|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 17:18:08   
PENCA
Pozdravljene mamice

Jaz pa še čakam svojo štručko, ki naj bi prišla konec novembra in si belim glavo z marsičim.

Oblačila sem dobila od kolegice, ki ima že velike otroke, nekaj je prišparala tudi moja mami, imam sigurno 30 mako majčk (se zavežejo samo enkrat, pa sploh ne vem a na hrbtu ali na trebuhu tako bolj pri strani- koligica pravi, da se jim reče flajški). Če mi katera lahko kaj svetuje kako to gre user posted image

Ni mi pa tud čist jasn kako naj ga oblečem za iz porodnišnice, verjetno bo kar mrzlo zunaj, v avtu pa toplo. Če mu dam gor 2 mako majčki, pampersko, tetra plenico in povijalno plenico, da z njo tud fiksiram majčki, pol pa žabice iz gladkega bombaža in čez še pajac brez nogavičk, na nogice še štrikane copatke, na glavco 2 kapici, rokavičke in šal. Potem pa še kot tanka bundica kombinezonček s stopalci in kapuco. Ko bo oblečen ga pa še zavijem v dekico in dam v avtosedež. A bo to uredu? V avtu ga odvijem in slečem kombinezonček, da mu ne bo prevroče?

Pa še nekaj me zanima, v čem je fora, da se otroka obleče za domov v posebno garniturco, če greš pa itak domov, še sploh pozim je pa itak ves zavit.

Hvala mamice za odgovore user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 17:33:48   
Anonimen
Pismo, a veš, da se ne spomnim, kje se zavežejo mako majčke, menda zadaj, nisem pa zihr. Ti pa to pokažejo v porodnišnici, če ne boš šla v šolo za starše. Tam itak otroka prvi dan oni preoblačijo, potem pa sama naprej in seveda pomagajo, če ne gre.

Jaz, razen če bi bil sneg in temperature pod nulo, otročka ne bi oblačila v kombinezonček, ostalo bi naredila isto kot nameravaš ti, potem pa zavila v dekico, ki se jo lahko da v avtu stran. Hočem rečt, da je takega malčka nerodno preoblačit že tako ali tako, dekico (tanjšo ali debelo, odvisno od vremena) pa komot odstraniš.

Lepi kompletki: hmm, kaj pa vem, ponekod imajo navado, da otroka doma pozdravi širše in ožje sorodstvo in so potem vzkliki iiiii, oooo, aaaaa user posted image , ko je malček pa ja tako cortkan user posted image . Ali pa kot pozdrav svetu, kaj pa vem? Naši sta šli iz porodnišnice v običajnih oblečilcih.

(odgovor članu PENCA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 17:38:17   
**Tinkara78**
Jaz sem sicer decembra oblekla v maki majčko, body, pajacek in jaknico od kompleta, nogavičke. Do avta sem jo nesla v lupinici in pokrito z deko in zakrito s plenico. In potem v avtu samo odpela jaknico, ker nas je čakala dobra ura vožnje. Jaz ne bi komplicirala. Čim manj oblačenja in slačenja. Ker je bila zunaj vsega skupaj 10 korakov nisem videla smisla v kombinezonu.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 17:42:22   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: PENCA

Pozdravljene mamice

Jaz pa še čakam svojo štručko, ki naj bi prišla konec novembra in si belim glavo z marsičim.

Oblačila sem dobila od kolegice, ki ima že velike otroke, nekaj je prišparala tudi moja mami, imam sigurno 30 mako majčk (se zavežejo samo enkrat, pa sploh ne vem a na hrbtu ali na trebuhu tako bolj pri strani- koligica pravi, da se jim reče flajški). Če mi katera lahko kaj svetuje kako to gre user posted image

Ni mi pa tud čist jasn kako naj ga oblečem za iz porodnišnice, verjetno bo kar mrzlo zunaj, v avtu pa toplo. Če mu dam gor 2 mako majčki, pampersko, tetra plenico in povijalno plenico, da z njo tud fiksiram majčki, pol pa žabice iz gladkega bombaža in čez še pajac brez nogavičk, na nogice še štrikane copatke, na glavco 2 kapici, rokavičke in šal. Potem pa še kot tanka bundica kombinezonček s stopalci in kapuco. Ko bo oblečen ga pa še zavijem v dekico in dam v avtosedež. A bo to uredu? V avtu ga odvijem in slečem kombinezonček, da mu ne bo prevroče?

