|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Male otroske smuci
12.10.2008 10:07:07   
Anonimen
Kaksne smuci so primerne za dobra tri leta staro puncko, "normale", plasticne (take so bile v mojih mladih casih user posted image ) in kaj se bolj splaca, kupiti rabljene na bolhi ali jih rentati, ce jih sploh imajo?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 10:19:43   
Mišni
Čisto odnisno od tega, koliko ima otrok volje.

Pri nas bi bile boljše plastične. Ampak jasno, na njih otrok ne more smučati, lahko samo malo hodi na njih naokoli. To bi bilo pri nas v redu, ker naše dete se spremeni v besno glisto, če mu kaj ne gre. Tako da je "smučanje" s pravimi smučmi pri treh letih bilo zaključeno v petih sekundah.

Če pa ima voljo in je vztrajna, potem bui ji pa jaz rabljene kupila. Samo če bi kakšne res cenejše dobila, ker zdaj je moda, da se rabljene prodajajo za toliko kot nove.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 12.10.2008 10:20:05 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 10:21:41   
tjašun
V kolikor gre prvič na sneg, bi ti svetovala ene ali rentane ali na sejmu kupljene prave smuči in prave pancarje. Zakaj? Z mojim partnerjem sva imela izkušnjo s prijateljevim sinom in plastičnimi smučmi- mulčku so se snemale dol, imel je normalne čevelčke za na smuči, padal je kar tako , jih je histerično metal z nog. Potem, mislim da ga kar nekaj zim niso pripravili na smuči.
Naša zgodba. Moj partner je učitel smučanja, smučke smo dobili od bratranca.... Pri 7 mesecih je obe peljal v nahrbtniku po smučišču, par metrov, je bilo vriskanja. Naslednje leto pri 1 letu in pol sta šle parkrat na "eno črto" s smučkami. Spustili smo se par metrov in je bilo dovolj. pri 2,5 letih sta šle na vrvice in smučale kar po celi progi. Tako se je tavelika naučila sama smučati pri 4,5 letih in je lani pri 6 že tekmovala. S tamičkeno pa sva lani na Cerknem drgnili dvosedežnico celo zimo brez vsega tako da se nam je brez karkoli speljala pri 3,g in je v marcu prismučala iz vrha do 4 sedežnice. Danes komaj čakata kdaj zapade sneg da gremo SMUČAT.
Vedno trdim, da s pravilnim pristopom, igro, sankami in drugimi pripomočki na snegu, otroku pričaraš občutek da je to to.
Uživajte, mi se že veselimo tedna v Avstriji, ko bomo lahko vsi skupaj smučali, brez postankovuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 10:23:14   
Anonimen
ker zdaj je moda, da se rabljene prodajajo za toliko kot nove.


Potem tudi ce kupim nove, ne izgubim nic user posted image , kar se financ tice.

Ceprav mi je se najbljizje ideja rentanja...samo mi lani ni kapnilo, da pogledam in vprasam se za otroske.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 10:25:59   
Anonimen
V kolikor gre prvič na sneg, bi ti svetovala ene ali rentane ali na sejmu kupljene prave smuči in prave pancarje.


Ja, tako stoji s smucanjem user posted image .
Vidim, da full dobro poznas stvari....mogoce ves za Cerkno, ce se jih da rentat, v bistvu vso opremo razen bunde?

Pa se eno vprasanje.
Ce gre v solo smucanja (ali kako se za otroke ze rece) ali vzame ucitelja, koliko koncentracije imajo ponavadi pri teh letih, ce morda ves?

(odgovor članu tjašun)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 20:03:20   
Mišni
Z mojim partnerjem sva imela izkušnjo s prijateljevim sinom in plastičnimi smučmi- mulčku so se snemale dol, imel je normalne čevelčke za na smuči, padal je kar tako , jih je histerično metal z nog.


