|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krim - nova vojna ali ne?
4.3.2014 20:46:22   
Stanislava_
Kaj menite, se bo začela nova vojna, ki bo segla tudi do nas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
4.3.2014 21:00:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kaj menite, se bo začela nova vojna, ki bo segla tudi do nas?


Ja....če bo tudi EU zaustavila vse gospodarske stike z Rusijo, kot je to storila ZDA......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
4.3.2014 21:49:33   
patrino
Tole kar se kuha okrog nas in v bistvu po svoje tudi pri nas, je za moje pojme ,podobno ekonom loncu. Pod njim fino gori, od znotraj ga bo pa tudi vsak čas razneslo. Ne bi želela biti paranoična in zveneti podobno kot Colt včasih zveni, vendar , mislim, da bi izpadla daleč preveč brezskrbna in podobna noju, če bi se delala, da tole pokanje gor nam lahko čisto dol maha.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
4.3.2014 22:10:42   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kaj menite, se bo začela nova vojna, ki bo segla tudi do nas?


Mislim, da ja.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
4.3.2014 22:37:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu StrawberrY)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
4.3.2014 22:57:44   
LuLu
denar bo vse rešil... če bo ga drugi dal, toliko, kot prvi zahteva... za kaj in za koga, pa pojma nimam. Ampak denar je sveta vladar. In zato mislim, da se da mir kupit, če bodo vsi za to.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 8:20:51   
pipapopa
Upam, da ne. Ker če me je pa česa strah, me je pa vojneuser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 10:21:06   
ronja
Srčno upa, da ne, če pa že, pa da bi bila hladna. Vojne me je res groza. Zakaj nekdo zasede tujo državo mi pa nikoli ni bilo jasno... Razumem tiste plemenske boje, ko ni bilo dovolj virov, samo ti ljudje, ki zdaj vodijo vojne, imajo vsega več kot dovolj... Za nobeno vojno mi ni vseeno, dostikrat ne vem, kako rešit stvari, niti v teoriji, če bi me postavili za sodnika (hvalabogu da me ne), strah me je pa, da bi segla vojna še sem. Trudiš se, da bi bilo otrokom fajn, potem pa se lahko par ljudi skrega in naenkrat so otroci brez vsega, lahko celo brez staršev ali se še njim kaj zgodi. O tem res ne maram razmišljat, ker nimam pojma, kaj bi lahko naredila, da bi bilo boljše in potem sem samo žalostna. Ko sem bila mala, sem ogromno razmišljala o tem, na koncu pa sem se sprijaznila, da ne bom nikoli zagotovila mira na svetu in da lahko največ naredim s tem, da poizkušam naredit veliko malih dobrih stvari... Ampak če začnem razmišljat o vojni, potem te male stvari nekako niso dovolj...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 10:32:47   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Srčno upa, da ne, če pa že, pa da bi bila hladna. Vojne me je res groza. Zakaj nekdo zasede tujo državo mi pa nikoli ni bilo jasno... Razumem tiste plemenske boje, ko ni bilo dovolj virov, samo ti ljudje, ki zdaj vodijo vojne, imajo vsega več kot dovolj... Za nobeno vojno mi ni vseeno, dostikrat ne vem, kako rešit stvari, niti v teoriji, če bi me postavili za sodnika (hvalabogu da me ne), strah me je pa, da bi segla vojna še sem. Trudiš se, da bi bilo otrokom fajn, potem pa se lahko par ljudi skrega in naenkrat so otroci brez vsega, lahko celo brez staršev ali se še njim kaj zgodi. O tem res ne maram razmišljat, ker nimam pojma, kaj bi lahko naredila, da bi bilo boljše in potem sem samo žalostna. Ko sem bila mala, sem ogromno razmišljala o tem, na koncu pa sem se sprijaznila, da ne bom nikoli zagotovila mira na svetu in da lahko največ naredim s tem, da poizkušam naredit veliko malih dobrih stvari... Ampak če začnem razmišljat o vojni, potem te male stvari nekako niso dovolj...