Pa še nekaj me zanima, v čem je fora, da se otroka obleče za domov v posebno garniturco, če greš pa itak domov, še sploh pozim je pa itak ves zavit.

Hvala mamice za odgovore user posted image


4 plasti + bunda + deka?! bodi, mako majčka, žabice, pajacek (npr plišast), eno kapico, jaknico in pokriješ z deko. ne rabiš kombinezona, dveh kap, rokavic, šala (razen če bo slučajno -25 I guess da je to potem smiselno) Poskusi se ti tok oblečt in it ven, ti garantiram, da se boš skuhala.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 18:19:28   
K_a_t_i
Pamperska, bodi z dolgimi rokavi, žabice, hlače, majica z dolgimi rokavi in kapice. V porodnišnici daš dojenčka v lupinico, čez lupinico pa toplo odejico. Ko se avto ogreje, odstraniš odejo in je. V lupinici je grooozno vroče, zato nikar noter dajat otroka v kombinezonu (razen seveda, če ga daješ v mrzel avto, ki se do tja kamor gre, ne bo segrel).
Mako majčk (plajškov user posted image ) jaz nisem marala. Je bilo bolj enostavno uporabljati bodi, ki se zapne na strani. Pa še povijalne plenice ne potrebuješ in nič nikamor ne leze. Se pa taka majčka zaveže na strani.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 19:28:04   
Anonimen
Naša je bila rojena konec novembra pa je bila za iz porodnišnice oblečena v: pamperska, povijalna, 2x bodi, žabice do pasu, bombažne hlačke s stopalci in majčka (kompletek), plišasta kapica, kombinezonček in do avta še dekica čez. V avtu, ki je bil itak ogret na sobno temperaturo, sem ji dala dol kapico in dekico, ter odpela kombinezonček. To kar pišeš ti, je pa za moje pojme preveč ... razen če ne bo zunaj -20, ali pa vam v avtu gretje ne dela ...
A zakaj lep kompletek ... za to, ker bom ta kompletek obdržala za spomin na tisti čepi dan user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 19:29:27   
botrca
Jaz sem rodila decembra in ga oblekla v tetra plenico, mislim da je bil en plišast kompletek, in deka v katero sem ga do avta ovila..seveda sem ga nosila v lupinici. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 20:32:30   
naja17
user posted image Sori, mal si me nasmejala, pa ne vzet negativno, sam si mi ful hecna, ko si vse to naštela v kaj bi ga oblekla, sem se kr zgubila... Jaz sem rodila konec februarja, ven smo šli marca, ni bilo lepo, oblekla sem ga v mako majčko + povijalno, da je držala majčko (ti bojo v porodnišnici pokazali kako to gre, doma kasneje jest nisem uporabljala mako majčk, so mi ble nepraktične), pol pa body na preklop + tenke bombažne žabce in čez en kompletek bel ter v tak tenk pajac pa pol v lupinco. Aja na glavi tenka bombažna kapca, pa kapuca od pajaca user posted image


Aja, maš pa ene take dekice se dajo kupit, k ga zaviješ notr, men se zdijo precej praktične no...

< Sporočilo je popravil naja17 -- 4.10.2011 20:34:54 >

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
4.10.2011 20:43:28   
Lianna
Jaz bi oblekla otroku: bodi z dolgimi rokavi, plišast pajacek s stopalci (ali majčko in hlače), nogavičke, kapica. Dala otroka v lupinico in pokrila s toplo odejo. V avtu bi odejo odstranila.

