|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:00:34   
Freeda
Vem da je vprašanje čisto vsakdanje, ampak preprosto ne morem prit čez mesec z manj kot 60 eurov računa.user posted image

Moj problem je v tem, da imam skoraj vse, s katerimi komuniciram stacionirane pri drugih mobilnih omrežjih, sama sem na Mobitelu. Prehod ni možen, ker sem z nakupom telefona podpisala pogodbo za 2 leti, pa tudi sicer jih imam pol na Simobilu, pol na Tušmobilu. Cene v druga omrežja so pa kar visoke.

Kakšna ideja?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:12:06   
Kerensa*
- SMS-e pošiljaj z Interneta (kadar le moreš), kjer so gratis (npr. na Najdi.si)
- vsaj na stacionarne številke kliči s stacionarnega telefona (službenega ali domačega - jaz imam stacionarni telefon pri Amis-u in imam vse klice, ne glede na trajanje, v vsa druga stacionarna omrežja zastonj)
- dobesedno manj telefoniraj, če ni res nujno (jaz za tisto, kar ni nujno v nekem trenutku oz. za tisto, kar lahko počaka, uporabljam e-mail ali FB)
- ne uporabljaj Monete (razen, če ti ukradejo denarnico, ti imaš pa prazen tank)
- odjavi vse uverture, ne kupuj raznoraznih zvonjenj (preko USB-ja si jih lahko sama naložiš zastonj) in nikakor ne sodeluj v nobenih SMS klubih (če si že, jih pa odjavi)
- odjavi povratnice (če hodiš v tujino), ne naročaj izpiskov (na Internetu so zastonj), obdrži samo nujne preusmeritve, službene klice opravljaj s službenih telefonov
- in za konec: ne razmišljaj o tem, kaj bo kdo rekel ali kaj si bo kdo mislil, če ga ne boš poklicala. Enostavno si dovoli, da tudi drugi pokličejo tebe (predvsem tisti z raznoraznimi "Đabest" in "99zame" paketi, ki imajo vključeno neznano število gratis minut za vsa omrežja - oni te kličejo zastonj, če pa ti njih, pa plačaš - in tako lahko zraven še zastonj ugotoviš, kdo se kdaj spomni nate)

Jaz sem tako svoj račun s 150€ zmanjšala na 50€.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 28.2.2011 17:13:31 >

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:12:28   
Felicita
Stacionarni telefon ali še boljše, Skype? Al pa menjaj na paket, ki ti ustreza.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:15:31   
Freeda
Sicer nisem čisto sigurna, ampak mislim da obstaka ena opcija da zakupiš za par evrov nek paket in potem telefoniraš ful poceni. Bom poiskala in ti poročam.

Drugače pa, manj se pogovarjaj in bo.user posted image user posted image
Kerensa ti je lepo razložila kako se da kaj prišparat.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:16:30   
Vijoličarka
60,00 EUR na mesec za privatne razgovore?

Sicer imam občutek, da pričakuješ neko tehnološko rešitev, ampak ker te ni, bi bilo še najbolj učinkovito, če bi spremenila način razmišljanja in slog življenja.

Mobilni telefon zna biti zelo v redu zadeva, če kje obtičiš, marsikaj se da z njim urediti, če se znajdeš v taki ali drugačni resni zadregi. Stranski učinek je pa huda odvisnost, da se že za vsako mišjo dlako ali pa kar iz dolgega časa telefonari okoli ter čveka in čveka.

Začni opravljati samo nujne klice in naj trajajo samo toliko časa, kolikor je potrebno, da se izmenja informacija, torej kratko in jedrnato. O občutkih in pogledih na svet in domovino se je mnogo bolje pogovarjati na štiri oči.

