|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 17:46:06   
Maja_V.
potrebujem nasvet...pomoč...

sva novopečena starša sedaj 8. tednov staremu dojenčku, ki je bil rojen kot nedonošenček v 35. tednu (5/7) moje nosečnosti. Nosečnost je sicer potekala brez težav, imela sem le nosečniško sladkorno na insulinu.
Skrbi me nekaj, na kar ne najdem nikjer odgovora. In sicer njegovo kričanje takoj po hranjenju. Vsepovsod piše le o kričanju pred ali med hranjenjem, ne pa po.

Sinček je hranjen (žal) izključno le z adaptiranim mlekom (zdaj Novalac AC), že od poroda naprej. Mojega mleka je bilo zelo malo, zdaj ga ni več.

Problem je v glavnem v temu kričanju takoj po hranjenju, ker ne vidim vzroka zanj. Če je dejansko res še lačen, mi ne uspe ugotoviti, ker večkrat sam odrine flaško, ko ima dovolj in kljub temu sledijo kriki. Ko se ti začetni kriki pomirijo oz. ko prenehajo, ponavadi kar hitro zaspi, čez kakšni 2 uri po hranjenju pa se začnejo težave z vetrovi. Kupčke sedaj po začetnih težavah zelo lepo podira. Kljub temu občasno poliva, ne pa vedno.
Ali ti kriki takoj po hranjenju pomenijo krče? Ali je mogoče le tako fejst utrujen od samega hranjenja? Zelo me skrbi, da ni narobe kaj drugega... pregled v svetovalnici imamo čez en teden.
Naj povem še to, da ne glede na vrsto dodatka, se ti kriki vseeno pojavljajo. Se pa na začetku niso, to mogoče traja zdaj kakšna 2 tedna. Probala sem tudi to, da sem mu po podiranju kupčka ponudila še flaško, jo je sprejel in popil še preostanek, vendar se mi zdi, da bi vsakič popil še več, preden bi se umiril. potem pa poliva, sicer ne veliko, ampak vseeno.

Pa še nekaj... včasih ko podre kupček takoj zatem tudi zakašlja... kaj bi to lahko pomenilo?

Kolikšna bi naj bila količina obroka za 8. tednov starega dojenčka in kako odrejati količino naprej? Lačen je pa nekje na 3 do 4 ure, kakor kdaj. Ima pa 4100 g. Poje pa tam od 80 do 110 ml, čeprav imam včasih občutek, da bi pojedel še več kot 110 ml.

Prosim za vaš nasvet in se vam v naprej lepo zahvaljujem, hkrati pa oproščam, če je o tej temi (o kričanju po hranjenju) že kaj napisanega, ampak jaz nisem našla nikjer.

Lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 18:05:56   
Maja_V.
Naj povem se to,ce ga hranim medtem ko se drema,tega kricanja ni,temvec spi naprej.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 18:34:32   
Andromeda
Med hranjenjem pa ne joka? Naš je takole med hranjenjem ali tik po hranjenju jokal, ko je bil star 2 meseca se je začelo, vzrok temu pa je bil refluks. Sicer ni veliko polival, njemu se je kislina dvigovala do določene meje, ravno toliko, da je revežu močno nadražilo požiralnik vse do grla, ko je prešlo na glasilke, je postal hripav in začel kašljati. Mi smo potem pristali v pediatrični na preiskavah in dobili terapijo (controloc), stanje se je kmalu izboljšalo, pri 6 mesecih pa skoraj izzvenelo. Lahko za začetek probaš tako, da mu dvigneš vzglavje in to konkretno (za 45 stopinj), obvezno podiranje kupčka po hranjenju in da ga po hranjenju pustiš v bolj pokončnem položaju vsaj 20 minut. Če je na AM, lahko kupiš AR formulo z bolj gostim mlekom (npr. Novalac AR). Pa naš je bil tudi nedonošen, rojen s 33 tedni in je ta refluks pri nedonošenčkih kar pogost zaradi slabših mišic.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 18:47:42   
Maja_V.
Med hranjenjem popolnoma nic tezav ali joka,le po hranjenju. Zelo rad je in lepo pridobiva na tezi.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 19:41:14   
m_o_i
pri nas je tudi bil refluks.
pol ure po hranjenju ga imej pokonci(lahko mu podlozis lezisce). pri nas je tudi podiranje kupcka slo samo in edino tako, da je bil v sedecem polozaju, pod bradico sem ga prijela s prsti. kakrsen koli pritisk na zelodcek je bil katastrofa...

mogoce pa zamenjas tudi mleko. mi smo zaziveli na novo z babylove (DM) mlekom; novalac in aptamil sta povzrocala zaprtje, sraufanje itd.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 19:53:13   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Maja_V.

Med hranjenjem popolnoma nic tezav ali joka,le po hranjenju. Zelo rad je in lepo pridobiva na tezi.


