|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:28:44   
Korina1
Z možem bi rabila 2-3 tisoč € kredita in kličem na banko če drži to da ti po odtegljaju obroka mora ostati za preživetje 460€ in mi pove da je to res in da velja samo še jutri. S 1.3. pa se ta osnova dvigne na 560€. Se pravi da če bi vzela kredit do jutri bi ga lahko glede na plačo dobila dobrih 800€ user posted image Pozabila sem pa vprašati če to velja tudi za trajnike ( npr. če kupiš gospodinski aparat v trgovini na trajnik). Žalostno.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:35:55   
Kerensa*
Ja zakaj pa potem ne vzameš kredita danes ali jutri, ko še lahko?

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:37:38   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja zakaj pa potem ne vzameš kredita danes ali jutri, ko še lahko?

Ker rabi 2-3 tisoč, dobila bi pa danes ali jutri) le dobrih 800 EUR, če sem prav razumela.

Korina1, žal mi je, da je takole user posted image Glede obročnega odplačila v trgovini pa ne vem.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:39:25   
Kerensa*
Aja, sorry, sem narobe razumela. Glede trajnikov, leasingov oz. hitrih kreditov je pa enako. Od 1. marca dalje gre vse na 562€ (al' koliko že).

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:39:42   
Korina1
Ker so mi rekli da imajo gužvo , da še tisti ki so zanj danes zaprosili ne bodo vsi dobili in da se v enem dnevu ne da pridobit vseh papirjev. Pa mi tudi kaj dosti ne pomaga ker je sploh vprašanje če bi dobila 800€ glede na možev dohodek.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:44:16   
Korina1
Že tako se bojiva kreditov in podobnih zadev. Ampak ko je nujno je res nujno. In ko se ti naprimer ena stvar pokvari ti ne preostane drugega kot da vzameš kredit ali na trajnik. Tako revež postane še večji revež.
Sej se bo mogoče grdo slišalo ampak imam občutek da je to vse na račun nekaterih ljudi ki imajo nizke dohodke in kar jemljejo kredit na kredit, v stanovanju ni da ni najnovejše opreme, hladilnik pa popolnoma prazen. Kaj ti nuca najsodobnejša oprema ko pa nimaš za jest.
No sej bomo tudi to preživeli.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:46:43   
Kerensa*
Po drugi strani, pa Korina... čemu se zakreditirati, če kredita niste sposobni odplačevati oz. bi ga odplačevali s prevelikimi odrekanji? Če človek nima, pač nima in ima samo dve možnosti - ali nekaj naredi, da bo imel ali se pa sprijazni s tem, da nima. Glede prve možnosti ti ne morem veliko svetogvati, ker ne poznam tvoje situacije v detajle, glede druge pa morda samo to, da dvigni glavo, priznaj najprej sama sebi, da če ne gre, pač ne gre in poišči alternativo, ne glede na mnenje okolice. Npr. www.podarimo.si.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:46:46   
Anonimen
ja na zalost bojo tudi slabe strani dviga minimalne placeuser posted image

v  bodoce se lahko tudi mi obrisemo pod nosom kreditom! ker sem 100% da bom moj ostal na zdajsnjem minimalcu dokler si bo sef lahko privoscil.

po 1 strani dobro, po drugi slabo!

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:49:20   
baguSka
Jst ga sploh dobim ne, ker mam s.p.!! To je sele zalostno... da ne dobim NIC. Pri meni je edina opcija izredni limit, ampak ne v takem znesku.user posted image Sej za1x ga sicer ne rabim, ampak nikol ne ves.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:50:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Jst ga sploh dobim ne, ker mam s.p

Pa saj ga dobiš, če imaš OK boniteto za zadnjih 6 mesecev (oz. več, odvisno od zneska kre4dita). user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:51:27   
Korina1
Kerensa, če bi nama mesečno trgali 50€ ali malo več bi bilo še vse v mejah normale in bi naš proračun še prenesel. Na kaj več pa itak ne računava.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:51:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ja na zalost bojo tudi slabe strani dviga minimalne placeuser posted image

v  bodoce se lahko tudi mi obrisemo pod nosom kreditom! ker sem 100% da bom moj ostal na zdajsnjem minimalcu dokler si bo sef lahko privoscil.

po 1 strani dobro, po drugi slabo!


A ni ironija? Delodajalci imajo do ne-vem-kdaj 2012 čas, da dvignejo (minimalne) plače, cenzus, ki iz tega sledi, pa velja že od pojutrišnjem naprej...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:53:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
A ni ironija? Delodajalci imajo do ne-vem-kdaj 2012 čas, da dvignejo (minimalne) plače, cenzus, ki iz tega sledi, pa velja že od pojutrišnjem naprej...user posted image

Čakaj malo... delodajalci imajo DO LETA 2012 čas, da plače s 460€ dvignejo na 560€?!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:53:34   
baguSka
mah, sej prou zares ga se nisem rabila! ampak sem pa ze parkrat na svoji banki povprasala kako je s tem (ce bi ga rabila) in je blo prvo  vprasanje kako sem zaposlena! in ko sem povedala da imam s.p. je seveda sledil odgovor: uf ne, to pa ne!user posted image pa ceprou ni blo tok svoh poslovanje (do zdej).. zdej bom pa itak zmanjsala - tok da bojo vsaj prispevki pokriti..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:54:30   
Kerensa*
Baguska... prikaži minus, pa boš še socialno pomoč lahko dobila. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:55:31   
baguSka
a tud to se da?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:55:58   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
A ni ironija? Delodajalci imajo do ne-vem-kdaj 2012 čas, da dvignejo (minimalne) plače, cenzus, ki iz tega sledi, pa velja že od pojutrišnjem naprej...user posted image

Čakaj malo... delodajalci imajo DO LETA 2012 čas, da plače s 460€ dvignejo na 560€?!

