|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 13:45:59   
Ekaz
http://okusno.je/recept/cokoladno-lesnikov-fond

Za zgornji recept je potrbno uporabiti evaporirano mleko. Na netu sem sicer zasledila tekstovno kaj to sploh je, vendar ga v trgovini sploh ne bi znala kupiti. Kako to sploh zgleda? Lahko namesto evaporiranega mleka uporabim navadnega, kakšna maščoba?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 13:52:35   
BellaB
a ni to cist navadno mleko v tetrapaku... homogenizirano, toplotno obdelano itd? Pac to je verjetno prevod iz kakega angleskega recepta, pa prevajalc ni nasu prave besede (oz je ni poznal) in gre v bistvu za toplotno obdelano mleko. Vapour je drgac para oz hlapi.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 14:46:16   
Hope2
Ne to nikakor ni isto. To je bolj podobno condensed milk. Gre za to, da odstranijo ful vode, zato je je ta zadeva precej bolj gosta, kot kaka smetana, s tem slednjemu še dodajo sladkor in je bolj sladek od evaporiranega.
Najdeš ga pa vedno v piksnah. Najbrž ga imajo tdui v slo, če so recepti. tule pri nas so polne stelaže tega. nisem pa še v življenju sprobala, sam videla na TV in v štacunahuser posted image

Ni pa fora v maščobah, ampak v vodi. Če dodaš temu mleku vodo, rata isto kot navadno. To so delali bolj zato, ker je dlje časa obstojno, zdaj ap se največ uporablja za sladice

tULE imaš link, kako zgleda http://www.google.ae/search?hl=en&q=evaporated+milk&gs_sm=c&gs_upl=0l0l1l107l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1400&bih=890&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

pomoje ga boš pa našla prej v kakih velikih centrih in na oddelku za tuja živila, diete, ali pa poglej tam ko je oddelek za sladice (pudingi, pecilni, vanili....)...

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
Vapour je drgac para oz hlapi.

ja sa, to ne pomeni tetrapak, ampak da izhlapijo do 60% vode iz mlekauser posted image , zato ap je to tako gosto, kot kaka smetana ali tekoči puding


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.10.2011 14:50:18 >

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 14:52:02   
Peli
Evaporirano mleko je zgoščeno mleko, odvzete mu je nekaj vode.
Sama sm že zasledila recepte s takšnim mlekom, pa ga nisem nikjer zasledila, zato me taki recepti takoj odbijejo.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 15:48:43   
hrchy
Mogoce bi ga znali imet v Leclercu... tako kot so napisale predhodnice, v piksnah se dobi. Vem, da ga proizvaja recimo Nestle... Dobi se pa ne pri mlecnih izdelkih ampak pri pudingih/sladicah ponavadi

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:14:49   
Paštetka
Kupiš mleko v prahu in daš 60% manj vode noter.
Jaz bi tako naredila user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:20:04   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

http://okusno.je/recept/cokoladno-lesnikov-fond

Za zgornji recept je potrbno uporabiti evaporirano mleko. Na netu sem sicer zasledila tekstovno kaj to sploh je, vendar ga v trgovini sploh ne bi znala kupiti. Kako to sploh zgleda? Lahko namesto evaporiranega mleka uporabim navadnega, kakšna maščoba?
Hvala.


Evo, tudi jaz sem se spraševala ... pa kakšno je to mleko? Kako zgleda, kje se ga dobi? In ravno na teh strani imajo recepte s tem mlekom, mamljive, ampak kje najt ravno to sestavino ...
Pa res napišejo recepte, ki so takoj mamljivi, pa potem vse skup pade v vodo, ker nimaš tega mleka ...

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:20:40   
Felicita
mislim, da ga ma večina večjih centrov - v intersparu (citypark) sem ga že vidla med izdelki za peko, bil je pa v tubi. obstaja pa tut v konzervah. se pa to pri nas imenuje kondenzirano mleko.

evo, če kej pomaga: http://plus.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12376&offset_=0


< Sporočilo je popravil Felicita -- 28.10.2011 16:24:13 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:22:27   
loremi
Felicita hvala!
Meni je Interspar dosti bližje kot Eleclerc, čeprav mi je pa ta trgovina boljša, ampak precej oddaljena, tko da jo obiščem cca. 1x letno.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:33:06   
urška
jaz sem ga nekaj časa nazaj iskala pri nas in ga nisem nikjer našla (ok, v vseh ta velikih centrih res nisem bila) zato sem si ga kupila v nemčiji. tam ga dobiš v piksni ali tetrapaku in je tako gosto. tudi jamie ima en recept z njim in sem ga hotla imet. ampak mi sladica potem ni ratala čisto tako kot njemu. user posted image

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 16:59:08   
BellaB
Svasta... prvic slisim... no vem za drugic.