Tudi naš je rad jedel in lepo pridobival na teži,ko sem omenila naši P te težave, je rekla, da ga ne bi na nadaljne preiskave pošiljala, prav zaradi teh dveh dejstev. No, potem pa se mi je med hranjenjem začel dušiti (očitno mu je šlo mleko v sapnik) in smo urgentno pristali v pediatrični.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 20:19:20   
Maja_V.

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

pri nas je tudi bil refluks.
pol ure po hranjenju ga imej pokonci(lahko mu podlozis lezisce). pri nas je tudi podiranje kupcka slo samo in edino tako, da je bil v sedecem polozaju, pod bradico sem ga prijela s prsti. kakrsen koli pritisk na zelodcek je bil katastrofa...

mogoce pa zamenjas tudi mleko. mi smo zaziveli na novo z babylove (DM) mlekom; novalac in aptamil sta povzrocala zaprtje, sraufanje itd.


Smo ze 3. Zamenjali mleko. Najprej smo imeli aptamil comfort-zaprtje,potem babylove,ki je bil super,a je zacel ful polivat, zdaj imamo novalac ac,pa je malo boljse.

Sicer pa ga imam vedno vec kot pol ure dvignjenega,lezi pa tudi z dvignjenim vzglavjem,kupcke podiramo...


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 20:27:07   
Star_a
Glede na to,da je takoj po hranjenju poskusi z mlekom ki nima laktoze.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 20:59:44   
olana
Naša mala je polno dojena in imamo isti problem, gre pa za krče. Proti večeru nam zelo pomaga čaj od komarčka, janeža in kamilice, kapljice sab simplex in masaža trebuščka ter dviganja nogic, da se sprdka. user posted image Strinjam pa se tudi s predhodnico, da nabaviš mleko brez laktoze. Sama opazim, da so krči hujši, če pijem mleko.user posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
7.12.2011 21:33:51   
m_o_i

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


Tudi naš je rad jedel in lepo pridobival na teži,ko sem omenila naši P te težave, je rekla, da ga ne bi na nadaljne preiskave pošiljala, prav zaradi teh dveh dejstev. No, potem pa se mi je med hranjenjem začel dušiti (očitno mu je šlo mleko v sapnik) in smo urgentno pristali v pediatrični.


ee, to se je nasemu dogajalo v spanju-po hranjenju ob sestih zvecer. hvala vsem svetnikom, bogovom in ostalim tam gor, da se je to enkrat zgodilo v zdravstvenem domu in so naju z resilcem odpeljali na pediatricno v LJ na merjenje mozganske (ne)aktivnosti-in mi povedali, da je "samo" refluks.
mulc je bil celi moderuser posted image -cesar doma nikoli nisem videla, ker sem ga obracala na glavo in s prsti odpirala pot v zrelo v temi...
pozret ni znal (al kaj!?), izpljunit se manj-in se je dusil...
ja, refluks zna bit huda stvar(tudi za starse)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
7.12.2011 22:40:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 5:11:25   
Maja_V.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

lahko so pa tudi krci user posted image  nas prvi se je 2m hranil na 2h - krci so se zaceli takoj po hranjenju, trajali kako uro, uro in pol, potem pa jovo na novo... 24/7 polne 3m, potem pa so krci pocasi izzveneli.
vsekakor pa povprasaj svojo P o tem.


Tudi jaz sem mislila da so krci,pa mi je dr.na drugem forumu rekla,da se ne pojavijo takoj,ampak kasneje. Kako je pa to zgledalo pri tebi? Sicer ima tudi krce kaki 2 uri po hranjenju,in trajajo tudi do 1h in pol.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 5:32:05   
Maja_V.

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

Glede na to,da je takoj po hranjenju poskusi z mlekom ki nima laktoze.



ALI OBSTAJA NOVALAC BREZ LAKTOZE? In kako se mu rece, oz.katero AM brez nje priporocate?

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 5:34:38   
Maja_V.
Ceprav glede na vase odgovore sumim da je res refluks, sploh ko vidim, da ga nekaj moti v ustih in se vec slini.

Hvala vsem!

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 6:20:41   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Če je na AM, lahko kupiš AR formulo z bolj gostim mlekom (npr. Novalac AR). Pa naš je bil tudi nedonošen, rojen s 33 tedni in je ta refluks pri nedonošenčkih kar pogost zaradi slabših mišic.


ali mogoče veš, a ta Novalac AR pomaga samo pri polivanju ali tudi pri refluksu???

