|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 17:52:51   
roladica
lupinico? Naša je narejena do 13kg in do leta in pol. Jaz pa pri sedmin mesecih in osmih kilogramih otoka komaj še stlačim notri... Če ima bundico oblečeno sploh ni šans... Ni mi jasno user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 18:02:22   
Star_a
Uporabljali smo do takrat dokler jo nista PRERASTLA!!
In otroka NIKOLi ne dajemo v lupinico  v raznoraznih plačih,bundicah in ne vem še kaj

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 18:49:38   
mala
Do 8ega meseca, takrat so že samostojno sedeli in jim v lupinici ni več odgovarjalo. Pa še vsi so imeli dobrih 9kg tko da so bili že na koncu
prov stlačeni notr. Praviloma pa mislim, da je otrok notri lahko dokler mu glava ne sega do vrha lupinice.
Star-a v čem pa boš dal pozimi otroka notr?? Vem, da se dobijo zimske vreče za v lupinico ampak so kar zasoljene plus tega, da jih moraš
potem nesti z lupinico do avta kar je pa že težko saj ima lupinica okol 4-5kg in otrok 9kg se pravi da neseš cca 13kg...ne vem no, jest sem se na koncu že prav matrala..

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 20:10:52   
Dashenka
Otroka nikoli - ampak res nikoli ne daš v lupinico v bundi ali celo kombinezonu.

Moja je januarska in je bila v lupinici vedno slečena.

Ne le, da mu je v bundi vroče in da ga lahko pregreješ - predvsem je to skrajno nevarno početje.
Otroka v bundi ali kombinezonu ne moreš nikoli ustrezno pripet v sedež oz. lupinico,

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 20:20:59   
bambika
Naš se je drl v lupinici od prvega dne,ko smo šli iz P in je ni maral,me je bilo vedno strah ko smo kam šli in vedno je bilo dretje celo pot. Tako,da smo kupili brevija od 0-18kg,se je že pri prvi obensel in ga ima še sedaj.Pri 4mesecih smo ga prestavili v sedež in fant je zadovoljen,brez problema zaspi,v lupinici ni nikoli.
Je pa konkreten fant pri skoraj 6 mesecih ima že skoraj 9kg,mali je zadovoljen v njem mi pa tudi,ker se ne joka,ko se vozimo.


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 20:24:17   
Izabelina
naša tamičkena je bila notri do trinajstega meseca...

pomoje je pametno, da so notri dokler ne prerastejo, torej dokler jim pasovi na ramah ne gredo že pod rame... takrat je  čas za stolček...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu bambika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj ste uporabljali
15.11.2011 20:26:06   
naja17
Evo danes je bil prvič v avtosedežu in sicer pri 8,5 mesecih, več kot 9 kil, precej velik, pa je tud bil v MC cabriofix lupini, ki je do 13 kil...

(odgovor članu bambika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
16.11.2011 0:29:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 7:55:36   
zaspancek1
Lupinico MC smo uporabljali do 4,5 meseca (jo je prerasel, pa brez bunde), nato pa smo mlajšega prestavili v avtosedež 0-18 kg, kjer je bil do enih 7 mescev obrnjen v nasprotno smer (pač do teže 10 kg).
Prvega pa smo res pri 5,5 mesecih (ko jo je tudi prerasel) prestavili v sedež 9-36kg, kjer je bil takoj obrnjen v smer vožnje (kar, priznam,  ni ravno pametno).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 8:46:10   
josephine27
nekje do 10meseca čeprav smo ga na koncu že kar težko spravli not ( pa je bilo toplo zunaj- tako da ni bil skoraj nič oblečen).
tiste ki jih nimaste v vrečah. a greste 10 minut prej avto prižgat, da se segreje? al kaj? kaj pa ko ste kje zunaj?


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 8:54:03   
t5t6
Fanta do 6 mesecev, punca, ki je bila malo manjša do enih 8 mesecev.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 9:42:29   
Lara28
Meni to, da jo dam v avto brez bundice ravno ne gre skup.... no, ja če bi se nekam daleč peljala je res ne bi pustila v debeli bundi v avtu dalj časa. To mi je čisto jasno. Ampak midve se voziva na krajše razdalje, npr. 10-15 min. Avto se v tem času ne segrej tak hitro. Sem jaz tudi v bundi not. Poleg tega, ko grem od doma, je avto mrzel (npr. danes zjutraj je bilo pri nas -3) in je ne morem dat slečene not. Tudi če bi jo s koco pokrila, jo moram v stanovanju oblečt, ko prideva v avto slečt, se peljeva 10 min zopet oblečt, ven iz avta in v ZD, pa spet slečt.. moja dobi živčni napad vmes. Poleg tega bi jo morala ven iz avta vzet in oblečt zunaj na mrazuuser posted image Kako pa to prakticirate? Nimam pa zimske vreče, ker se mi je za 1 mesec res ne splača kupit... Tako da jaz jo dajem v bundici not, pa se me tudi zdi, da ji je že malo neudobno not. Je pa stara 7,5 mesecev in ima blizu 8 kg, pa je še ne upam prestavit.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 9:50:30   
Arwenko
Mi smo uporabljali tam nekje do 8 mesecev, občasno pa za silo in kakšno kratko razdaljo (5-10 minut) še zdaj za v drugi avto (11 mesecev) - čeprav zdaj jo komaj daš noter.

