|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako nehati ?
29.5.2007 15:52:06   
Anonimen
Zadeva je takšna: Sem kadilka. Priznam (ne me obtoževati, ker potrebujem pomoč). Trenutno sem v 12t nosečnosti. Vem, da je kajenje škodljivo, vendar sem kljub totalni osveščenosti očitno karakterno prešibka, da bi nehala. Trenutno pokadim 4-5 ultra ligt (0,1 mg nikotina) cigaret na dan. Želim si nehati. Noro si želim... Dozo dnevnih cigaret sem že več kot prepolovila. Prosim, povejte mi, kako naj dokončno odneham s to grdo, grdo, grdo razvado.

Potrebujem konkretno rešitev, ne prepičevanja, da škodim otroku (ker se tega že sama zavedam dovolj). Ne predlagajte mi nikotinskih nadometkov, ker 1 vsebuje več nikotina kot moja cela škatla cigaret....

Resnično potrebujem pomoč in podporo, saj sems ama očitno prešibka, da bi enkrat za vselej rekla cigaretam adijo. Glede na to, da pa kadim te ultra light pa očitno tudi za neko noro odvinost z nikotinom ne gre, ne?

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 30.5.2007 13:15:07 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 15:55:50   
TONČI.
Raho, že to je veliko kar si napisala. Vsak korak k nehanju kaditi je velik. Verjemi, da ti bo uspelo! Predloga pa nimam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 15:56:38   
Anonimen
Jaz ti težko kaj svetujem, ker te preprosto ne razumem. Ko sem jaz izvedela, da sem noseča, sem nehala v dveh sekundah. Pa sem prej pokadila več kot škatlo na dan. Ne vem, ampak meni je zdravje mojega otroka najpomembnejše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:01:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz ti težko kaj svetujem, ker te preprosto ne razumem. Ko sem jaz izvedela, da sem noseča, sem nehala v dveh sekundah. Pa sem prej pokadila več kot škatlo na dan. Ne vem, ampak meni je zdravje mojega otroka najpomembnejše.


Napisala sem, da potrebujem pomoč, ne pa obtoževanja.

Najbolj me razžalosti to, da nekdo resnično prizna, da potrebuje pomoč, ker je (očitno) karakterno prešibak in potem takoj naleti na obtoževanje. Evo, tudi jaz se ne razumem pa kaj naj naredimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:04:51   
Enolla
Prvi moj znak nosečnosti je bil, da so mi tako zasmrdeli cigareti, da me je še dim zmotil in  mi obrni želodec, tako, da odnehati ni bilo dileme.V materinski šoli so nam rekli, da je bolj "varno", če kakšnega pokadiš kot, da bi prišlo do kakšnih drugih zapletov, ki bi bili hujši. user posted image Bravo zate, da si že toliko odnehala. Drugo bi se vprašala jaz zakaj sploh kadiš? Če je to zade nek ventil poskušaj s kakšno drugo stvarjo recimo globokim dihanjem, meditiranjem ali čim podobnim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:04:52   
valči
user posted image Če take lahke kadiš in pet na dan,ne škodi tako strašno,da bi se mogla nevemkako sekirat.

Kakih osem let nazaj sem nehala sama od sebe,ker ni bilo v moji družbi kadilcev in mi je bilo brezveze.

Od vseh kadilcev,ki so prenehali,so vsi končali od danes do jutri.Klik v glavi,saj veš.

Svakinja je med nosečnostjo nehala,ker so ji zasmrdeli,se je predozirala in bila v družbi kadilcev pogosto.Zagabili so se ji,ne vem,če bi tebi to pomagalo za odnehat,mogoče.

Sem pa zasledila,da imaš glavobole.Če boš naenkrat nehala,boš imela še hujše,po vsej verjetnostiuser posted image

Jaz samo sklepam.

Sestrična je vso nosečnost kadila,le zmanjšala je dozo na 5 na dan in ima zdravo hčero,ki je tehtala 4 kile.user posted image

Jaz ne kadim,samo tebi bi rekla tako:

Raje kadi teh par lahkih na dan,kot pa da se matraš,pa še hujše glavobole fašeš,če ti pa rata nehat,pa svaka čast in bravouser posted image

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:05:23   
Anonimen
Saj nič ne obtožujem, samo ne razumem.

