Mačke (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muco -> Mačke (22.7.2012 19:41:16)

Poleg naših dveh domačih mačk, se je pojavila še ena, ki hoče biti naša. Ne pusti se ujeti, hrani se z ostanki naših mačk in kar je najhuje ..... dobila je mlade [sm=zmeden.gif] . Ti mladiči so zdaj stari kak mesec in veselo tekajo in se lovijo, ne pustijo pa se ujeti, ....in imamo sedem mačk.[sm=smiley13.gif]. Da ne nakladam preveč..... a mi zna kdo svetovati, kako se na kolikor toliko human način teh mačk , ki niso naše znebit !!!!
Za vsak nasvet, večjega poznavalca teh živali od mene se lepo zahvalim !




mateyka -> RE: Mačke (22.7.2012 20:50:11)

ujemite jih s hrano - v kake škatle (sej veš, vrvica itd.) ali pa v hlev/sobo, pa zapret vrata, rokavice in debelo jakno gor in lovit s kako mrežo za ribe (sej veš, na dolgi palci). spakiraš v škatle za mačke in potem v kako zavetišče (to se moraš zmenit preden jih ujameš predvidevam)?
una muca bi morala bit potem sterilizirana (in ostale mucke tudi), ker če ne, bo mela cirka 2 legla na leto - vsako leto. pol pa seštej.




liliana -> RE: Mačke (22.7.2012 21:05:16)


IZVIRNO SPOROČILO: muco

Poleg naših dveh domačih mačk, se je pojavila še ena, ki hoče biti naša. Ne pusti se ujeti, hrani se z ostanki naših mačk in kar je najhuje ..... dobila je mlade [sm=zmeden.gif] . Ti mladiči so zdaj stari kak mesec in veselo tekajo in se lovijo, ne pustijo pa se ujeti, ....in imamo sedem mačk.[sm=smiley13.gif]. Da ne nakladam preveč..... a mi zna kdo svetovati, kako se na kolikor toliko human način teh mačk , ki niso naše znebit !!!!
Za vsak nasvet, večjega poznavalca teh živali od mene se lepo zahvalim !


Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....

Preden me vse ljubiteljice živali živo odrete zaradi mučenja živali, naj povem, da vem kaj pomeni imeti pri hiši skoraj 10 potepuških mačk.....ki jih ne moreš ujeti, se pa nonstop smukajo okrog.....

Drugače zaleže tudi to, da se zunaj ne daje več nobena hrana in mačke odidejo drugam iskat hrano, vendar ta postopek je dolgotrajen, voda je hitrejša[sm=smiley1.gif].....samo če imate tudi svoje mačke, je to praktično nemogoče, razen če svoje mačke preselite v hišo.....




mateyka -> RE: Mačke (22.7.2012 21:17:24)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....


praktik - se vidi da maš izkušnje [sm=jezicek.gif]




aknela123 -> RE: Mačke (22.7.2012 21:45:41)

jao, jao, tako je blo tudi pri nas. in ko je ta mačka imela mlade, sem jih z debelimi rokavicami ujela in odpeljala 20 km vstran v bližino večih kmetij, kjer imajo tudi mleko pa hrane malo več. in potem mi pride čez nekaj dni ta mačka lepo nazaj k nam [sm=hudicek1.gif], marija sveta, kot da smo jo pogrešali.

in prosim, tudi mene ne zdaj napadat, če ne veste, kako je to, ko ti pride neka tuja mačka, pretepa domače mačke, ne pusti se prijet, vse poje domačim mačkam, vsako leto dvakrat ima mladiče. evo, še zdaj jo imamo, mi je kar slabo, vsak dan, ko jo vidim.




mini11 -> RE: Mačke (23.7.2012 9:08:00)

V skoraj vsakem zavetišču za živali imajo mačjelovke. Lahko si jih človek izposodi in mucke polovi ali pa jih polovijo oni. Najpomembnejše je, da se mucke sterilizirajo, tudi mlade, da se to ne razmnižuje naprej. Ker če se muck samo znebimo na enem mestu, bodo pa šle drugamin se tam množile. Za take revice brez prihodnosti je sterilizacija daleč najboljša zadeva. S tem pa se ukvarjajo tudi društva npr: animal angels, društvo za zaščito živali Maribor...... Vsi bodo rade volje pomagali.




Arwenko -> RE: Mačke (23.7.2012 11:04:21)

Poskusi se dogovorit z lokalnim društvom oziroma zavetiščem, da jih polovijo, sterilizirajo/kastrirajo in potem bodisi oddajo (vsaj tamajhne), ta starejšo pa vrnejo nekam v okolje. Razloži pač enako kot nam, da mačka ni vaša, da se je pritepla in pri vas skotila in da imaš svoji dve dovolj.




nyna84 -> RE: Mačke (23.7.2012 13:15:20)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Šlauf z vodo.....dokaj humana in neškodljiva zadeva....zaleže pa....si pač maček zapomni šok terapijo z vodo in ga ni več nazaj....

Preden me vse ljubiteljice živali živo odrete zaradi mučenja živali.....

Temu se reče brezplačno kopanje, ne pa mučenje živali. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Sicer pa so potepuški mački mučenje ljudi. [sm=smiley36.gif]

Mačjo hrano umakniti, pa svoje mačke (zlasti samice) sterilizirat, sicer se jih nikoli ne znebiš.




rozilu -> RE: Mačke (24.7.2012 11:48:53)

Tudi mi smo imeli s tem večkrat probleme.

Kakšno od pritepenk smo posvojili in ena je npr. že 13 let naša :) Da bi videli kako se obnaša do drugih, ki so se kasneje priteple [sm=jezicek.gif]

Dolgoročna rešitev je, da dobivajo vaše mačke hrano samo v hiši (tudi če so večino dneva zunaj, naše so). Pa sterilizirajte jih! Dolgoročno se boste tako rešili pritepenk.

Za te trenutne muce, pa tako kot so že ostale svetovale: pokliči na lokalno društvo/azil/veterinarsko postajo. Bodo svetovali. Sploh če jih je več, bodo morali ponuditi kakšno pametno rešitev. Letos je npr. spet k nam prišla ena (zakaj, ne vem, ker ni bilo hrane zunaj), so v azilu predlagali če res ni možno, da bi jo kdo posvojil (ja, rešitev pa taka :P). Na koncu jo je vzel sosed in so jo oni (brezplačno) sterilizirali.




Stran: [1]