|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grelnik stekleničk - pomoč?
2.1.2009 17:29:21   
simona2
Zdajle bom postavila eno malo bolj neumestno vprašanje (pravijo da neumnih vprašanj niuser posted image user posted image ) in sicer me zanima tole s segrevanjem stekleničke, če ne gre za materino mleko temveč adaptirano. Ali mleko narediš že prej in ga potem samo pogreješ na pimerno temperaturo in ali se adaptirano mleko sploh lahko pogreva? Pri nas se namreč stvari močno komplicirajo in mala prinčipesa vse bolj zavrača dojenje po katerem ima kljub moji strogi dieti velike težave (jaz sem namreč prenašalec bakterije tuberkoloze in zato toliko težav) in ne glede na mojo veliko žalost bo očitno potrebno preiti na AM. Ker smo se ponoči še dojile in bo verjetno hotela tudi sedaj jesti me zanima kako deluje tole z grelnikom stekleničk.  

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
2.1.2009 18:02:09   
Gina
Ja, jaz sem si ga včasih tudi vnaprej pripravila, dala v hladilnik, pa pogrela v mikrovalovki - ampak to ponavadi ko sem bila res fejst hin - za ponoči. Sicer sem pa največkrat prevrela vodo že zvečer, potem pa je nekdo od naju vstal in na hitro pogrel vodo, vrgel not tiste par žlic adapt. ml. in pretresel in prinesel.

Ko je bila bejba že večja, pa se je zbujala ****-krat na noč še po enem letu, sem si pa kar flaško pripravila ob posteljo, pa je pila mleko sobne tem.

Aja, sem se spomnila še četrte možnosti. Če sem šla kam na obisk, sem zelo vroče pripravljeno mleko dala v tisto termo posodo, pa je bilo čez dve ali tri urce ravno pravšnje.
Čim manj kompliciraj, vsaka možnost bo ok.

Aha, ti si spraševala za grelnik stekleničk. Ne boš verjela, tudi tistega smo nekaj časa imeli, pa pogruntali, da je mikrovalovka boljša varianta, rpedvsem ker je hitrejša. V grelniku se kar nekaj minut stvar greje, otrok pa medtem histerično zahteva hrano, tako da smo ga konec koncev hitro oddali naprej - grelnik mislim.

< Sporočilo je popravil Gina -- 2.1.2009 18:04:06 >

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
2.1.2009 18:06:37   
AnciM
Jaz tudi včasih delam tako kot Gina. Ni bilo nikoli nobenih problemov. Obstaja pa še možnost s termo flašo. Vročo vodo daš v termovko, v flaško pa samo prah. Ko je mali lačen, v flaško naliješ toplo vodo in obrok je narejen.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
2.1.2009 18:39:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
2.1.2009 21:01:35   
Anonimen
Ja, AM naj se nebi pogrevalo ... samo nam so pa že v P tako naštimali, da je bilo v hladilniku že narejeno AM in smo ga samo pod curkom vroče vode pogrele na primerno temperaturo. So rekli, da je to ok.
Zdaj doma delava isto ... v hladilniku imava pripravljene tekleničke AM in ponoči jo samo butneva v grelnik in je to to ... čeprav sem si jaz grelnik drugače predstavljala ... ala da daš flaško not in ti v kratkem času zapiska ko je hrana pripravljena ... no pa ni tako. Sproti moraš preverjat, če je že pogreto, a prej kot v 4-5 minutah ni nikoli ... tako da sedaj razmišljam, da bi prevreto vodo primerne temperature spravila v termovko in potem samo zmešala obrok ... mikrovalovka mi pa ne diši ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
2.1.2009 21:08:23   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Gina



Aha, ti si spraševala za grelnik stekleničk. Ne boš verjela, tudi tistega smo nekaj časa imeli, pa pogruntali, da je mikrovalovka boljša varianta, rpedvsem ker je hitrejša. V grelniku se kar nekaj minut stvar greje, otrok pa medtem histerično zahteva hrano, tako da smo ga konec koncev hitro oddali naprej - grelnik mislim.



Gretje mleka z mikrovalovko ni ravno priporočljivo. Jaz uporabljam grelec stekleničk in sicer takrat, ko ga previjam, v tem času se mleko lepo ogreje. Jaz si pač mleko pripravim za 12 ur in ga hranim v hladilniku - mi je rekla patronažna, da je tako OK, pa tudi v porodnišnci in bolnici tako delajo. Še ena varianta je tremovka - prekuhaš vodo, jo ohladiš na primerno T in daš v termovko in si sproti pripravljaš.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
3.1.2009 17:22:56   
Kranjcanka
z mikrovalovko ni nic narobe, je le to, da segreva mleko v plasteh in da ga moras preden ga das otroku pit premesat in probat kaksna je dejanska temperatura.