No, tako je bilo pri nas s pravimi smučmi. Pa aja, moj partner je tudi učitelj smučanja.user posted image

Tako da ni pravila. Vse je odvisno od tega, kako vztrajen je otrok, koliko se zna potrudit za kakšno stvar.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tjašun)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 20:38:10   
tjašun
Mislim da na Cerknem nimajo za rentat smuči za otroke, bom jutri vprašala pa ti za 100% povem. Učitelj smučanja je sicer na začetku ca.1 uro (pri nas ko je to delal ati je bilo kdaj še manj). Pojdite do učitelja smučanja na smučišču in povejte kako in kaj, oni bodo najbolj vedeli. Se pa poskušajte doma več  pogovarjati, kako in kaj, če se ji dopade, pa kdo od sosedov še smuča, kakšnega vprašajta.... Zelo pomaga, no, vsaj nam je. Res pa je da velikokrat za to ni pravila, kot pravi Mišni, otroci so različni.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 21:14:00   
mayci
Midva sva se tudi odločila, da bomo za prvič smučke kar rentali, da vidiva, kako bo našemu fantu vse skupaj všeč. Potem bomo pa naprej razmišljali.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu tjašun)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 22:16:40   
Anonimen
Tako da ni pravila. Vse je odvisno od tega, kako vztrajen je otrok, koliko se zna potrudit za kakšno stvar


Aha, to mi najvec pove.
Skratka v akcijo bo treba potem pa bo feelingu naprej. Hvala vam za info!

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 22:17:02   
Anonimen
Mislim da na Cerknem nimajo za rentat smuči za otroke, bom jutri vprašala pa ti za 100% povem.


Ce se spomnis, bi bilo super :).

(odgovor članu tjašun)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Male otroske smuci
12.10.2008 22:18:26   
Anonimen
Mišni in tjašun, vidim da obvladata, a mi povesta se nekaj?

Glede da to, da jaz smucam tako tako, kaj mi svetujeta? Jo dam kar takoj v solo ali je bolje, da z njo malo hodim (ali kako bi se reklo user posted image ) po snegu, da se navadi na smuci in na sneg?

(odgovor članu tjašun)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Male otroske smuci
13.10.2008 9:18:54   
muška
Kot učiteljica smučanja ti svetujem, da jo daš v smučarski tečaj v skupino. Če imajo v vrtcu organizirane smučarske tečaje je to super. Otroci v skupini se dosti naučijo, ker skupina "potegne" za sabo. Ne rabiš kupovat nobenih plastičnih smučk, ker se otroci, ki še nikoli niso stali na smučkah učijo skozi postopek in sicer najprej hodijo samo s pancarčki, potem si dajo eno smučko, nato drugo itd. Kako je z rentanjem opreme na vašem koncu ne vem, ponavadi renta vsako smučišče, tudi organizatorji smučarskih tečajev to omogočijo - vsaj na našem koncu. Vsekakor pa, če boš kupila opremo, kupi samo pancarje, smuči in čelado. Palic otrok še ne rabi, so mu samo v napoto!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Male otroske smuci
13.10.2008 10:04:37   
maca123
Muška, glede na to da si domača v smučanju me zanima kdaj je najbolj primeren čas, da se melega počasi začne učit, da se ga prvič postavi na smučke?
Naša mali bo to zimo star 2leti in 9mesecev. Je še prekmalu ali ne? Kako naj sploh začnemo?
Jez sem se naučila smučat zelo zgodaj pri treh sem se že sama peljala ampak takrat so bili drugi časi.?
Hvala

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Male otroske smuci
13.10.2008 10:14:10   
muška
Joj veš, to je težko določit. Jaz npr. imam dva otroka, oba z možem učiva smučanje, pa je večji sin stal na smučkah in se "vozil" že pri 2 letih , medtem ko sva manjšega pri teh letih začela komaj navajat na smučke, ker prej ni hotel.
Vsekakor pa ne silit, če noče pač noče, bo drugo leto.

Moj večji bo kmalu star 5 let in se samostojno vozi po vseh progah, pri nas na mariborskem Pohorju se pripelje v dolino. Edino na vlečnico ga ne moreva spravit, ni šans,da bi šel sam gor user posted image  vsi žičničarji ga že poznajo in ga bodrijo, on pa ne in ne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maca123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Male otroske smuci
13.10.2008 14:42:05   
maca123
Muška potem pa samo toliko ali naj mu za začetek kupim plastične smučke da vidimo, kako se bo na njih sploh obnašal? Te mislimso na čeveljčke niso na pancarje, če se ne motim. Ali kako naj začnemo? Prvi korak?

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dobrodelna štafeta za Karolino – rešimo ji...
Otroci iz vse Slovenije so začeli teči štafeto za deklico Karolino, s katero želijo v Društvu Viljem Julijan zbrati čim ...
Kako ZARES pomagamo otrokovemu imunskemu s...
Antibiotike je pri zdravljenju otrok treba uporabljati smotrno, v omejeni količini in indikativno ter jih uporabljati iz...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?