Razne mako majčke se mi zdijo totalno brez veze in jih tut če bi jih dobila za darilo ne bi uporabljala. Bodiji na preklop so zakon.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
5.10.2011 7:20:44   
tintin
mi imamo novembrčka 2007, domov je šel oblečen v bodi z dolgimi, majčko, spodaj bombaž žabice do pasu, čez hlačke in jopica pliš in copatki pa gor bombaž kapica. Nič tetra in povijalne plenice, ker v KR gledajo kolke že v porodnišnici. Mako majčke (plajški) so bili sicer včasih popularni, ampak so sila nepraktični zdaj v času bodijev na preklop. 

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
5.10.2011 7:49:55   
natasarobi
Jaz sicer nisem rodila novembra ali decembra, vendar glede na izkušnje ga ne bi oblekla toliko kot ti, ker se ti v avtu lahko skuha. Avto bo verjetno tudi malo segret, da ne bo ravno ledenica in ti ga imaš itak v lupinici. Oblekla bi ga tako kot je napisala tintin ali kot lianna - odvisno koliko stopinj bo. Čez lupinico bi dala pa tetra plenico (ali pa tanjšo dekico), da mrzel zrak ne pride do obrazka tudi, če gre za nekaj korakov (tudi nasvet pediatra oz. bolj že stvar, ki mora biti nujno, če je minus). To sem jaz prakticirala tudi pri starosti 6 mesecev, ko se je vozil v vozičku.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
5.10.2011 8:23:04   
roladica
Ko sem šla jaz iz porodnišnice je trajalo najmanj pol ure (verjetno več) da sva se oblekli in zrihtali in partner je bil ta čas pri meni. Tako da tudi če imaš do avta le dva metra se v tem času v avtu že fajn shladi, če je zunaj tudi mraz. Jaz bi upoštevala da bo otrok še v avtu kakih pet minut bolj na hladnem in ga odkriješ šele takrat ko se avto segreje.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
5.10.2011 10:53:51   
Matkurja
Penca, a veš, da sem se jaz ukvarjala z isto mislijo? S tem, da bomo šli mi domov konec januarja, pa še burja bo lahko pihala v Postojni. 

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
5.10.2011 20:58:35   
soncek84
jaz sem rodila začetek februarja in sem ga oblekla v plajšek (mako majčka), pamperska, body z dolgimi rokavi, žabice in kombinezon. Na glavici je pa mel bombažno kapico, kombinezon je mel itak kapuco. Nesla sem ga v lupinici in ga pokrila še z dekico, kasneje ga v avtu odkrila.
drugač se pa plajšek zaveže na strani. jaz sem jih kar pridno uporabljala, ko je bilo še hladno, potem pa več ne. včasih me je malo jezilo, ja, ampak se človek navadi user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 10:45:40   
PENCA
Pozdravljene punce

Hvala za vse odgovore. Se pravi, samo komplicirat ne smem, ker novorojenčki niso tako občutljivi kot sem mislila, kajne? Sem bolj po sebi sklepala, ker sem zmrznjena kot user posted image . user posted image user posted image user posted image

Ko sem naštevala se je res veliko slišalo, ampak v bistvu bi imel spodaj 2 plasti, zgoraj pa tri tanke, kombinezonček je pa čisto tanek. Mogoče ga bom res raje izpustila in namesto tankega pajacka oblekla malo debelejšega (iz pliša) pa dekco pa bo.

Aja, da vas še malo nasmejim user posted image mami mi je dala lepo garniturco, tanko pletenino iz žabic ki se zapnejo na hrbtu in jopice, v kateri je ona domov nesla mojega brata. Vse lepo, samo št. 86 user posted image
Pa to bo ja ful preveliko, je bla kar mal užaljena, ko sem rekla, da tolk prevelik mu pa res ne morem oblečt, da bo to drugo leto šele lahko oblekel. Pravi, da to full plenice poberejo, ker je štrikano, pa da so št. včasih bile drugačne, pa da mal zavihaš... Ne vem no, saj bi ji rada ugodila, ampak nočem, da bi bile žabice čist nabrane in jopica do kolen user posted image
Kaj ve mislite? Rajš kakšno manjšo št., kajne?

