|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 12:10:43   
vaney
No, tako, za probo smo letos posadili 2 sadiki lubenic. Stara mama je stvar vzela resno in jih med vročino vsak dan 2x oblino zalivala. Zaenkrat je na njej 8 kar velikih plodov, ne vem pa, kako naj ugotovim, če je že za pobrat ali ne. Velike so ene že skoraj kot nogometna žoga, lupina je še bolj temno zelena. Ima katera izkušnje?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 12:12:28   
Mešamdrek
Po njej potrkaš in če lepo zadoni je zrela.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 12:13:50   
vaney
Aha, ok, grem trkatuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 12:15:08   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Aha, ok, grem trkatuser posted image


Ampak samo trikrat,več ne velja.user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 12:25:28   
malilump
Pomojem najboljš, če eno žrtvuješ in razrežeš

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:21:40   
vaney
No, pa sem naredila biznisuser posted image Sem trkala ko zmešana, se mi je zdelo, da so 2 že čist zrele, talent kot sem utrgam obe, eno razrežem in notri...beeelouser posted image a jo ima smisel pustit v hladilniku, je kakšna varianta, da dozori ali sta pač obe za v smetiuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu malilump)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:25:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

No, pa sem naredila biznisuser posted image Sem trkala ko zmešana, se mi je zdelo, da so 2 že čist zrele, talent kot sem utrgam obe, eno razrežem in notri...beeelouser posted image a jo ima smisel pustit v hladilniku, je kakšna varianta, da dozori ali sta pač obe za v smetiuser posted image


tadrugo izdolbi, pa jo napolni z vodko ali ne vem katerim alkotom že, pa koščke izdolbenega not dej, pa zapri za en dan, potem pa s slamco pijte, boste zadeti ko mambe.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:28:23   
malilump
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

No, pa sem naredila biznisuser posted image Sem trkala ko zmešana, se mi je zdelo, da so 2 že čist zrele, talent kot sem utrgam obe, eno razrežem in notri...beeelouser posted image a jo ima smisel pustit v hladilniku, je kakšna varianta, da dozori ali sta pač obe za v smetiuser posted image


tadrugo izdolbi, pa jo napolni z vodko ali ne vem katerim alkotom že, pa koščke izdolbenega not dej, pa zapri za en dan, potem pa s slamco pijte, boste zadeti ko mambe.


Še najbl pametno user posted image

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:40:50   
vaney
volga, res, da sem blond, ampak vseeno...a ti mene malo zezaš, ker kao sprašujem neumnostiuser posted image

jah, je*a, če pa nimam pojma o lubenicah...saj banane tudi lahko kupiš še bolj zelene, pa dozorijo, kako naj pa jaz vem, da pri lubenicah to ni mogočeuser posted image


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu malilump)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:42:17   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

volga, res, da sem blond, ampak vseeno...a ti mene malo zezaš, ker kao sprašujem neumnostiuser posted image

jah, je*a, če pa nimam pojma o lubenicah...saj banane tudi lahko kupiš še bolj zelene, pa dozorijo, kako naj pa jaz vem, da pri lubenicah to ni mogočeuser posted image



ne, ne, nič te ne hecam, to se sicer dela z zrelo lubenico, z belo ne vem če, ampak za probat je, kaj pa vem, pa da ne boš vodke bv tratila, k je draga, probaj z vinom, no, jaz vem, da bi probala, pa velik cukra not, zapreš pokrov, pustiš en dan in spiješ.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:45:52   
Volga
a no, tudi takole se da

V lubenico naredis luknjico. Vanjo obrnes flaso vodke in postavis na sonce. Ker je lubenica v bistvu sama voda, se bo vodka noter stekala precej pocasi. Ko je vodka stekla not, zapres luknjo in pustis lubenico na soncu kaksno uro, dve, da se dobro "prekuha", potem jo das v hladilnik. Ko je dobro ohlajena, jo narezes in pojes. That's it.  

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 13:53:24   
vaney
aha, hvala za receptuser posted image bom še videla, če se bom lotila tega, nima kdo spituser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 14:06:21   
benika

V lubenico naredis luknjico. Vanjo obrnes flaso vodke in postavis na sonce. Ker je lubenica v bistvu sama voda, se bo vodka noter stekala precej pocasi. Ko je vodka stekla not, zapres luknjo in pustis lubenico na soncu kaksno uro, dve, da se dobro "prekuha", potem jo das v hladilnik. Ko je dobro ohlajena, jo narezes in pojes. That''s it.


