|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 11:33:42   
missfreya
Pozdravljeni! Zopet imam eno vprašanje oz. me zanimajo vaše izkušnje. Ker sem prvič mamica, dojenčica je stara skoraj štiri tedene, me zanima koliko jo obleči. Kdaj pridejo v poštev kratki rokavi? Verjetno mora imeti tako majhen dojenček še vedno dolg rokav in hlače, kljub vročini...? Koliko vi oblačite oz. ste oblačile svoje dojenčke poleti.aja še to...v stanovanju imam cca. 25°C. A kapico jim dajete za ven? Ker jaz je ne, ker se mi zdi pretoplo. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 12:03:15   
caramel
Jaz sem našo dojenčico oblačila toliko kot sebe (oz. toliko, kot bi meni pasalo biti oblečena). Pri 25 stopinjah sem jo navadno imela samo v kratkem bodiju, ko je bilo več stopinj pa navadno le v plenički ali tanki ohlapni majčki in plenički. Na morju je bila zavita in oblečena le od večera do jutra. Če je bila bolj oblečena je takoj zašvicala in dobila vročinske izpuščaje.
So pa otroci različni. Npr. včeraj dopoldne je bila naša enoletnica v kratki majčki in kratkih hlačkah ter sandalčkih, pa je bila ful topla, prijateljičin sin pa je bil v dveh tankih rokavčkih, plišastih hlačkah in termo nogavičkah, pa je bil še kar hladen:). Tako da malo spremljaj kako je topla (noigice/ prsa/ rokice).
Kapice pa ji jaz v tej vročini nikakor ne bi dajala, le morda takoj po kopanju (za kratek čas).

(odgovor članu missfreya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 12:14:08   
Anonimen
moj je star 6 mesecev in ima vedno kapo, sicer tanko ampak brez tega ne greva ven, ali pa klobuček ki mu pokrije ušeska, ker zdele je res hudo vroče

(odgovor članu caramel)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 14:24:28   
tix
klobuček ki mu pokrije ušeska, ker zdele je res hudo vroče


tega pa ne razumem? a ker je hudo vroče ima še pokrita všesa ? jao, ne ni treba imeti dolgih rokavov zaradi mraza, zaradi sonca pa lahko, če je v senci so katka oblačila OK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 14:50:26   
tulpek
Kapica/klobuček se ima zaradi sonca, čeprav dojenčkov tako naj ne bi imeli na soncu, sploh sedaj, ko je tako močno in žge že ob 10ih zjutraj... sicer pa tako kot sebe, potem pa tako vidiš, kako se mali počuti, če mu je vroče ali ne.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 16:50:48   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: lott

moj je star 6 mesecev in ima vedno kapo, sicer tanko ampak brez tega ne greva ven, ali pa klobuček ki mu pokrije ušeska, ker zdele je res hudo vroče


lott ne pretiravaj, kape/klobuka pa zdajle res ne rabi.
Morda klobuček za zaščito pred soncem, ampak itak naj bi bili bolj v senci...

Naša ima 4 mesece in je imela kapico na glavi nazadnje pred 1 mesecem, ko je bilo res mraz.
Pred tednom dni je bilo zjutraj še frišno (mi gremo ven že ob 8h) sem ji pa kapuco od ta tanke jopice dala gor.

Sedaj je pa v samem bodiju kr.rokav, ker drugega ne rabi.

missfreya kar pogumno. Saj boš videla, če ima mrzle nogice daš gor štunfke, če so pa še stegna hladna pa tanko trenirkico čez. Ne "kuhat" dojenčkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko obleči dojenčka?
16.6.2012 22:31:03   
cilla
Moj škrat pa ful švica v stopala in jih ima ves čas mrzla. Ni važno, al je bosonog al z nogavicami, al je 30 stopinj al pa 20. Drugače je vroč kot peč, le dlani in stopala ima mrzle in mokre. Ima katera take izkušnje? Ne vem, al bi se morala zaradi tega kaj obremenjevat, mu obujat nogavice tudi v vročini,... Vročine že tako ful ne ne marata ne on ne bratec.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 13:27:14   
Anonimen
ei, kakšna je pa razlika med klobučkom in klobukom???? a sploh veš zakaj mora otrok met pokrita ušeska
sicer pa svojga oblači kakor želiš js bom mojga pa tko kot se meni zdi prav, js mojga ne vozim v vročini ven, če pa slučajno tako nanese PA IMA POKRITA UŠESA. pri nas dosti piha in si res ne želim da bi mali imel vnetje ušes in podobne zadeve. lahko bi vedela da če ima majhen otrok oziroma dojenček hud prehlad ki je povezan tudi z ušesi ima lahko hude možganske okvare ki imajo posledice celo življenje. zato se ne neki bunit če si sama drugačnega mnenja. in če sama drugače oblačiš svojega. verjetno še nisi imela težav z ušesi. pa verjetno si otroka ven peljala že 5 dan po porodu ker je bilo LEPO vreme.