Sama imam mobilni telefon na kartico in na mesec 'zapravim' cca 3 EUR. Zadnjič me je pa zaneslo in sem jih zapravila 5. Hitro človeka zanese in je treba discipline.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:20:14   
Vijoličarka
Uh, Kerensa. user posted image  Sploh nisem vedela, koliko pasti obstaja. Uverture, raznorazne druge storitve, brez katerih se da čisto normalno shajati...

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 17:26:41   
Kerensa*
Full je tega, ja. Uvertura se mi je nekaj časa zdela fajn, potem sem se pa vprašala, zakaj jaz plačujem za muziko, ki jo poslušajo drugi? Pa izpiski - očitno sem bila 300 let pred leseno žlico, ker sem si jih (plačljivo, seveda) v tiskani obliki naročala na dom, preden sem ugotovila, da obstaja "Planet". Namesto downloadov zvonjenj sem si z Interneta inštalirala gratis programček za obdelavo komadov (teh programčkov je na stotine) in tako ne plačam več 1,99€ za en refren, ampak si ta refren (al'' pa kakšen drug del komada, ki mi je všeč) enostavno "izrežem" sama in naložim preko USB-ja. Pred računalnikom sem v službi po 8 ur dnevno, ko sem pa frej, sem pa zadnje čase zelo veliko doma, torej imam svoj notebook na dosegu roke - in lahko vtipkam ta "Najdi.si". S kolegi in kolegicami čvekam večinoma preko FB-jevih ZS-jev, s sodelavci se ne družim več privat, tako, da jih tudi kličem ne, ko in če me pa kdo potrebuje, naj me pa on/a pokliče.
Ker so telefoni moja poklicna deformacija že 8 let, so se mi pa tudi že tako zamerili, da takrat, ko smo vsi doma (cela družina), GSM enostavno ugasnem. Me ni.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 28.2.2011 17:27:09 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 18:03:42   
Kerensa*
Aja - pa nikoli ne uporabljam Interneta preko GSM-a, plačljivo navigacijo pa samo v primeru, ko je res kriza. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 18:12:50   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

nikakor ne sodeluj v nobenih SMS klubih (če si že, jih pa odjavi)



kakšni klubi so pa to?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 18:17:51   
Precious
Seveda da lahko predčasno prekineš pogodbo. Ampak plačaš pač koliko ti manjka do izteka

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 19:03:56   
Anonimen
Kakšna ideja?user posted image


Uporabljaj telefon za tisto, čemur je v svoji osnovi namenjen - hitrejšemu dogovoru.

Sicer ne vem, kaj vse se po telefonu pogovarjate, ampak toliko samo za čvek user posted image . Ne bi bilo bolje, da se dobite pri nekom doma na kavi?

(odgovor članu Freeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 19:34:25   
Najaa
na simobil pejdi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 19:54:35   
čipka
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Seveda da lahko predčasno prekineš pogodbo. Ampak plačaš pač koliko ti manjka do izteka





točno to sem naredila jaz. plačala sem mobitelu samo še razliko, ki sem ji bila dolžna ob izteku naročnine. okol40€ se mi zdi da je blo.  no zdej pa isto kličem na simobilu oz. kličem še več pa mam 15€ položnico vsak mesec ker mam paket orto u nulo. no, prej sem pa 50€  f*knenemu mobitelu plačevala.  :/  no, mobitel ni f*knen, f*knena sm bla jaz.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 20:03:16   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

nikakor ne sodeluj v nobenih SMS klubih (če si že, jih pa odjavi)



kakšni klubi so pa to?


Ti klubi so pa res ubijalsko dragi. Sem enkrat igrala neko nagradno igro s kao 3000 nagradami in sem seveda poslala sms in sodelovala, ker sem bila sigurna da nekaj bom pa že dobila. Aha, nič ni bilo, samo vsak dan njihov sms o nečem. In potem ko dobim konec meseca račun sem vedela kaj sem naredila, mislim da je samo ta klub od mene iztržil okrog 35 eurov.user posted image user posted image user posted image
Potem se pa še odjavit nisem znala in morila pol Slovenije kako se to naredi. Mater sem bila jezna, sama nase da sem tako neumna.user posted image

Predvsem se je treba pazit kakšnih horoskopov, pa vremenskih napovedi, pa vedeževaja....