Bunde pa nismo uporabljali nikoli v lupinici, sem jo raje čez pokrila z dekico.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 10:49:12   
sazi
Oba otroka sta bila v MC lupinici do cca dopolnjenega 1 leta.

Meni to, da jo dam v avto brez bundice ravno ne gre skup.... no, ja če bi se nekam daleč peljala je res ne bi pustila v debeli bundi v avtu dalj časa. To mi je čisto jasno. Ampak midve se voziva na krajše razdalje, npr. 10-15 min. Avto se v tem času ne segrej tak hitro. Sem jaz tudi v bundi not. Poleg tega, ko grem od doma, je avto mrzel (npr. danes zjutraj je bilo pri nas -3) in je ne morem dat slečene not. Tudi če bi jo s koco pokrila, jo moram v stanovanju oblečt, ko prideva v avto slečt, se peljeva 10 min zopet oblečt, ven iz avta in v ZD, pa spet slečt.. moja dobi živčni napad vmes. Poleg tega bi jo morala ven iz avta vzet in oblečt zunaj na mrazuuser posted image Kako pa to prakticirate?


Jaz sem otroka, dokler je bil v lupinici naokoli nosila z lupinico vred - lupinice nikoli nisem imela v avtu. Tako sem otroka obleka samo v kak flisek, potem pa tik pred odhodom iz stanovanja še zadekala. Odkrila sem ga šele v ZD ali pač tam, kamor sva bila namenjena (na tečaj plavanja npr.). Gledala sem samo, da ima vedno še kapo gor.



(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 13:16:09   
Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Oba otroka sta bila v MC lupinici do cca dopolnjenega 1 leta.

Meni to, da jo dam v avto brez bundice ravno ne gre skup.... no, ja če bi se nekam daleč peljala je res ne bi pustila v debeli bundi v avtu dalj časa. To mi je čisto jasno. Ampak midve se voziva na krajše razdalje, npr. 10-15 min. Avto se v tem času ne segrej tak hitro. Sem jaz tudi v bundi not. Poleg tega, ko grem od doma, je avto mrzel (npr. danes zjutraj je bilo pri nas -3) in je ne morem dat slečene not. Tudi če bi jo s koco pokrila, jo moram v stanovanju oblečt, ko prideva v avto slečt, se peljeva 10 min zopet oblečt, ven iz avta in v ZD, pa spet slečt.. moja dobi živčni napad vmes. Poleg tega bi jo morala ven iz avta vzet in oblečt zunaj na mrazuuser posted image Kako pa to prakticirate?


Jaz sem otroka, dokler je bil v lupinici naokoli nosila z lupinico vred - lupinice nikoli nisem imela v avtu. Tako sem otroka obleka samo v kak flisek, potem pa tik pred odhodom iz stanovanja še zadekala. Odkrila sem ga šele v ZD ali pač tam, kamor sva bila namenjena (na tečaj plavanja npr.). Gledala sem samo, da ima vedno še kapo gor.



Kadar je to možno tudi jaz tak nardim. Samo moja se zdaj že odkriva, če je pokrita z dekico, ker hoče met pač roke fraj... Pa vedno ne gre tak, v zdrav. dom morava midve včasih kr en čas peš od avta, če ni parkirišče fraj, za nosit mi je pa tak pretežka....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj ste uporabljali
16.11.2011 14:37:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lara28
Pa vedno ne gre tak, v zdrav. dom morava midve včasih kr en čas peš od avta, če ni parkirišče fraj, za nosit mi je pa tak pretežka....

Za to so pa tolk fajn vozički na katere lahko natakneš lupinico  user posted image
Naša je bila v lupinici do 11. meseca in pol. Imeli smo MC lupinico in smo jo potem do njenega 2. RDja uporabljali kot fotelj za gledanje risank, tako da ji že ni moglo bit nevemkako neudobno notri, če se je tako rada crkljala v njej user posted image . Tako da dokler otrok ne presega lupinice v kilaži ali dokler mu trakovi ne pridejo za ramena ali dokler mu glava ne pogleda čez vrh lupinice, je lupinica najvarnejši stolček zanj in me ne gane, če se v njem joka ... varnost je na prvem mestu.

(odgovor članu Lara28)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Glasbeni vrtiljakec
klitia

Morda ste kupili ali so vam podarili glasbeni vrtiljakec za vašega dojenčka. Ste zadovoljni z njim? otrok lepše zaspi in se umiri?

Da (50%)

Ne (26%)

Včasih (24%)


Število vseh glasov: 42

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!