"Za delodajalce, ki bi se zaradi dviga minimalne plače lahko znašli v težavah, ki bi lahko vodile v odpuščanja, je predvideno največ dveletno prehodno obdobje. To po besedah Kopač Mrakove pomeni, da morajo delodajalci minimalno plačo v višini 562 evrov uveljaviti najkasneje do 1. januarja 2012. V prehodnem obdobju so določeni minimalni zneski, ki morajo biti izpolnjeni. Letos mora tako minimalna plača znašati 510 evrov neto, 1. januarja prihodnje leto 530 evrov, 1. januarja 2012 pa 562 evrov. Kot je pojasnila Kopač Mrakova, morajo delodajalci za tako postopnost pridobiti soglasje predstavnikov delavcev."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:56:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
a tud to se da?user posted image

Kaj - prikazati minus ali dobiti DSP, čeprav si s.p.? Oboje se da. Za prvo potrebuješ dobro računovodkinjo z jajci, za drugo pa potrdilo, da zadnje tri mesece nisi imela dohodka. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 11:58:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
"Za delodajalce, ki bi se zaradi dviga minimalne plače lahko znašli v težavah, ki bi lahko vodile v odpuščanja, je predvideno največ dveletno prehodno obdobje. To po besedah Kopač Mrakove pomeni, da morajo delodajalci minimalno plačo v višini 562 evrov uveljaviti najkasneje do 1. januarja 2012. V prehodnem obdobju so določeni minimalni zneski, ki morajo biti izpolnjeni. Letos mora tako minimalna plača znašati 510 evrov neto, 1. januarja prihodnje leto 530 evrov, 1. januarja 2012 pa 562 evrov. Kot je pojasnila Kopač Mrakova, morajo delodajalci za tako postopnost pridobiti soglasje predstavnikov delavcev."

Aha... to je pa že drugače slišati, ja. No, čeprav jaz to vidim nekoliko drugače. Trenutno se brezposelnost veča zaradi recesije, do leta 2012 se bo pa še povečala, ker bodo firme propadale, ker ne bodo mogle izplačevati teh zneskov (in najbrž posledično tudi višjih prispevkov in davkov - saj verjetno boš šlo vse gor). Ja, super, no, ni kaj. A bodo potem socialno pomoč, preživnine (valorizacije) in otroške dodatke tudi zvišali?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:00:44   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
a tud to se da?user posted image

Kaj - prikazati minus ali dobiti DSP, čeprav si s.p.? Oboje se da. Za prvo potrebuješ dobro računovodkinjo z jajci, za drugo pa potrdilo, da zadnje tri mesece nisi imela dohodka. user posted image


ampak je potrebno potem s.p. zapret, ne!?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:02:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
ampak je potrebno potem s.p. zapret, ne!?

Sploh ne. Če bi to zahtevali od tebe, bi potem to pomenilo, da si moraš na njihovo zahtevo zmanjšati možnost samostojnega preživljanja (kar je pa čisto kontra od osnove, ki je: čimprejšnja samostojnost) - to pa nekako ni OK za proračun, a ne? user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:02:20   
Anonimen
mene pa zanima, ce se bo tudo cenzus na socialni dvidnil s 1.3.user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:03:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
mene pa zanima, ce se bo tudo cenzus na socialni dvidnil s 1.3.user posted image

Bo... ampak 01.03.2012, verjetno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:03:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
mene pa zanima, ce se bo tudo cenzus na socialni dvidnil s 1.3.user posted image

Bo... ampak 01.03.2012, verjetno. user posted image

ja sajuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jaz sem pa tako žalostna
25.2.2010 12:04:24   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
ampak je potrebno potem s.p. zapret, ne!?

Sploh ne. Če bi to zahtevali od tebe, bi potem to pomenilo, da si moraš na njihovo zahtevo zmanjšati možnost samostojnega preživljanja (kar je pa čisto kontra od osnove, ki je: čimprejšnja samostojnost) - to pa nekako ni OK za proračun, a ne? user posted image


moram pa verjetno se naprej imet prikazan minus, ne? kok pa je te pomoci?

sej ne da bom to res nardila, samo zanima me pa vseen.. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




S KOM ŽIVITE
nataly33

S kom živite v skupnem gospodinjstvu?

sami s partnerjem/možem in otroci (79%)

sama z otroci (2%)

živimo staščo in tastom (9%)

živimo z mojimi starši (9%)

sem samohranilka (1%)


Število vseh glasov: 175

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!