Razumem tiste, ki kao nočejo o tem nič premišljevati, ki nekako tiščijo kot noj glavo v pesek, ali so kot tista opica, ki kao ničesar ne vidi, ne sliši in ne razume. Ki se jih to preprosto ne dotakne tako gllooboko, da bi kaj ukrenile, ker ne čutijo potrebe po tem.

Ampak takih, ki pa o tem primišljujejo in se zavedajo, da to ni dobro ... takih pa ne razumem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:06:32   
Anonimen
Prvo zgruntej zakaj kadiš! Jaz vem da ne iz potrebe ampak iz dolgčasa, da mam pavzo v službi, na kavicah...
Pol se pa takim dejavnostim probej en čas izogibat.
Pa slikico (od hčerkiceuser posted image )z ultrazvoka si dej v vsako škatlo k jo odpreš. Mogoče te pa mine.

Drugače se pa v bistvu strinjam z Mič. Nej raho tolk časa sta se trudila, vsak mesec čakala in upala....in končno vama je uspelo. Za sina bi verjetno umrla, kot vsaka taprava mama. No, za hčerkicouser posted image  al pa sinčka no(jst upam da bo bejba) ne rabiš umret, sam čik ugasnit. Saj ni tako težko. Samo cilj moraš imeti pred očmi.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 29.5.2007 16:10:30 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:08:53   
StBarbara
Hm...sama nisem kadilka zato ne vem, ampak prvo kar mi je prišlo na pamet; ko ti zapaše cigaret, si vzami kaj sladkega, se POLNO zaposli, ....pač neko drugo razvado, ki ne bo toliko škodila tvojemu otroku.



_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:11:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Saj nič ne obtožujem, samo ne razumem.

Razumem tiste, ki kao nočejo o tem nič premišljevati, ki nekako tiščijo kot noj glavo v pesek, ali so kot tista opica, ki kao ničesar ne vidi, ne sliši in ne razume. Ki se jih to preprosto ne dotakne tako gllooboko, da bi kaj ukrenile, ker ne čutijo potrebe po tem.

Ampak takih, ki pa o tem primišljujejo in se zavedajo, da to ni dobro ... takih pa ne razumem.


Če ne razumeš...tud na glas ne rabiš razmišljat...
Lepo je rekla da rabi pomoč in ne nekega čudnega razmišljanja...takih komentarjev bi se jaz na tvojem mestu zadržala...
pa sorči, če tega kar sem napisala ne RAZUMEŠ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:12:56   
Anonimen
No, pa res sem se vprašala, zakaj kadim... zato, ker ne vem spiti kave brez cigarete in ker moram po obroku obvezno eno prižgati.user posted image  Evo - roko na srce - razvada. In nikakor ne odvisnost. Je pa res, da sem celo 1. nosečnost kadila brez občutka slabe vesti, da je za sedaj (trkam) s Črtojem vse OK, da je bil prenošen, težek (4400) in normalen dojenček. Sem pa prenehala s kajenjem, ko sem rodilauser posted image  In nisem kadila tako dolgo, dokler nisem prišla nazaj v službo.

evo povezave: cigareti-služba-kava-malica.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Fora je v tem, da doma sploh ne kadimuser posted image

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:13:42   
sonchek
Raho jaz te popolnoma razumem...
...samo resnično ti ne znam pomagati, kot tudi sebi ne...

pa srečno


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:15:19   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: raho


Fora je v tem, da doma sploh ne kadimuser posted image


pol pa kar doma ostani user posted image user posted image user posted image



_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:15:49   
Miss Piggy
Raho, te popolnoma razumem. Jaz sem v obeh nosečnostih kadila in ja, me je sram.
Pač nisem oseba z močnim karakterjem. Bolj ko sem razmišljala o tem, da bi nehala, bolj so se mi luštale. Posvetovala sem se z G, in ta mi je rekel, da bo stres ki ga bom doživljala ob prenehanju kajenja bolj škodljiv za otroka, kakor tistih par cigaret.

