|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naj nardim?????
2.4.2010 15:44:30   
baguSka
sem besna kot ris..... pa togotna.... pa razpi_zdena.... pa razocarana..... pa prizadeta.... sploh ne vem kaj nej!!!????

Do konca februarja sem namrec opravljala storitve za eno firmo.... in jim seveda zato izdajale racune.... ker mi ze neki casa niso placevali, sem se seveda odlocla in jih zapustila... in ker niso reagirali na moje prosnje o placilu racunov, sem jih seveda dala v Izrvžbo, da bi SVOJ denar nekako le uspela dobit nazaj!!! In kaj zdej dobim v zameno??? Račun za najem prostorov!!!!!! In se to so ga poslali PO datumu reklamacije!!!! Ne morem verjet!!! Sploh ne vem kaj naj??? Seveda imam kuverto s katere je razvidno, da sta mi poslala ta racun sele po 15ih dneh od izstavitve racuna, ampak ali je to zadosten dokaz??? Poleg tega na racunu pise, da je bila storitev opravljena dne 7.3., jaz pa sem svojo zadnjo storitev pri njih opravila z dnem 28.2.2010, kar je razvidno tudi z mojega zadnjega izdanega racuna! Niti nisem nikoli imela z njimi nobenega ne ustnega ne pisnega dogovora za kaksen najem poslovnih prostorov ali uporabo osnovnih sredstev... Mislim, to pa je za znoret, kaj si ljudje vse dovolijo!!!! Govorim pa kar o precejsnjem znesku - vsaj zame. In ce mi tega dolga ne poravnajo, to pomeni da sem tam delala 9 mesecev ZASTONJ!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 15:49:33   
Oceania
Ne se sekirat, zavrni jim račun in dobro utemelji, da nimate sklenjene pisne pogodbe, torej temelja za nastanek dolžniško upniškega razmerja.

_____________________________

Fornication Under the Consent of the King.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 15:50:56   
Lajči
Baguska, ne vem ti svetovat, ker se sama borim z mlini na veter glede enega zdravnika, kljub jasnim dokazom in res, kaj vse si ljudje dovolijo!

Najemi si odvetnika ali pa se brani sama, če se znaš v teh stvareh. Sploh, če imaš dokaze! Ne daj se! Srečno.

_____________________________

...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:11:21   
TomTaylor
Podlo res in skrajno neposlovno.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:12:26   
pety78
Niti nisem nikoli imela z njimi nobenega ne ustnega ne pisnega dogovora za kaksen najem poslovnih prostorov ali uporabo osnovnih sredstev...


Ne vem, če ti lahko potem kar tako pošljejo račun. Najprej ga zavrni v roku in z ustreznim dopisom.


_____________________________



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:22:45   
baguSka
men se kr mesa......

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:26:32   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Niti nisem nikoli imela z njimi nobenega ne ustnega ne pisnega dogovora za kaksen najem poslovnih prostorov ali uporabo osnovnih sredstev...


Ne vem, če ti lahko potem kar tako pošljejo račun. Najprej ga zavrni v roku in z ustreznim dopisom.




Sej fora je v tem, ker je rok za reklamacijo ze kao poteku..... racun je izdan 15.3., poslan pa 31.3. (kar je razvidno s kuverte)! In v tem casu je seveda potekel tudi rok za reklamacijo.... ma jst bom popizdla!!!!!!!!!! Jst bom res..... cist se mi rola!!!!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:30:23   
špelin@
user posted image user posted image user posted image

Pa je bil ta kvazi-račun poslan kar z navadno pošto ali vsaj priporočeno??

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:30:40   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Niti nisem nikoli imela z njimi nobenega ne ustnega ne pisnega dogovora za kaksen najem poslovnih prostorov ali uporabo osnovnih sredstev...


Ne vem, če ti lahko potem kar tako pošljejo račun. Najprej ga zavrni v roku in z ustreznim dopisom.




Sej fora je v tem, ker je rok za reklamacijo ze kao poteku..... racun je izdan 15.3., poslan pa 31.3. (kar je razvidno s kuverte)! In v tem casu je seveda potekel tudi rok za reklamacijo.... ma jst bom popizdla!!!!!!!!!! Jst bom res..... cist se mi rola!!!!


pomiri se zadihaj , pa še enkrat preglej  poslano je bilo 31.3 in ne 15.3 tako , da tle nimajo kaj imaš rok pritožbe sama veš kako gre naprej .

dokazov imaš pa ogromno tko, da se nebi sekirala kaj preveč . lepo jim razloži , če ne gre z lepa bo šlo pa z grda

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:34:23   
baguSka
Racun je bil poslan z navadno posto... ampak je gor lepo razviden datum poste: 31.01.10-24 s poste 1102! Je pa na kuverti HB vsaj njihov ZIG!!! Vsaj neki!! Sam vseen sem tok razpizdena da bi najraj od tuge kr nekoga ustrelila.....

