|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociacije, ...
9.1.2014 18:36:41   
patrino
Tole sem danes dobila na meil. Zanimivo mi je. Nikoli izpeta tema in nikoli dolgočasna. Ob takšnih imajo ponavadi moderatorji in administratorji dosti dela. Sploh sedaj, ko se je režim še malo poostriluser posted image .
No da vržem atomsko- tudi jaz se strinjam s tistim kar pravi Andrea- njegova mati se je definitivno prav odločila.
http://www.youtube.com/watch?v=RCrFukZ0e00
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 18:48:13   
Izabelina
user posted image tut js mislm, da se je prou odločila...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:10:47   
tashq
tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:12:07   
alda
V tem primeru se je vsekakor prav odločila user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:12:23   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

user posted image tut js mislm, da se je prou odločila...

Kdo bi nam potem takole lepo božal ušesa, če bi se odločila drugačeuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:13:13   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: tashq

tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?


zato pa sem napisala V tem primeru, ker v drugačni situaciji bi se bilo res za vrašat kaj je prav.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:25:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?

Ja to je vprašanje na katerega je verjetno najtežje odgovoriti. Ob tem lahko zase rečem le to, da ob spočetju najinih otrok midva v tej smeri nisva ravno veliko razmišljala. Prav zaradi tega nisem nikoli pri nobenem od treh šla na nuhalno in morfologijo. Mogoče sem čudna, vendar enako je vsakokrat čutil tudi partner. Nekako si ne znam predstavljati, da bi stala tam in bi dobila v roke izvide, da ima najino nerojeno dete toliko in toliko odstotkov možnosti, da je Downček ali kaj podobnega ter bi se morala odločiti ali prekinem nosečnost ali ne. To mi je vedno delovalo nekako tako, kot bi procentualno izračunali koliko imam možnosti, da mi pade na cesti na glavo kandelaber, ker sem pač toliko in toliko visoka, tolikokrat in tolikokrat grem po tistem pločniku in ponavadi ob tej in tej uri.
Če so mi misli kdaj splavale v tej smeri, sem se nekako zanesla na to, kar pravi marsikateri porodničar, da naše telo , plod z določenimi napakami pač sam izloči.
Mogoče sem bila v iber naivna, mogoče sem imela srečo večjo kot pamet- končalo s eje vse tako kot se mora in kot smo si vsi želeli. Odločanje o tem ali bi- ali ne bi mi je bilo pa vseeno prihranjeno.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:25:47   
Lukka
user posted image user posted image

Tezka tema... Takole bom napisal. Vsak se odloca sam v takih situacijah. Moje osebno mnenje pa je, da ce bi zenski, ki donasa mojega (najinega) otroka svetovali tak potek dogodkov tega ne bi pustil.
Sprejel bi polzka v kakrsnem koli stanju in s kakrsnimi koli posledicami. V kolikor bi slo za zivljenje matere, potem ne bi imel nobene besede, kar je tudi prav!
Je pa to odlocitev vsake posebej in vsakega posebej. Menim pa, da je najbolj pomembno, da je otrok ljubljen. In ljubezen premaga vse, cetudi ubozcka, invalida, slepega, gluhega... seveda je za starse to bolece, vendar otrok, ki se tak rodi, takoj vstopi v ta svoj svet inz njim zivi. Naloga nas starsev pa je, da mu njegove drugacne potrebe zadovoljimo v maksimalni meri!
Ko smo pred meseci imeli pregled za DS, sva dobila uradne podatke. Ni bilo ugotovljene moznosti. Ampak, cetudi bi bila, bi naju vprasali, ker sva pac samo midva tista, ki lahko o tem odlocava, bi jaz osebno rekel Ni pomembno.
Moz bi sicer vse gledal bolj s strani stroke, vendar vem., da mi ne bi niti za trenutek oporekal.
Ampak spostujem pa vse, tudi tiste, ki so bili iz takih in drugacnih okoliscin primorani v svoji stiski poseci po tem. Stiske so razlicne. Ce nekdo nima denarja, je lahko zanj taka stiska prav tako velika, kot na drugi strani pri nekom, kjer otroku ugotovijo mozno invalidnost, DS ali karkoli drugega.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:30:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?


zato pa sem napisala V tem primeru, ker v drugačni situaciji bi se bilo res za vrašat kaj je prav.


