|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mačke
22.7.2012 19:41:16   
muco
Poleg naših dveh domačih mačk, se je pojavila še ena, ki hoče biti naša. Ne pusti se ujeti, hrani se z ostanki naših mačk in kar je najhuje ..... dobila je mlade user posted image . Ti mladiči so zdaj stari kak mesec in veselo tekajo in se lovijo, ne pustijo pa se ujeti, ....in imamo sedem mačk.user posted image . Da ne nakladam preveč..... a mi zna kdo svetovati, kako se na kolikor toliko human način teh mačk , ki niso naše znebit !!!!
Za vsak nasvet, večjega poznavalca teh živali od mene se lepo zahvalim !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mačke
22.7.2012 20:50:11   
mateyka
ujemite jih s hrano - v kake škatle (sej veš, vrvica itd.) ali pa v hlev/sobo, pa zapret vrata, rokavice in debelo jakno gor in lovit s kako mrežo za ribe (sej veš, na dolgi palci). spakiraš v škatle za mačke in potem v kako zavetišče (to se moraš zmenit preden jih ujameš predvidevam)?
una muca bi morala bit potem sterilizirana (in ostale mucke tudi), ker če ne, bo mela cirka 2 legla na leto - vsako leto. pol pa seštej.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mačke
22.7.2012 21:05:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: muco

Poleg naših dveh domačih mačk, se je pojavila še ena, ki hoče biti naša. Ne pusti se ujeti, hrani se z ostanki naših mačk in kar je najhuje ..... dobila je mlade user posted image . Ti mladiči so zdaj stari kak mesec in veselo tekajo in se lovijo, ne pustijo pa se ujeti, ....in imamo sedem mačk.user posted image . Da ne nakladam preveč..... a mi zna kdo svetovati, kako se na kolikor toliko human način teh mačk , ki niso naše znebit !!!!
Za vsak nasvet, večjega poznavalca teh živali od mene se lepo zahvalim !


Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....

Preden me vse ljubiteljice živali živo odrete zaradi mučenja živali, naj povem, da vem kaj pomeni imeti pri hiši skoraj 10 potepuških mačk.....ki jih ne moreš ujeti, se pa nonstop smukajo okrog.....

Drugače zaleže tudi to, da se zunaj ne daje več nobena hrana in mačke odidejo drugam iskat hrano, vendar ta postopek je dolgotrajen, voda je hitrejšauser posted image .....samo če imate tudi svoje mačke, je to praktično nemogoče, razen če svoje mačke preselite v hišo.....

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mačke
22.7.2012 21:17:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....


praktik - se vidi da maš izkušnje user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mačke
22.7.2012 21:45:41   
aknela123
jao, jao, tako je blo tudi pri nas. in ko je ta mačka imela mlade, sem jih z debelimi rokavicami ujela in odpeljala 20 km vstran v bližino večih kmetij, kjer imajo tudi mleko pa hrane malo več. in potem mi pride čez nekaj dni ta mačka lepo nazaj k nam user posted image , marija sveta, kot da smo jo pogrešali.

in prosim, tudi mene ne zdaj napadat, če ne veste, kako je to, ko ti pride neka tuja mačka, pretepa domače mačke, ne pusti se prijet, vse poje domačim mačkam, vsako leto dvakrat ima mladiče. evo, še zdaj jo imamo, mi je kar slabo, vsak dan, ko jo vidim.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mačke
23.7.2012 9:08:00   
mini11
V skoraj vsakem zavetišču za živali imajo mačjelovke. Lahko si jih človek izposodi in mucke polovi ali pa jih polovijo oni. Najpomembnejše je, da se mucke sterilizirajo, tudi mlade, da se to ne razmnižuje naprej. Ker če se muck samo znebimo na enem mestu, bodo pa šle drugamin se tam množile. Za take revice brez prihodnosti je sterilizacija daleč najboljša zadeva. S tem pa se ukvarjajo tudi društva npr: animal angels, društvo za zaščito živali Maribor...... Vsi bodo rade volje pomagali.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mačke
23.7.2012 11:04:21   
Arwenko
Poskusi se dogovorit z lokalnim društvom oziroma zavetiščem, da jih polovijo, sterilizirajo/kastrirajo in potem bodisi oddajo (vsaj tamajhne), ta starejšo pa vrnejo nekam v okolje. Razloži pač enako kot nam, da mačka ni vaša, da se je pritepla in pri vas skotila in da imaš svoji dve dovolj.

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mačke
23.7.2012 13:15:20   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....

Preden me vse ljubiteljice živali živo odrete zaradi mučenja živali.....

Temu se reče brezplačno kopanje, ne pa mučenje živali. user posted image user posted image user posted image
Sicer pa so potepuški mački mučenje ljudi. user posted image

Mačjo hrano umakniti, pa svoje mačke (zlasti samice) sterilizirat, sicer se jih nikoli ne znebiš.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mačke
24.7.2012 11:48:53   
rozilu
Tudi mi smo imeli s tem večkrat probleme.

Kakšno od pritepenk smo posvojili in ena je npr. že 13 let naša :) Da bi videli kako se obnaša do drugih, ki so se kasneje priteple user posted image

Dolgoročna rešitev je, da dobivajo vaše mačke hrano samo v hiši (tudi če so večino dneva zunaj, naše so). Pa sterilizirajte jih! Dolgoročno se boste tako rešili pritepenk.

Za te trenutne muce, pa tako kot so že ostale svetovale: pokliči na lokalno društvo/azil/veterinarsko postajo. Bodo svetovali. Sploh če jih je več, bodo morali ponuditi kakšno pametno rešitev. Letos je npr. spet k nam prišla ena (zakaj, ne vem, ker ni bilo hrane zunaj), so v azilu predlagali če res ni možno, da bi jo kdo posvojil (ja, rešitev pa taka :P). Na koncu jo je vzel sosed in so jo oni (brezplačno) sterilizirali.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?