesecu noseča in  je  ravnokar obiskala španske vojake v Afganistanu.

Res me zanima, kaj žene noseče ženske prevzeti tako funkcijo? A bo ta ženska dejansko kaj videla svojega otroka, na porodniško verjetno ne bo šla? Mogoče bo pa oče z otrokom?

Mah res, men se že na službeni poti ne da hodit, kaj šele, da bi si kaj takega nakopala. user posted image


A pa nisi mogoče pomislila, da je ona že nekaj časa ministrica za obrambo in se je pač odločila imeti otroka? In zakaj ne bi šla na porodniško? Itak ni v vsaki državi porodniška 1 leto tako kot pri nas. Sej na Nizozemskem gre mama po 3m v službo, otrok pa v varstvo. Je zato slaba mama? Ker nima takih privilegijev kot jih imajo Slovenke (pa še vedno se pritožujete)?

Meni se zdi fajn, da niso vse ženske take, da ko imajo enkrat družino čisto pozabijo na službo in je za njih to samo stvar, kjer so zaradi denarja. In mislim, da se otroka in kariero da združit. Sploh pa imajo otroci ponavadi tudi očeta, tako da ni potrebe da jim je mama ves čas na voljo.

Drugače pa se mi zdi ideja, da npr. očka izkoristi vsaj zadnja 2m porodniške super. In gre mamica lepo v službo. Otrok pa preživi še malo časa z očetom.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 9:38:44   
daddy
  Ja, men je tud malo čudno vprašanje tole. Saj je noseča, ni deformirana ali kakorkoli drugače omejena. Če nosečnost ni rizična ( kar očitno ni, če lahko potuje okrog ), lahko brez problemov opravlja svojo funkcijo. Ima pa za sabo tudi svojega namestnika, z vsemi potrebnimi pooblastili, tako kot vsak minister. Plus še cel kup ljudi za sabo.
  Z otrokom bo pa najbrž tolk, kolikor ji po zakonu pripada. Nikjer na svetu ni tako urejeno, da kot minister ne bi smel imeti otrok.

< Sporočilo je popravil daddy -- 20.4.2008 9:39:32 >

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 9:54:28   
CatJa
Meni se ne zdi nič čudnega. Meni se na njenem mestu sicer v pozni nosečnosti ne bi dalo letat naokrog, sploh pa ne v Afganistan. To, da je ministrica, in še noseča po vrhu, pa ne vem, zakaj bi blo tako čudno.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 10:01:41   
piščanc
jaz se strinjam z olivijo. neodgovorno od bodoče mamice, da se ne misli posvetiti vlogi matere. ker vloga matere je veliko bolj pomembna, kot ministrstvo za obrambo. ministrstvo lahko vodi kdorkoli, mati svojemu otroku je lahko pa samo ena. in ja, ko se odločiš za materinstvo je to najpomembnejša vloga, ki jo sprejmeš in ta ti more biti najpomembnejša vsaj dokler otrok ne gre v osnovno šolo, če ne v srednjo. če pa se karieri ne moreš odpovedati, pa je zelo neodgovorno planirati družino. in pika

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 10:01:55   
Anonimen
Mogoče bo pa na "Želimo si novega člana" kako vprašanje manj: Noseča sem 14 dni, ali grem lahko z letalom na morje?

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 10:08:04   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Mogoče bo pa na "Želimo si novega člana" kako vprašanje manj: Noseča sem 14 dni, ali grem lahko z letalom na morje?


Upam, ja...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 10:21:53   
kepa*
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

jaz se strinjam z olivijo. neodgovorno od bodoče mamice, da se ne misli posvetiti vlogi matere. ker vloga matere je veliko bolj pomembna, kot ministrstvo za obrambo. ministrstvo lahko vodi kdorkoli, mati svojemu otroku je lahko pa samo ena. in ja, ko se odločiš za materinstvo je to najpomembnejša vloga, ki jo sprejmeš in ta ti more biti najpomembnejša vsaj dokler otrok ne gre v osnovno šolo, če ne v srednjo. če pa se karieri ne moreš odpovedati, pa je zelo neodgovorno planirati družino. in pika


U mater. To pomeni, da se moramo do otrokovega vstopa v srednjo šolo popolnoma odpovedat karieri al kako? Pa kaj smo  v srednjem veku?


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 10:30:19   
CatJa
neodgovorno od bodoče mamice, da se ne misli posvetiti vlogi matere. ker vloga matere je veliko bolj pomembna, kot ministrstvo za obrambo. ministrstvo lahko vodi kdorkoli, mati svojemu otroku je lahko pa samo ena.