Ronja, prav dobro veš, da so tudi zdaj vojne zgolj zaradi virov. In čedalje bolj bo to na tapeti. Ker bo virov vedno manj.
Zdej se fajtajo za nafto in plin, sej se ne fajtajo za hrano. Pol se pa bojo za vodo in podobno. Sej poglej že kaj so hotli narest z pravico izkoriščanja vodnih virov. Samo norec. Ne norec, NOREC, lahko da tovrstno dobrino na trg. bolj malo sodobnih vojn je bilo zaradi suverenosti itd... in še tiste, ki so bile so bile z ozadjem in podporo D Velikih, ker so imeli zadi svoje interese.
Samo pomisli kako so ustanovili Izrael. In Kdo ga je ustanovil.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 11:19:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
denar bo vse rešil... če bo ga drugi dal, toliko, kot prvi zahteva... za kaj in za koga, pa pojma nimam. Ampak denar je sveta vladar. In zato mislim, da se da mir kupit, če bodo vsi za to.


ne štekaš čist; res se gre za denar, vendar - putin je v "vojni" z zahodnimi bankirji (aka amerika, eu), ker jim ne pusti prilest v rusijo, ne pusti tudi v ukrajino do te mere kot bi oni radi (folk v ukrajini pa po moje misli, da jim bo bolje z ameriškim sistemom, kot smo mislili mi pred nekaj dekadami). tko da, tepejo se za druge stvari kot se v bistvu zdi in večina navadnega folka ne ve kam v bistvu grejo, ko hočejo "svobodo"..

http://indiatoday.intoday.in/story/russia-bans-foreign-banks-from-opening-branches/1/258222.html

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 11:22:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Na splošno pa si mislim, da je Evropa vse manj pomemben faktor v globalnem smislu, svoj pomen izgubljajo tudi ZDA, glavni vpliv bodo v prihodnosti imele Rusija, Kitajska, Indija, Brazilija.


verjetno zato, ker še niso dovolj podrejene in osvojene, kot evropa in amerika. user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 11:32:44   
Polona31

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kaj menite, se bo začela nova vojna, ki bo segla tudi do nas?



Upam da ne, ker že samo ob samo takšnem vprašanju me postane groza....user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 11:36:38   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Na splošno pa si mislim, da je Evropa vse manj pomemben faktor v globalnem smislu, svoj pomen izgubljajo tudi ZDA, glavni vpliv bodo v prihodnosti imele Rusija, Kitajska, Indija, Brazilija.


verjetno zato, ker še niso dovolj podrejene in osvojene, kot evropa in amerika. user posted image user posted image



Anglosaksonskega kapitalizma ne poznajo v njegovi najbolj razširjeni obliki.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 15:43:17   
liliana
Imajo pa Rusi precej bogatih oligarhov, tajkunov, politikov in močno mafijo.......in prav Ukrajino le-ti uporabljajo za "pralnico denarja".......ker ima Ukrajina za Rusijo tudi strateški položaj, ker vse transportne poti Vzhod-zahod potekajo čez njo....

Tako da vsaka stran brani svoje interese......in Rusija po moje ni zgolj žrtev pregrešnega anglosaksonskega kapitalizma......ampak ima tudi svoje lastne interese v Ukrajini, tako kot USA.....

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 16:43:18   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
denar bo vse rešil... če bo ga drugi dal, toliko, kot prvi zahteva... za kaj in za koga, pa pojma nimam. Ampak denar je sveta vladar. In zato mislim, da se da mir kupit, če bodo vsi za to.


ne štekaš čist; res se gre za denar, vendar - putin je v "vojni" z zahodnimi bankirji (aka amerika, eu), ker jim ne pusti prilest v rusijo, ne pusti tudi v ukrajino do te mere kot bi oni radi (folk v ukrajini pa po moje misli, da jim bo bolje z ameriškim sistemom, kot smo mislili mi pred nekaj dekadami). tko da, tepejo se za druge stvari kot se v bistvu zdi in večina navadnega folka ne ve kam v bistvu grejo, ko hočejo "svobodo"..

http://indiatoday.intoday.in/story/russia-bans-foreign-banks-from-opening-branches/1/258222.html


saj...
in sem kar prepričana, da pravega razloga/vroka ne bomo navadni smrtniki našli na spletu ali kjerkoli objavljeno v medijih. To so pogovori in dogovori, ki jih mi nikoli ne bomo "slišali"

zato se strinjam, da ne štekam, ne štekaš tudi ti, pa noben od nas tukaj na RR user posted image

Štekaš? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 16:44:41   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

glavni vpliv bodo v prihodnosti imele Rusija, Kitajska, Indija, Brazilija.