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 20:03:47   
enea
jaz sem imela prej povezani 33 oz sedaj se imenuje Opti povezani (35 €).Kar sem imela tujine in uvertura, pa prekoračeni sms, sem plačala tudi 47€, se pravi 35 zakupljenih € + 12€ za prekoračitev,... sedaj sem šla na povezani 11 oz sedaj Mini povezani (13€) + prekoračitev cca. 12€. V opcijah povezani imaš nekaj zakupljenih minut mobitela in drugih operaterjev,sms,mms, interneta, stacionarnih telefonov, poglej TULE

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 20:13:17   
luka jan
IZVIRNO SPOROČILO: enea

jaz sem imela prej povezani 33 oz sedaj se imenuje Opti povezani (35 €).Kar sem imela tujine in uvertura, pa prekoračeni sms, sem plačala tudi 47€, se pravi 35 zakupljenih € + 12€ za prekoračitev,... sedaj sem šla na povezani 11 oz sedaj Mini povezani (13€) + prekoračitev cca. 12€. V opcijah povezani imaš nekaj zakupljenih minut mobitela in drugih operaterjev,sms,mms, interneta, stacionarnih telefonov, poglej TULE


Res je najboljše da si najdeš ustrezen paket zase, pa kot ti je že ena napisala obstaja za uporabnike ki veliko kličejo na druga omrežja in pogosto presežejo zakupljene količine klicev v druga omrežja v paketu, novo izbiro Pogovori v druga omrežja,kjer lahko dokupiš 1 ali 3 ure pogovorov v druga omrežja. Tule je več napisano, če te zanima.


http://www.mobitel.si/storitve/pogovori-v-druga-omrezja.aspx




(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
28.2.2011 21:17:25   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Seveda da lahko predčasno prekineš pogodbo. Ampak plačaš pač koliko ti manjka do izteka





točno to sem naredila jaz. plačala sem mobitelu samo še razliko, ki sem ji bila dolžna ob izteku naročnine. okol40€ se mi zdi da je blo.  no zdej pa isto kličem na simobilu oz. kličem še več pa mam 15€ položnico vsak mesec ker mam paket orto u nulo. no, prej sem pa 50€  f*knenemu mobitelu plačevala.  :/  no, mobitel ni f*knen, f*knena sm bla jaz.



to sm tudi jst naredila, sem ugotovila, da se mi bolj splača odplačat mobitel in sem v pol leta prinesla not razliko, zdaj pa namesto 60e na mobitelu, plačujem 20 na simobilu..

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 6:09:42   
Kerensa*
Jaz in g. Mož nimava nobenega od paketov z zakupljenimi minutami - g. Mož ima običajen Osnovni paket, jaz pa (preko njega) Družinski bonus. Obe naročnini skupaj sta 15€, vse ostalo pa plačava posebej, po dejanski porabi. Kajti ko sva izračunala primerjave med tem, kar imava in med paketi Mini, Osnovni in Opti (Povezani), sva ugotovila, da bi polovico pred-plačanih minut vrgla v smeti, ker jih ne bi porabila, SMS-e in klice v druga omrežja bi pa še vedno plačevala posebej. Končna računica se nama tako, kakor imava, bolj splača.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 7:23:48   
Rožica I
Jaz sem si mobitelov račun totalno znižala tako, da sem ga ravno odjavila user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 8:28:50   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Freeda

Vem da je vprašanje čisto vsakdanje, ampak preprosto ne morem prit čez mesec z manj kot 60 eurov računa.user posted image

Moj problem je v tem, da imam skoraj vse, s katerimi komuniciram stacionirane pri drugih mobilnih omrežjih, sama sem na Mobitelu. Prehod ni možen, ker sem z nakupom telefona podpisala pogodbo za 2 leti, pa tudi sicer jih imam pol na Simobilu, pol na Tušmobilu. Cene v druga omrežja so pa kar visoke.