Samo preden se v takem primeru odločaš za splav nimaš pojma med katerimi odstotkibo tvoje dete......zato je brez veze govoriti o temu kakšna odločitev je prava in kakšna je napačna.......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:38:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?


zato pa sem napisala V tem primeru, ker v drugačni situaciji bi se bilo res za vrašat kaj je prav.


Samo preden se v takem primeru odločaš za splav nimaš pojma med katerimi odstotkibo tvoje dete......zato je brez veze govoriti o temu kakšna odločitev je prava in kakšna je napačna.......


Ja tale prav in narobe zveni ( se bere)malo bedasto, saj je odločitev res vsakega posameznika po svoje pravilna, ker se gre pač za njegovega otroka.
S tem " prav" je bilo z moje strani bolj mišljeno v smislu, kako škoda bi bilo, če ne bi tega čudovitega pevca nikoli bilo .

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:44:44   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

tudi jaz mislim,da se je prav odločila...

bi pa jaz drugače vprašala:če bi bil Andrea res prizadet(nezmožen samostojnega življenja,mogoče celo na stopnji vegetiranja),bi bil odgovor enak?se je mati prav odločila?


zato pa sem napisala V tem primeru, ker v drugačni situaciji bi se bilo res za vrašat kaj je prav.


Samo preden se v takem primeru odločaš za splav nimaš pojma med katerimi odstotkibo tvoje dete......zato je brez veze govoriti o temu kakšna odločitev je prava in kakšna je napačna.......



Liljana moj odg. se je nanašal na že rojenp dete.
Tukaj pri Bocheliju slepota ni bila prepreka ,da nebi živel kvalitetno polno življenje.
V primeru pa da se ti otrok, ki ima hude fizične in psihične težave,vsako dnevne bolečine,... pa se mi zdi ,da bi bil splav boljša rešitev ,kot pa otroka roditi zaradi prepričanj, da je dovolj ljubezen in se bo vse premagalo. Daleč od tega.
Sem delala vsega skuap 9let z otroci s posebnimi potrebami eno leto z zelo težkimi duševnimi in fizičnimi motnjami in lahko mi verjameš, da nobena velika ljubezen ne more otroku in staršu odvzeti bolečine takšne in drugačne, ki jo doživljajo.

Sicer pa je vsak za svojo odločitev odgovoren sam !

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 19:52:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda


V primeru pa da se ti otrok, ki ima hude fizične in psihične težave,vsako dnevne bolečine,... pa se mi zdi ,da bi bil splav boljša rešitev ,kot pa otroka roditi zaradi prepričanj, da je dovolj ljubezen in se bo vse premagalo.


Ja....samo pravim, ko se odločaš ali splav ali ne nimaš pojma v katero skupino bo spadalo tvoje dete.....ali bo zgolj slepo ali gluho in bo vseeno lahko živelo t.i. kvalitetno in polno življenje, ali bo imelo hude fizične in psihične težave, ali se bo rodilo mrtvo......ali pa bo zajeto v tistih 20 %, ko mu ne bo nič......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:00:33   
Lukka
Alda

Najprej kapo dol, da si bila poklicno s temi ljudmi. Ce ti ni odvec, bi te lepo prosil, da napises kaj vec o njihovem dojemanju situacije...

Zagotovo ti gledas na to drugace, kar je tudi prav! Res pa je, nikoli ne mores vedet, ali bo ali ne bo invalid. Tega ne mores vedet. Samo domneva se lahko in matere, in hitro si clovek ocita in rece, mogoce pa ne bi bil, pa sem vseeno to storil/storila.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:14:00   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

user posted image tut js mislm, da se je prou odločila...