Koreja?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
5.3.2014 16:52:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 18:50:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
denar bo vse rešil... če bo ga drugi dal, toliko, kot prvi zahteva... za kaj in za koga, pa pojma nimam. Ampak denar je sveta vladar. In zato mislim, da se da mir kupit, če bodo vsi za to.


ne štekaš čist; res se gre za denar, vendar - putin je v "vojni" z zahodnimi bankirji (aka amerika, eu), ker jim ne pusti prilest v rusijo, ne pusti tudi v ukrajino do te mere kot bi oni radi (folk v ukrajini pa po moje misli, da jim bo bolje z ameriškim sistemom, kot smo mislili mi pred nekaj dekadami). tko da, tepejo se za druge stvari kot se v bistvu zdi in večina navadnega folka ne ve kam v bistvu grejo, ko hočejo "svobodo"..

http://indiatoday.intoday.in/story/russia-bans-foreign-banks-from-opening-branches/1/258222.html


saj...
in sem kar prepričana, da pravega razloga/vroka ne bomo navadni smrtniki našli na spletu ali kjerkoli objavljeno v medijih. To so pogovori in dogovori, ki jih mi nikoli ne bomo "slišali"

zato se strinjam, da ne štekam, ne štekaš tudi ti, pa noben od nas tukaj na RR user posted image

Štekaš? user posted image


Putin ni v vojni z EU......po moje je ravno to jedro "spora" iz ozadja.....dobri gospodarski odnosi Rusije z EU oz. vedno večja oslomba EUja na Rusijo......usput pa če EU pomaga finačno Ukrajini se Rusija še zasigura, da bo imela plin poplačan.......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 19:23:02   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
denar bo vse rešil... če bo ga drugi dal, toliko, kot prvi zahteva... za kaj in za koga, pa pojma nimam. Ampak denar je sveta vladar. In zato mislim, da se da mir kupit, če bodo vsi za to.


ne štekaš čist; res se gre za denar, vendar - putin je v "vojni" z zahodnimi bankirji (aka amerika, eu), ker jim ne pusti prilest v rusijo, ne pusti tudi v ukrajino do te mere kot bi oni radi (folk v ukrajini pa po moje misli, da jim bo bolje z ameriškim sistemom, kot smo mislili mi pred nekaj dekadami). tko da, tepejo se za druge stvari kot se v bistvu zdi in večina navadnega folka ne ve kam v bistvu grejo, ko hočejo "svobodo"..

http://indiatoday.intoday.in/story/russia-bans-foreign-banks-from-opening-branches/1/258222.html


saj...
in sem kar prepričana, da pravega razloga/vroka ne bomo navadni smrtniki našli na spletu ali kjerkoli objavljeno v medijih. To so pogovori in dogovori, ki jih mi nikoli ne bomo "slišali"

zato se strinjam, da ne štekam, ne štekaš tudi ti, pa noben od nas tukaj na RR user posted image

Štekaš? user posted image


Putin ni v vojni z EU......po moje je ravno to jedro "spora" iz ozadja.....dobri gospodarski odnosi Rusije z EU oz. vedno večja oslomba EUja na Rusijo......usput pa če EU pomaga finačno Ukrajini se Rusija še zasigura, da bo imela plin poplačan.......



Ne štekam user posted image . Ne spremljam, ne razumem, ampak me je pa kar stisnilo ob misli na vojno.

Če prav razumem, gre za hladno vojno med Rusijo in ZDA, tokrat ne preko vesolja, ampak preko Ukrajnine?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 20:27:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne štekam user posted image . Ne spremljam, ne razumem, ampak me je pa kar stisnilo ob misli na vojno.