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 13:38:53   
Nocturama
Vsaka se odloča po svoje, kajne. user posted image
Jaz sem moji mali dala kapico samo takrat, ko sva šli domov iz porodnišnice (rodila sem lani spomladi) in skorajda nikoli več. Pozimi ali ko je pihalo je dobila kapuco čez glavo. Poleti, ko je sonce, pa sva se vedno držali sence. Nikoli težav z ušeski itd.


_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 13:53:26   
polho3006
Ne bi komentirala te teme, ampak me je lott vzpodbudila. lott verjemi da bo tvoje dete imelo probleme z ušesi in to ravno zato ker mu pokrivaš ušesa takrat ko to ni potrebno. Kaj pa potem če ga malo popiha topla sapica?!? Verjemi da ti bo kdaj ko bo večji pobegnil ven ko bo hladno in kaj bo potem...njegova ušeska ne bodo navajena niti poletnega vetrička, kaj šele pa merzlga jesenskega lai pa zimskega zraka.
Drugo kar me je zbodlo...kaj je pa narobe če greš v lepem in toplem vremenu ven s 5 dni starim dojenčkom. A ni enako če je zunaj 25°C ali v stanovanju. Naše prvo dete je bilo rojeno pozimi in je patronažka rekla da naj ob lepem sončnem vremenu kar kar ven, tako da...smo se držali njenih nasvetov in dete je zdravo in lepo napreduje. Za otoka ni boljšega kot da je zunaj na svežem zraku pa naj bo dojenček ali pa že malo večji malček!

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 14:57:56   
Anonimen
sapica, veter in burja to so trije različni pojmi draga moja. tko da malo razmisli preden trapaste pišeš.
kar se tiče otroka ven peljat po enem tednu, verjetno nisi poslušala nasvetov pediatrov in porodničarjev.

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 15:06:57   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: lott

ei, kakšna je pa razlika med klobučkom in klobukom???? a sploh veš zakaj mora otrok met pokrita ušeska
sicer pa svojga oblači kakor želiš js bom mojga pa tko kot se meni zdi prav, js mojga ne vozim v vročini ven, če pa slučajno tako nanese PA IMA POKRITA UŠESA. pri nas dosti piha in si res ne želim da bi mali imel vnetje ušes in podobne zadeve. lahko bi vedela da če ima majhen otrok oziroma dojenček hud prehlad ki je povezan tudi z ušesi ima lahko hude možganske okvare ki imajo posledice celo življenje. zato se ne neki bunit če si sama drugačnega mnenja. in če sama drugače oblačiš svojega. verjetno še nisi imela težav z ušesi. pa verjetno si otroka ven peljala že 5 dan po porodu ker je bilo LEPO vreme.


Vnetje ušes nastane zaradi bakterij. In NIKAKOR NE zaradi vetra itd. Klobuček ima otrok na glavi zaradi sonca in NIKOLI ne bi otroku na glavo tlačila sred poletja kapice, tudi klobučka pri katerem ima otrok pokrita ušesa. Če toliko veš o možganskih okvarah itd. potem bi tudi vedela, da vnetje ušes ne nastane zaradi vetra. Imajo pa bakterije rade toploto in se še hitreje razvijajo. Tako, da kar tako naprej.