Če pa zliješ noter flašo rdečega vina, je pa pol tud lubenica rdeča.user posted image user posted image user posted image

Vaney, po moje bo najboljš, da to lubenico vržeš stran in počakaš še nekaj časa, preden zrežeš še kakšno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 14:07:12   
darja.mark
bo već zate ostal user posted image user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 14:07:53   
darja.mark
bo več zate ostal user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 14:45:14   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

aha, hvala za receptuser posted image bom še videla, če se bom lotila tega, nima kdo spituser posted image


Volga se povabila na en drink najbrž ne bo branilauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
26.7.2010 14:53:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 15:58:26   
MTFP
Tašča je lani tudi načela še ne popolnoma zrelo, pa jo je dala mislim da za 1 teden ali 14 dni (ne vem več), v temen prostor, pa je dozorela. Samo njena ni bila čisto bela...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 15:58:55   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če pa zliješ noter flašo rdečega vina, je pa pol tud lubenica rdeča.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image problem rešenuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 16:31:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če pa zliješ noter flašo rdečega vina, je pa pol tud lubenica rdeča.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image problem rešenuser posted image


Pa itak ti je potem kmalu, hik, že vseeno za farbo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 16:32:36   
Anonimen
No, tako, za probo smo letos posadili 2 sadiki lubenic. Stara mama je stvar vzela resno in jih med vročino vsak dan 2x oblino zalivala. Zaenkrat je na njej 8 kar velikih plodov


Uauuuuu,bravo bakica user posted image user posted image

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
26.7.2010 22:28:32   
valči
Vaney,glej,ti bom čisto profesionalno to napisala.Midva se,kot nekatere že veste baviva z prodajo zelenjave in sadja in hodiva na tržnico na Gorenjsko prodajat.
Polek vsega ostalega,si je letos mož zaželel lubenic.In sva jih v soboto že ogromno prodala.Imava pa plodove,težke med 2-3 kile,sva tako seme kupila,ker sva hotela manjše.

In da ti točno povem,kdaj je plod zrel.Takrat,ko je vitica,ki je tik ob lubenici ovenela,rahlo osušena.Ko je popolnoma posušena-vitica,je plod prezrel.
Saj veš,kaj je vitica?Najdi jo,taka zvita stvar.In to je ziher natančni pokazatelj.Če želiš,pridi v soboto na Jesenice,pa ti več povemuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
27.7.2010 8:40:45   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: valči

Vaney,glej,ti bom čisto profesionalno to napisala.Midva se,kot nekatere že veste baviva z prodajo zelenjave in sadja in hodiva na tržnico na Gorenjsko prodajat.
Polek vsega ostalega,si je letos mož zaželel lubenic.In sva jih v soboto že ogromno prodala.Imava pa plodove,težke med 2-3 kile,sva tako seme kupila,ker sva hotela manjše.

In da ti točno povem,kdaj je plod zrel.Takrat,ko je vitica,ki je tik ob lubenici ovenela,rahlo osušena.Ko je popolnoma posušena-vitica,je plod prezrel.
Saj veš,kaj je vitica?Najdi jo,taka zvita stvar.In to je ziher natančni pokazatelj.Če želiš,pridi v soboto na Jesenice,pa ti več povemuser posted image



Valči, a na Jesenicah prodajata? Vsako soboto? Ej, bom prav prišla kaj kupit! (stročji fižol se mi je na vrtu posušil in ga imam samo za vzorec, pa za blitvo/špinačo mi je zmanjkalo prostora na vrtu...)..Kaj vse pa prodajata?...dejva se ZS-jat user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
27.7.2010 8:56:35   
Abbott
Menda nekaj potrkaš po njej in slišiš. Več pa ne vem. 

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako veš, kdaj je lubenica zrela?
27.7.2010 9:04:17   
mamamajča


[/quote] IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

Menda nekaj potrkaš po njej in slišiš. Več pa ne vem. 
[/quote]
hehe, saj je trkala... user posted image




(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Kosilo med tednom
Michonne RR

Ali kuhate med tednom?

Da, vsak dan (70%)

Nekaj krat na teden (23%)

Občasno kaj na hitro (3%)

Ne, jemo zunaj (0%)

Ne, med tednom jemo pri sorodnikih (stari starši ipd.) (2%)

Ne, kosilo si prinesemo (iz šole, ipd.) (2%)


Število vseh glasov: 61

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!