Če prav razumem, gre za hladno vojno med Rusijo in ZDA, tokrat ne preko vesolja, ampak preko Ukrajnine?


Rusi samo pipico za plin zaprejo, pa Evropa nima samo hladne vojne, ampak ima pa takrat lahko že vojno v dobesednem pomenu besede.......samo sedaj se to verjetno ne bo zgodilo....je pomlad blizu.......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 21:09:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Upam, da ne, da bodo umirili zadeve. Se pa zna zgoditi, da ja. Ker je vsem trem vpletenim stranem, ki mešajo drek v Ukrajini (ne samo Rusija s Putinom, tudi EU, predvsem Nemčija in ZDA imajo enako umazane prste) bolj pomembno zastopanje vsak svoji ozkih interesov in bi za dosego teh naredili skorajda vse. Kaj se dogaja z ljudmi, jim pa dol visi. In tudi kakšne so lahko širše posledice, jim dol visi.

Znalo bi se zgoditi, da bo EU umirila konje, ker je Evropa zelo odvisna od Rusije, od zemeljskega plina, nafte do izvoza za velik del gospodarstva.
Na splošno pa si mislim, da je Evropa vse manj pomemben faktor v globalnem smislu, svoj pomen izgubljajo tudi ZDA, glavni vpliv bodo v prihodnosti imele Rusija, Kitajska, Indija, Brazilija.


BRICS je realnost!

http://en.wikipedia.org/wiki/BRICS


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 22:35:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Imajo pa Rusi precej bogatih oligarhov, tajkunov, politikov in močno mafijo.......in prav Ukrajino le-ti uporabljajo za "pralnico denarja".......ker ima Ukrajina za Rusijo tudi strateški položaj, ker vse transportne poti Vzhod-zahod potekajo čez njo....

Tako da vsaka stran brani svoje interese......in Rusija po moje ni zgolj žrtev pregrešnega anglosaksonskega kapitalizma......ampak ima tudi svoje lastne interese v Ukrajini, tako kot USA.....


kot je orwell že davno govoril;

The war is not meant to be won, it is meant to be continuous. Hierarchical society is only possible on the basis of poverty and ignorance. This new version is the past and no different past can ever have existed. In principle the war effort is always planned to keep society on the brink of starvation. The war is waged by the ruling group against its own subjects and its object is not the victory over either Eurasia or East Asia, but to keep the very structure of society intact.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.3.2014 22:38:16 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
5.3.2014 23:23:19   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BRICS je realnost!

http://en.wikipedia.org/wiki/BRICS


na to temo:
James Wolfensohn, former president of The World Bank and CEO of Wolfensohn and Co., addressed Stanford Graduate School of Business students with details about his work at the World Bank during its transition years and how the equation between developed and developing countries is changing. Wolfensohn claimed that in the next 40 years, a global power shift will see today's leading economic countries drop from having 80% of the world's income to 35%.
http://www.youtube.com/watch?v=6a0zhc1y_Ns

torej, White Economic Supremacy coming to an end - kitajci prihajajo v dekadi-dveh. začnite učit svoje otroke mandarinščino user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
6.3.2014 18:44:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BRICS je realnost!

http://en.wikipedia.org/wiki/BRICS


Wolfensohn claimed that in the next 40 years, a global power shift will see today's leading economic countries drop from having 80% of the world's income to 35%.

torej, White Economic Supremacy coming to an end - kitajci prihajajo v dekadi-dveh. začnite učit svoje otroke mandarinščino user posted image


To je samo ravnotežje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Krim - nova vojna ali ne?
6.3.2014 19:21:11   
liliana
Kitajci so že z Ukrajinci sklenili dogovor, da bodo kupili tam nekaj milijonov hektarjev zemlje......da bodo lahko prehranili svoje ljudi......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ime za fantka


Katero ime za fantka?

Mark (43%)

Tinej (6%)

Tian (26%)

Anej (25%)


Število vseh glasov: 413

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!