Upam, da sem vas še malo nasmejala, pa hvala za nasvete

(odgovor članu soncek84)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 13:00:09   
Anonimen
Ja če po naši sklepam, bo v tej številki plaval ... glej otroške številke so nekak tako, kot so otroci veliki, torej da je številk 86 prav otroku velikemu cca 86cm +- par cm (ok upoštevat je treba tudi otrokovo težo) ... povprečen novorojenček je pa velik 50cm ... torej se računica ne izzide, a ne user posted image . Torej mi smo šli domou iz porodnišnice v cotkah št. 50, pa sem ji mogla hlačke montirat tako gor, da sem jih s trakci povijalne plenice okrog pasu zavezala, ker če ne, bi ji padle dol, ko sem jo dvignila user posted image  ... tako da smo šli potem kupit še par kompletkov v velikosti 46 da jih je imela za prvih par tednov, ker mi pač ne sede, da je otrok v veliko prevelikih oblačilcih.
Aja rodila se je pa z 2370g in 49cm.

< Sporočilo je popravil Otika -- 6.10.2011 13:01:49 >

(odgovor članu PENCA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 13:30:16   
pupika
Dojenčka boš verjetno nesla iz porodnišnice v lupinici, tako, da ga jaz ne bi veliko oblačila, ampak bi ga potem pokrila z dekico, katero v avtu odkriješ.
Številka 86 pa je za otroka ki je star leto in pol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 14:55:03   
Gwendolen
Joj, mako majčke... V času bodijev - takih in drugačnih, meni sploh niso potegnile. Nisem imela niti ene same.

Mi smo jo oblekli: plenica, bodi, žabice, nogavičke, majčka, jopica, hlače, kapica. Kombinezon sem položila v lupinico in jo pripela noter, ker je to res trajalo in je bil avto hladen. Potem sem jo pa lepo odpela, ko se je avto segrel. Je bil tak fajn kombinezon, da se je odpel z dvema zadrgama...

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 15:15:01   
natasarobi
Moj je star 14m in sem mu sedaj začela kupovati št. 86 in mu je na komot, kljub temu, da je velik cca 80 cm in ima 13 kg.

Ko je bil rojen je imel 53 cm in 3610 g - za domov je bil oblečen v velikost 56.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
6.10.2011 17:17:38   
november2010
rojen 6.11, imel oblečen bodi, majčko, tanke žabice, pa čez plišast kompletek, pokrit pa z dekico. pa mislim, da je imel samo eno bombažno kapico na glavi, to se ne spomnim čist dobr.... prilagodi se temperaturam, sej boš takrat videla, obleči po plasteh, načeloma je tako, da mu daš gor eno plast več kot boš oblečena ti.... pa rajš pol s kako dekico pokombiniraj, tako da ga boš v avtu lahko odkrila, da se ne bo kuhal.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako naj ga oblečem za domov?
7.10.2011 10:13:42   
Tutan
Jaz sem imela nekaj mako majčk, pa niso tako slabe, imajo en ogromen plus in sicer enostavno oblačenje user posted image . Sicer so bodiji na prekop sicer boljša izbira. Mako majčke se zavežejo zadaj (vsaj tako imam v spominu).
Naš mali je decembrski in je šel iz porodnišnice z dvema bodijema (iz H&Ma, niso ravno tanki, no), žabe na stopalke, preko pa flisaste hlačke in jaknica ... pokrila sva ga z dekico (je res orng pihalo in bilo mrzlo, ampak do avta je bilo OK), v avtu pa dekico odkrila in doma sva ponovila vajo user posted image ...

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




SPANJE
riba5

KDAJ GRE SPAT VAŠ DOJENČEK

19.00 (24%)

20.00 (38%)

21.00 (22%)

22.00 (8%)

KASNEJE (5%)

PREJ (2%)


Število vseh glasov: 205

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!