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:40:11   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Racun je bil poslan z navadno posto... ampak je gor lepo razviden datum poste: 31.01.10-24 s poste 1102! Je pa na kuverti HB vsaj njihov ZIG!!! Vsaj neki!! Sam vseen sem tok razpizdena da bi najraj od tuge kr nekoga ustrelila.....


ooo to ti pa verjamem , da te je pogrelo . ampak lepo počasi ne bo to šlo kar tako . najem prostorov se kar tako ne dela . nisi potpisala nič ni pogodbe ni sklenjeni kaki sporazumna lista kjer bi ti podpisala , da najemaš prostore bla bla bla . takratka bo njihova , samo ne se dat in lepo počasi vse pretuhtaj .

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:43:33   
vanilla
Pomembno je, kdaj račun prejmeš. Torej ti datiraš datum prejema takrat, ko račun dobiš. Račun imaš pravico zavrniti v 8-ih dneh OD PREJEMA! Tako da račun lepo pošlji nazaj z ustrezno obrazložitvijo, kar je seveda dokazljivo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:51:59   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: čebelica01

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Racun je bil poslan z navadno posto... ampak je gor lepo razviden datum poste: 31.01.10-24 s poste 1102! Je pa na kuverti HB vsaj njihov ZIG!!! Vsaj neki!! Sam vseen sem tok razpizdena da bi najraj od tuge kr nekoga ustrelila.....


ooo to ti pa verjamem , da te je pogrelo . ampak lepo počasi ne bo to šlo kar tako . najem prostorov se kar tako ne dela . nisi potpisala nič ni pogodbe ni sklenjeni kaki sporazumna lista kjer bi ti podpisala , da najemaš prostore bla bla bla . takratka bo njihova , samo ne se dat in lepo počasi vse pretuhtaj .

Se popolnoma strinjam. Nič ne delaj "na horuk", najprej se pomiri, potem pa trezno pretuhtaj vse skupaj, po možnosti še s kom, ki je pravno podkovan glede teh zadev.

Kar nekega lažnega najema ti ne morejo navesit!

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 16:52:55   
Kerensa*
Če prav razumem, Baguska - ti si storitve zanje (te, katerih ti niso plačali) opravljala v njihovih prostorih in zdaj, ko si oddala izvršbo, so ti oni poslali račun za najem teh prostorov?

1.) Karkoli si že počela zanje, si zagotovo podpisala nekakšno pogodbo o sodelovanju. Ste v njej določili kraj opravljanja dela?
2.) Če nisi podpisala najema njihovih prostorov, potem ti za to ne morejo izstaviti računa, ne glede na datum na računu in/ali kuverti.
3.) Ker si delala za njih, vedo, kako izgleda tvoj podpis. Jaz bi se vprašala, če niso (glede na način, na kakršnega sedaj delujejo - in očitno so tudi prej, ker ti niso plačevali) ponaredili pogodbe o najemu prostorov (drugače morajo biti ekstremno butasti, če izstavijo račun brez podlage).

Skratka - počakaj na rezultat izvršbe in ne odstopi, pa četudi oni trdijo, da ti nisi plačala njim. Najprej naj dokažejo, kaj jim dolguješ.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:06:55   
rija
račun zavrni s povratno pisemsko pošiljko.
če nimaš sklenjene pogodbe, ti najema itak ne moejo fakturirat. in potem bi v pogodbi moralo pisati, kako se najemnina obračunva. če se je mesečno, so še avtomatsko v davčnem prekršku, ker niso sproti odvajali ddv od storitve....malo govori s kakšnim računovodjem :=)

aja, pa naj te tožijo.....komot.

< Sporočilo je popravil rija -- 2.4.2010 17:07:30 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:07:10   
baguSka
Ja Kerensa si pravilno razumela. Jaz sem za njih opravljala storitve v njihovih prostorih in sedaj zelijo imet najemnino.