Kdo bi nam potem takole lepo božal ušesa, če bi se odločila drugačeuser posted image



ja, čeprou ko se je odločila ni vedla kaj bo z otrokom... in tut če ne bi "tako lepo božal ušes" bi se za moje pojme odločila pravilno...



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:18:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
S tem " prav" je bilo z moje strani bolj mišljeno v smislu, kako škoda bi bilo, če ne bi tega čudovitega pevca nikoli bilo .


seveda je prav, ko je pa srečen konec. ne bi pa nikoli takole slišala za tragično zgodbo otroka s anencefalio recimo.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:20:59   
mateyka
najlepša njegova pesem mi je pa pesem o zemlji user posted image user posted image
user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=kCrWxKoOhH8

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:30:03   
Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
S tem " prav" je bilo z moje strani bolj mišljeno v smislu, kako škoda bi bilo, če ne bi tega čudovitega pevca nikoli bilo .


seveda je prav, ko je pa srečen konec. ne bi pa nikoli takole slišala za tragično zgodbo otroka s anencefalio recimo.


Ja, ampak pri anancefaliji pa gre za popolnoma drug primer. Tam pa ni resitve. Otrok umre takoj ob rojstvu. Ali pa zelo, zelo v kratkem. V nekaj urah pravzaprav.
Nekako kolikor jaz razumem, gre tu za vprasanje, ali imeti in ZIVET s takim otrockom, ki je pac drugacen, potreben stalnega, najbolj kvalitetnega zadovoljevanja potreb.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:33:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Res pa je, nikoli ne mores vedet, ali bo ali ne bo invalid. Tega ne mores vedet.


ne moreš tako posploševat. premisli preden kar nekaj rečeš. v določenih primerih veš. če je patau sindrom portjen, točno veš da bo invalid. če mu manjkajo možgani, potem veš. hude stvari se da zdaj že dobro videt. 4D ultrazvok je že prav napreden, se marsikaj vidi, kako se kri pretaka skozi prekate v srcu recimo in če bo srčna napaka, kako je spino bifido, anencefalia.. tako da "nikoli ne moreš vedet" enostavno ni res.

je pa res da se ne ve, če se govori na pamet, gleda povprečje ali računa procente (kot recimo pri nuhalni). pri AC pa ni nikoli dvoma, če je rezultat slab.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:39:01   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
S tem " prav" je bilo z moje strani bolj mišljeno v smislu, kako škoda bi bilo, če ne bi tega čudovitega pevca nikoli bilo .


seveda je prav, ko je pa srečen konec. ne bi pa nikoli takole slišala za tragično zgodbo otroka s anencefalio recimo.


Ja, ampak pri anancefaliji pa gre za popolnoma drug primer. Tam pa ni resitve. Otrok umre takoj ob rojstvu. Ali pa zelo, zelo v kratkem. V nekaj urah pravzaprav.
Nekako kolikor jaz razumem, gre tu za vprasanje, ali imeti in ZIVET s takim otrockom, ki je pac drugacen, potreben stalnega, najbolj kvalitetnega zadovoljevanja potreb.



Ja v bistvu je Andrea nekakšno izhodišče za takšno vprašanje oz. asociacija na to temo. Je pa tema res težka, za marsikoga boleča in izrazito osebna. Resnično je nisem odprla z namenom, da se komu odpirajo stare rane ali kaj podobnega, temveč, ker se da nanjo dosti podebatirati.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:44:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Nekako kolikor jaz razumem, gre tu za vprasanje, ali imeti in ZIVET s takim otrockom, ki je pac drugacen, potreben stalnega, najbolj kvalitetnega zadovoljevanja potreb.


ti kar po svoje razumi še naprej, drugim pa pusti, da govorijo o stvareh bolj na široko. ok?

in andrea ni nek hud invalid, ki potrebuje "stalno, najbolj kvalitetno zadovoljevanje potreb". je kar precej samostojen. tako da raje ne bi o primerjavah...

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.1.2014 20:45:04 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:46:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


je pa res da se ne ve, če se govori na pamet, gleda povprečje ali računa procente (kot recimo pri nuhalni). pri AC pa ni nikoli dvoma, če je rezultat slab.