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 7:19:37   
Janja506
Maja_V: Naš fant je tudi od rojstva na AM, ga sama nikakor nisem pridelala. Mi smo imeli podobne težave v 5.tednu, sedaj smo napolnili 7.teden in nam gre lepo, jemo in spimo.
Naš sicer ni nedonošenček, ravno nasprotno, prenošenček, tako da sledeče morda za tvojega ne bo veljalo.
Torej mi smo pojedli flaško in potem je bil jok in jok in jok. Sprobali smo vse kapljice in nič. Sedaj uporabljamo zgolj Antiflat, kadar je malo tečen od utrujenosti, da zagrabi dudo in hitreje zaspi.
No kaj pa je bil problem pri nas ... cucelj. Mi smo ga hranili s flaško od aventa z 1luknjico in njega je to sesanje teh 120ml tako utrudilo, da običajno ni vsega pojedel ker je bil preutrujen. Kasneje smo menjali s cucljem z 2luknjama, mali poje danes med 120-150ml na 4 ure, lepo podre kupčke, če poje 150ml, ga morem imet malo dlje na rokah, ker ima poln trebušček in še kdaj kaj izpljune. Vse ostalo se je pa samo uredilo. Glede kakanja, pa nam resnično pomagajo BioGaia kapljice, ki jih dobi vsako jutro skupaj z vitaminom D in običajno dopoldan gremo 2krat na veliko potrebo ali drugače 2krat nas preseneti kakec v plenički.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
8.12.2011 8:19:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maja_V.)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 8:51:32   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: Janja506

Maja_V: Naš fant je tudi od rojstva na AM, ga sama nikakor nisem pridelala. Mi smo imeli podobne težave v 5.tednu, sedaj smo napolnili 7.teden in nam gre lepo, jemo in spimo.
Naš sicer ni nedonošenček, ravno nasprotno, prenošenček, tako da sledeče morda za tvojega ne bo veljalo.
Torej mi smo pojedli flaško in potem je bil jok in jok in jok. Sprobali smo vse kapljice in nič. Sedaj uporabljamo zgolj Antiflat, kadar je malo tečen od utrujenosti, da zagrabi dudo in hitreje zaspi.
No kaj pa je bil problem pri nas ... cucelj. Mi smo ga hranili s flaško od aventa z 1luknjico in njega je to sesanje teh 120ml tako utrudilo, da običajno ni vsega pojedel ker je bil preutrujen. Kasneje smo menjali s cucljem z 2luknjama, mali poje danes med 120-150ml na 4 ure, lepo podre kupčke, če poje 150ml, ga morem imet malo dlje na rokah, ker ima poln trebušček in še kdaj kaj izpljune. Vse ostalo se je pa samo uredilo. Glede kakanja, pa nam resnično pomagajo BioGaia kapljice, ki jih dobi vsako jutro skupaj z vitaminom D in običajno dopoldan gremo 2krat na veliko potrebo ali drugače 2krat nas preseneti kakec v plenički.



naš se sicer res tudi utrudi s tem sesanjem, imamo še cucelj št. 1, ampak vseeno skoraj vedno poje do konca, ko s jok pomiri, pa zaspi... bom zamenjala cucelj, da probam še to...
kaka pa vsak dan 1x in to obilno

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 8:55:53   
Maja_V.
se pa tudi več slini od kar so te težave... sovpada to z refluksom mogoče?

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 9:10:19   
Lucy liu
Čisto za idejo in za preverit mogoče - ali ima dojenček kake bele obloge in fleke v ustih?



(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 9:21:08   
Lucy liu
Drugače pa krči obstajajo od 1. Dne dalje. Meni so vse mlade neizkušene rekle, da krči pridejo kasneje - seveda tistim se reče kolike. Glavna sestra, ki pa je za otročke skrbela (sem bila na intenzivni) pa je dejala, da se krči lahko pojavijo takoj, ker se začne vzpostavljat črevesna flora in to so krči polni plinov. Pri nas so se nehali pri 6. Tednu pri 2. Otroku. Prva je dobila krče pri 3. Tednih in je trajalo do 3. Meseca. To so bile kolike.

(odgovor članu Lucy liu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 12:30:31   
Maja_V.

IZVIRNO SPOROČILO: Lucy liu

Čisto za idejo in za preverit mogoče - ali ima dojenček kake bele obloge in fleke v ustih?





Hvala,sem gledala,pa nima. Verjetno bi ga to motilo tudi med hranjenjem?

(odgovor članu Lucy liu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 13:31:09   
Star_a
Lahko je 1001 stvar. Najprej poskusi z mlekom brez laktoze,če ne bo boljše potem poskusi z mlekom za alergike itn.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 13:49:11   
Lucy liu
Ma ni nujno. Jaz pri moji nisem opazila med hranjenjem, je bila pa po zelo tečna in jokava. Potem pa P pogleda usta in vidi ful belih flekov :(
Zato sem tudi vprašala. Res je lahko 1001 stvar. Jaz bi poklicala patronažno, če ima ona kakšno idejo kaj bi to bilo.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kričanje dojenčka takoj po hranjenju
8.12.2011 18:26:43   
Maja_V.
A je kakšna meja, koliko polivanja mora biti, da se lahko da AR formula? No, saj bomo vprašali v lekarni...



(odgovor članu Lucy liu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Zaupate medicino?
willma



popolnoma (26%)

delno (66%)

ne (8%)


Število vseh glasov: 137

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!