Hvalabogu, imam dva zdrava otroka.

In ne, Raho, ne govorim ti, da kadi še naprej, upam, da ti uspe nehati. Navet od Karin24, se mi zdi super. Slikca od pikice v škatlico. Poskusi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:16:13   
cuma
Zabriši stran vse čike in prepovej vsem bližnjim (+ sodelavcem ...itd.) da bi ti jih ponujali. Izogibaj se prostorom kjer kadijo. Izloči oz. spremeni ritual ... npr. če si prej imela navado skaditi čik med pavzo v službi, ali ob kavi lai po kosilu ali ... ga zdaj nadomesti z nečim, kar imaš rada ... ! Bo šlo?

Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:19:50   
nanaa
Oj,

tudi sam sem bila kadilka, ko sem nekako začutila, da sem noseča sem jih hitro še malo pokadila preden sem naredila test, vem grozno ampak tako je bilo.
Potem pa konec v trenutku, ko sem naredila test se mi zdi, da imam kar blokado na cigarete in alkoholo user posted image , čeprav smo ga prej kar dobro feštali za vikende.

Raho mislim, če jih skadiš toliko kot si napisala, da ni ne vem kako hudo, bolj kot pa da si vsa živčna in nervozna. Ne vem, če bi rada nehala pa poskušaj takrat, ko ti zapaše cigaret vzeti bobi palčke :) ali pa liziko. Mogoče bo pa pomagalo. Ali pa kar "pozabi" kupiti cigarete:).

Poskusi in vso srečo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:27:45   
birdy
Glej, zdej me bojo vse obtoževale, pa kakšna neodgovorna nosečnica,... Jaz sem v 31 tednu pa še vedno kadim. Sem zmanjšala iz cele škatlice na zdaj tam okoli 3 cigarete dnevno in sem ponosna nase. Meni je bilo že to zelo, zelo, zelo težko dosežt. Seveda da kajenje otročku škoduje samo, je pa tako, da tudi tiste, ki so v času nosečnosti nehale kadit niso na ne vem kaj boljšem. Nikotin in katran ostaneta v telesu zelo dolgo in tiste, ki so nehale kadit, ko so izvedle da so noseče imajo v sebi še vedno nikotin in katran. Meni moj G ne teži, pravi naj poskusim čim manj kadit. Sem pa slišala za primere, ko so strastnim kadilkam(s tem pa res mislim strastnim) zdravniki rekli naj nikar ne neha kadit. Ker je to tak šok za telo, da lahko naredi več slabega kot dobrega.
Pa da ne boste mislile, da sem za kajenje v nosečnosti naj povem, da upam da mi bo počasi uspelo nehati. Moja cena za zmanjšanje kajenja je bila sicer kar huda, ker sem se preveč zredila. Če ne morem kadit, bom pa jedlauser posted image  
Sicer ti pa privoščim, da ti uspe nehatuser posted image . Samo dej raje počasi, ker če ne se ti bo zmešalo.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:29:16   
jst86
Raho tud jst te razumem.Sem v 25.tednu nosečnosti,pokadim pa nekje 8 cigaret,tudi najlažjih.
Sem hotla jst to temo odprt pa me je blo sram....user posted image .Zadnje dni me tok žre ker kadim, pa ne si ne morm pomagat da ga nebi pržgala.Razočarana sem nad sabo ful.user posted image  user posted image

V službi enostavno ne hodi na pavze v prostore kjer se kadi.Jst na šihtu ne prižgem cigareta ker ne hodim več ven,pa tud nimam več potrebe.Doma pa...user posted image

Vso srečo ti želim!

