|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kerensa, kaj v praksi pomeni ...
21.12.2006 20:54:48   
Maggie
... 13. člen ZAKONA O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O SOCIALNEM VARSTVU (ZSV-D):

13. člen
Za drugim odstavkom 25.a člena se doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
   »V primeru skupnega varstva in vzgoje otroka se višina minimalnega dohodka za otroka v razmerju do osnovnega zneska minimalnega dohodka oziroma dodatek iz prejšnjega odstavka določita v polovični višini merila iz prvega odstavka tega člena oziroma dodatka iz prejšnjega odstavka.«.
   V tretjem odstavku, ki postane četrti odstavek, se na koncu doda besedilo: »Kot prva odrasla oseba v družini se šteje tudi mladoletna oseba brez staršev, razen v primerih iz četrte alinee prvega odstavka 26. člena tega zakona.«.
   Dosedanji četrti odstavek postane peti odstavek.

...predvsem za "matere samohranilke"? Ali to kaj spremeni tiste dohodke, do katerih je zdaj upravičena enostarševska družina, če je upravičena do starš. dodatka in dsp?

Te spremembe bodo začele veljati po novem letu nekje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kerensa, kaj v praksi pomeni ...
21.12.2006 23:23:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maggie
»V primeru skupnega varstva in vzgoje otroka se višina minimalnega dohodka za otroka v razmerju do osnovnega zneska minimalnega dohodka oziroma dodatek iz prejšnjega odstavka določita v polovični višini merila iz prvega odstavka tega člena oziroma dodatka iz prejšnjega odstavka.«

Evo... 8x !!! sem morala prebrat tole, da sem sploh dojela, za kaj gre, pa še zdaj nisem prepričana. user posted image user posted image user posted image  Po moji logiki naj bi to za samohranilke pomenilo npr. nekako takole... minimalni "dohodek" za otroka je cca. 15.000 SIT. Za samohranilke (ki načeloma to sploh niso, če imajo za otroka z bivšim partnerjem skupno skrbništvo) potem to pomeni, da če npr. uveljavljajo DSP (na svoje ime in za čas, ko je otrok pri njih, npr. 14 dni v mesecu), potem prejmejo za otroka samo cca. 7.500 SIT. Ker druga polovica jim ne pripada, ker otrok ni pri njih, ampak npr. pri očetu, ki pa DSP-ja ne uveljavlja.

Načeloma naj bi po tej logiki dobila tudi samo polovični znesek dodatka za enostarševsko družino in seveda vse ostalo dalje po isti logiki.

Če sem to kolobocijo prav razumela. user posted image

(odgovor članu Maggie)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kerensa, kaj v praksi pomeni ...
22.12.2006 10:36:09   
Maggie
Ja, zakomplicirano, jauser posted image  Saj jaz sem tudi nekako tako mislila. Ampak to potem velja za tiste, ki so se ločili in imajo sklenjen sporazum o skupnem varstvu in vzgoji? Kaj pa za enostarševske družine - torej mamice, ki se sploh nikoli niso poročile in živele s partnerjem oz. otrokovim očetom: se za njih šteje, da imajo ali nimajo skupno varstvo in vzgojo z otrokovim očetomuser posted image

Ah, too much...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kerensa, kaj v praksi pomeni ...
25.12.2006 7:33:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maggie
Ampak to potem velja za tiste, ki so se ločili in imajo sklenjen sporazum o skupnem varstvu in vzgoji?

Hja, tako nekako mi tole deluje, ja. Ziher pa nisem, kakor sem že rekla.
Kaj pa za enostarševske družine - torej mamice, ki se sploh nikoli niso poročile in živele s partnerjem oz. otrokovim očetom: se za njih šteje, da imajo ali nimajo skupno varstvo in vzgojo z otrokovim očetomuser posted image

Tukaj sta pa najverjetneje dve varianti - matere z otroci, za katere očetovstvo NI priznano, in matere z otroci, za katere očetovstvo JE priznano. Ali je mati skupaj z očetom svojih otrok, načeloma sploh ni problematično, kajti tudi nezakonski otroci imajo DVA starša. Tudi, če oče in mati nikoli nista bila par, ima (načeloma, če oče prizna očetovstvo) otrok na svojem rojstnem listu imeni obeh staršev. In kadar se rodi otrok, katerega starša nista v zvezi (ali pa, ko zveza razpade, pa naj bo to zakonska ali izvenzakonska), takrat "stopi v igro" najprej CSD in kasneje sodišče. Četudi starša nista par (četudi nikoli nista bila), je oče še vedno dolžan poskrbeti za svojega otroka. Seveda predvsem finančno (preživnina), kar se ureja na sodišču, istočasno pa se tam ureja tudi vse v zvezi s skrbništvom in stiki. Starša se lahko, pa čeprav nista bila nikoli par, sporazumno dogovorita, da bosta za otroka skrbela skupaj. In TO je skupno skrbništvo. Nekako na ta način bi se potem za takšne matere obravnaval ta zakon, ki si ga citirala. Za tiste otroke, ki pa nimajo npr. očeta, pa je neizvedljivo, da bi obstajalo skupno skrbništvo, kajti obstaja samo eden od staršev (drugi je npr. neznan, pogrešan ali pokojni).

Tako si to jaz razlagam. 

(odgovor članu Maggie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Učenje skozi igro: Zakaj je igra najboljša...
Učenje skozi igro omogoča otrokom naraven razvoj, izboljšuje njihove kognitivne, socialne in čustvene veščine. Otroci se...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Risanke.
пеперутка16

So vaši otroci gledali (gledajo) risanke kot so Teenage Mutant Ninja Turtles, Yu Gi Oh, Pokemon ... in zaradi njih postali nasilni?