Kje pa piše, da se je odpovedala vlogi matere? In ministri so tudi očetje. Potem ne bi smeli bit več ministri? Ker otrok ima samo enega očeta ....

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 11:25:03   
Olivija
Meni je čudno, ker vem kakšen urnik in kakšne obveznosti imajo ministri, je pa čisto sveža, šele 5 dni je na položaju in tudi vidim kako moja služba vpliva na otroka, ravno zaradi tega, ker sem ogromno odsotna. In zato komaj čakam, da bo predsedovanje mimo.

Sem pa med študijem delala kot varuška pri eni veleposlanici v LJ, ne vprašte kolikokrat sem tolažila tamale dve, ker je bila mama cele dneve odsotna, potem je pridirkala domov in se pripravila naprej za večerne obveznosti. Meni se je srce trgalo. Oče je bil pa itak tudi na nekem visokem položaju in ni živel z njimi v LJ. In mi je potem enkrat rekla njena petletnica: "Kako si ti lahko vesela, da imaš očija."

Nimam nič proti karieri, ampak so pa tudi kariere zelo različne in verjetno so tudi take službe, ki dopuščajo družinsko življenje, samo dvomim, da je ministrski položaj tak.


< Sporočilo je popravil Olivija -- 20.4.2008 11:41:17 >

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 11:44:04   
daddy
Ji pač paše tako. Nobenega od nas ne bo zaradi tega nič manj user posted image .

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 11:49:06   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Ji pač paše tako. Nobenega od nas ne bo zaradi tega nič manj user posted image .


Verjetno, jaz zase vem, da mi ne ustreza, pa sem med študijem še drugače razmišljala. Kaj češ danes grem za pet dni v Pariz, tamala ima pa vročino. user posted image   (trenutno spi)

Pa vem, da bo v dobrih rokah, ker si tudi drugače vso oskrbo in vzgojo deliva.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 12:19:38   
daddy
   V Pariz, kaj? No, potem mi pa sporoči, kakšne barve je v resnici Eiffilov stolp ( na razglednicah je zlate, pa pravijo da v resnici ni ) ....


  Drugače pa, ja, kaj vem, vse se da, če se hoče. zaradi dejstva, da se ti bo rodil otrok, po mojem ni potrebe, da se ravno ustavi svet, ali pač? za ministrico pa čist verjamem, da si bo vse zorganizirala tako kot je treba in prav.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 12:27:35   
Mijavček
Jaz sem razumela, da so jo komaj izvolili za ministrico.... Mah kaj pa vem,....., mal je čudno ja.... jest se ne bi odpovedala tistim mesecem porodniške za ministrovanje....

Eifflov stolp je čokoladno rjav.user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 12:37:20   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Priklopljene imam Euronews in zdaj so že v tretjo kazali svežo špansko ministrico za obrambo, ki je v 7. mesecu noseča in  je  ravnokar obiskala španske vojake v Afganistanu.

Res me zanima, kaj žene noseče ženske prevzeti tako funkcijo? A bo ta ženska dejansko kaj videla svojega otroka, na porodniško verjetno ne bo šla? Mogoče bo pa oče z otrokom?

Mah res, men se že na službeni poti ne da hodit, kaj šele, da bi si kaj takega nakopala. user posted image




Drugače pa se mi zdi ideja, da npr. očka izkoristi vsaj zadnja 2m porodniške super. In gre mamica lepo v službo. Otrok pa preživi še malo časa z očetom.


Se čisto strinjam in tudi pri nas ni tako, da bi se jaz zdaj odpovedala čisto vsemu - tudi nisem tip zato.

Meni se zdi krasno, da ima tudi on tako službo, da je ob 15:45 doma, ima sicer tudi službene poti in izobraževanja v tujini, ampak to ni tako zelo pogosto in otroka to kar dobro prenašata.


Minister ima pa zelo veliko obveznosti, tudi v tujini, kaj šele doma. Želim pa otroku eno fajn varuško, v primeru, da ima oče tudi kakšno hudo kariero.  user posted image

Daddy, upam da bom sploh prišla do Eifflovega stolpa ob dnevni svetlobi - mogoče ja, ker je tam na severu zdaj že daljši dan. user posted image

Še komentar na srednji vek: Koliko pa mislite, da so se dejansko mame ukvarjale z otroci v srednjem veku?