(odgovor članu nanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 16:53:25   
nora
Raho, jaz sem isto kadila zaradi tega ker nisem si mogla zamislit da pijem kavo ali pivo, a da ne pokadim cigareto. Potem sem hotla nehat in sem zacela vsak dan -1 cigareto, cez 2 tedna sem kadila samo 2 cigareti na dan zraven kave in tako sem nadaljevala 3 tedne. Potem naenkrat sem opazila, da dolg nisem si cigaret kupila in da sem pozabila kaditi. Torej moje odvajanje je trajalo ene 2 meseca max. Brez kakrsnegakoli recepta. Mislim da si na dobri poti. Kar takoj nadaljujuser posted image kmalu boš nehalauser posted image

(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 17:06:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: raho
Želim si nehati. Noro si želim...


Torej nehaj. Tako preprosto. Če si res noro želiš, seveda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 17:10:50   
Anonimen
Jaz pa sem ponosna ozdravljena kadilka: spreobrnjenka.

Nasvet: vem da se sliši zoprno ampak mogoče se ti splača prebrati knjigo A. Carr: Prenehajmo kaditi za zdaj in za vedno (nisem ziher za naslov, sem pa za avtorja).
Po principih, ki jih opisuje avtor sem sama prenehala.
Boš videla, da bo to ena stvari, na katere boš najbolj ponosna v življenju.

Veliko uspeha!


(odgovor članu nora)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 17:24:42   
April
Če ne moreš spit kave brez cigareta, pa nehaj pit kavo. Tudi moj, kadi skoraj izključno ob kavi. In ko ima prebliske, da bi bilo dobro nehat, tist čas sploh kave ne pije. Ker on si ne zna predstavljat kave brez čikov.

Namest kave pa raj kakšen naraven pomarančni sok pij, pa grisine zraven zobaj, če ne veš kam z rokami.

Pa izogibaj se sodelavcev, ko kadijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 17:41:49   
Ajvy
Jst sem tudi kadilka, trenutno v neaktivnem stanju- sem pa pri tem poslušala izključno sebe in svojega otročička... veliko ljudi mi je govorilo, naj ob nosečnosti nikar ne preneham takoj kadit, ker to ni v redu za otročka, spet drugi so bili za totalni odrez nikotinske razvade...
Midva z možem sva se pogovorila in vsak je izrazil svojem mnenje, ničesar me ni obsojal niti mi dopovedoval, dovolil je nama z user posted image ,da se sama odločiva... in tako je meni v 12 tednu nosečnosti popolnoma zasmrdel cigaret... že prej sem manj kadila, zgleda da podzavestno, takrat pa me je čisto prelomilo... in od takrat sem skadila natanko pol cigareta...
NE dovoli, da ti kdorkoli soli pamet, ravnaj po svojem telesu, on ti bo že povedal kaj je dobro in kaj ne, verjemi...

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 20:16:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Saj nič ne obtožujem, samo ne razumem.

Razumem tiste, ki kao nočejo o tem nič premišljevati, ki nekako tiščijo kot noj glavo v pesek, ali so kot tista opica, ki kao ničesar ne vidi, ne sliši in ne razume. Ki se jih to preprosto ne dotakne tako gllooboko, da bi kaj ukrenile, ker ne čutijo potrebe po tem.

Ampak takih, ki pa o tem primišljujejo in se zavedajo, da to ni dobro ... takih pa ne razumem.


Če ne razumeš...tud na glas ne rabiš razmišljat...
Lepo je rekla da rabi pomoč in ne nekega čudnega razmišljanja...takih komentarjev bi se jaz na tvojem mestu zadržala...
pa sorči, če tega kar sem napisala ne RAZUMEŠ.


Hm, ne razumem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Malo pomoči, prosim!
29.5.2007 20:23:41   
Anonimen
js sm nehala kadit isto sekundo k sem zvedka da sem noseča, niso mi šli čiki že prej ko sem sam sula na touser posted image sem bla kr presenečena nad sabo, sem mislila da me bo bolj matralo.....me je pa najbolj to motiviralo, k sem si predstavljala kaj to naredi mojmu otročku....kak mu odžiram kisik in se revčk matrauser posted image ker že če en nekadilc prižge, se mu zvrti in mu je slabo,  tko da tud bebica ziher more nekej občutituser posted image ko sem si to zamislila, ni blo šans da bi prižgalauser posted image probi na tak način....kaj vem

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!