lp

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
3.1.2009 21:01:42   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: simona2

Zdajle bom postavila eno malo bolj neumestno vprašanje (pravijo da neumnih vprašanj niuser posted image user posted image ) in sicer me zanima tole s segrevanjem stekleničke, če ne gre za materino mleko temveč adaptirano. Ali mleko narediš že prej in ga potem samo pogreješ na pimerno temperaturo in ali se adaptirano mleko sploh lahko pogreva? Pri nas se namreč stvari močno komplicirajo in mala prinčipesa vse bolj zavrača dojenje po katerem ima kljub moji strogi dieti velike težave (jaz sem namreč prenašalec bakterije tuberkoloze in zato toliko težav) in ne glede na mojo veliko žalost bo očitno potrebno preiti na AM. Ker smo se ponoči še dojile in bo verjetno hotela tudi sedaj jesti me zanima kako deluje tole z grelnikom stekleničk.  
 V ljubljanski porodnišnici otroku AM pripravijo za 24 ur vnaprej. Torej, če striktno steriliziraš stekleničke in cuclje in na sploh, če imate kolikor toliko izpolnjene higienske zahteve user posted image , potem lahko pripraviš AM tudi za 24 ur vnaprej. To pa pomeni: ga pripraviš, takoj čim hitreje ohladiš v hladni vodi (midva sva napolnila stekleničke in jih postavila v vodo) in nato postaviš v hladilnik. Tako hitro ohlajeno AM lahko v hladilnikuk stoji do 24 ur. Preden ga ponudiš otroku, ga seveda pogreješ. Pogrevaš ga lahko samo 1x. Torej, če eno stekleničko pogreješ in če otrok ne poje vsega, preostanek zavržeš. Midva sva vedno pogrevala mleko v grelniku stekleničk in nikoli v mikrovalovki. Da ne bi po nepotrebnem sprožala debate, ti priporočam, da si o škodljivosti mikrovalovk prebereš kakšen članek (ne gre samo za segrevanje po slojih). Midva, pa čeprav nisva neka bio tipa ali pa karkoli podobnega, sva mikrovalovko pospravila v klet.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
3.1.2009 21:26:22   
Gina
Če pogledaš princip, na katerem dela mikrovalovka, oz. če si prebereš natančno delovanje tega stroja, mislim res preštudiraš, potem pogruntaš, da si imel nepotrebne predsodke **** let.
O tem so res že bile debate na forumu. Mnogo njih. In res je, da bi ti prosti mikrovalovi scvrli roko, če bi jo dal v mikrovalovko, ker pač tolk blazno pretresejo molekule vode, mi smo pa iz njih sestavljeni. Ampak ravno tako bi ti ogenj opekel roko, če bi ga zaprla v tako škatlo, pa dala roko not. Okrog mikrovalovke pa ni nekih bav bav sevanj. Vsaj ne takih od mikrovalov. So pa električna, prav res. Taka kot jih oddaja vsak električni aparat, tudi pc, pa tv, pa tako naprej.
Skratka, jaz sem zelo "bio" človek v marsikaterih ozirih, ampak tukaj pa se mi ne zdi, da bi bila mikrovalovka nekaj ogrožujočega. Preštudirat je treba delovanje stroja punce.  Preštudirat, kaj sploh so njena valovanja. POtem pa nehaš bavbavat.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
3.1.2009 21:40:45   
Tisana
Gina, če te zanima, ti pošljem dva članka na zs, v katerih si lahko prebereš, da ne gre zgolj za električna sevanja. Tudi kakšni drugi. Sicer pa, prav zares Gina, ni bil moj namen začenjati debate o tem, ampak samo povedati, da mi pač mleko grejemo v grelniku in ne v mikrovalovki, ker midva sva pa za razliko od tebe prebrala, da je le-ta škodljiva,res pa je, da delovanje stroja, punca, nisva preštudirala. To pač namesto mene počnejo malo bolj kvalificirani. Vsak pač verjame svojim očem in vsake oči vidijo drugače.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Grelnik stekleničk - pomoč?
3.1.2009 21:54:15   
Gina
Ja, člankov takih in drugačnih je malo morje, imaš prav. In kakšna sevanja naj bi bila okrog mikrovalovke čist konkretno? Toplotna, svetlobna...... Samo to me zanima, ker sevanja so moje priljubljeno področje. Zemlja ima res en kup sevanj. A mogoče alfa delci ven letijo iz nje, da bi bilo nevarno...? Meni osebno se zdi mobitel mnogo bolj nevaren od vsake mikrovejvke. 

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




osebnostni test
nada56

Ali bi plačali za individualno analizo osebnostnega testa in koliko?

me ne zanima (45%)

ne zaupam testom (18%)

od 15 do 20 eur (27%)

od 20 do 25 eur (9%)


Število vseh glasov: 33

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!