Kakšna ideja?user posted image


Tako, da si izklopiš vse neumnosti (uvertura je ena teh), si izbereš paket, ki ti ustreza (naročiš izpisek in preračunaš). Če bo še tako drago (kar močno dvomim), potem pa le pojdi od "****njenega" Mobitela. Do sedaj se je še za vsakega našel paket, ki mu ustreza.


(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 10:11:22   
HuAnita
Rešitev je v Tušmobilu, no, če bo še poslovaluser posted image

Fant, ki ima s. p., ni nikkoli pridelal manj kot 0-80 eur, pa je imel kako paket 33, s 1000 minutamiuser posted image  Ampak veljajo samo za Mobitel, tako da je 'popušil' ogromno dodatnih minut... Pa vedno, ko sva gledala in celo poklicala na M, so rekli, ja, saj bo, morda vzamite višji paket, ampak ni for av tem, ker 'osnovnih' minut je porabil max. 400...
Zdaj je pri Tušmobilu že pol leta, plačuje 35 eur (klicari enako), morda nekaj evrov več, če kaj darujeva v dobrodelne namene (klic je po navadi 2 eur)...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 11:23:04   
valerija77
Lahko vzameš tudi katerega od tušmobilovih brezmejnih. za 19 eur imaš 1000 enot in jih pač porabiš kakor sama želiš. ali za pogovore ali za sms-e. In 1000 enot ni tako malo, če pa je to vseeno premalo, potem imaš za 29 eur kar 2000 enot in ni vrag da to ne bi bilo dovolj user posted image

http://www.tusmobil.si/paketi/brezmejni.html

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 11:41:30   
štrumfek



IZVIRNO SPOROČILO: Freeda

Vem da je vprašanje čisto vsakdanje, ampak preprosto ne morem prit čez mesec z manj kot 60 eurov računa.user posted image

Moj problem je v tem, da imam skoraj vse, s katerimi komuniciram stacionirane pri drugih mobilnih omrežjih, sama sem na Mobitelu. Prehod ni možen, ker sem z nakupom telefona podpisala pogodbo za 2 leti, pa tudi sicer jih imam pol na Simobilu, pol na Tušmobilu. Cene v druga omrežja so pa kar visoke.

Kakšna ideja?user posted image
 




IZVIRNO SPOROČILO: Freeda

Sicer nisem čisto sigurna, ampak mislim da obstaka ena opcija da zakupiš za par evrov nek paket in potem telefoniraš ful poceni. Bom poiskala in ti poročam.

Drugače pa, manj se pogovarjaj in bo.[img]upfiles/smiley/smiley36.gif[/img] [img]upfiles/smiley/smiley36.gif[/img]
Kerensa ti je lepo razložila kako se da kaj prišparat.
 


Saj si sama seb fino odgovorila....

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako naj znižam Mobitelov račun?
1.3.2011 12:31:32   
Anonimen
Ja pri Mobitelu sem imela tisti študentski paket, pa nisem čveka, pa sem imela vsak mesec preko 25€ računa ... no potem sem šla na simobil, tu imam do 31 leta klice v vsa mobilna omrežja in v stacionarca pa sms-e in mms-e pa 100mega prenosa za 15€ in nikol ne grem čez (no razen če sem v tujini) ... je pa tut res, da z mojim dopoldne komunicirava skoraj samo prek google talka, ker imava obadva delovni mesti za računalnikom. Z mami in z prijateljico se tut prek meila vse nečist najbolj nujne zadeve pomenim ... nimam pa uvertur, naročil ne kake novičke in podobnega sranja.

(odgovor članu štrumfek)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Nakupovanje
Ela123

Ali radi nakupujete?

Da (73%)

Ne (27%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!