< Sporočilo je popravil Lianna -- 17.6.2012 15:07:37 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 15:10:30   
Lianna
Dojenčka oblači toliko kot sebe. To, da ima mrzle rok in noge ni merilo. In nikakor mu zaradi tega ne tlači na noge nogavičk. Jaz imam kar naprej mrzle noge, roke, pa mi je še vedno noro vroče. Dojenček se lahko zelo hitro pregreje, tako da nikakor ne pretiravat z oblačenjem. Če mu je prevroče preveriš tako, da potipaš za vratom.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 15:21:47   
LuLu
Tudi jaz se bom malo vključila... imam kolegico, ki je zaradi pogostih vnetij ušes, malemu nonstop zakrivala ušesa, izklapljala klime in zapirala okna.
Totalno mimo... Ravno zaradi nje in njenega načina dela, ki mi ni bil jasen, sem se pozanimala na več strani kako je to z ušesi. Da svojo radovednost potešim.
Klima marsikateri virus in bakterijo uniči, prepih zmeša zrak, ki je v primeru obolelih zelo priporočljivo, da se zrači. Zakrivanje uh, pa ničemur ne služi. Pozimi ok, ker te zazebe v uhe.
Ušesa se vnamejo pri otrocij do cca 5 leta zaradi razvoja teh poti uho-nos-grlo... na googlu se dovolj najde. Vnetje največkrat povzroči bakterija in zelo pomaga, da se otroku nos čisti in fiziološko šprica v nos. Da se prehod ščisti. Veter in pokrite uhe nimajo kaj dosti s tem.
Delate pa seveda tako kot vam paše.. tudi moji kolegici te informacije niso pomagale. Je vtrajala pri svojem. Njena izbira. Njen otrok.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 19:09:47   
cilla
Ma burja ulejče usake tolko, ne pa vsak dan, če že debatiramo o vremenskih pojavih. Jaz svojima dvema, pa sta nedonošena, od kar je več kot 20 stopinj, ne dajem več nič na glavo, razen če ju malo afnam in seveda ni prevroče za pokrivanje glave. V teh temperaturah, če že hočeš pokrivat ušesa, jih pokrij s trakom, pusti ji pa glavo frej, sej se bo skuhala.
Je pa res kot je napisala LuLu, tvoj otrok, tvoja izbira. Ma se mi zdi, da s pajcanjem na toplem bo v primeru, da se ji navlečejo bakterije, edino še več verjetnosti, da se ji razvije vnetje.


IZVIRNO SPOROČILO: lott
kar se tiče otroka ven peljat po enem tednu, verjetno nisi poslušala nasvetov pediatrov in porodničarjev.


Očitno sva imele opravka z različnimi pediatri (porodničarji so se ukvarjali bolj z mano kot z dojencema). Tisti, ki so januarja rihtali moja dva, so nam vsi po vrsti naročili, da prvi dan, ko bo sonce, gremo ven. Je sicer res, da sta šla iz porodnišnice pri štirih tednih, ampak so isto svetovali tudi mojim cimram, ki so šle domov po štirih dneh.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 19:27:19   
Arwenko
Čisto preprosto...oblečeš ga tako kot sebe. V takšni vročini kot je zadnje dni samo kakšno pleničko in tanko zračno majčko, pa v senci se držat, pa bo user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 19:46:54   
Johnsonsbaby
kratek rokav in kratke hlačke, zjutraj mora še kratke nogavičke, ki jih kmalu zbrca dol. K

lobuček imamo kadar jo moram nositi po soncu - ko npr. greva po starejšo v vrtec. sicer pa že lep čas ne nosimo kap, če je bilo od marca dalje kdaj slabše vreme sva pa kapuco potegnili čez glavico.

Tako oblačim vse tri, pa že dve leti nismo imeli pri hiši otroka z vročino in sploh še nikoli z vnetimi ušesi, še pozimi redko pod hlače oblečemo žabe. stari so pa 9, 5 let in najmlajša 5 mesecev.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 19:59:15   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: lott

ei, kakšna je pa razlika med klobučkom in klobukom???? a sploh veš zakaj mora otrok met pokrita ušeska
sicer pa svojga oblači kakor želiš js bom mojga pa tko kot se meni zdi prav, js mojga ne vozim v vročini ven, če pa slučajno tako nanese PA IMA POKRITA UŠESA. pri nas dosti piha in si res ne želim da bi mali imel vnetje ušes in podobne zadeve. lahko bi vedela da če ima majhen otrok oziroma dojenček hud prehlad ki je povezan tudi z ušesi ima lahko hude možganske okvare ki imajo posledice celo življenje. zato se ne neki bunit če si sama drugačnega mnenja. in če sama drugače oblačiš svojega. verjetno še nisi imela težav z ušesi. pa verjetno si otroka ven peljala že 5 dan po porodu ker je bilo LEPO vreme.


Vnetje ušes nastane zaradi bakterij. In NIKAKOR NE zaradi vetra itd. Klobuček ima otrok na glavi zaradi sonca in NIKOLI ne bi otroku na glavo tlačila sred poletja kapice, tudi klobučka pri katerem ima otrok pokrita ušesa. Če toliko veš o možganskih okvarah itd. potem bi tudi vedela, da vnetje ušes ne nastane zaradi vetra. Imajo pa bakterije rade toploto in se še hitreje razvijajo. Tako, da kar tako naprej.


Podpis! Nekateri starši se ne zavedajo kakšno škodo prazvazprav delajo svojim otrokom, ko jim "pokrivajo ušeska, da se ne bi vnela". Ravno tako se najraje vnamejo, otroku je vroče in tako se imajo bakterije možnost lepo razvijati.
Najboljša preventiva za nevnetje ušesk je redno čiščenje noska. Mi smo tudi ko ni bil prehlajen čistili s fiziološko, samo da je nosek bil prehoden.