Poleg tega: NE, niti za te storitve nismo imeli podpisane nobene pogodbe!! Ampak mi nikoli niso zavrnili nobenega racuna do sedaj in tudi dokaj redno so mi placevali vse skupaj, dokler potem seveda niso nehali in se je zacelo vse skupaj nabirat... zato sem tudi odsla v upanju, da dobim vsaj to kar se je nabralo nazaj! In v zameno zato, sem pac dobila racun za najemnino!!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:08:59   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: rija

račun zavrni s povratno pisemsko pošiljko.
če nimaš sklenjene pogodbe, ti najema itak ne moejo fakturirat. in potem bi v pogodbi moralo pisati, kako se najemnina obračunva. če se je mesečno, so še avtomatsko v davčnem prekršku, ker niso sproti odvajali ddv od storitve....malo govori s kakšnim računovodjem :=)

aja, pa naj te tožijo.....komot.


Ja mesecno se seveda ni obracunavala, ker nismo meli nobene pogodbe ne nic!! Danes sem pac dobila racun za Najem poslovnega prostora in uporabo osnovnih sredstev, kolicina: 45 kom, znesek: 4.500€!!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:10:01   
rija
za ta denar si pač vzami odvetnika, pa naj te tožijo.
a izvršbo si dala preko sodišča ali davčne?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:11:30   
baguSka
Preko sodisca...?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:12:21   
baguSka
in za kaksen denar naj si vzamem odvetnika? jaz nimam NIC!! se dolzna sem naokoli, ker oni meni niso placevali... user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:12:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Poleg tega: NE, niti za te storitve nismo imeli podpisane nobene pogodbe!! Ampak mi nikoli niso zavrnili nobenega racuna do sedaj in tudi dokaj redno so mi placevali vse skupaj

V trenutku, ko so plačali prvi račun, ki si ga TI izdala NJIM, to pomeni, da ste oboji v prekršku. Oziroma to sploh ni prekršek, temveč kaznivo dejanje davčne utaje. Kazen za s.p. žal ni bistveno manjša od kazni za d.o.o., recimo.

Zavrni račun (pisno, z obrazložitvijo) in jim ga pošlji s priporočeno pošiljko s povratnico, zraven pa priloži dopis, da jih že n-tič prosiš (četudi to ni res), da ti dajo v podpis pogodbo o sodelovanju, za katero si že n-krat zaprosila (pazi na datume vašega sodelovanja).
V bistvu je bolje, če to pošlješ na njihov e-mail (je uradno veljavno, saj je dokazljivo in sledljivo), saj lahko pismo zavrnejo ali ga preprosto ne dvignejo
.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:15:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
in za kaksen denar naj si vzamem odvetnika? jaz nimam NIC!! se dolzna sem naokoli, ker oni meni niso placevali... user posted image

Vsakdo, ki lahko dokaže, da nima sredstev (torej tudi s.p. v minusu), lahko zaprosi za BPP. Ampak za izterjavo dolga, nastalega v poslovnem razmerju na črno, ti tega ne priporočam. Lahko si sama izkoplješ jamo zase.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:17:42   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Poleg tega: NE, niti za te storitve nismo imeli podpisane nobene pogodbe!! Ampak mi nikoli niso zavrnili nobenega racuna do sedaj in tudi dokaj redno so mi placevali vse skupaj

V trenutku, ko so plačali prvi račun, ki si ga TI izdala NJIM, to pomeni, da ste oboji v prekršku. Oziroma to sploh ni prekršek, temveč kaznivo dejanje davčne utaje. Kazen za s.p. žal ni bistveno manjša od kazni za d.o.o., recimo.

 



Kerenska, to sploh ni res. Kakšno kaznivo dejanje neki? Saj bagus jim je normalno pošiljala mesečno račune. Jaz tudi krajšam za eno firmo, pa nimamo pogodbe. Pač pa vsak račun zajamemo v davčnem obračunu in odvedemo DDV. Kaj je zdaj tudi to kaznivo dejanjeuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:19:34   
Kerensa*
Rija - od kdaj pa sme s.p. ali pravna oseba izdajati račune drugemu s.p.-ju ali pravi osebi, ne da bi imeli podpisan takšen ali drugačen dokument o poslovnem sodelovanju?
In a ni malce hecno, da v bilanco daš račun za storitev, katere uradno sploh ni bilo
?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:20:20   
baguSka
Tud jaz mam VSE racune prijavljene!!! Ze od samega zacetka in vedno ze od samega zacetka placujem na to davek od dobicka!!! Nic nimam na crno!!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?