< Sporočilo je popravil Olivija -- 20.4.2008 12:39:53 >

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 13:13:31   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

jaz se strinjam z olivijo. neodgovorno od bodoče mamice, da se ne misli posvetiti vlogi matere. ker vloga matere je veliko bolj pomembna, kot ministrstvo za obrambo. ministrstvo lahko vodi kdorkoli, mati svojemu otroku je lahko pa samo ena. in ja, ko se odločiš za materinstvo je to najpomembnejša vloga, ki jo sprejmeš in ta ti more biti najpomembnejša vsaj dokler otrok ne gre v osnovno šolo, če ne v srednjo. če pa se karieri ne moreš odpovedati, pa je zelo neodgovorno planirati družino. in pika


Pa ti si usekana! Daj poglej malo okrog sebe in vidla boš ogromno žensk s kariero, hkrati so pa tudi dobre mame! Jst res ne vem, kje pobirate take ideje user posted image . Pa ne vem od kje vam ideja, da se ne bo posvetila vlogi matere? A ti je povedala user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 13:21:54   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Mogoče bo pa oče z otrokom?




in kaj naj bi blo s tem narobe? user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 13:28:40   
natalia
jaz se strinjam z olivijo. neodgovorno od bodoče mamice, da se ne misli posvetiti vlogi matere. ker vloga matere je veliko bolj pomembna, kot ministrstvo za obrambo. ministrstvo lahko vodi kdorkoli, mati svojemu otroku je lahko pa samo ena. in ja, ko se odločiš za materinstvo je to najpomembnejša vloga, ki jo sprejmeš in ta ti more biti najpomembnejša vsaj dokler otrok ne gre v osnovno šolo, če ne v srednjo. če pa se karieri ne moreš odpovedati, pa je zelo neodgovorno planirati družino. in pika



ti to resno?user posted image


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 13:42:45   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Mogoče bo pa oče z otrokom?




in kaj naj bi blo s tem narobe? user posted image



Kako lahko sploh to vprašaš, valda je glavna naloga ženske, da je mama in oče pa res nima kaj zraven praskat. Kot kaže lahko njegovo vlogo zreduciramo na "darovalec semena". user posted image

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 13:51:56   
natalia
user posted image tako!user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 15:09:05   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: petja

IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Mogoče bo pa oče z otrokom?




in kaj naj bi blo s tem narobe? user posted image



Kako lahko sploh to vprašaš, valda je glavna naloga ženske, da je mama in oče pa res nima kaj zraven praskat. Kot kaže lahko njegovo vlogo zreduciramo na "darovalec semena". user posted image


To je bila pozitivna pripomba in ne sarkastična. Čisto ok se mi zdi, če je oče z otrokom.

Samo ponavadi (pišem ponavadi) take ženske nimajo partnerjev z nezahtevnim službam, vsaj jaz ne poznam nobenega takega primera. Se mi sicer zdi, da je pri nemški ministrici za družino tako.

Pa povejte mi, kako se lahko na takem položaju posvetiš potrebam dojenčka? A vi resno mislite, da je delovnik ministra od 8 -17? In potem ima še vse vikende proste, ziher ja - to pa je zdaj sarkastično.

Hm in zakaj je tako, da ima prvih 105 dni mama porodniški dopust?

Brez zveze, nimam časa za kreg, ker se moram svoji karieri posvetiti ...

< Sporočilo je popravil Olivija -- 20.4.2008 15:17:45 >

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 15:25:02   
Olivija
samo še nekaj, mene je presenetilo to, da je sredi nosečnosti prevzela tako funkcijo. In žal je še vedno tako, da morajo biti ženske noseče in so moški darovalci semena. Bi se jaz  tudi veliko lažje odločila za tretjega, če bi vedela, da ga on lahko donosi in doji, potem bi pa res bilo vse deljeno. user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Noseča ministrica v Afganistanu
20.4.2008 16:07:57   
BUŠICA
jooooj ženske! a so potem tudi zvezdnice a la g.Lopez zanič mame,ker ima dojiljo pa varuško....pač veliko žensk se noče odpovedati karieri-zakaj bi-če ji uspe eno in drugo! saj se ona matra s tem, ne pa ve.
in ne metat v isti koš ženske, ki se po letu dni porodniške vrnejo na delovno mesto(kjer jih BTW noben ni pogrešal,ker jih je nekdo menjal) in delajo svoje delo naprej in ženske, ki so se prekleto trudile za svojo kariero(in nimajo časa leto dni vozičkat po vasi).

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?