Pol bi ga mogoce meli tud v Hoferju?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 17:07:48   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
Pol bi ga mogoce meli tud v Hoferju?

Sem spraševala, pa trgovka ni vedela nič o tem, poizkusi, mogoče boš ti imela več sreče.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
28.10.2011 17:40:14   
chezAnA
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

To je bolj podobno condensed milk.



ČE je to kondenzirano mleko, sem ga jaz našla SAMO v Leclercu v Lj (v Mb ga nimajo) in nikjer drugje. So me v raznih Sparih in drugje gledali kot da sem z Marsa priletela ... Moram pa priznati, da sem prvo tubico pojedla kar brez česarkoli drugega. Tako sladko jeuser posted image Iz drugega pa sem naredila domačo nutelo. Slastno

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
29.10.2011 18:05:38   
Ekaz
Evo, punce. Dobila sem to mleko. V Lecrecu v Ljubljani, in sicer na polici "vse za peko". Je pa v belo-modri tubi. Sedaj pa akcija. Hvala za nasvete in ideje.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
29.10.2011 20:24:45   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mislim, da ga ma večina večjih centrov - v intersparu (citypark) sem ga že vidla med izdelki za peko, bil je pa v tubi. obstaja pa tut v konzervah. se pa to pri nas imenuje kondenzirano mleko.

evo, če kej pomaga: http://plus.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12376&offset_=0


Evaporirano mleko naj nebi imelo dodanega sladkorja, zato to ni kondenzirano mleko user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
30.10.2011 6:18:57   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

To je bolj podobno condensed milk.



ČE je to kondenzirano mleko, sem ga jaz našla SAMO v Leclercu v Lj (v Mb ga nimajo) in nikjer drugje. So me v raznih Sparih in drugje gledali kot da sem z Marsa priletela ... Moram pa priznati, da sem prvo tubico pojedla kar brez česarkoli drugega. Tako sladko jeuser posted image Iz drugega pa sem naredila domačo nutelo. Slastno



KOndenziranemu je dodan sladkor, medtem ko evaporiranemu NI, tak da če kupiš kondenzirano, moraš potem pazit pri sladkorju. Vsaj jaz sem tak zastopla razlagouser posted image - drugače pa je postopek isti in ista struktura. Aja se še pa v barvi razlikujeta, kondenzirano je rumeno, evaporirano pa belo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 30.10.2011 6:21:23 >

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
5.11.2011 8:54:21   
Anonimen
Sicer si pecivo najbrž že zdavnaj spekla, samo mogoče pa pride še komu prav ... skratka včeraj sem v našem Lidlu našla evaporirano mleko, tako da ga imajo najbrž po vseh Lidlih. Bil je pa v tetrapaku (cca 250ml).

< Sporočilo je popravil Otika -- 5.11.2011 8:55:44 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
5.11.2011 9:16:09   
mateyka
meni se pa sliši tako nagravžno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
5.11.2011 19:48:24   
Ekaz
Naredila sem pecivo. Bilo je grozljivo sladko. To mleko je že sladko, potem pa je v receptu še sladkor in čokolada. Sicer sem dala manj čokolade in sladkorja, vendar je bilo too much user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
5.11.2011 23:39:51   
Anonimen
Kaj pa če namesto tega evaporiranega mleka daš kar navadno mleko, le manjšo količino?

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
21.12.2011 22:55:10   
YywiyY
Zdravo,

evaporirano mleko v Rusiji poznamo že dolgo. Prodaja se v konzervah, prav takih, kot na slikah nekje zgoraj. V Ljubljani se ga da kupiti v ruski trgovini, ki se nahaja v TPC Murgle, v pritličju. Po rusko se temu reče "сгущеное молоко" (prebere se "sgušjonoe moloko"). Obstajata dve vrsti, tisto mleko v beli piksni je neprekuhano, torej precej tekoče. Tisto v rjavi je že prekuhano, kar pomeni, da se strdi, če ga damo v hladilnik. Obe vrsti mleka sta že sladkani, tako da sladkorja v zgoraj omenjeni recept ni treba dodajati.

YywiyY

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšno je EVAPORIRANO mleko?
22.12.2011 7:24:37   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Sicer si pecivo najbrž že zdavnaj spekla, samo mogoče pa pride še komu prav ... skratka včeraj sem v našem Lidlu našla evaporirano mleko, tako da ga imajo najbrž po vseh Lidlih. Bil je pa v tetrapaku (cca 250ml).


ja v lidlu imajo. samo mislim, da piše kondenzirano mleko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?