Imaš vseeno določene primere, ko ne morejo zdravniki vedeti, ali bo otrok prizadet ali ne......recimo meni so trije zdravniki povedali praktično enako.....da imam 20 % možnosti, da bo z otrokom vse vredu in da je 80 % možnosti, da ne bo (in to da ne bo je zajemalo zelo širok spekter, od slepode, prizadetih udov, organov do odmrtja plodu oz. smrti......šlo je pa za norice v petem tednu nosečnosti......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:50:07   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
je pa res da se ne ve, če se govori na pamet, gleda povprečje ali računa procente (kot recimo pri nuhalni). pri AC pa ni nikoli dvoma, če je rezultat slab.


Imaš vseeno določene primere, ko ne morejo zdravniki vedeti, ali bo otrok prizadet ali ne......recimo meni so trije zdravniki povedali praktično enako.....da imam 20 % možnosti, da bo z otrokom vse vredu in da je 80 % možnosti, da ne bo (in to da ne bo je zajemalo zelo širok spekter, od slepode, prizadetih udov, organov do odmrtja plodu oz. smrti......šlo je pa za norice v petem tednu nosečnosti......


ja, sej o tem govorim. to je res, če se računa procente in povprečje. ne pa ko se dela genetske teste ali ko kaj pomembnega dobesedno manjka (kot so možgani npr.). pa tudi tako je - če se vidi na 4D, da ima srce težave, jih bo imel, ko se rodi. samo tukaj so spet procenti ne..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:51:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


Nekako kolikor jaz razumem, gre tu za vprasanje, ali imeti in ZIVET s takim otrockom, ki je pac drugacen, potreben stalnega, najbolj kvalitetnega zadovoljevanja potreb.



In dokler ni človek sam v taki situaciji bi velika večina imela in bi živela s takim otrokom......ko pa se sam znajdeš pred tem, da ne boš rodil zdravega otroka ampak prizadetega pa se znajdeš pred zelo veliko dilemo, še posebno če imaš možnost iti na splav.....

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:55:05   
mateyka
ali pa v dilemi, ko že imaš enega prizadetega otroka in nato še ena možnost prizadetega otroka v novi nosečnosti.. niso to lahke zadeve.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ni tako zabavno kot hujšanje ali asociaci...
9.1.2014 20:57:31   
alda
primerjanje Andrea in otroka z lažjo motnjo v duševnem razvoju ali pa telesnem je totalno zgrešeno.
Kot vsi vidimo, je on čisto samostojen pri skoraj vseh opravilih, živi normalno oz še kvalitetnejše življenje kot "videči!.
Če pa gledamo otroka , ki 24/h na dan je prikovan na posteljo, z aspiratorjem, masko za dihanjem, kojekakvo medikamentozno terapijo, epileptičnimi napadi, spazmi, pa še čim,...pa mislim , da se marsikateri starš vpraša :ali je prav da se moj otrok tako muči?
Kaj sploh ima od življenja, saj veliko njih sploh ne dojema okolice skoraj nič, ali pa popolnoma nič,...
Ali nisem bil-a preveč egoistična in ga obdržala zaradi svoje lastne prepričanosti, da sem super ženska.
Je pa najhujša stvar za tiste,ki smo delali in za starše gledat takega otroka v krču, bolečini, veš da je nekaj narobe, pa mu ne znaš pomagat, on ti pa ne more pokazati in niti povedati !!
Ja potem pa se res ,kakor koli se kruto sliši, vprašaš kaj je smisel takega življenja?
trpljenje, bolečina, borba??

Sama sem striktno PROTI splavu zaradi tega, ker otroka nočem imet, Ko enkrat delaš s takimi otroci in odraslimi ,si še kako hvaležen medicini, da tebi in otroku lahko pravočasno prepreči trpljenje .

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




IZBIRA IMEN
retacek

Izberite naljubšo ime za fantka

RENE (16%)

MATIC (39%)

JAKA (28%)

MARKO (17%)


Število vseh glasov: 668

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!