Avtorica teme, tako kot so rekle že predhodnice, zdaj je "ubijalska" vročina in ven je dovolj plenička in majčka s kratkimi rokavi. Jst niti bodija ne bi oblačila, naj ima odprto, da se zrači. Pa seveda v senci se zadržujta.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko obleči dojenčka?
17.6.2012 22:35:56   
missfreya
Hvala punce za odgovore. Malo sem sicer skeptična glede kratkih hlač in kratkih rokavov oz. samo plenička, ker vseeno je le 4 tedne stara, poleg tega sva pa notri, ko je najhujša vročina oz. na terasi zunaj, kjer je senca in rahlo pihlja. Danes sem jo imela v tankih žabicah in dolg rokav pa ni bila nič mokra ali sitna oz. ni kazala znakov, da bi ji bilo vroče. Glede kapice sem pa dobila potrditev, ker ji res ne dajem kapice gor, pa me stare mame in razne tete postrani gledajo ;)
Glede tega, kdaj ven po porodu pa, ne vem no...kakor komu paše, mi smo šli 5. oz. 6. dan, ker sem mnenja, da je boljše sveži zrak kot notranji. pa še, če se mami dobro počuti... zakaj pa ne?

(odgovor članu missfreya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 7:42:56   
Soncnica Sandra ***
Nas je star 6 tednov pa je tudi samo v bodiju....kapo je imel pa na glavi samo tisti dan ko smo sli iz P domov pa se pol ene 2x...tud po kopanju mu je ne dajem gor pa ma ful laskov...itak je vroce tako zunaj kot notri

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu missfreya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 9:47:46   
Anonimen
dej še enkrat si kkšno knjigo oziroma učbenik preber da boš vidla in vedla zakaj vse so vnetja, mam doma 2 ki delata v zdravstvu in enega ki dela v porodnišnici in mislim da so odlični delavci z veliko znanja in izkušnjami.

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: lott

ei, kakšna je pa razlika med klobučkom in klobukom???? a sploh veš zakaj mora otrok met pokrita ušeska
sicer pa svojga oblači kakor želiš js bom mojga pa tko kot se meni zdi prav, js mojga ne vozim v vročini ven, če pa slučajno tako nanese PA IMA POKRITA UŠESA. pri nas dosti piha in si res ne želim da bi mali imel vnetje ušes in podobne zadeve. lahko bi vedela da če ima majhen otrok oziroma dojenček hud prehlad ki je povezan tudi z ušesi ima lahko hude možganske okvare ki imajo posledice celo življenje. zato se ne neki bunit če si sama drugačnega mnenja. in če sama drugače oblačiš svojega. verjetno še nisi imela težav z ušesi. pa verjetno si otroka ven peljala že 5 dan po porodu ker je bilo LEPO vreme.


Vnetje ušes nastane zaradi bakterij. In NIKAKOR NE zaradi vetra itd. Klobuček ima otrok na glavi zaradi sonca in NIKOLI ne bi otroku na glavo tlačila sred poletja kapice, tudi klobučka pri katerem ima otrok pokrita ušesa. Če toliko veš o možganskih okvarah itd. potem bi tudi vedela, da vnetje ušes ne nastane zaradi vetra. Imajo pa bakterije rade toploto in se še hitreje razvijajo. Tako, da kar tako naprej.


(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 10:46:10   
krtačka
lott samo ne potem jokcat po forumu kaj naj narediš, ker ima tvoj otrok večno vneta ušesa. Vneta ušesa se konkretno ponavadi začnejo po 1. letu. Tvoji "strokovnjaki" okrog tebe gor ali dol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 10:48:16   
krtačka
Pa naj te še naučijo vsaj koliko toliko pravilno pisati. Tudi jaz ne pišem pravilno, ampak tvoji prispevke je pa zapleteno brati.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 10:49:34   
ZARA
Moja, ko je bila dojenc, je bila v taki vročini v globokem vozu v plenici, pokrita s tetra pleničko. Zunaj je 30*+.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko obleči dojenčka?
18.6.2012 11:04:02   
polho3006
Lott ni vse v knjigah in učbenikih, ker tam enkrat pišejo tako, drugič pa čisto kontra. Samo malo logike je treba. Otroka je treba oblačiti tako kot sebe...verjemi če je tebi vroče otroka sigurno ne zebe! A tebi ni prijetno ko imaš prosto glavo da se ti veter ujame v lase? Verjemi da so takšni občutki tudi detecu prijetni. Takrat ko pa brije burja pa ni pametno biti z otrokom zunaj pa naj ima pokrita ušesa ali pa ne. Saj tebi takrat tudi ni prijetno ne?
Pusti knjige in takšne in drugačne kvazi strokovnjake in imej otroka za sebi enako bitje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?